ulubiony radioshow ?

Ogólna dyskusja na temat muzyki.

Powrót do Dyskusja ogólna

Re: ulubiony radioshow ?

Postprzez Valka 21 gru 2008, 20:02

peterhol9 napisał(a):eh..jak był Revol, to Electric Avenue


Byla audycja znajomych, Michala + Josiego .. faktycznie dawalo rady :D
Avatar użytkownika
Valka
 

Re: ulubiony radioshow ?

Postprzez Kasper 21 gru 2008, 21:34

A State Of Trance, aktualnie tylko i wyłącznie... Okrojone spektrum, ale większość audycji to w mniejszym i większym stopniu kopia audycji Armin, z różnicą taką, że innych słucha mniej dzieci.
Avatar użytkownika
Kasper
 
Wiek: 38
Skąd: Rybnik, PL

Re: ulubiony radioshow ?

Postprzez sector 21 gru 2008, 21:51

Kasper napisał(a):ale większość audycji to w mniejszym i większym stopniu kopia audycji Armin

Moglbys to rozwinac Kasper? Bo chyba troche przesadziles.
Avatar użytkownika
sector
the king of bongo!
 
Wiek: 38
Skąd: /dev/null

Re: ulubiony radioshow ?

Postprzez TBk2000 21 gru 2008, 22:29

Tja.. a ktos inny moglby powiedziec, ze asot to w wiekszym stopniu kopia Fritz Soundgarden, bo PvD mial swoja wczesniej, a Armin tylko zerznal pomysl z zalozeniem audycji :mrgreen:. Czasami Kasper takie bzdury piszesz, ze rece opadaja. Ciekawi mnie tylko na czym Ty opierasz takie wnioski, bo jakos mi trudno uwierzyc, by ktos w swojej audycji zamulal bardziej iloscia popowych kawalkow niz Armin.
Wysyp muzycznych, glownie Trance-owych audycji oraz jak tez zauwazylem month promo mixow w ostatnich latach to raczej moda wynikajaca z spopularyzowania tej muzyki, oraz checi bycia zauwazonym ? Ale jesli teraz bedziesz chcial napisac, ze to efekt checi upodobnienia sie i zmotywowania przez asota i Armin-a, to musze napisac, ze masz stary obsesje :mrgreen:.
Avatar użytkownika
TBk2000
Allah Akbar !
 
Wiek: 42
Skąd: tak

Re: ulubiony radioshow ?

Postprzez yaper 21 gru 2008, 23:25

Kasper napisał(a):A State Of Trance, aktualnie tylko i wyłącznie... Okrojone spektrum, ale większość audycji to w mniejszym i większym stopniu kopia audycji Armin, z różnicą taką, że innych słucha mniej dzieci.


Bzdura, jest wiele o niebo lepszych audycji cyklicznych, gdzie grany jest materiał zawierający mniej wokalnych zamulaczy.
TRANCE ENGINEERING

"Bóg stworzył trance, a następnie człowieka, aby człowiek mógł słuchać trance, lepszego dzieła Bożego oczekiwać nie możemy(...)"

last.fm
Avatar użytkownika
yaper
dole
 
Wiek: 36
Skąd: Małopolska

Re: ulubiony radioshow ?

Postprzez Kubo 21 gru 2008, 23:29

Mnostwo dobrych tjunow omija ASOT i jest grana przez wielu innych Dj ;) Patrz chocby Manuel Le Saux i jego top 20
Avatar użytkownika
Kubo
The Invincibles
 
Wiek: 37
Skąd: Zamość

Re: ulubiony radioshow ?

Postprzez Taurus 22 gru 2008, 2:51

Kasper napisał(a):ale większość audycji to w mniejszym i większym stopniu kopia audycji Armin


A tego to nie rozumiem :o To Armin jest jakimś protoplastą audycji radiowych? Przecież audycje traktujące o jakimś gatunku muzyki istnieją juz od dziesięcioleci... co mają kopiować Ci inni dj/wykonawcy prowadzący swoje audycje? Po prostu grają swoje tygodniowe/ miesięczne czy jakie kolwiek inne zestawienia utworów które im sie podobają i tyle.

A co do tematu to jeśli już jakiejś audycji posłucham to jest to wyżej wymieniony Top Twenty Le Saux'a.
Avatar użytkownika
Taurus
 
Wiek: 38
Skąd: Łódź

Re: ulubiony radioshow ?

Postprzez peterhol9 22 gru 2008, 14:10

Kasper napisał(a):A State Of Trance, aktualnie tylko i wyłącznie... Okrojone spektrum, ale większość audycji to w mniejszym i większym stopniu kopia audycji Armin, z różnicą taką, że innych słucha mniej dzieci.

wybacz Kasper, ale jedyną osobą która kopiuje jest chyba tylko sam..Armin. I próbuje on kopiować siebie, ale tego sprzed 3 lat w dal. W dzisiejszym asocie ( i mogę tu się spierać, bo słucham każdego), nie ma nic, zupełnie nic z byłych od 236 w dół. Właśnie słucham sobie epizodu 227 i co mogę stwierzić? Ano to, że tam, mimo braku 2 wydzielonych godzin na newest tunes selected i non sttop in the mix, jest jakiś klimat. Armin gra najpierw uplifty z domieszką lżejszych proggów, a potem przechodzi do mocniejszych techów, santiago nino itp. Wszystko trzyma się kupy, nie ma przesytu. A dzisiaj jest komercja i to jeszcze większa niż była wtedy, gdy narzekaliśmy na tamte epizody. Armin gra na komórkach małolat, w esce IN & out, unforgiveable, going wrong. WQiem, że się powtarzam i pewnie znowu mnie skrytykujesz (:D ) za to moje 'komercyjne' podejście do rzeczywistości, ale tak jest. Wielu trensówych djów nie ma na piestałach mas, wielu do swych audycji używa staffu nieznanego, wielu pokazuje różne gatunki, które nie mają nic wspólnego z dzisiejszym ASOTem. Może kiedyś, gdy Armin działał na ID&T i był on protoplastą można było się pokusić o stwierdzenie co do 'xerobojenia' Armina. Teraz jednak jest to bzdura. Myślałem, że po Rush hour i mixie do The great escape, po niektórych dobrych asotach, w tym 350itp. Armin wróci do starego Armina, ale jednak Nie. Nie rozumiem też dlaczego Armin twierdzi, że mógłby zrobić z palcem w D***ie 10 Rush hour, choć tego nie robi, tłumacząc się ewolucją. Ewoluował (tj. zmieniając zupełnie rodzaj muzyki produkowanej) Steur. Steur robi nowe kawałki w zupełnie innym rodzaju. Ma nową audycję, zupełnie w innym stylu, która jest bardziej techowo-progresywna (ta audycja to bardzo dobry Breakout, tak dla przypomnienia :D ). Można się ze Steurem spierać, można go ganić, ale on zmienił styl. To już nie jest trance, a u Armina jednak jego muzyka to Trance, ale trance na o wiele gorszym poziomie. Więc ta ewolucja jest raczej regresem a nie ewolucją progresywną.

Asot niestety wiele dzieli od wielu audycji znanych z crystalclouds, wiele go dzieli (choć dystans się zmniejsza) od GDJB, dalej Breakoutu. Sugerując podobieństwo, a właściwie zrzynanie od AvB obrażasz tym samym Gnomusa i innych dj związanych z tak podobnym stylem, jaki Armin prezentuje,

Oczywiście moja wypowiedź nie jest, broń Boże żadnym atakiem na Ciebie Kasper, ino tylko na poglądy, więc liczę, że się za moje słowa nie obrazisz :)
I LOVE RUSSIAN AND GREEK PROGRESSIVE

Obrazek
Avatar użytkownika
peterhol9
yoma
 
Wiek: 38
Skąd: Tomaszów Lubelski/Lublin

Re: ulubiony radioshow ?

Postprzez Kasper 22 gru 2008, 20:10

sector napisał(a):Moglbys to rozwinac Kasper? Bo chyba troche przesadziles.


Mógłbym, a jakże. Nie miałem na myśli, że Armin był pierwszy a reszta go kopiuje od tracka 1 do tracka 20, nie, nie, nie to miałem na myśli i doskonale sobie zdaje sprawe z niedoskonałości audycji Armina, z liczby pop-transów, gej-transów i tych wszystkich skomplikowanie prostych wynalazków dla słuchaczy z piaskownicy. Wiem, to wszystko wiem! Chodziło mi raczej o to, że w wielu audycjach pojawiają się te same numery (nie ważne czy szybciej, czy później), więc zamiast tracić czas na słuchania podobnych audycji wole posłuchać tego co proponuje Armin, choć jest różnie to nie zawsze dramatycznie a nawet bardzo dobrze i akurat tego stanowiska będę bronił. Bo oprócz w/w pojawiąją się także strikte transowe, techowe i progowe pozycje. Krytykować jest prost o, ale czasem mnie dziwi na jakiej podstawie ktoś wypowiada się skoro ostatnim ASOTem jaki słyszał był epizod np. 178. Przecież nie można powiedzieć, że Ferrari jest ekstra wygodne skoro się nim nie jechało. Nieważne.

Dramatyzujecie i przedstawiacie mnie jako jakiegoś idiote, który nie widzi co się dzieje. Wyobraźcie sobie, że widze, baaa sam kręcę głową nad jego poczynaniami , no ale co ja za to mogę?

A niektórym zamiast notorycznego czepiania się proponuje odwrócić się na pięcie i olać to co robi pan Armin. Przecież nie każdy musi go lubić (a i ja do tego nie zmuszam), ale to też nie powód aby drugiemu obrzydzać/zniechęcać, niech się sam przekona. Proste.
Avatar użytkownika
Kasper
 
Wiek: 38
Skąd: Rybnik, PL

Re: ulubiony radioshow ?

Postprzez peterhol9 22 gru 2008, 21:37

Kasper napisał(a):A niektórym zamiast notorycznego czepiania się proponuje odwrócić się na pięcie i olać to co robi pan Armin. Przecież nie każdy musi go lubić (a i ja do tego nie zmuszam), ale to też nie powód aby drugiemu obrzydzać/zniechęcać, niech się sam przekona. Proste.
to nie jest takie proste, gdy AvB był wielkim, z kim kojarzył się trance. pamiętam jak parę lat temu zaczynając z tą muzyką i szukając w necie info na temat tego ki jest Armin, natknąłem sie na stronę ze spisem wykonawców trance. Przy nazwisku van Buurena było napisane"Król trance'u". Wtedy przekonałem się, że tak jest. Sęk w tym, że Armin teraz też kojarzy się z trance, choć trance Armina odstaje i od tego, który tworzył kiedyś i od tego co tworzą inni (tutaj o radioshow chodzi w takim samym stopniu). W ten sposób mówiąc trance - małolaty odpowiadają Armin. (akurat to sam zaobserwowałem). W tym tkwi szkopuł wielkiej krytyki armina
I LOVE RUSSIAN AND GREEK PROGRESSIVE

Obrazek
Avatar użytkownika
peterhol9
yoma
 
Wiek: 38
Skąd: Tomaszów Lubelski/Lublin

Re: ulubiony radioshow ?

Postprzez Stelmach 23 gru 2008, 8:35

W 2008 roku, EP'ek słuchałem niewiele a to dlatego że bazując na 3-4 gatunkach elektroniki ciężko ogarnąć na codzień po 20-30 nowości. Przeczesałem na prawdę masę setów i audycji - głównie Frisky, Proton, ETN, di.fm.

Powiem że jeśli chodzi o równy poziom, jakość i innowacyjność nikt nie może równać się z Jay Lumen - Metronome Session, Proton Radio. Dosłownie każdy epizod ma do zaoferowania 100% ciekawych utworów, promocji nowych producentów, bogatej mieszanki mrocznych-minimalowych i progresywnych plumkaczy. Polecam choćby rzucić pobieżnie na TL'ki http://www.protonradio.com/show.php?showid=362

Gorąco polecam!
Stelmach
Rave on!
 
Skąd: Łódź

Re: ulubiony radioshow ?

Postprzez yaper 23 gru 2008, 15:40

Stelmach, ripujesz może Lumena? Bo w sieci tego jak na lekarstwo, jakby co to podziel się z nami w dziale 'Sety'.

U mnie na chwilę obecną najlepszą audycją jest Anjunabeats Worldwide, a szczególnie Anjunadeep Session, gdzie James Grant serwuje kawał dobrego progu. Świetne audycje ma też tam co jakiś czas Oliver Smith: zaczyna grubej rury proghouse'ami płynnie w końcówce przechodząc do progtransów. Polecam!
TRANCE ENGINEERING

"Bóg stworzył trance, a następnie człowieka, aby człowiek mógł słuchać trance, lepszego dzieła Bożego oczekiwać nie możemy(...)"

last.fm
Avatar użytkownika
yaper
dole
 
Wiek: 36
Skąd: Małopolska

Re: ulubiony radioshow ?

Postprzez Innerlife 24 gru 2008, 9:25

Oliver Smith razem z Markiem Pledger'em trzymaja poziom od roku 2004 !!!! Wielki szacun dla nich ;]

Global DJ Broadcast, Tone Diary
TRANCE MUSIC IS AN EMOTION - YOU MUST FEEL IT
Innerlife
 
Wiek: 34

Re: ulubiony radioshow ?

Postprzez Feles 24 gru 2008, 22:26

We Frisky Radio: Spectrum, Outside The Box, Goosebumped, Silly Waffles, Intelligent Design a w innych radiach to lubię jeszcze audycje Schossowa i Sagstada :-)
Feles
 
Wiek: 40
Skąd: Kraków


Re: ulubiony radioshow ?

Postprzez Stelmach 30 gru 2008, 8:01

Feles napisał(a):We Frisky Radio: Spectrum, Outside The Box, Goosebumped, Silly Waffles, Intelligent Design

Gęste i esencjonalne secisze :-) Silly Waffles Faskil'a to danie z górnej półki wysublimowanego progresywnego smaku.
Stelmach
Rave on!
 
Skąd: Łódź

Re: ulubiony radioshow ?

Postprzez xymek 17 sty 2009, 21:15

Kiedys namietnie sluchalem - show pewnego japonczyka w pure.fm a mianowicie - Kenjiego Sekiguchi - Soundscape Sessions...naprawde polecam bo nigdy sie na jego audycjach nie zawiodlem...
Obrazek
Avatar użytkownika
xymek
 
Wiek: 43
Skąd: Warszawa

Re: ulubiony radioshow ?

Postprzez Rapture 18 sty 2009, 14:02

Stelmach napisał(a):Powiem że jeśli chodzi o równy poziom, jakość i innowacyjność nikt nie może równać się z Jay Lumen - Metronome Session, Proton Radio. Dosłownie każdy epizod ma do zaoferowania 100% ciekawych utworów, promocji nowych producentów, bogatej mieszanki mrocznych-minimalowych i progresywnych plumkaczy. Polecam choćby rzucić pobieżnie na TL'ki http://www.protonradio.com/show.php?showid=362

Widze, ze Jay obecnie gra tak jak tworzy czyli odbilo mu jak wielu niegdys progresywnym producentom i poszedl w strone klikaczowych brzmien. A szkoda, bo tracklisty z kwietnia wygladaly bardzo solidnie, zupelnie jak jego owczesne produkcje (Clear Memories czy Postcards from Alexandria).
Obrazek
Avatar użytkownika
Rapture
Syn Wisternoffa, Brat Rosena
 
Wiek: 34
Skąd: Szczecin/Wrocław, PL

Re: ulubiony radioshow ?

Postprzez Stelmach 19 sty 2009, 22:35

No niestety Rapture, niezbyt udany początek 2009, jak i końcówka 2008. Wcześniej jednak wysokie loty jak na dobrej bani ;-)

Zapomniałem dodać Kuffdam - Club Damage. Odkąd Brytyjczyk odszedł na stronę brzmień psy jego sety nabrały takiego kopa aż miło. Przy Club Damage 031 (12-Jan-2009) jeździłem dziś autem z otwartymi szybami przy -5C na dworze i wcale nie zmarzłem :D
Stelmach
Rave on!
 
Skąd: Łódź

Re: ulubiony radioshow ?

Postprzez phantom 22 sty 2009, 22:35

Orkidea - Radio Unity

Wznowione po przerwie, dopiero pierwsza edycja nowej "serii" w ah.fm, ale już wiem, że będę stałym słuchaczem :).
phantom
 
Wiek: 36
Skąd: wlkp.

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dyskusja ogólna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 14 gości