ID Contest - Edycja 09 (01 na FME)

Konkursy w identyfikowaniu IDków.

Powrót do Konkurs ID

ID Contest - Edycja 09 (01 na FME)

Postprzez pickars 12 gru 2008, 23:10

Dla tych co nie wiedzą o co chodzi - jest to konkurs na odgadywanie wycinków utworów z różnych gatunków (jest to zależne od gospodarza konkursu), ale w naszym przypadku jest to generalnie elektronika - w wiekszości trance, trochę house, zdarza się również trochę innego grania :).

Zasady są proste - ściągacie paczkę z wycinkami i przysyłacie na pw (możecie to robić wielokrotnie) odpowiedzi w schemacie:
Tytuł - Wykonawca (Remix)
gdzie każdy jest wart jeden punkt. Oczywiście jeśli utwór, który odgadliście jest w wersji original mix, to możecie sobie spokojnie darować pisanie (original mix), bo i tak macie 3 pkt. Oczywiście dopuszczalne są również strzały - ale w tym wypadku musicie zaznaczyć, czy chodzi wam o remix, tytuł, czy wykonawcę. Inaczej traktuję taki strzał jako wykonawcę :).

Jeśli nikt poza Tobą nie odgadnie w ogóle danego utworu a ty odgadniesz go w pełni - masz dodatkowy punkt (tzw Unique ID).

Konkurs trwa już od poniedziałku, ale zamierzam go prowadzić równolegle - zarówno na naszym forum, jak i na poprzednim. Klasyfikacja końcowa będzie się więc opierała na wynikach z revolusic.com, jak i evibes.pl. Z racji, że zrobił się niezły bałagan w związku z rozłamem na scenie forów muzyki trance, to koniec konkursu przewiduję na 26.12.2008 r.

Na tą chwilę wyniki (z revolusic.com) prezentują się następująco (w nawiasie punkty za UID):

1. Phantom - 69 (10)
2. demens - 66 (10)

Gorąco zachęcam do zabawy :D. Będą oczywiście podpowiedzi do utworów!!

A oto i linki do paczki z utworami:

http://rapidshare.com/files/171258726/IDCONTEST09TRACKS.zip.html
http://www.sendspace.com/file/6ucaf6
http://www.zippyshare.com/v/3197900/file.html
Ostatnio edytowano 16 gru 2008, 20:39 przez pickars, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
pickars
 
Wiek: 36
Skąd: Warsaw

Re: ID Contest - Edycja 01 (09)

Postprzez Kubo 13 gru 2008, 12:32

Mysle ze na razie jest troche za malo uzytkownikow zeby w to sie bawic :>
Avatar użytkownika
Kubo
The Invincibles
 
Wiek: 37
Skąd: Zamość

Re: ID Contest - Edycja 01 (09)

Postprzez pickars 13 gru 2008, 14:47

Tak, ale niektórzy się już chyba na dobre przenieśli tutaj, więc chciałbym im ewentualnie dać szansę podesłać własne odpowiedzi :).
Avatar użytkownika
pickars
 
Wiek: 36
Skąd: Warsaw

Re: ID Contest - Edycja 01 (09)

Postprzez phantom 16 gru 2008, 11:31

Kubo napisał(a):Mysle ze na razie jest troche za malo uzytkownikow zeby w to sie bawic :>

Tak, ale niektórzy mogą się w to pobawić tylko tutaj :D.
phantom
 
Wiek: 36
Skąd: wlkp.

Re: ID Contest - Edycja 01 (09)

Postprzez pickars 16 gru 2008, 20:38

Brawo phantom za inicjatywę, ze skopiowaniem wyników z FMT (że też Ci się chciało... :)). Zobaczymy jak będzie wyglądała sprawa z następną edycją, bo będzie się trzeba zastanowić, gdzie ją robimy. Ale ja optowałbym za przeniesieniem ID Contestu na dobre w to miejsce :D.
Avatar użytkownika
pickars
 
Wiek: 36
Skąd: Warsaw

Re: ID Contest - Edycja 09 (01 na FME)

Postprzez phantom 16 gru 2008, 21:27

pickars napisał(a):Ale ja optowałbym za przeniesieniem ID Contestu na dobre w to miejsce .

Biorąc pod uwagę fakt, że wszyscy uczestnicy obecnej edycji są tu zarejestrowani, zgadzam się w zupełności.

A co do kopii, no to przecież jasne, że to na FMT Brooklyn pokopiował tematy z evibes. Te przydadzą się, jakby ktoś chciał kiedyś zrobić zestawienie wszech czasów, hall of fame czy po prostu poszukać tytułów kawałków z którejś edycji. A sama operacja nie była zbyt bolesna. Nawet redukcja tego nachalnego, jednowierszowego odstępu z FMT, poszła szybko.
phantom
 
Wiek: 36
Skąd: wlkp.

Re: ID Contest - Edycja 09 (01 na FME)

Postprzez Astral Forteness 18 gru 2008, 21:44

pickars napisał(a):Ale ja optowałbym za przeniesieniem ID Contestu na dobre w to miejsce :D.

phantom napisał(a):Biorąc pod uwagę fakt, że wszyscy uczestnicy obecnej edycji są tu zarejestrowani, zgadzam się w zupełności.


Kiedy to pisałeś, moje zgłoszenie do konkursu dawno już poszło, a na tym forum jeszcze mnie nie było... To już nikt o mnie nie pamięta? :P

... a ja proponuje jeszcze skopiować z Revolusic wszystkie podpowiedzi oraz update rankingu, bo tu wychodzi na to, że udział biorą tylko dwie osoby ;)
Avatar użytkownika
Astral Forteness
The Dream Traveller
 
Skąd: spod Bydgoszczy

Re: ID Contest - Edycja 09 (01 na FME)

Postprzez pickars 18 gru 2008, 22:26

Astral Forteness napisał(a):Kiedy to pisałeś, moje zgłoszenie do konkursu dawno już poszło, a na tym forum jeszcze mnie nie było... To już nikt o mnie nie pamięta? :P


Ja byłem pewny, że wszyscy uczestnicy ID Contestu już tu są :). Nie moja wina, że zmieniacie sobie ksywki na FME :).

Podpowiedzi lecą wedle życzenia:
1. Dzieło dwóch Norwegów działających pod jednym szyldem i jednego Amerykanina.
2. Facet z grecką literą.
4. Obrazek
5. Obrazek
7. Z pierwszego albumu faceta o odległościowym nazwisku (które nie jest jego prawdziwym) wydanym w 1996 roku.
9. Obrazek
10. Polski, rolniczy akcent.
12. Nieustraszony.
16. Bardzo znany kompozytor żyjący w drugiej połowie XVIII wieku.
21. Bezskutecznie
25. Obrazek
26. Dłuuuuugi już cykl filmów (i bardzo liczny), a utwór to piosenka tytułowa jednego z nich w wykonaniu bardzo znanej piosenkarki, której stuknęła już 50-tka.
32. Mała Joanna.
37. Trzecia część znanej trylogii, ale nie o władcę tu chodzi.
42. Wałek wydany w Vapour Recordings, chwalący jedno z urządzeń AGD.
43. Owoc współpracy izraelsko-portugalskiej.
47. Obrazek
57. Bracia z Niemiec, którzy nazywają się tak samo jak miasto.
60. Chroni nas przed zagrożeniami z internetu
61. JOC + jakiś ziomal (tylko jeden utwór razem stworzyli) :D
63. Jak się z kimś żegnamy, to co mówimy?
64. Ten kawałek może was zniszczyć (dosłownie!!)
66. Producent pralek z Holendrem w geograficznym kawałku.
70. Obrazek
75. Utwór jest tu ukryty:
Obrazek
82. Jeden z założycieli Alter Ego Records
85. Wbrew pozorom producent, to dwie osoby, a nie jedna.
93. Jakaś babka się rozkołysała.
95. Zjawisko powszechne w naszej piłce (i nie tylko naszej).
100. Obrazek

League table:
Obrazek
Avatar użytkownika
pickars
 
Wiek: 36
Skąd: Warsaw

Re: ID Contest - Edycja 09 (01 na FME)

Postprzez Astral Forteness 18 gru 2008, 22:40

pickars napisał(a):Podpowiedzi lecą wedle życzenia:


Tak, to po to, żeby nikt nie musiał wracać na revolusic, aby przeczytać podpowiedzi.

pickars napisał(a):Nie moja wina, że zmieniacie sobie ksywki na FME :).


Sorka, ale jestem właśnie w trakcie zmieniania mojego starego internetowego i dość infantylnego nicku 4Ever od kiedy dowiedziałem się, że to nazwa jakiegoś disco-polowego band'u :P
Avatar użytkownika
Astral Forteness
The Dream Traveller
 
Skąd: spod Bydgoszczy

Re: ID Contest - Edycja 09 (01 na FME)

Postprzez pickars 20 gru 2008, 16:25

Mam nadzieję, że się nie walnąłem w podpowiedziach:

18. Satelita płacze?
22. W tej sytuacji pomóc mogą już tylko pogromcy duchów.
23. Dam wam jeszcze jedną szansę na podesłanie odpowiedzi!
28. Elastyczna formacja w kawałku o pogodzie w stolicy państwa, które lubi przykręcać kurek.
38. Np. dla wody wynosi 100 stopni.
40. Na remiksie noworoczna gwiazda z błędem.
44. W tym roku ten producent współpracował z pewnym Duńczykiem.
69. Francuski producent, francuski tytuł i francuski remikser.
81. Lek miejscowo znieczulający, o krótkotrwałym działaniu, stosowany do znieczuleń nasiękowych, przewodowych i rdzeniowych.
84. Wykonawca i tytuł to to samo, z tym że w tytule jest jeszcze podany rok.
87. Małe, zielone ludziki.

Kończymy konkurs 26.12.2008 (w piątek) o godz. 23:59. A wyniki pewnie podam następnego dnia :).

Zaktualizowane wyniki:
Obrazek

Jutro dam jeszcze jakieś podpowiedzi do nieodgadniętych, a w czwartek coś dla złodziei ID.
Avatar użytkownika
pickars
 
Wiek: 36
Skąd: Warsaw

Re: ID Contest - Edycja 09 (01 na FME)

Postprzez demens 23 gru 2008, 0:38

Prosiłbym o podpowiedź do 45 bo mnie wykończy ten wałek :shock: :P
demens
 
Wiek: 34
Skąd: łódzkie

Re: ID Contest - Edycja 09 (01 na FME)

Postprzez pickars 23 gru 2008, 23:35

demens napisał(a):Prosiłbym o podpowiedź do 45 bo mnie wykończy ten wałek :shock: :P


Będzie, ale na koniec. Zrobiłbym przykrość jedynej osobie, która go odgadła, gdybym teraz zapodał podpowiedź. :)

Zgodnie z zapowiedzią - przedostatnia tura hintów:
3. Często bywa w Polsce, a jak już bywa, to wyskakuje ze środkowym palcem.
10. Tworzy pod własnym nazwiskiem.
13. Poniżej zera w lato?
17. Współtworzył to gość, który ma w swojej ofercie np. Terapię grzybami.
19. Zadebiutował utworem o takim samolocie.
21. Ma coś wspólnego z tłuszczem.
25. To był mały krok dla człowieka, ale wielki dla ludzkości.
30. Oryginalna formacja z Japonii wydająca w labelu z siódemką.
31. Współpracował z Panem Młotem, ale tutaj bezpiecznie działa na własny rachunek.
53. Nazywa się James, a pochodzi z Australii.
57. Event nad morzem.
75. Twórcą jest remikser z numeru 90.
80. Po żuciu gumy.
83. Noc, w którą ogłoszę wyniki ID Contestu 09 zapamiętacie na długo!
90. Na remiksie pan z numeru 75.
96. U obrońcy Realu w ogródku.
97. Kanadyjczyk o swoich odczuciach.

Powodzenia Panowie (i Panie o ile jakieś biorą udział :D )!
Avatar użytkownika
pickars
 
Wiek: 36
Skąd: Warsaw

Re: ID Contest - Edycja 09 (01 na FME)

Postprzez phantom 24 gru 2008, 12:09

Ech, nie mam siły na te podpowiedzi :D. Tak przy pierwszym odsłuchu, kiedy nie ma kombinowania, przeszukiwania stron, sampli itd., to się jeszcze chce, a potem robi się już nużące :).
phantom
 
Wiek: 36
Skąd: wlkp.

Re: ID Contest - Edycja 09 (01 na FME)

Postprzez pickars 25 gru 2008, 22:35

Coś wszyscy potraciliście siły, bo odzew jest bardzo skromny (chyba za bardzo zasmakowaliście w wigilijnych potrawach :D).

Ale ponieważ obiecałem - złodzieje uID do boju:
8. Najwyraźniej uważa tworzoną przez siebie muzykę za sztukę.
15. Facet ma strasznie podobne nazwisko do gościa od 12 prac.
20. Dwaj Polacy, którym myli się kolejność dni tygodnia.
45. Pisał o nich Żeromski – chodzi jednak o ich skupisko.
46. Facet od niekończących się opowieści.
48. Znajduje się w secie, który jest super.
49. Dziedziczny tytuł władców wojskowych odległego, azjatyckiego kraju.
50. Debiut z tego roku w rymującym się labelu.
58. Są w fortepianie albo w skrzypcach.
67. Często znajduje się (a właściwie znajdują się) na dnie mórz albo oceanów – a najsłynniejszy z nich na coś wpadł.
72. Czyżby brat znanego Marcela (tego zaawansowanego)?
79. Wykonawca i tytuł – to samo, a formacja ta (walijsko-norweska) stworzyła tylko jeden utwór.
86. Ma na nazwisko dokładnie tak, jak nazywa się producent jednego z najbardziej popularnych profesjonalnych programów do tworzenia muzyki.
90. Chociaż urodził się w Monachium, posiada także tajskie korzenie.
91. Wiadomość w butelce?? Niemożliwe!!
92. Krakowiak.
94. Tytuł jak z filmu z Harrisonem Fordem w roli głównej.

Przypominam, że jutro kończymy! Liczę na zażartą walkę do końca i jeszcze chociaż jednego, nowego uczestnika :). Aktualnych wyników nie podam, żeby potrzymać was trochę w niepewności :D .
Avatar użytkownika
pickars
 
Wiek: 36
Skąd: Warsaw

Re: ID Contest - Edycja 09 (01 na FME)

Postprzez Astral Forteness 27 gru 2008, 11:05

No to pies pogrzebany... Jestem ciekaw tytułów. Gratuluję oczywiście oficjalnemu zwycięzcy :)
Avatar użytkownika
Astral Forteness
The Dream Traveller
 
Skąd: spod Bydgoszczy

Re: ID Contest - Edycja 09 (01 na FME)

Postprzez pickars 27 gru 2008, 16:43

Czas skończyć tę edycję ID Contestu, bo już wszyscy mamy dosyć. :lol:

Zanim przejdę do wyników – kilka słów ode mnie. W tej edycji odgadywaliście aż 100 wycinków. Był to swego rodzaju eksperyment, który na dłuższą metę okazał się jednak być niewypałem. Dlaczego? Bo samo ich przesłuchanie trwa 25 minut i raczej zniechęca ludzi. Morał z tego taki, że lepiej nie wyskakiwać z więcej niż 70 wycinkami.

Wielka szkoda, że w tej edycji wzięło udział zaledwie 6 osób. Powodem była duża ilość wycinków, spora trudność i coś co zapewne było głównym powodem niewielkiej frekwencji – migracja na nowe forum. No i oczywiście okres (przed)świąteczny, kiedy ludzie mają co innego na głowie.

Ciężko mi oceniać poziom konkursu jako organizator, ale podejmę się tego. Utwory może nie były jakieś super znane – z drugiej strony jednak w przeważającej większości były one autorstwa znanych twórców i raczej nie pojawiały się kawałki, o których wie tylko babcia i ciocia producenta. Zresztą jak zobaczycie listę to możecie się (nie)mile zaskoczyć.

Jeśli chodzi o zgadywalność – myślałem, że z kilkoma utworami będziecie mieli mniej problemu. Mowa tu o takich pozycjach, jak 10,24,27,34(!!),43,56,57,67(!!),72,87(!!) czy 92(!!). Część z nich została odgadnięta dopiero po solidnej porcji podpowiedzi – możliwe jednak, że ja wyciąłem mało charakterystyczne fragmenty.

Oczywiście nie obyło się bez małej wpadki – Google, discogs itd. milczą o utworze 52, który nie wiadomo, jak się znalazł u mnie na dysku. Tak szczerze, to tego utworu miało tu nie być, ale coś mi strzeliło do głowy, żeby go wstawić. Na przyszłość rada dla wszystkich gospodarzy – jak nie jesteście czegoś pewni to sprawdzajcie na discogs albo upewniajcie się w inny sposób czy dany utwór istnieje (bo tutaj pewności nie mam żadnej).

Jak należało sobie poradzić z podpowiedziami?
1. Dzieło dwóch Norwegów działających pod jednym szyldem i jednego Amerykanina. – chodziło o panów Stiana Klo i Thomasa Nøklinga działających pod szyldem Seyton i Tylera Michaud z USA.
2. Facet z grecką literą. – Kosmas EPSILON oczywiście.
3. Często bywa w Polsce, a jak już bywa, to wyskakuje ze środkowym palcem. – aluzja do zdjęcia Menno De Jonga (pod aliasem Myth), który podczas jednej z edycji Creamfields miał nieprzyjemną rozmowę z pewną panią (i z pewnym pijanym pracownikiem)
4. Proste – na zdjęciu był BIAŁY KRYSZTAŁ.
5. To coś na obrazku to POWER (a nie SHUTDOWN – chociaż też w sumie racja).
7. Z pierwszego albumu faceta o odległościowym nazwisku (które nie jest jego prawdziwym) wydanym w 1996 roku. – odległościowe nazwisko to MILES (jak mile – miara długości), a album to DREAMLAND (mój mały błąd, że pojawił się on pierwszy raz w 1995 roku).
8. Najwyraźniej uważa tworzoną przez siebie muzykę za sztukę. – sztuka to po angielsku ART, a więc łatwo było to skojarzyć z Art Of Trance.
9. Na zdjęciu mieliśmy autobus marki IKARUS. Tutaj trzeba skojarzyć go z nazwą utworu (ICARUS).
10. Polski, rolniczy akcent. / Tworzy pod własnym nazwiskiem. – CARROT FIELDS, to nic innego jak pola marchewek (to jest ten rolniczy akcent), a GUDOWSKI to prawdziwe nazwisko Tomasza Gudowskiego.
12. Nieustraszony. – trzeba było wsadzić to w jakiś translator (wychodzi FEARLESS).
13. Poniżej zera w lato? – poniżej zera to przymrozek – łączac to z latem otrzymujemy SUMMER FROST.
15. Facet ma strasznie podobne nazwisko do gościa od 12 prac. – HERKULES, czyli Maarten Hercules.
16. Bardzo znany kompozytor żyjący w drugiej połowie XVIII wieku. – który inny bardzo znany kompozytor żył w tym okresie, jak nie MOZART? A osoba, o którą chodzi to brazylijski producent Mozart Riggi.
17. Współtworzył to gość, który ma w swojej ofercie np. Terapię grzybami. – MUSHROOMTERAPHY – wystarczyło sprawdzić dyskografię Marka Ottena.
18. Satelita płacze? – to mi się nie do końca udało, ale chodziło mi o powiązanie satelity Ziemi – czyli Księżyca, z łzami – TEARS OF MOON.
19. Zadebiutował utworem o takim samolocie. – a F16 nie kojarzycie? Simon Patterson co prawda zadebiutował wcześniej , ale w formacji Dogzilla, a F16 to był jego pierwszy solowy utwór.
20. Dwaj Polacy, którym myli się kolejność dni tygodnia. – Niedziela po poniedziałku to normalna kolejność? A Polacy Ci to Mike Wind i Ron Malakai.
21. Bezskutecznie / Ma coś wspólnego z tłuszczem. – Bezskutecznie to IN VAIN, a tłuszcz to FAT.
22. W tej sytuacji pomóc mogą już tylko pogromcy duchów. – Szczególnie jeśli zalęgły się one w mojej maszynie – GHOSTS IN MY MASHINE.
23. Dam wam jeszcze jedną szansę na podesłanie odpowiedzi! – czyli ONE MORE CHANCE.
25. To był mały krok dla człowieka, ale wielki dla ludzkości. – A jak nazwiemy człowieka, który chodzi po Księżycu? Może MOONWALKER.
26. Dłuuuuugi już cykl filmów (i bardzo liczny), a utwór to piosenka tytułowa jednego z nich w wykonaniu bardzo znanej piosenkarki, której stuknęła już 50-tka. – Cykl filmów o Bondzie rzeczywiście jest DŁUGI i LICZNY, a MADONNA zaśpiewała piosenkę do jednego z nich.
28. Elastyczna formacja w kawałku o pogodzie w stolicy państwa, które lubi przykręcać kurek. – O które miasto może chodzić jeśli nie o MOSKWĘ? A elastyczny to po prostu ELASTIC.
30. Oryginalna formacja z Japonii wydająca w labelu z siódemką. – The Originators ma bardzo ORYGINALNĄ nazwę, nieprawda? A poza tym wydaje w labelu o nazwie SEVENsenses Recordings.
31. Współpracował z Panem Młotem, ale tutaj bezpiecznie działa na własny rachunek. – Pan Młot to nikt inny jak Mario HAMMER, a bezpieczny to SAFE.
32. Mała Joanna. – ASIA.
37. Trzecia część znanej trylogii, ale nie o władcę tu chodzi. – Powrót Króla (władcy), a jeśli nie króla to maszyn. RETURN OF THE MACHINES.
38. Np. dla wody wynosi 100 stopni. – Temperatura wrzenia (BOILING POINT).
40. Na remiksie noworoczna gwiazda z błędem. – Wystarczyło obejrzeć plakat z ILNY 2008/09- było tam napisane Ronald van GELEDEREN (tutaj ten błąd).
42. Wałek wydany w Vapour Recordings, chwalący jedno z urządzeń AGD. – Tylko BLENDER spełniał te kryteria.
43. Owoc współpracy izraelsko-portugalskiej. – A MOSHIC i RUI DA SILVA nie reprezentują czasem wspomnianych krajów?
44. W tym roku ten producent współpracował z pewnym Duńczykiem. – chodziło o Liberate Kandiego i Nicksona.
45. Pisał o nich Żeromski – chodzi jednak o ich skupisko. – pisał o szklanych domach – a ich skupisko to nic innego jak miasto (ze szkła).
46. Facet od niekończących się opowieści. – FERRY TAYLE NEVERENDING STORY MIX (skądinąd utwór z numeru 27).
47, Na zdjęciu było CN Tower, które znajduje się w TORONTO.
48. Znajduje się w secie, który jest super. – Set ten nazywa się SUPER SET i został nagrany przez Yahela.
49. Dziedziczny tytuł władców wojskowych odległego, azjatyckiego kraju. – Odległy, azjatycki kraj to Japonia, a tytuł ten to SZOGUN.
50. Debiut z tego roku w rymującym się labelu. – FLUX DELUX ładnie się rymuje.
53. Nazywa się James, a pochodzi z Australii. – JAMES Cayzer, znany jako Jaytech jest z pochodzenia Australijczykiem.
57. Bracia z Niemiec, którzy nazywają się tak samo jak miasto. / Event nad morzem. – DUDERSTADT, to miasto w Niemczech, a SUNRISE to event w Kołobrzegu.
58. Są w fortepianie albo w skrzypcach. – STRUNY (a tu jest ich milion).
60. Chroni nas przed zagrożeniami z internetu. – Głównym takim „stróżem” jest FIREWALL, czyli jeden z aliasów Lange.
61. JOC + jakiś ziomal (tylko jeden utwór razem stworzyli) :D – a tu już przydała się wizyta na Discogs i metodą eliminacji można było dojść do Siberian Sun (JOC + Kevin McKinney).
63. Jak się z kimś żegnamy, to co mówimy? – GoodBYE albo po prostu skrócona forma.
64. Ten kawałek może was zniszczyć (dosłownie!!) – DESCTRUCTOR to nic innego jak burzyciel (niszczyciel).
66. Producent pralek z Holendrem w geograficznym kawałku. – WHIRPOOL to ten producent, a OCTAGEN to wspomniany Holender.
67. Często znajduje się (a właściwie znajdują się) na dnie mórz albo oceanów – a najsłynniejszy z nich na coś wpadł. – Ten najsłynniejszy to TITANIC, a generalnie chodziło o wraki statków.
69. Francuski producent, francuski tytuł i francuski remikser. – spójrzcie na odpowiedzi (wszystko się zgadza).
70. Jeśli widzieliście tutaj ILUZJE, to mieliście rację.
72. Czyżby brat znanego Marcela (tego zaawansowanego)? – Marcel WOODS, który stworzył utwór ADVANCED (a jego „brat” to Michael Woods).
75. Przyznaję, że to było trochę chamskie. Ale może komuś rzuciło się w oczy słowo SCHIPHOL??
79. Wykonawca i tytuł – to samo, a formacja ta (walijsko-norweska) stworzyła tylko jeden utwór. - Magnus Vik , Nigel Anderson jako SPIRAL STORY.
80. Po żuciu gumy. – świeżość (FRESHNESS).
81. Lek miejscowo znieczulający, o krótkotrwałym działaniu, stosowany do znieczuleń nasiękowych, przewodowych i rdzeniowych. – po wpisaniu tego w Google wyskakiwała Prokaina o handlowej nazwie NOWOKAINA.
82. Jeden z założycieli Alter Ego Records. – MATT ABBOTT.
83. Noc, w którą ogłoszę wyniki ID Contestu 09 zapamiętacie na długo! – Jeśli zapamiętacie tą noc, to z pewno wpiszecie REMEMBER THIS NIGHT
84. Wykonawca i tytuł to to samo, z tym że w tytule jest jeszcze podany rok. – Patrz odpowiedzi.
85. Wbrew pozorom producent, to dwie osoby, a nie jedna. – MARK NORMAN to DWÓCH gości.
87. Małe, zielone ludziki. – Zieloni astronauci (GREEN ASTRONAUTS).
93. Jakaś babka się rozkołysała. – SANDRA FLYN niewątpliwie jest kobietą, a że rozkołysaną, to stworzyła utwór ROCKING.
95. Zjawisko powszechne w naszej piłce (i nie tylko naszej). - KORUPCJA
96. U obrońcy Realu w ogródku. – Obrońca ten to PEPE.
97. Kanadyjczyk o swoich odczuciach. – Adam K z KANADY, w utworze I Can FEEL.
100. Na tym zdjęciu są chmury deszczowe.

A oto i długo oczekiwana lista utworów (może się długo ładować to sobie zapiszcie na dysku lepiej):
Obrazek
Wyniki:
Obrazek

Gratuluję zwycięzcy, jak również wszystkim uczestnikom. :)

Aby było sprawiedliwie, to proponuję, aby kolejnym gospodarzem została osoba, która zajęła najwyższe miejsce, ale jeszcze nim nie była. Jedynym uczestnikiem naszego konkursu, który spełnia takie warunki jest 4ever vel Astral Forteness, więc proponowałbym jego kandydaturę. Mam nadzieję, że demens nie poczuje się pokrzywdzony. :D
Avatar użytkownika
pickars
 
Wiek: 36
Skąd: Warsaw

Re: ID Contest - Edycja 09 (01 na FME)

Postprzez Astral Forteness 27 gru 2008, 17:25

Ja jestem ZA i pogodziłem się już z myślą, że prawdopodobnie jubileuszową edycję poprowadzę ja :D

pickars napisał(a):Mam nadzieję, że demens nie poczuje się pokrzywdzony. :D


Już rozmawiałem z nim na ten temat :)

Pickars: Wspominałeś coś o pliku excel idealnym do prowadzenia konkursu ID. Będę wdzięczny, jeśli podzielisz się z nim i zaoszczędzisz mi czasu.
Avatar użytkownika
Astral Forteness
The Dream Traveller
 
Skąd: spod Bydgoszczy

Re: ID Contest - Edycja 09 (01 na FME)

Postprzez phantom 27 gru 2008, 18:16

Li Kwan - "Point Zero", klasyk z 1994 roku od Matta Dareya, który jest unique ID, to nic innego, jak epic fail :D.

BTW specjalnie wstrzymywałem się z założeniem poświęconego mu tematu w dziale "Klasyki" :).
phantom
 
Wiek: 36
Skąd: wlkp.

Re: ID Contest - Edycja 09 (01 na FME)

Postprzez pickars 27 gru 2008, 18:26

phantom napisał(a):BTW specjalnie wstrzymywałem się z założeniem poświęconego mu tematu w dziale "Klasyki" :).


A np o Hennes & Cold - The Second Trip (DJ Scot Project Remix) był temat założony :D. Swoją drogą też mnie rozwaliło, że nikt oprócz Ciebie nie wpadł na to, że 34 to Point Zero - utwór nie dość, że jeden z największych klasyków, to katowany w dziesiątkach remiksów.

Wspomniany arkusz:
idcontestarkuszpomocniczy.xlsx

Niestety jest zbyt skomplikowany, żeby zapisać go w formacie poprzedniego excela :lol: .
Avatar użytkownika
pickars
 
Wiek: 36
Skąd: Warsaw

Re: ID Contest - Edycja 09 (01 na FME)

Postprzez Mind 27 gru 2008, 18:56

Ych, gdyby nie wyjazd świąteczny, to byłoby lepiej.

phantom napisał(a):Li Kwan - "Point Zero", klasyk z 1994 roku od Matta Dareya, który jest unique ID, to nic innego, jak epic fail


True. True.Wreszcie wiem co za utwór krył się pod 34 i nie dawał mi spokoju. Słyszałem go tyle razy, ale do końca nie udało mi się tego skojarzyć. Myślę, że to był po prostu podchwytliwy fragment. Nie wiedzieć czemu ciągle wydawało mi się, że za chwilę powinno wejść pianinko z Sail van Buurena. :)

I rzeczywiście - 100 wycinków to ilość nieco przesadzona. Można robić coś takiego, ale w przypadku jakiejś jubileuszowej edycji. Jak dociągniemy do setnej - wtedy jak najbardziej :D
"A horny cult leader with breakfast fixation"
Avatar użytkownika
Mind
 
Wiek: 38
Skąd: co skąd?

Następna strona

Powrót do Konkurs ID

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 6 gości

cron