Idealny program dla początkującego

Do muzyki poważnej i elektronicznej; w miarę profesjonalny
Komputerowa produkcja i mixing.

Powrót do Software

Idealny program dla początkującego

Postprzez Harfiarz 24 sty 2018, 12:58

Witam współużytkowników fm. Mimo dobrej woli nie znalazłem działu, w którym nowy użytkownik mógłby się przedstawić.
Interesuję się muzyką klasyczną i elektroniczną, choć w drugim wypadku nie myślę teraz o stylu disco
i techno, ale raczej o czymś melodyjnym. Chciałbym nauczyć się komponować i zarazem myślę tu o profesjonalnym zapisywaniu dźwięku. Szukam odpowiedniego programu. Czy ktoś mógłby mi coś tutaj poradzić?
Wiem że temat był już poruszany, ale muszę go rozwinąć:

Program, powiedzmy idealny winien spełniać pewne warunki:
a) umożliwiać komponowanie w obu wspomnianych gatunkach i ich łączenie
b) posiadać imitacje instrumentów nieelektronicznych, np. skrzypiec - winny one brzmieć tak, jakbym słyszał prawdziwe instrumenty
c) program winien mieć zapis nutowy celem nauki nut - najlepiej obok oznaczania dźwięku charakterystycznego dla programów do tworzenia muzyki elektronicznej
d) winien być bezpłatny: na licencji freeware, open source lub podobnej
e) program winien być intuicyjny w obsłudze dla początkującego
f) winien być bezpieczny dla komputera - chodzi głównie o brak błędów zdolnych uszkodzić jego funkcje, np. BIOS a nie tylko o współobecność złośliwego oprogramowania
g) nie powinien zawieszać się, ani sam się wyłączać
h) nie powinien zawierać rażących błędów, np. podmieniać samemu nut przy próbie nanoszenia poprawek

Inne cechy, potrzebne w tym programie:
i) obecność imitacji harfy klasycznej, względnie elektrycznej
j) obecność efektów zwanych heavenstrings i stringpad do uzyskiwania efektów dźwiękowych, zasłyszanych w utworach wykonawczyni Enya i "kosmicznych"
k) licencja bezpłatna pozwalająca w przyszłości na komercyjny użytek programu
l) wersja portable - umożliwiająca instalację na przenośnym nośniku pamięci zamiast na twardym dysku
ł) możność wgrywania do pamięci programu odgłosów nagranych w świecie zewnętrznym, np. odgłosów przyrody

Dodam że zmuszony jestem obecnie korzystać wyłącznie z laptopu. Długo szukałem w necie. To, co dotychczas znajdowałem mimo pewnych zalet odbiegało mniej, lub bardziej od postawionych parametrów; MuLab,
AnvilStudio, MuseScore, nie licząc gorszych rzeczy. Ktoś ma doświadczenia z w/w programami?

Będę bardzo wdzięczny za wszelką pomoc i odpowiedź.
Z poważaniem.
Harfiarz
 

Re: Idealny program dla początkującego

Postprzez Faramir 02 cze 2019, 14:23

Niema takiego programu ,smutne ale prawdziwe.
Faramir
 

Re: Idealny program dla początkującego

Postprzez Francois 16 maja 2020, 9:12

Pytanie nie całkiem dobrze postawione. Należałoby raczej spytać o program zbliżony do przedstawionego ideału.
Francois
 


Powrót do Software

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości