Konkurs ID - Edycja 13

Konkursy w identyfikowaniu IDków.

Powrót do Konkurs ID

Konkurs ID - Edycja 13

Postprzez phantom 01 mar 2009, 3:17

Niewiele ponad tydzień przerwy - nie wiem, czy nie lepiej byłoby poczekać trochę dłużej, ale skoro jest "jakieś-tam" zainteresowanie ze strony części stałych uczestników, a i ja sam miałem teraz zupełnie wolny wieczór, to postanowiłem trochę pokombinować. Moja pierwsza edycja na poprzednim forum miała ponad 2,5 tysiąca wyświetleń, teraz jest to nierealne, no ale mam nadzieję, że lepsza i ciekawsza będzie przynajmniej pod względem sampli. Te, w ilości 60, są mniej więcej równo podzielone między mainstream trance a wszystko inne, co mniej lub bardziej związane jest z muzyką elektroniczną plus kilka zbłąkanych owiec. Starałem się wprowadzić trochę urozmaicenia, oczywiście w granicach rozsądku, chociaż pewnie część już po przesłuchaniu pierwszego sampla stwierdzi, że jest "hardcore", dosłownie. Jest też kilka nagrań wokalnych, które śmiało można znaleźć dzięki wyszukiwarkom, ale czasem celowo nie ciąłem tekstu, bo wtedy kawałek straciłby sens.

Początkowo planowałem zrobić nieco łatwiejszą edycję i nie umieszczać żadnych wskazówek, ale podejrzewam, że znów mi się nie udało, głównie ze względu na to, że jest stosunkowo mało transu. W każdym razie o ich publikacji zdecyduję w trakcie, obserwując aktywność. Reszta zasad jak dotychczas:
- pełne nagranie: 3 pkt (również wówczas, gdy jest to pierwowzór i nie ma autora remiksu),
- 1 pkt za każdy element (wykonawca / tytuł / autor remiksu),
- za sample w pełni rozpoznane wyłącznie przez jednego gracza przysługuje tak zwane "unique ID", tym razem nie będą one gwarantować dodatkowych punktów, aczkolwiek sama klasyfikacja będzie prowadzona,
- zwycięża osoba, która zbierze największą liczbę punktów, zyskując w pierwszej kolejności prawo do przygotowania następnej edycji,
- odpowiedzi za pośrednictwem PW można zgłaszać wielokrotnie, proszę tylko o zaznaczanie w jakikolwiek sposób nowych wpisów,
- jeśli liczba uczestników nie przekroczy 7, listę utworów wysyłam poprzez PW.

Koniec konkursu: niedziela, 15 marca 2009, 20:00.

Link:
1) http://www.speedyshare.com/982729959.html
2) http://www.zshare.net/download/563506745386225d

Oby wrażenie z pierwszego numeru towarzyszyło Wam jak najkrócej :).
phantom
 
Wiek: 36
Skąd: wlkp.

Re: Konkurs ID - Edycja 13

Postprzez peterhol9 01 mar 2009, 8:40

phantom napisał(a):Koniec konkursu: niedziela, 15 luty 2009, 20:00.

choroba...nie zdążyłem :D

btw. Trudna edycja trochę jak na mnie :)
I LOVE RUSSIAN AND GREEK PROGRESSIVE

Obrazek
Avatar użytkownika
peterhol9
yoma
 
Wiek: 38
Skąd: Tomaszów Lubelski/Lublin

Re: Konkurs ID - Edycja 13

Postprzez Transi 01 mar 2009, 10:28

:( A już myślałem, że w tej edycji powalczę o miejsca w czołówce...A tu nawet z terminem nie wyrobiłem :( :P
Avatar użytkownika
Transi
Keep It Dark
 
Skąd: Gorlice

Re: Konkurs ID - Edycja 13

Postprzez Mind 01 mar 2009, 11:34

Aww, nie fair, nikt się nie załapał, dawaj inne sample! :D

Tak na poważnie to jest dosyć ostro. Nawet nie ma In & Out of Love, jak tu teraz wygrać? :(
No ale zobaczymy co się uda z tego wykrzesać. Pierwszy sampel zafundował mi takiego flashbacka, że oj. Zapomniałem już jak bardzo kochałem kiedyś vixę :D
"A horny cult leader with breakfast fixation"
Avatar użytkownika
Mind
 
Wiek: 38
Skąd: co skąd?

Re: Konkurs ID - Edycja 13

Postprzez phantom 01 mar 2009, 12:05

Ech, chłopaki, bylibyście trochę łaskawsi. Spójrzcie na datę założenia tematu :D.

Po tym, jak poplątały mi się sample, dałem jeden inny, niż chciałem, a drugi pominąłem, już wszystko było mi jedno :).

OK, już poprawiłem, przy okazji dodając drugi link, bo w nocy coś sypało mi się zippyshare pod Operą. A "In & Out of Love" było już w innym konkursie, handicapów nie ma :). Uznałem, że lepiej, żeby było za trudno niż za łatwo, bo w końcu jesteśmy szanowanym forum i nie możemy bawić się w odgadywanie hitów, które każdy zna "po jednej" :D.
phantom
 
Wiek: 36
Skąd: wlkp.

Re: Konkurs ID - Edycja 13

Postprzez peterhol9 01 mar 2009, 13:54

ja się piszę na hostowanie następnej edycji pod hasłem "eska live remix" z samymi hitami od Corstena, armina i Tiesto :D a tymczasem rozkmniam kolejne wałki po wokalu :D
I LOVE RUSSIAN AND GREEK PROGRESSIVE

Obrazek
Avatar użytkownika
peterhol9
yoma
 
Wiek: 38
Skąd: Tomaszów Lubelski/Lublin

Re: Konkurs ID - Edycja 13

Postprzez phantom 02 mar 2009, 22:37

O ile w pierwszej edycji było wielu pobierających samą paczkę sampli, a nie biorących udziału w zabawie, o tyle teraz porażająca bierność.
Jak na razie mam trzy zgłoszenia, dzięki Panowie. Winien jestem jakąś małą tabelę wyników, więc oto i ona:

Punkty:
1) demens - 43,
2) Mind - 33,
3) peterhol9 - 12.

Unique IDs:
1) demens - 9,
2) Mind - 6,
3) peterhol9 - 2.

Konkurs chyba faktycznie potrzebuje "eska live remix" :D.
phantom
 
Wiek: 36
Skąd: wlkp.

Re: Konkurs ID - Edycja 13

Postprzez Transi 02 mar 2009, 22:49

Ja po pierwszym odsłuchu znam na 100%...1 utwór :S

Rzeźnik...
Avatar użytkownika
Transi
Keep It Dark
 
Skąd: Gorlice

Re: Konkurs ID - Edycja 13

Postprzez Mind 02 mar 2009, 23:31

Tu nie chodzi o stopień trudności (który jednak jest dosyć wysoki, ale to nic, ostrzę sobie już zęby na co najmniej połowę utworów) tylko ogólną niechęć - w końcu bez pobrania paczki nie można poznać zawartości. Myślałem, że po sesji będzie lepiej, ale widzę, że ilość odsłon z tranceaddict raczej nam nie grozi.

11, 18, 44 - chcę. Chcę. CHCĘ!

Demens - damn you! :D
"A horny cult leader with breakfast fixation"
Avatar użytkownika
Mind
 
Wiek: 38
Skąd: co skąd?

Re: Konkurs ID - Edycja 13

Postprzez Matvel 03 mar 2009, 0:16

Jak dla mnie to tutaj za dużo wynalazków jest, niby nie ograniczamy się, ale tutaj niektóre utwory to nie mam pojęcia jakbym miał rozpoznać nawet gdybym je znał. Jak popracuje jeszcze nad dwoma znakami zapytania to wyślę odp.
Matvel
 
Wiek: 37
Skąd: B-stok

Re: Konkurs ID - Edycja 13

Postprzez phantom 03 mar 2009, 10:44

Mind napisał(a):Myślałem, że po sesji będzie lepiej, ale widzę, że ilość odsłon z tranceaddict raczej nam nie grozi.

Tak BTW, wiesz, że temat na FMT miał jakieś 2,5 tysiąca odsłon, a na TA "miałem" około tysiąc mniej? :P

Sorry, chłopaki, może faktycznie przesadziłem. Proporcje 30 trance : 30 inne EDM [+ kilka wynalazków] na pewno zachowane, bo zrobiłem wcześniej listę. Błędem może było tylko to, że wsród tych trzydziestu transów nie ma za dużo kawałków jakoś szczególnie znanych, ale to chyba tym lepiej, co? :D
Poza tym jest co najmniej kilka utworów, który każdy z Was dobrze zna, tylko boi się przyznać.
phantom
 
Wiek: 36
Skąd: wlkp.

Re: Konkurs ID - Edycja 13

Postprzez demens 04 mar 2009, 13:50

Spoko Mind, jeszcze mnie przegonisz :D
phantom napisał(a):wsród tych trzydziestu transów nie ma za dużo kawałków jakoś szczególnie znanych

Właśnie myślałem, że przynajmniej na tym polu się popiszę, a tu zonk :) Przynajmniej jest okazja poznać nowe ciekawe nagrania (nie tylko z trance'u).
Mam nadzieję, że reszta stałych (i niestałych) bywalców dołączy i ranking nabierze "kolorytu" ;]
demens
 
Wiek: 34
Skąd: łódzkie

Re: Konkurs ID - Edycja 13

Postprzez phantom 06 mar 2009, 12:47

Mały eksperyment - dałem temat jako "globalny" na czas trwania konkursu. Zobaczymy, czy wpłynie to na wzrost zainteresowania. Mam nadzieję, że nikt się nie obrazi, szczególnie ci, którzy zaglądają wyłącznie do offtopików, a którym nagle ktoś zaśmiecił dział jakimś muzycznym tematem :D.

Na razie mam cztery zgłoszenia, przy okazji witam michala, nowego członka naszego wirtualnego koła gospodyń wiejskich. Mam nadzieję, że to nie tylko jednorazowa wizyta w delegacji :). W tym miejscu pytanie:
1) podpowiedzi na forum ogólnym,
2) pula 5 prywatnych podpowiedzi do wybranych fragmentów,
3) oba,
4) żadne :twisted:.
phantom
 
Wiek: 36
Skąd: wlkp.

Re: Konkurs ID - Edycja 13

Postprzez bAchoR 06 mar 2009, 13:43

Także wziąłem udział.. Nie będe kombinował dalej, bo dla mnie to już nie jest wyznacznikiem znajomości tych tracków. Jak coś świta a nie wiesz to po prostu nie wiesz :) I szukanie po necie odpowiedzi na tracki też jest dla mnie nieporozumieniem.
Dejan S. - Behind The Mountains (Original Mix) <3 <3 -> mój nowy przyjaciel.
bAchoR
Dwight Mayweather
 
Wiek: 37
Skąd: nigdzie i nigdy

Re: Konkurs ID - Edycja 13

Postprzez phantom 06 mar 2009, 17:27

bAchoR napisał(a):I szukanie po necie odpowiedzi na tracki też jest dla mnie nieporozumieniem.

Mnie też to nie odpowiada i po prostu nudzi, ale czasem - jak trafi się czarna dziura - jakaś podpowiedź może pomóc, dlatego wolałbym ograniczyć się do kilku wskazówek przez PW.
phantom
 
Wiek: 36
Skąd: wlkp.

Re: Konkurs ID - Edycja 13

Postprzez Mind 06 mar 2009, 17:35

Podpowiedzi przez PW powinny być ok. Odgadłem prawie wszystko co byłem w stanie, nie mogę sobie przypomnieć tylko paru utworów, które na pewno słyszałem i znam, ale nie zapamiętałem tytułu.
"A horny cult leader with breakfast fixation"
Avatar użytkownika
Mind
 
Wiek: 38
Skąd: co skąd?

Re: Konkurs ID - Edycja 13

Postprzez demens 06 mar 2009, 17:46

W sumie obojętne mi to bo też o dziwo odgadłem (prawie) wszystko co znałem, a i od jakiegoś czasu żyję już tylko parabolkami, równaniami i ostrosłupami, ale jakby była możliwość uzyskania kilku prywatnych podpowiedzi to grzechem byłoby nie wygospodarować paru minut na skorzystanie z nich :P
demens
 
Wiek: 34
Skąd: łódzkie

Re: Konkurs ID - Edycja 13

Postprzez michal 07 mar 2009, 14:12

phantom napisał(a):przy okazji witam michala,


witam witam ;]

phantom napisał(a):2) pula 5 prywatnych podpowiedzi do wybranych fragmentów,


za tą opcją jestem.
'Es ist alles lächerlich, wenn man an den Tod denkt' T. Bernhard

"Wovon man nicht sprechen kann, darüber muß man schweigen" L. Wittgenstein
Avatar użytkownika
michal
 
Wiek: 39
Skąd: Koszalin

Re: Konkurs ID - Edycja 13

Postprzez peterhol9 07 mar 2009, 14:41

oba :)
I LOVE RUSSIAN AND GREEK PROGRESSIVE

Obrazek
Avatar użytkownika
peterhol9
yoma
 
Wiek: 38
Skąd: Tomaszów Lubelski/Lublin

Re: Konkurs ID - Edycja 13

Postprzez phantom 07 mar 2009, 14:45

OK, w takim razie pytajcie pięciokrotnie przez PW :).
phantom
 
Wiek: 36
Skąd: wlkp.

Następna strona

Powrót do Konkurs ID

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości