Jakie VST/VSTi

Komputerowa produkcja i mixing.

Powrót do Software

Jakie VST/VSTi

Postprzez bAchoR 22 sty 2009, 15:50

Ja używam

Do bassu : V-Station, jeszcze Trilogy, ale to bardziej wtyczka raczej nie nadająca się do trance'u itd.

Pady : Spectrasonic Atmosphere, Albino, Zeta

Synth, Strings : Amtmosphere, V-Station, Zeta

Reveerb, EQ, Delay -> Karma FX

Piano - Pianissimo
Gitara - Guitar Lab. Jest może jakas nakładka, wtyczka na gitare elekrtyczną ?

no i to wszystko co mam ;]

pobieram też 19 GB, perkusyjny ToonTrack Superior Drummer ? Warto ?

możecie coś powiedzieć o Hypersonic 2

co jeszcze polecacie ?
Dejan S. - Behind The Mountains (Original Mix) <3 <3 -> mój nowy przyjaciel.
bAchoR
Dwight Mayweather
 
Wiek: 37
Skąd: nigdzie i nigdy

Re: Jakie VST/VSTi

Postprzez Vibez 22 sty 2009, 16:30

Nie wiem czemu ale zawsze mnie denerwowały takie tematy ;)

Ja polecam wszystkie niezawieszające się i nieprocesorożerne vst!
Avatar użytkownika
Vibez
aka Douglas Howarth
 
Wiek: 34
Skąd: Jastrzębie Zdrój | Kraków

Re: Jakie VST/VSTi

Postprzez Rapture 22 sty 2009, 19:31

Zeta jest genialna IMO do wszystkiego - szczegolnie bassline'ow i wszelakiej masci plumkajacych dzwiekow - prócz padow, ewentualnie jakies stringi da sie jeszcze wykrecic.... Do tego jeszcze cos tam czasem z Vanguarda i V-Station.

Aktualnie czesto siedze w Nexusie choc IMO troche lamerski jest (pomijajac to, ze korzysta z niego ponad polowa producentow)glownie dlatego bo jest to ROM player a nie syntezator, wiec zakres modyfikacji jest bardzo ograniczony. Niemniej korzystam glownie z uwagi na to, ze malo mocy z kompa zre jak i niektore presety naprawde przydatne i nie do przebicia.

Bachor, do gitary elektrycznej polecam RealStrat, bardzo rozbudowana i swietna wtyczka, niestety zajmuje tez bardzo duzo miejsca na dysku.
Obrazek
Avatar użytkownika
Rapture
Syn Wisternoffa, Brat Rosena
 
Wiek: 34
Skąd: Szczecin/Wrocław, PL

Re: Jakie VST/VSTi

Postprzez Cortinez 28 sty 2009, 2:25

Spectrasonic Omnisphere
Nexus
Nexsyn
Remady
Ethno World 3
Pro 53
PS 01-06
Sonik Synth 2
Elastik

i sie wlasnie sciag 35GB NI Komplete 5 (czyli 11 roznych wtyk od Nativa)
Avatar użytkownika
Cortinez
 
Wiek: 34
Skąd: Polkowice

Re: Jakie VST/VSTi

Postprzez tymek 28 sty 2009, 7:59

wszystkie Absynthy, Massive i Circle
efekty - Fabfilter Volcano i Timeless
Avatar użytkownika
tymek
 

Re: Jakie VST/VSTi

Postprzez Qsi 29 sty 2009, 12:59

dla mnie najbardziej intuicyjną wtyką do zabawy głownie z basem (no może też leadem) jest Novation V-Station !!! uwielbiam ją i nie potrafię bez niej żyć! :)

poza tym mam wielki sentyment do WASP'a, na którym w zestawienu z frutkowym samplerem można naprawdę fajnie pojąć obwienie ADSR, odróżnić np obwiędnię filtra od vol, + nalożyć na to samplerowe pierwsze efekty - ehh jakie to piękne :)
Avatar użytkownika
Qsi
 

Re: Jakie VST/VSTi

Postprzez N1ghTForC3 02 lut 2009, 21:03

Trzy wtyczki które czynią cuda:

01.Adventus
02.Rob Papen PREDATOR
03.Cakewalk Z3TA+
Avatar użytkownika
N1ghTForC3
 

Re: Jakie VST/VSTi

Postprzez Deep Fog 07 lip 2009, 15:51

Przedewszystkim ABSYNTH 3 i 4...nie słyszałem o syntezatorze ,który ma większe spektrum możliwości...trochę wiedzy jednak trzeba, ale wykreowac można praktycznie każdy dźwięk jaki się zamarzy,naprawdę!
Edirol R09 HR - rejestrator cyfrowy-biegam po świecie w poszukiwaniu dźwięków z ,których później tworzę rytm,moje kawałki w 20%składają się z nagranych dźwięków 8-)
A poza tym to używam masy darmowych wtyczek VST...żeby byc niepowtarzalnym...hmmmm :) 8-)
No i jakby to powiedziec ?...presety w syntezatorach są do pokazania możliwości programu...ja tworzę własne barwy,bo gdybym używał presetów czułbym że oszukuję przedewszystkim siebie i słuchacza... :|

pozdro :)
DEEP PROGRESSIVE TRANCE FOREVER
Avatar użytkownika
Deep Fog
 
Wiek: 38
Skąd: Jarosław/Podkarpackie

Re: Jakie VST/VSTi

Postprzez Greeg 18 lip 2009, 11:05

wszystko zalezy od tego czy ktos jest tzw. preset whore czy lubi tworzyc wlasne brzmienia.

z komercyjnych, absolutnie na topie wtyczek to na pewno wypadaloby wymienic - Omnisphere, Sylenth (swietne presety i w ogole latwo robienia nowych brzmien - zwlaszcza swetne do trance'u), Gladiator.

z tanszych, komercyjnych to moje ulubione to:
- Messiah - inspirowany Prophetem 5, ale gosc poszedl tam bardzo daleko - naprawde swietny instrument
- Synapse Toxic II 2.5 - za ta cene to jest chyba najlepszy tzw. monstersynth :) 6 oscylatorow wavetable, swietny sekwencer z mozliwoscia wczytywania / zapisywania wlasnych patternow no i do tego modulacja FM w postaci matrixa. Swietny instrument do wszysktie - lubie robic w nim pady
- Novation V-Station - nie do zdarcia instrument. zajmuje malutko cpu, mozna spokojnie pare instancji odpalic, a dzwiek jaki z siebie wydobywa jest wciaz jednym z najlepszych w swojej klasie.

z darmowych:
- Outmeal
- pluginy Elektrostudio
Greeg
 
Skąd: Szczecin

Re: Jakie VST/VSTi

Postprzez pressya 25 lip 2009, 18:02

predator- rob papen , wszystkie massivy :)
ciężko i progresywnie :)
Avatar użytkownika
pressya
Under pressure
 
Wiek: 37
Skąd: z Nienacka


Powrót do Software

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości

cron