Prośba o pomoc

Tworzenie muzyki elektronicznej
Komputerowa produkcja i mixing.

Powrót do Software

Prośba o pomoc

Postprzez tomek 08 sty 2014, 16:36

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów!

Zwracam się do was z nadzieją, że poświęcicie mi kilka minut i pomożecie w postawieniu pierwszego kroku w świecie tworzenia muzyki elektronicznej. Zaznaczam, że nie jestem muzycznym laikiem. Od wielu lat gram na gitarze, jestem też wokalistą, znam zasady muzyki, sam komponuję itp. Jestem jednak świadomy jakie możliwości daje dzisiejsza technologia. Chciałbym ten temat zgłębić i spróbować swoich sił na nowym polu. Terminy stricte muzyczne nie są mi zatem obce i spokojnie możemy się w ten sposób porozumiewać. No dobra, tyle tytułem wstępu - do rzeczy.

Interesuje mnie muzyka elektroniczna, bliższa muzyce alternatywnej (np. Bjork, Radiohead, Massive Attack itp.), nie muzyce techno i jej pochodnych. Chciałbym nauczyć się tworzyć m.in. elementy "perkusyjne". Tutaj doskonałym przykładem jest zespół Radiohead i poboczne projekty muzyków grupy. Poniżej utwory, które pomogą lepiej zrozumieć o co mi chodzi:

- http://www.youtube.com/watch?v=WedRDYmtvX4

A tutaj w ok. 16 sekundzie da się usłyszeć rytmiczne sample, które są chyba wykorzystywane przez wielu twórców muzyki elektronicznej:

- http://www.youtube.com/watch?v=7yU8BjfATHc

Pytanie brzmi - skąd wziąć takie sample i jaki program jest najlepszy do tworzenia tego typu muzyki?

Kolejną sprawą jest tworzenie/wykorzystywanie rozmaitych brzmień. Zawsze fascynował mnie syntezator analogowy, ale czy takie brzmienia można wygenerować za pomocą programów komputerowych? Poniżej przykład:

http://www.youtube.com/watch?v=onRk0sjSgFU

Wielu twórców wykorzystuje również bazy nagranych wcześniej "żywych" instrumentów. Tutaj na myśl przychodzi mi program z udziałem Gotye, który widziałem kilka dni temu. Mówił w nim, że tworzy w ten sposób frazy na instrumenty smyczkowe i wiele innych... Tutaj słychać jeszcze m.in. harfę:

- http://www.youtube.com/watch?v=S_CM5-gel6o

I teraz pytanie najważniejsze? Jakie programy pozwolą mi na uzyskanie pożądanego efektu i jak się nauczyć z nich korzystać (co jest z pewnością bardzo trudne, podobnie jak nauka gry na instrumencie)? Będę bardzo wdzięczny za wszelkie wskazówki!

Pozdrawiam, Tomek.
tomek
 

Powrót do Software

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość

cron