ID Contest - Edycja 09 (01 na FME)

Konkursy w identyfikowaniu IDków.

Powrót do Konkurs ID

Re: ID Contest - Edycja 09 (01 na FME)

Postprzez Astral Forteness 27 gru 2008, 20:48

Mind napisał(a):I rzeczywiście - 100 wycinków to ilość nieco przesadzona. Można robić coś takiego, ale w przypadku jakiejś jubileuszowej edycji. Jak dociągniemy do setnej - wtedy jak najbardziej :D


Miałem tak w planie, niejako edycja 10. jest tą jubileuszową, jednak kierując się wskazówką pickarsa zrobiłem tych wycinków mniej, bo 80. Początek zabawy najprawdopodobniej dziś.

Co do arkuszu... Pełen profesjonalizm :)
Avatar użytkownika
Astral Forteness
The Dream Traveller
 
Skąd: spod Bydgoszczy

Re: ID Contest - Edycja 09 (01 na FME)

Postprzez phantom 27 gru 2008, 21:23

Astral Forteness napisał(a):Miałem tak w planie, niejako edycja 10. jest tą jubileuszową, jednak kierując się wskazówką pickarsa zrobiłem tych wycinków mniej, bo 80. Początek zabawy najprawdopodobniej dziś.

Osobiście skróciłbym do 60, max 70, ale oczywiście decyzja należy do Ciebie :).

Poza tym można by się też zastanowić nad podpowiedziami. Jeśli kiedyś przyjdzie mi hostować kolejną edycję, to zamiast ogólnodostępnych wskazówek zaproponuję kilka, które każdy będzie mógł uzyskać do indywidualnie wybranych utworów.
phantom
 
Wiek: 36
Skąd: wlkp.

Re: ID Contest - Edycja 09 (01 na FME)

Postprzez demens 27 gru 2008, 21:35

pickars napisał(a):Zresztą jak zobaczycie listę to możecie się (nie)mile zaskoczyć.

Dokładnie, jak patrze na niektóre tytuły to robi mi się słabo :roll: Są kawałki, które na pewno przesłuchałem w życiu kilka razy, a obok ich wycinków przeszedłem zupełnie obojętnie bo kompletnie nic mi nie mówiły :D Co do "Point Zero" eh szkoda słów, sam pisałem przecież w podpowiedziach w drugiej edycji że to klasyk, niestety "oczarował" mnie remix Sensorica a nie pofatygowałem się aby poznać oryginał, no może raz go słuchałem na youtube po przeczytaniu tematu o tym kawałku na FMT :) Trzeba nadrobić zaległości.

Co do następnej edycji, już od dawna wiedziałem kto będzie ją prowadził :mrgreen: Astral czekamy. Mam tylko nadzieję, że tym razem udział weźmie chociaż z 10 osób. Nie rozumiem takiego spadku frekwencji, nie wierzę aby te 100 kawałków tak odstraszyło wszystkich.

phantom napisał(a):zamiast ogólnodostępnych wskazówek zaproponuję kilka, które każdy będzie mógł uzyskać do indywidualnie wybranych utworów.

Właśnie też się zastanawiałem czy nie zrobić by czegoś w rodzaju próśb o podpowiedzi do utworów, które dana osoba ZNA, ale za nic nie może sobie przypomnieć. Wykluczyło by to odgadywanie utworów tylko dzięki wskazówkom (ale tylko w pewnym stopniu bo przecież nikt nie sprawdzi, czy dana osoba rzeczywiście zna ten kawałek, czy tylko chce jak najwięcej podpowiedzi do byle czego aby uzbierać trochę punktów :P ;) ). Albo, jeżeli już, dać każdemu użytkownikowi np. limit w postaci próśb do np. 10 kawałków. Wtedy taka osoba zapewne starałaby się taki limit wykorzystać jak najlepiej (czyt. prosić o wskazówki tylko do utworów, które rzeczywiście ZNA i wie, że jest w stanie odgadnąć, tyle że z małą pomocą ;) ) Uff.
demens
 
Wiek: 34
Skąd: łódzkie

Re: ID Contest - Edycja 09 (01 na FME)

Postprzez pickars 27 gru 2008, 21:52

demens napisał(a):Właśnie też się zastanawiałem czy nie zrobić by czegoś w rodzaju próśb o podpowiedzi do utworów, które dana osoba ZNA, ale za nic nie może sobie przypomnieć. Wykluczyło by to odgadywanie utworów tylko dzięki wskazówkom (ale tylko w pewnym stopniu bo przecież nikt nie sprawdzi, czy dana osoba rzeczywiście zna ten kawałek, czy tylko chce jak najwięcej podpowiedzi do byle czego aby uzbierać trochę punktów :P ;) ). Albo, jeżeli już, dać każdemu użytkownikowi np. limit w postaci próśb do np. 10 kawałków. Wtedy taka osoba zapewne starałaby się taki limit wykorzystać jak najlepiej (czyt. prosić o wskazówki tylko do utworów, które rzeczywiście ZNA i wie, że jest w stanie odgadnąć, tyle że z małą pomocą ;) ) Uff.


W sumie pomysł niezły choć ja proponowałbym trochę inną wersję. Powiedzmy przyjmiemy zasadę 10%/20% - czyli np na pięć dni przed zakończeniem na forum ogólnodostępnym gospodarz pisze odpowiedzi do 10% utworów dla wszystkich. A oprócz tego każdy ma pulę 20%, którą może sobie indywidualnie wykorzystać.

Niestety, takie podejście ma jedną zasadniczą wadę. Nie wiem jak wy, ale ja nie przygotowywałem sobie zawczasu podpowiedzi, tylko pisałem je na bieżąco - i pewnie większość gospodarzy tak robiła. Nie jestem prorokiem i nie jestem w stanie przewidzieć, że np przy Point Zero (świetny przykład na takie zjawisko) wszystkich ogarnie zaćmienie umysłu. Albo, że akurat większość uczestników zna utwór, którego statystycznie znać nie powinni :D. I tutaj dochodzimy do tej wady - mogłoby spowodować to, że podpowiedzi byłyby nierówne. Np jeden uczestnik dostałby podpowiedzi do wyguglania w pięć minut, a drugi by się zastanawiał tydzień i nic nie wymyślił. Dlatego odpowiedzi dostępne dla wszystkich są zdecydowanie bardziej sprawiedliwym rozwiązaniem (co nie oznacza, że koniecznie najlepszym).

Niech każdy gospodarz robi jak uważa. Nie powinniśmy narzucać na siłę własnej woli, tylko niech każdy modyfikuje zasady, tak jak to uważa za stosowne. Jeśli 4ever stwierdzi, że sposób proponowany przez demensa jest najlepszy - to w pełni uszanuję jego decyzję i z satysfakcją przystąpie do kolejnego rozdania IDków :twisted: .

Aha i jeszcze co do odgadywania utworów z podpowiedzi - taki już urok ID Contestów, że część utworów da się rozszyfrować tylko w ten sposób :D.

Uffffffff, tak się jeszcze nie rozpisałem. :lol:
Avatar użytkownika
pickars
 
Wiek: 36
Skąd: Warsaw

Re: ID Contest - Edycja 09 (01 na FME)

Postprzez Astral Forteness 27 gru 2008, 22:17

pickars napisał(a):Niech każdy gospodarz robi jak uważa. Nie powinniśmy narzucać na siłę własnej woli, tylko niech każdy modyfikuje zasady, tak jak to uważa za stosowne. Jeśli 4ever stwierdzi, że sposób proponowany przez demensa jest najlepszy - to w pełni uszanuję jego decyzję i z satysfakcją przystąpie do kolejnego rozdania IDków :twisted: .


Nie przepadam za podpowiedziami, przynajmniej nie za tymi, które dotychczas były. Myślę, że to konkurs wiedzy na temat nazw utworów oraz test pamięci a nie umiejętności ślęczenia nad monitorem notorycznie wyświetlającym napis Gooooooogle :P Rozumiem jednak, że podpowiedzi to w pewnym sensie urozmaicenie dla wielu wnoszące wiele pozytywnego do każdego z konkursów, dlatego ich nie wykluczam.
Zastanowię się nad tymi pomysłami i może wybiorę jakiś z nich.
Przypominam, że Id Contest - 10 ruszył :)
Avatar użytkownika
Astral Forteness
The Dream Traveller
 
Skąd: spod Bydgoszczy

Re: ID Contest - Edycja 09 (01 na FME)

Postprzez Matvel 28 gru 2008, 14:15

Mi to jest wstyd że nie rozpracowałem 19,69, 87 czy 95 i to jeszcze po podpowiedzi :D Ogólnie to jak patrzę teraz na listę to była duża różnorodność, oczywiście spowodowana przez sporą liczbę utworów. Dziwi więc to że tak mało ludzi wzięło udział w tej odsłonie.
Matvel
 
Wiek: 37
Skąd: B-stok

Poprzednia strona

Powrót do Konkurs ID

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 6 gości

cron