ID Contest - Edycja 10

Konkursy w identyfikowaniu IDków.

Powrót do Konkurs ID

Re: ID Contest - Edycja 10

Postprzez Astral Forteness 10 sty 2009, 15:46

Ostatnie godziny konkursu i ostatnie chwile na podsyłanie odpowiedzi :) Wybaczcie za posty pod postem, ale jakoś pod koniec spadła Wasza aktywność :| Mam nadzieję, że każdy czeka na ostatnią chwilę ;)

Dotychczas w pełni nieodgadnięte: 1,13,16,18,26,27,34,36,37,39,43,44,47,48,51,52,57,59,68,71,74,75,77,80...

Skupcie się, odpowiedzi nie są trudne. Liczę na to, że nikt jeszcze się nie poddał.
Avatar użytkownika
Astral Forteness
The Dream Traveller
 
Skąd: spod Bydgoszczy

Re: ID Contest - Edycja 10

Postprzez phantom 10 sty 2009, 20:45

Zapomniałbym, że to już dzisiaj. Coś mi się pokręciło z trzytygodniowym terminem, który obowiązuje na TA i chciałem jeszcze zwlekać :D. Zaraz podsyłam update.
phantom
 
Wiek: 36
Skąd: wlkp.

Re: ID Contest - Edycja 10

Postprzez Astral Forteness 11 sty 2009, 1:02

Id Contest 10 przeszedł do historii...

Frekwencja tego konkursu również pozostawiała wiele do życzenia. Użytymi w tym rozdaniu
utworami zdyskwalifikowałem jednego poważnego gracza, za co chciałbym go przeprosić.
Dołączyła do nas za to zupełnie nowa osoba, która ma zresztą teraz prawo do hostowania
kolejnej edycji.

Tworząc materiał byłem przekonany, że utwory to głównie klasyki i nie będzie z nimi
aż tak dużego kłopotu. Okazało się, że to była jedna z cięższych edycji w historii,
za co przepraszam. Mam nadzieję jednak, że mimo ASOT'owego klimatu, jak wielu to stwierdziło,
utwory Wam się podobały :)

Jak w niektórych z poprzednich edycji nie obyło się bez mojego błędu, na szczęście
był on na małą skalę. Chodzi mi o numer 42, który wcześniej miałem inaczej podpisany.
Tak czy inaczej znała go tylko jedna osoba, która otrzymała należne pkt. Również mam wątpliwości
co do utworu nr. 10. Doszły mnie słuchy, że w momencie startu konkursu była niewydana (teraz nie
wiem jak z tym jest). Widocznie wystąpił mały przeciek...

Po tym rozdaniu stwierdzam, że pomimo dość wielu podpowiedzi Wasza aktywność spadła po
pierwszym tygodniu i to dość znacznie, dlatego można by przemyśleć długość trwania
kolejnej edycji, a mianowicie jej skrócenie. Bardzo podobała mi się gra pickarsa,
który podsyłał mi najwięcej podpowiedzi ze wszystkich, dlatego gratuluję mu zwycięstwa :)
ale o wynikach niżej...

Najpierw notka odnośnie podpowiedzi:

1. Pierwszy samodzielny singiel tego Słowaka przy współpracy z Totaldigital. /Nie chodziło o Polnera, a o Sendera.
4. Gość z "pierwszej litery alfabetu greckiego" stworzył dwie wersje tej nuty i wydał je w labelu stworzonym przez Groenewegen'a :D /Druga wersja nuty Alfa-Sorella wydana w Cyber Records.
5. Gdy desz ostro leje, przyjmuje taki kolor :P /Chodziło o srebrny kolor deszczu - silver rain.
6. Intuition Sessions. O miłości do ciał niebieskich… / Wydane w Labelu De Jonga - Intuition Recordings Love planet.
7. … a po tym te ciała niebieskie się poruszają ;) /Nie chodziło o orbity, a o elipsy :)
8. Kto ogląda filmy z "Kołobrzeskich imprez" ten będzie wiedział ;P. /Na kultowym już filmie z Sf 2005 grał to Dj Matush.
9. "Piosenka" o tym, czego chociażby brakuje u większości dzisiejszych kobiet. /Bez obrazy, ale odnoszę takie wrażenie. Brakuje niewinności, a to "piosenka" o tym.
10. Odnowiona wersja GENIusza z 2002 roku. /GENIe.
11. Norweg od znanej hiszpańskiej gitary. /Orjan Nilsen, a chodziło mi o jego popularny utwór "La Guitarra".
13. Smutna piosenka Ani w wersji dwóch Panów z UK. /Chodziło mi o Panów Kuffdam & Plant.
14. Polski hymn o tej samej nazwie co mniej znany i chyba już nie odbywający się event na Kujawach… /Terminal Summer Beat w Bydgoszczy, a nuta od Sound Players.
15. Techno-Plemienna wersja utworu z 2004 roku. /Nawiązanie do wersji Tribal-Tech Mix.
16. Wybawienie od Północnego Projektu. /Salvation od Northern Project.
18. Facet ma coś współnego z nr. 29 i nie tylko. /Chodziło o Re:Locate, który oprócz Absoluum brał udział w tworzeniu też nr. 21.
19. Chill z poszukiwania Słońca w Azji. /In Search Of Sunrise-Asia.
20. To nie jest błąd :) /Chodziło o Mistaken.
21. Dwóch Panów-jeden lżejszy, drugi cięższy dają o uczuciach… W wersji tego lżejszego :P /Chodziło o styl grania tych Panów. Nuta We Feel.
22. Aktywny Pan chyba coś ujawnił. /Activa. Co do tytułu, wystarczyło przetłumaczyć "ujawnienie".
23. Odnoszę wrażenie, że ten dj lubi nadawać swoim utworom długie tytuły... /Chodziło o Arneja, np. "The Beauty That Lies Behind Those Green Eyes". Choć tutaj pod Alisaem 8 Wonders
24. Pan, którego jedna z nut kojarzona jest z Gielen'em. /W wielu setach Gielena można było spotkać nutę Born Slippy.
25. Autor majstrował też coś przy nr. 40. Remake z 2007 roku. /Chodziło o Daniela Kandiego. Tutaj była mała niepewnośc co do utworu, cisza na beatport i na discogs. Jak się okazało, Kandi udostepnił darmowo ten track na swojej stronie.
27. Polski "nurek" o naszej planecie. :P /Chodziło o Underwater'a :P
28. Remiks Chill'a zza Wschodniej granicy. /Remiks nuty Marco Torreace'a od Bobiny :)
34. Polski "cichy" akcent w energicznym numerze z 2006 roku. /Marcin Cichoń aka Martin Silence w nucie "Energy" z roku 2006.
35. Włoch poruszył temat Elżbiety… /Chodziło o Tragidę, Elisabeth to odpowiednik polskiej Elizy :P
36. Koncepcja trzech Panów w utworze z… 1999 roku. /Potrójna koncepcja, inaczej Triple Concept.
37. Niemiecki Duet. Ich czteroliterowa nazwa bierze się z dwóch pierwszych liter ich imion. /Di-To.
38. Dwóch "prekursorów", z czego jeden z nich w pażdzierniku 2007 opuścił projekt. /Prekursorzy-Forerunners.
39. Tytułu nie ma w żadnym ze słów z wycinka. Stworzona przez dwóch Anglików i wydana w 2005 roku. /The element od Stev'a Callaghan'a i Frase'a.
40. Ten gość z Danii widocznie znalazł swoją drogę… /Kandi - I Found The way.
41. Chciałbym mieć takie sny… /Tu miałem na myśli kryształowe sny.
44. Sławny duet, pojawiający się niejednokrotnie w tym rozdaniu ID ;) /Duet Svenson & Gielen.
45. Prawie jak delfin :D /Delphion ;)
47. Spójrz w niebo. Tytuł podobny do pewnego utworu Dash Berlin... /Dash Berlin - Till The Sky Falls Down.
49. Tytuł związany z pewnym mocarstwem ze Wschodu. /Oczywiśćie chodzi o Rosję.
50. Większość z nas chyba dla niej żyje :) /Dla muzyki.
53. Duet, który nie tak dawno stworzył kosę z kaczkami w tle :P /Chodziło o nutę Mighty Ducks od Bolier'a i Coenraad'a.
55. Bez rozpaczy! /No Despair.
56. Pod Warszawą mieli budować tego drugą nitkę, jakoś im nie poszło ;P /Metro.
59. Hiszpańska czwórka o pewnej definicji… /Definition Of Tekto od Area.
60. Nuta ma duużo wspólnego z moim wcześniejszym nickiem ;) /Jeżeli nikt wcześniej nie zwrócił na mnie uwagi, wystarczyło spojrzeż na mój podpis. Nick wziął się właśnie z tego utworu. 4Ever.
61. Lubi Słońce :P /Słonecznik.
62. Ten dobrze znany każdemu gość, w duecie ze swoim kumplem stworzył też remiks do nr. 51 /Chodziło o Alexa, który wraz z Eyden'em Remiksował nutkę od Talla 2XLC.
63. Do produkcji tego utworu użyto sample z nuty Nancy Sinatry, a nazwy tych kawałków niewiele się różnią… /Nancy Sinatra - Bang Bang : Bullied Audio - Banging Banging
64. Trance Energy Anthem /Oczywiście Sunlight Theory od Svensona.
66. Kolejny tytuł mający coś wspólnego z pewnym państwem na zachodzie, z którego zresztą pochodzi autor tego wycinka jak remiksu do 28 :) /Bobina pochodzi z Rosji.
67. Ten utwór to taki smak lata… /The Taste Od Summer.
68. Facet ma coś wspólnego z kawałkiem nr. 51 /Chodzi o Talla 2XLC
70. Dobry motyw. /The Theme, sam motyw dość oryginalny.
72. Autor pochodzi z tego samego kraju co gość od nr.1 /Chodzi oczywiście o Polnera, zamiast tutaj strzelać, to Polnera przypisywaliście do nr.1
75. "Poległy" w wersji Pana od Kosmicznej Struny :) /The Fallen, wersja Marcos'a, który jest dobrze znany z nuty Cosmic String.
76. Autor stworzył m.in. utwór, który podobnie jak nr. 60 ma coś wspólnego z moim poprzednim nickiem;) /Mowa o najlepszej moim zdaniem nucie od Solarstone - 4Ever.
77. Niemiecki Chill. Warto zwrócić uwagę na to "dudnienie". /Rumble
78. Motyw ze znanego filmu, w polskiej wersji. /Nuta z Gladiatora w wersji od Darren'a.
79. To nie Adagio! Hardstyle spod M!D!FY /To największa podpucha konkursu.
80. Twórca muzyki elektronicznej z Grecji. Autor muzyki do wielu filmów. Tytuł tego utworu mówi o czymś raczej "niewykonalnym"… /To taki mały bonus. Nuta raczej mało znana, ani też club'owa. Domyślałem się, że będą z nią problemy, ale chciałem jakoś podzielić się nią z Wami ;) Podpowiedź chyba nie była taka trudna... A spytać góry raczej nikomu się jeszcze nie udało...

Przejdźmy do tego, co niektórym przez ostatnie 2 tygodnie spędzało sen z powiek:


1 Eddie Sender - Elementate (Original Mix)
2 Mirco De Govia - Voller Sterne (Super8 Mix)
3 4 Strings - Diving (Hiver & Hammer's Different Gear Remix)
4 Alfa - Sorella (Version 2)
5 Gyala - Silver Rain (Original Mix)
6 Mlv - Love Planet
7 Vast Vision - Ellipse (Miikka Leinonen Remix)
8 Raw Shape - Body Rock
9 Dj Eco - Song Of Innocence (Martin Roth And Paris Nova Remix)
10 Airbase - Genie 2009 (Original Mix)
11 Orjan Nilsen - Soulflayer (Original Mix)
12 Accadia - Into the dawn (James Holden Remix)
13 Annie Lennox - The Saddest Song (Kuffdam And Plant Remix)
14 Sound Players - Terminal Summer Beat (Original Mix)
15 Syntone - Cried Out (Tribal-Tech Mix)
16 Steve Allen And Northern Project - Salvation (Original Mix)
17 Whiteroom Feat Amy Cooper - Someday (Vocal Mix)
18 Re Locate - Showdown (Original Mix)
19 Clouded Leopard - Hua-Hin
20 B&W - Mistaken (Fictivision Mix)
21 Re Locate & Cliff Coenraad - We Feel (Re Locate Remix)
22 Activa - Disclosure (Original Mix)
23 Arnej Pres 8 Wonders - Time Waits For No One (Original Mix)
24 Yves Deruyter - Rhytmic Bazz (DJ Mind-X Mix)
25 Daniel Kandi - Out of Sight (Remake Mix 2007)
26 Luke Terry pres. Akemi - When It All Falls Apart (Original Mix)
27 underwater - water planet (dreas remix)
28 Marco Torrance - Stranded Feelings (Bobina Remix)
29 Re Locate - Absoluum (Original Mix)
30 Billie Ray Martin - Honey (Chicane Remix)
31 Signalrunners - Backfire (Activa mix)
32 Adam White Vs Rozza - Love Angels Original Mix
33 ava mea - in the end (original mix)
34 Martin Silence - Energy (Extended Mix)
35 Tragida - elisabeth (original mix)
36 Triple Concept - Tonetwister (Auto Mix)
37 Dito - Ocean (Vocal Club Mix)
38 Forerunners - Lifecycle (Original Mix)
39 Steve Callaghan & Frase - The Element(Vocal Mix)
40 Daniel Kandi - I Found The Way (Original Mix)
41 Sundawner - Krystal Dreams (Cosmic Man Rmx)
42 Rah - Pole Position
43 Azure Sunset - E-Motions (Gate Mix)
44 Svenson & Gielen - Fujirama
45 Delphion - one Nation (De Donatis Remix)
46 Van Gelder - Between us
47 Static Blue feat. Airplanes - Watch the Skies Fall (Original Mix)
48 Scot Project - Sueo (Martin Roth Nustyle Remix)
49 Jvd - From Russia With Love (Original Mix)
50 Dj Shog - Live 4 Music (Cosmic Culture Remix)
51 Talla 2XLC - Manifesto (Van Eyden B2B M.o.r.p.h. remix)
52 Airforce & Samuelzone - Source of Calm (original mix)
53 Bolier & Coenraad - Mohawk (Original Mix)
54 Svenson & Gielen - The Beauty Of Silence
55 Solid Haze - No Despair
56 Ultra Spin - Metro (The Mystery Mix)
57 Sassot - Suddenly (Teamo Remix)
58 First State Feat. Elliot Johns - Your Own Way (Original Mix)
59 Area - Definition of tekto (Silvio Ecomo Remix)
60 Floyd - 4Ever (Abel Ramos Remix)
61 Vincent De Moor - Sunflowers
62 Alex Morph - Unification (Original Mix)
63 Bullied Audio - Banging Banging
64 svenson - sunlight theory (o-zone mix)
65 Duende - Ilimitado (Stoneface & Terminal Remix)
66 Bobina - Russian Dream (Passiva remix)
67 Sonic Inc. - The Taste of Summer (Fire & ice Remix)
68 Talla 2XLC - No In Between (Original Mix)
69 passenger 75 - beauty of sound (moonforce remix)
70 Jurgen Vries - The Theme (Jamx De Leons Dumode Remix)
71 In Progress And Omnia - Air Flower (Original Mix)
72 Kamil Polner Pres. Polo - Aura (Extended Version)
73 Tom Colontonio - Rounder
74 Adam Sheridan - Ocaso (Original Mix)
75 Marc Walsh And Ciaran Mcauley - The Fallen (Marcos Remix)
76 Solarstone - Falling (Solarstone Afterhours Mix)
77 Blank & Jones - Rumble
78 Gladiator - Now We Are Free (Darren Tate Remix)
79 Brennan heart - Remember remember
80 Vangelis - Ask The Mountains


Oficjalne Wyniki:


Obrazek

Co do gospodarza kolejnej edycji... Pierwszeństwo ma Sebol, który jeszcze tego nie robił i
ma największą ilość pkt. z tej grupy osób. Jeżeli Sebol nie będzie miał na ochoty,
będzie trzeba wspólnie wybrać.

Pozdrawiam wszystkich uczestników i gratuluję zwycięzcy! :)
Ostatnio edytowano 11 sty 2009, 11:52 przez Astral Forteness, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Astral Forteness
The Dream Traveller
 
Skąd: spod Bydgoszczy

Re: ID Contest - Edycja 10

Postprzez Mind 11 sty 2009, 11:32

Teraz jest dosyć ciężki okres dla konkursu, bo mimo że sylwester należy już do przeszłości, to na pewno wielu osobom zaczyna się gorący okres na uczelniach, więc chyba większej aktywności nie ma co się spodziewać. No i razem z demensem uczestników było siedmiu, więc w sumie średnia ilość osób pozostaje bez zmian :)
"A horny cult leader with breakfast fixation"
Avatar użytkownika
Mind
 
Wiek: 38
Skąd: co skąd?

Re: ID Contest - Edycja 10

Postprzez demens 11 sty 2009, 12:09

Ee tam, sądzę że każdy jest w stanie wygospodarować te 15min na przesłuchanie materiału :D Albo zrobić jakąś lżejszą edycję, np. składającą się z 50 kawałków.

No właśnie miałem być na liście tylko 4Ever'owi coś się zapomniało :P Sebol_23 czekamy na Twoje oficjalne stanowisko w sprawie hostingu kolejnego konkursu. Jak nie masz ochoty to pickars jako zwycięzca powinien się tym zająć. Z kolei jeżeli pickars nie ma czasu to ja jestem chętny :D
demens
 
Wiek: 34
Skąd: łódzkie

Re: ID Contest - Edycja 10

Postprzez phantom 11 sty 2009, 13:59

demens napisał(a):Ee tam, sądzę że każdy jest w stanie wygospodarować te 15min na przesłuchanie materiału :D Albo zrobić jakąś lżejszą edycję, np. składającą się z 50 kawałków.

+1 porcja podpowiedzi na półmetku lub ich całkowity brak
phantom
 
Wiek: 36
Skąd: wlkp.

Re: ID Contest - Edycja 10

Postprzez pickars 11 sty 2009, 14:01

demens napisał(a):Ee tam, sądzę że każdy jest w stanie wygospodarować te 15min na przesłuchanie materiału :D Albo zrobić jakąś lżejszą edycję, np. składającą się z 50 kawałków.


No właśnie wydaje mi się, że sporo osób gospodaruje te 15 minut, ale później nie wygospodarowuje kolejnych 5 na wysłanie odpowiedzi :).

Poza tym ja myślę, że ewidentnie gospodarzem kolejnej edycji powinien być Sebol_23. Ja z racji gorącego okresu będę zmuszony raczej spasować. Tak więc jeśli Sebol_23 odmówi, to możesz się tym spokojnie zajmować demens :).

A jeszcze co do konkursu - dobór materiału był niesamowicie sprytny. Jak już tam gdzieś napisałem mniej więcej połowa utworów brzmiała znajomo, ale co z tego skoro tylko brzmiała :). Poza tym spora część utworów brzmiała na starsze niż są w rzeczywistości. Ale jakimś pozytywem jest, że dowiedziałem się z tej edycji, że Eddie Sender jest Słowakiem :D.

Tak BTW to widziałem Phantom, że tworzysz alternatywną wersję ID Contestu na TA :mrgreen: .
Avatar użytkownika
pickars
 
Wiek: 36
Skąd: Warsaw

Re: ID Contest - Edycja 10

Postprzez phantom 11 sty 2009, 14:28

Nie znam gościa :D.
phantom
 
Wiek: 36
Skąd: wlkp.

Re: ID Contest - Edycja 10

Postprzez Sebol_23 11 sty 2009, 18:31

demens możesz zająć się organizacją kolejnej edycji, jeśli będę godzien zajmę się edycją nr.12
Sebol_23
 

Re: ID Contest - Edycja 10

Postprzez demens 11 sty 2009, 19:51

OK, w takim razie postaram się jutro po południu coś zapodać. Będzie to edycja, powiedzmy, "odpoczynkowa" :)

Jeszcze w kwestii tych podpowiedzi, mnie także myślenie nad nimi strasznie męczyło w poprzednich edycjach. Co Wy na to, aby zrobić tak jak zaproponował phantom, czyli jedna tura podpowiedzi w połowie konkursu, z tym że będą to wskazówki tylko do utworów jeszcze w ogóle nieodgadniętych? Plus limit 5 podpowiedzi, jakie każdy uczestnik będzie mógł uzyskać prywatnie. Oczywiście taki limit polecałbym wykorzystać dopiero po pojawieniu się podpowiedzi do utworów jeszcze nieodgadniętych (wiadomo dlaczego).

Pasowałoby Wam tak?
demens
 
Wiek: 34
Skąd: łódzkie

Re: ID Contest - Edycja 10

Postprzez Matvel 11 sty 2009, 20:12

Uważam, że to dobry pomysł.
Matvel
 
Wiek: 37
Skąd: B-stok

Re: ID Contest - Edycja 10

Postprzez pickars 11 sty 2009, 21:26

demens napisał(a):Pasowałoby Wam tak?


Tak jest proszę Pana :mrgreen: !

Tylko przygotuj tak z 60 wycinków :).
Avatar użytkownika
pickars
 
Wiek: 36
Skąd: Warsaw

Re: ID Contest - Edycja 10

Postprzez phantom 13 sty 2009, 14:35

Sebol_23 napisał(a):demens możesz zająć się organizacją kolejnej edycji, jeśli będę godzien zajmę się edycją nr.12

W takim razie postaraj się wygrać albo przynajmniej znaleźć w czołówce, bo będziemy mieć problem, jeśli znajdą się co najmniej dwie osoby, którym hostowanie konkursu będzie należało się w równej mierze :).
phantom
 
Wiek: 36
Skąd: wlkp.

Re: ID Contest - Edycja 10

Postprzez pickars 13 sty 2009, 18:09

Nie będziemy mieli problemu, bo chyba jedziemy wg schematu, że organizatorem jest najwyżej sklasyfikowana osoba, która nie prowadziła dotąd konkursu. W przypadku gdy wszyscy uczestnicy byli już organizatorami to konkurs prowadzi ta osoba, która ma najwięcej pkt :) (i jest przy okazji wyłączona z prowadzenia konkursu do chwili, gdy znowu nastąpi jej kolejka). Oczywiście nie ma przymusu hostowania danej edycji - można się tego zrzec. A ponieważ Sebol zrzekł się praw do hostowania edycji obecnej, a ja przystałem na propozycję demensa, to po tej edycji demens raczej na dłużej sobie odpocznie od hostowania :D. I problemu nie ma...

Tak więc zakładając, że w tej edycji Sebol będzie jedynym uczestnikiem, który do tej pory nie hostował (chociaż mam nadzieję, że tak nie będzie) - to on będzie gospodarzem kolejnej edycji. A jeśli pojawi się jeszcze kilku uczestników, którzy nie brali dotąd udziału to ten z największą ilością pkt poprowadzi 12 odsłonę ID Contestu.

Mam nadzieję, że ktoś zrozumiał moje wypociny :mrgreen: .
Avatar użytkownika
pickars
 
Wiek: 36
Skąd: Warsaw

Re: ID Contest - Edycja 10

Postprzez phantom 13 sty 2009, 19:12

pickars napisał(a):A jeśli pojawi się jeszcze kilku uczestników, którzy nie brali dotąd udziału to ten z największą ilością pkt poprowadzi 12 odsłonę ID Contestu

Czyli mamy problem, gdyby Sebol chciał także prowadzić 12. część, to znaczy konkretnie Sebol będzie miał problem :D.
phantom
 
Wiek: 36
Skąd: wlkp.

Re: ID Contest - Edycja 10

Postprzez peterhol9 14 sty 2009, 14:06

zrobic dwóch hostujacych i po problemie (niech dogadają sie co do walków i wrzucą ze 100 nagrań :D )
I LOVE RUSSIAN AND GREEK PROGRESSIVE

Obrazek
Avatar użytkownika
peterhol9
yoma
 
Wiek: 38
Skąd: Tomaszów Lubelski/Lublin

Poprzednia strona

Powrót do Konkurs ID

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości

cron