Ableton Live

tips & tricks
Komputerowa produkcja i mixing.

Powrót do Software

Re: Ableton Live

Postprzez indecentnoise 12 lip 2009, 16:20

8mka jest generalnie spieprzona (dla DJingu, bo producenci maja co tam szukac w nowosciach). Sprawdzilem ja dla niby nowego rewolucyjnego Complex Pro, zawiodlem sie bardzo marna jakoscia dzwieku.
ʎɐqǝ uo pɹɐoqʎǝʞ ɐ ʎnq ı ǝɯıʇ ʇsɐן ǝɥʇ sı sıɥʇ
Avatar użytkownika
indecentnoise
 
Wiek: 38
Skąd: Warszawa

Re: Ableton Live

Postprzez Greeg 18 lip 2009, 10:59

ja szczerze mowiac caly czas trzymam sie siodemki suite - cos czuje, ze kupie dopiero jak wyjdzie Ableton 9. Jakos tak nie czuje koniecznosci zmiany z 7, z ktorej jestem bardzo zadowolony zarowno jesli chodzi o produkcje jak i dj'ing.
Greeg
 
Skąd: Szczecin

Re: Ableton Live

Postprzez Kasper 10 sie 2009, 15:48

co zrobić aby mix miał odpowiednią głośność, kto słyszał battle mix z zeszłego miesiąca zauważył, że mix jest dość cicho, co zrobić aby było dobrze przed renderowaniem i czego użyć do konwersji z wav na mp3?
Avatar użytkownika
Kasper
 
Wiek: 38
Skąd: Rybnik, PL

Re: Ableton Live

Postprzez dj3500 10 sie 2009, 15:54

ja wszystkie tracki przed zagraniem przejeżdżam replaygainem (w foobarze), do otrzymanych wartości dodaję 5 dB i tak ustawiam głośność clipu. np. jeśli otrzymuję dosyć typową wartość -8.03 dB, to ustawiam głośność clipu na -3.03 dB. master ustawiam na 0. pewnie nie jest to najbardziej pr0 metoda ale pozwala łatwo zrobić mix o dobrej głośności, a bez słyszalnych przesterów.

do konwersji po prostu LAME.
Avatar użytkownika
dj3500
Administrator
 
Wiek: 33
Skąd: Wrocław

Re: Ableton Live

Postprzez Kasper 10 sie 2009, 16:19

dj3500 napisał(a):ja wszystkie tracki przed zagraniem przejeżdżam replaygainem (w foobarze), do otrzymanych wartości dodaję 5 dB i tak ustawiam głośność clipu. np. jeśli otrzymuję dosyć typową wartość -8.03 dB, to ustawiam głośność clipu na -3.03 dB. master ustawiam na 0. pewnie nie jest to najbardziej pr0 metoda ale pozwala łatwo zrobić mix o dobrej głośności, a bez słyszalnych przesterów.

do konwersji po prostu LAME.


nic prostszego? co i jak poustawiać w Abletonie aby było OK?
Avatar użytkownika
Kasper
 
Wiek: 38
Skąd: Rybnik, PL

Re: Ableton Live

Postprzez Kasper 10 sie 2009, 16:23

Pytanie 2, jak poprawnie używać tych flangerów i delay'i? dodaje jak EQ Tree, i przesuwam sobie kóleczkiem, ale jak zrobić aby w pewnym momencie flanger czy delay przestał działać? w mixerach DJ'skich gałka w lewo gałka w prawo i tyle bo idzie powrócić do położenia pierwotnego, jak wrócić tak w Abletonie?
Avatar użytkownika
Kasper
 
Wiek: 38
Skąd: Rybnik, PL

Re: Ableton Live

Postprzez sector 10 sie 2009, 16:28

Przeciez jak nakladasz efekt jakis, tak jak EQ czy wlasnie Flanger itp. to pojawia Ci sie opcja na danym traku. I tak jak sie uklada klocki na sciezce czasowej i wybierasz np moment gdzie ma isc w gore EQ, Volume itp. pojawia Ci sie opcja flangera i tez mozesz sobie zaznaczyc gdzie, co i jak.
Avatar użytkownika
sector
the king of bongo!
 
Wiek: 38
Skąd: /dev/null

Re: Ableton Live

Postprzez Kasper 10 sie 2009, 16:30

sector napisał(a):Przeciez jak nakladasz efekt jakis, tak jak EQ czy wlasnie Flanger itp. to pojawia Ci sie opcja na danym traku. I tak jak sie uklada klocki na sciezce czasowej i wybierasz np moment gdzie ma isc w gore EQ, Volume itp. pojawia Ci sie opcja flangera i tez mozesz sobie zaznaczyc gdzie, co i jak.


ja nie ustawiam kreseczek, bo nie umie, mixuje LIVE... pytanie dalej aktualne... ale poćwicze też z kreseczkami xD
Avatar użytkownika
Kasper
 
Wiek: 38
Skąd: Rybnik, PL

Re: Ableton Live

Postprzez dj3500 10 sie 2009, 16:40

Kasper napisał(a):ale jak zrobić aby w pewnym momencie flanger czy delay przestał działać?
przycisk włącz/wyłącz efekt, który jest po lewej od nazwy (w lewym górnym rogu prostokąta z efektem)

a kreseczki się nazywają automation, jest o tym rozdział w manualu jeśli chcesz się dowiedzieć ocb
Avatar użytkownika
dj3500
Administrator
 
Wiek: 33
Skąd: Wrocław

Re: Ableton Live

Postprzez sector 10 sie 2009, 16:52

Kasper napisał(a):ja nie ustawiam kreseczek, bo nie umie, mixuje LIVE... pytanie dalej aktualne... ale poćwicze też z kreseczkami xD


skoro tak, to pytam calkiem powaznie, czemu nie w traktorze np?
Avatar użytkownika
sector
the king of bongo!
 
Wiek: 38
Skąd: /dev/null

Re: Ableton Live

Postprzez Kasper 10 sie 2009, 16:54

sector napisał(a):
Kasper napisał(a):ja nie ustawiam kreseczek, bo nie umie, mixuje LIVE... pytanie dalej aktualne... ale poćwicze też z kreseczkami xD


skoro tak, to pytam calkiem powaznie, czemu nie w traktorze np?


szczerze nie wiem, poprostu chciałem się nauczyć obsługi Ableton'a i tak wyszło. Jednak kreseczek nie opanowałem jeszcze.
Avatar użytkownika
Kasper
 
Wiek: 38
Skąd: Rybnik, PL

Re: Ableton Live

Postprzez sector 10 sie 2009, 17:01

Ja wrecz przeciwnie :) W sumie najpierw zaczynalem od Traktora, potem Ableton, ale na "kreseczkach" :P a teraz tylko praktycznie sprzet, ale mniejsza z tym, powodzenia! :)
Avatar użytkownika
sector
the king of bongo!
 
Wiek: 38
Skąd: /dev/null

Re: Ableton Live

Postprzez Greeg 19 sie 2009, 15:57

zrob inaczej - w abletonie masz takie dwa kanaly po prawej stronie Return A / B - wrzuc tam ten delay czy flanger. Teraz na tracku, na ktorym miales jakis zwarpowany kawalek, masz takie pokretla : Sends A - B - nimi wlasnie mozesz regulowac "sile" efektu. najlepiej wszystko sobie zbindowac pod jakis kontroler.

Aha, i nie uzywaj EQ3 - on bardzo koloryzuje (przynajmniej w wersji 7), jesli juz to EQ8 albo autofilter, albo w ogole jakis zewnetrzny VST EQ - sa chyba nawet jakies darmowe z killem
Greeg
 
Skąd: Szczecin

Re: Ableton Live

Postprzez tymek 19 sie 2009, 16:39

Kasper napisał(a):co zrobić aby mix miał odpowiednią głośność, kto słyszał battle mix z zeszłego miesiąca zauważył, że mix jest dość cicho, co zrobić aby było dobrze przed renderowaniem i czego użyć do konwersji z wav na mp3?

naloz kompresor na master :D

Kasper napisał(a):Pytanie 2, jak poprawnie używać tych flangerów i delay'i? dodaje jak EQ Tree, i przesuwam sobie kóleczkiem, ale jak zrobić aby w pewnym momencie flanger czy delay przestał działać? w mixerach DJ'skich gałka w lewo gałka w prawo i tyle bo idzie powrócić do położenia pierwotnego, jak wrócić tak w Abletonie?

klikasz prawym na galce i wybierasz "return to default"

a najlepiej poczytaj sobie to:
http://www.djtechtools.com/2009/06/01/s ... r-ableton/
http://www.djtechtools.com/2009/06/05/s ... explained/
Ostatnio edytowano 19 sie 2009, 16:44 przez tymek, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
tymek
 

Re: Ableton Live

Postprzez indecentnoise 19 sie 2009, 16:39

tymek napisał(a):
Kasper napisał(a):co zrobić aby mix miał odpowiednią głośność, kto słyszał battle mix z zeszłego miesiąca zauważył, że mix jest dość cicho, co zrobić aby było dobrze przed renderowaniem i czego użyć do konwersji z wav na mp3?

naloz kompresor na master :D


saturator
ʎɐqǝ uo pɹɐoqʎǝʞ ɐ ʎnq ı ǝɯıʇ ʇsɐן ǝɥʇ sı sıɥʇ
Avatar użytkownika
indecentnoise
 
Wiek: 38
Skąd: Warszawa

Re: Ableton Live

Postprzez tymek 19 sie 2009, 16:45

saturator tez fajny ale to nie to co kompresor :D
Avatar użytkownika
tymek
 

Re: Ableton Live

Postprzez dj3500 19 sie 2009, 18:38

nałóż Redux i daj dolną gałkę na 120
Avatar użytkownika
dj3500
Administrator
 
Wiek: 33
Skąd: Wrocław

Re: Ableton Live

Postprzez dj3500 21 sie 2009, 15:16

Polecam wszystkim tutoriale od pana Airbase:
http://www.youtube.com/view_play_list?g ... 189D58B08F
Avatar użytkownika
dj3500
Administrator
 
Wiek: 33
Skąd: Wrocław

Re: Ableton Live

Postprzez Kasper 23 sie 2009, 16:31

Dzięki chłopaki sprawdzi się przy kolejnym BM'ie...
Avatar użytkownika
Kasper
 
Wiek: 38
Skąd: Rybnik, PL

10.08.09 - Kasper - Battle Mix (Lipiec/Sierpień'09)

Postprzez peterhol9 01 wrz 2009, 9:15

Sisiek napisał(a):
wasyl napisał(a):Do grania wystarczą dwa przyciski na plejerze i 3 gały na mixerze więc jako początkujący zawodnik zacznij od tego a nie od wypełnionego różnymi funkcjami profesjonalnego Abletona którego funkcji do końca nie wykorzystujesz ;)
zawsze można jednak zacząć na EQ three + flanger i na tych funkcjach skończyć :P
I LOVE RUSSIAN AND GREEK PROGRESSIVE

Obrazek
Avatar użytkownika
peterhol9
yoma
 
Wiek: 38
Skąd: Tomaszów Lubelski/Lublin

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Software

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 8 gości

cron