DJ Mag: Top 100 DJ of 2009

Ogólna dyskusja na temat muzyki.

Powrót do Dyskusja ogólna

Re: DJ Mag: Top 100 DJ of 2009

Postprzez bloodsport 17 sie 2009, 8:25

A ja nie będe głosował, bo nie mam podstaw aby oddać na kogokolwiek głos w tym rankingu...a żeby oddać głos, byle tylko był jest to bez sensu, jak co niektórzy to robią bez jakiegokolwiek uzasadnienia i porównania...
bloodsport
 

Re: DJ Mag: Top 100 DJ of 2009

Postprzez Unreleased 17 sie 2009, 16:20

1. Moonbeam
2. Vibrasphere
3. Deadmau5
4. Cosmic Gate
5. Chris Lake
Avatar użytkownika
Unreleased
 
Wiek: 38
Skąd: Wrocław

Re: DJ Mag: Top 100 DJ of 2009

Postprzez adike 20 wrz 2009, 17:42

1. Jody Wisternoff
2. Trafik
3. Nick Warren
4. Greg Benz
5. James Warren

Kolejny raz oddaje najważniejszy głos na JW za to, że jego audycja Way Out There wciąż ma duży udział w kreowaniu mojego gustu i jak każdego miesiąca czekam na nią zawsze z niecierpliwością. Zresztą już nadszedł czas, by zajął należne mu miejsce w elicie didżejskiej :) Resztę głosów oddaje również na ekipę z hybridized wyróżniając Trafika za jego świetne sety `Star Gazings`
currently addicted to:
Hybrid - Disappear Here
Avatar użytkownika
adike
 
Wiek: 37
Skąd: Sopot/Olsztynek

Re: DJ Mag: Top 100 DJ of 2009

Postprzez TrancEye 20 wrz 2009, 18:16

1. Manuel Le Saux
2. Sean Tyas
3. Ronny K.
4. Tom Colontonio
5. Tiddey
Avatar użytkownika
TrancEye
Uplifter
 
Wiek: 40
Skąd: Toruń

Re: DJ Mag: Top 100 DJ of 2009

Postprzez TBk2000 20 wrz 2009, 21:13

A ja zaglosuje sobie, a co. Niech moje glosy wspomoga wartosciowych muzykow. Moj glos to na pewno niewielki ulamek tego co otrzymaja sprzedajni dj-e, ale przeciez wiadomo, ze tak naprawde dobrzy artysci zajma miejsca ponizej pierwszej dziesiatki i dalej. A moje typy..

01. Rasti Tkac
02. Shiva
03. Kintar
04. Michael & Levan
05. Eric Sneo

Moje wybory motywuje oczywiscie w wiekszosci audycjami jakie prowadza wybrani przeze mnie DJ-e, bo szans na zobaczenie ich live sa bliskie zeru.
Tkac-a za RS i EQ, Shiva-e za RS, mroczne MCast-y i unikalny styl przekladajacy sie na wyjatkowosc w doborze trakow, Kintar-a za Sudam World i mnostwo innych setow, oraz za album "Serendipity", no i na koniec Sneo, ktory pokazal na TEC jak gra sie dobre techno ;].
Avatar użytkownika
TBk2000
Allah Akbar !
 
Wiek: 42
Skąd: tak

Re: DJ Mag: Top 100 DJ of 2009

Postprzez bAchoR 22 wrz 2009, 6:44

01. Aly & Fila - FUTURE SOUND OF EGYPT i piękny set na Beach Party
02. Roger Shah - MUSIC FOR BALEARIC PEOPLE i magia na Beach Party. Pieknie grał na tych organkach. Czarował.
03. ESTIVA - Jadom na Radom. Cudowny set u Konciala na podwórku i to wystarczyło, żeby znalazł się na liście.
04. Pedro Del Mar - Mellomania Deluxe. Audycje zawsze w super klimacie. Sporo gada nadając pewną specyfikę jego audycji.
05. Akesson
Dejan S. - Behind The Mountains (Original Mix) <3 <3 -> mój nowy przyjaciel.
bAchoR
Dwight Mayweather
 
Wiek: 38
Skąd: nigdzie i nigdy

Re: DJ Mag: Top 100 DJ of 2009

Postprzez Vidia 24 wrz 2009, 13:33

1 Westbam
2 Signum
3 Tomcraft
4 Luetzenkirchen
5 Ros

Do ostatniej chwili rozważałam na kogo zagłosować.
Przede wszystkim nie wierzę, żeby wszyscy głosowali mając na uwadze WYŁACZNIE SETY osób, to, co one reprezentują sobą jako DJe. Nieraz trudno jest nie patrzeć na artystę całościowo.. więc także przez pryzmat produkcji. Zdaję sobie sprawę, że za mało mixów przesłuchałam, żeby głosować. Więc pewnie moje głosy nie sa do końca takie jakie być powinny. Mimo to postanowiłam wesprzeć tych ludzi, których uważam za utalentowanych/zdolnych/wartościowych.
5 pkt. - Westbam. Tutaj jestem właściwie pewna wyboru, nie było wątpliwości.. Głosuję pierwszy raz w życiu w Top100 djMag, a tego DJa podziwiam od dzieciństwa do dzisiaj. Nie mogę tu nie wspomnieć o znakomitych tegorocznych występach na Warsaw DJ Fest (to co wtedy się ze mną działo, nie działo się chyba jeszcze na żadnym innym secie;) oraz na Mayday Dortmund.
4 pk. - Signum. Z tego co słyszałam, grają właśnie tak jak lubię. Chociażby na obchodach ASOTa 400. Nawiasem mówiąc produkcje też niczego sobie.
3 p. - Tomcraft. Przede wszystkim z uwagi na to co zrobił ze mną jego set w Piekarni w marcu 2009. Ale nie tylko. Ci którzy mnie troszkę lepiej znają, wiedzą, że nie mogłam zagłosować inaczej;p
2 p. - Luetzenkirchen. Jak Tomcraft, to i Tobias;) żart oczywiście. Podoba mi się jak i co gra (jeśli ktoś chce sprawdzić, to np. Lutzenkirchen – Great Stuff on Proton Radio 27/05/2009), chociaż on jest chyba bardziej producentem i remixerem niż DJem.. tak czy tak nie mogę się doczekać jego występu na Mayday '09.
1 p. - Ros. Od jakiegoś czasu jest najlepszym znanym mi polskim DJem drum'n'bassowym. Na tegorocznym Open 'Erze świetny set rewelacyjny technicznie, żal było wychodzić.
Teraz sobie myślę, że mogłam nieco inaczej zagłosować jeśli chodzi o niższe miejsca, nie byłam do końca przekonana i się wahałam, ale ostatecznie zostało tak:]
Vidia
Die Sehnsucht.
 
Skąd: Mazowsze

Re: DJ Mag: Top 100 DJ of 2009

Postprzez cinek 28 wrz 2009, 9:52

Wyniki na pewno nie odbiegną dużo od tych ubiegłorocznych. Nie mniej jednak tak wyglądały moje głosy w tym roku :D

1. Nicolas Coronel
2. Arthur Deep
3. Gui Sheffer
4. Paul Kalkbrenner
5. Seb Dhajje
Avatar użytkownika
cinek
 
Wiek: 37
Skąd: Braniewo

Re: DJ Mag: Top 100 DJ of 2009

Postprzez Alexandra 26 paź 2009, 20:44

http://www.globaltrance.pl/Czytaj,Szcze ... 560,0.html lol to sa wyniki :D ale nie wiem czy 100% prawidlowe :D
shhh... be quiet... listen... THIS PLACE IS ROCKING ! ! !

Obrazek
Avatar użytkownika
Alexandra
 
Wiek: 39
Skąd: Katowice

Re: DJ Mag: Top 100 DJ of 2009

Postprzez Sisiek 26 paź 2009, 21:11

Alexandra napisał(a):ale nie wiem czy 100% prawidlowe :D


Nie mogą być prawdziwe nie ma Tiddeya i Indecent Noisa :D
5-hydroksytryptamina | 3,4-dihydroksyfenyloetyloamina
Obrazek
Avatar użytkownika
Sisiek
Let's Go Techno
 
Wiek: 39
Skąd: Kraina Złudzeń

Re: DJ Mag: Top 100 DJ of 2009

Postprzez peterhol9 26 paź 2009, 21:19

gdyby były prawdziwe to mogę stwierdzi, że

WYNIKI TOP 100 DJ MAG 2009:

1. Armin van Buuren (non-mover)--za nisko !!
2. Tiesto (non-mover) - za nisko!!
3. David Guetta (up 2)--za nisko!!
6. Deadmau5 (up 5)-za nisko!!
11. ATB (up 14)--za nisko!!
26. Benny Benassi (up 13)--za nisko!!
120. BT---za wysoko :D :D
125. Gabriel & Dresden--za wysoko :D :D
I LOVE RUSSIAN AND GREEK PROGRESSIVE

Obrazek
Avatar użytkownika
peterhol9
yoma
 
Wiek: 38
Skąd: Tomaszów Lubelski/Lublin


Re: DJ Mag: Top 100 DJ of 2009

Postprzez sector 26 paź 2009, 22:06

Jesli to sa faktycznie prawdziwe wyniki, ktore chyba powinny pojawic sie w srode to powiem tak. Pare rzeczy, ktore rzucaja sie w oczy! Oczywiscie nie patrze przez pryzmat trensu a przez pryzmat tego co kto robil i jak faktycznie sprawa w mojej opini wyglada.

Najsampierw gdzie jest Askew i Kearney? Szanujmy sie. Jesli chodzi o trensowych czy nawet jukejowych DJi to troche zart, ze nie ma zadnego z nich. Zamiast tego Downey na 101 miejscu, ktory w tym roku zaliczyl mniej imprez i gorsze sety niz reszta. Mozliwe, ze wiecej ludzi sluchajacych pop-trensy wzielo udzial w glosowaniu. Nie mowie oczywiscie o AvB, D. Guetta, ktory pewnie znalazl sie na swoim zapewne miejscu przez swoj mega popowy album, ktory niedawno wyszedl i kawalki radiowe. Pozatym to samo mozna zaobserwowac po JOCu. Jak widac opacilo sie nagranie albumu jaki wypuscil. Chociaz tutaj nie mam temu panu nic do zarzucenia, bo po tym co zaprezentowal na Sunrise to naprawde wielki szacunek. Widac duzy skon Pattersona. W sumie to cieszy, tylko ciekawe kto tak naprawde na niego glosowal? Mysle, ze zapraszanie tych wszystkich nazwisk do grania w ASOT 400 zrobilo swoja robote.
Druga sprawa spadek Halliwella o 22 miejsca. W sumie z jednej strony sie nie dziwie bo zmienil swoj styl grania i gra baridzje house/electro i na konecu ultra szybkie trensy. Mozliwe, ze przez to stracil czesc fanow, a mozliwe, ze nie.
W pewnym sensie nie dziwi mnie miejsce Deadmau5. Z tego co sie dzieje na jego facebooku czy na myspace to i tak dobrze, ze nie jest wyzej. Ten czlowiek jest dla mnie swego rodzaju fenomenem. Pojawil sie z nikad, nagral pare takich samych kawalkow, teraz trzepie sety z przebraniu myszy i uwazany jest za jednego z najlepszych DJow. Oczywiscie pomijajac fakt, ze 'gra' jedynie z abletona.
Kolejna sprawa to miejsce Tyasa. Ten czlowiek ostatnio bije rekordy popularnosci. Nie wiem czym to jest spowodowane, ale widac, ze ma dobrych ludzi od marketingu, albo poprostu wie co robic. Ostatnio nawet jechalem pociagiem z Londynu i przegladalem darmowy magazyn. Co znalazlem? Wywiad z Tyasem :o

Reasumujac, bo jest juz troche pozno a ja jestem zmeczony, notowanie nie powinno nikogo zaskakiwac jak zwykle. Masa ludzi nie majacych pojecia o muzyce glosuje na innych ludzi nie majacych pojecia o DJce. Jak zwykle wygrywa ten, ktory najbardziej sie wypromuje. Zapoda najwiecej popu czy tez rozprzestrzeni swoja muzyke na przez radio czy vive. Szkoda tylko, ze swiat muzyki elektronicznej jest w pewnym sensie mocno zwiazany z tym sredniej jakosci rankingiem. Wielu grajkow wlasnie zawdziecza ilosc bookingow miejscem w rankingu. W Polsce na dobra sprawe taki ranking i tak nic nie zmieni bo na imprezy beda zapraszani pewnie dalej jakze swietni 'Sando Van Dan' oraz 'Marek 5', ktorzy maja jakze wysokie miejsca z nieznanych mi powodow.

Tak jak mowilem nie ma sie co spinac a jedynie wbic sie w gleboka zadume oraz pewnego rodzaju zalobe, ze prawdziwych grajkow w tym rankingu nie ma a juz napewno nie ma tych co powinni sie znalezc. Tak jak to mowil Johnny. Ci holendrzy nie dorastaja do piet ukejowca czy nawet 'technokolesi z niemiec' :) CIekawe czy do ogloszenia oficjalnych wynikow na oficjalnej stronie cos sie zmieni. Vodko pozwol zyc.
Avatar użytkownika
sector
the king of bongo!
 
Wiek: 38
Skąd: /dev/null

Re: DJ Mag: Top 100 DJ of 2009

Postprzez Enters 27 paź 2009, 12:36

sector napisał(a):Jesli to sa faktycznie prawdziwe wyniki

Prawdziwe :) To źródło wycieków we wcześniejszych latach nas także nie zawodziło ;)
aka kaziemierz | GT FTW!
Avatar użytkownika
Enters
 
Wiek: 36
Skąd: Gdańsk

Re: DJ Mag: Top 100 DJ of 2009

Postprzez phantom 27 paź 2009, 19:56

Enters napisał(a):To źródło wycieków we wcześniejszych latach nas także nie zawodziło

O jakim źródle my tu mówimy, jeśli one po prostu zostały skopiowane z jednego z forów?

Sector, wg mnie nie ma co się przejmować tym notowaniem, bo wiadomo, że dla jednych to zabawa, a dla innych - przede wszystkim trance'owców i ich PR-u, sprawa pierwszorzędna, która bezpośrednio przekłada się potem na honoraria i bookingi. Z roku na rok coraz bardziej widoczne jest to, jak narodowy staje się ten konkurs. Bobina znów awansuje, pojawia się Moonbeam, podobnie jest choćby z Australijczykami. Już na tym przykładzie widać, jak bardzo miejscami ten ranking rozmija się z rzeczywistością. Voorn jest 133., Curly'ego i Kadena w ogóle nie ma, a dobrze wiadomo, że był to ich rok. A Tiddey nagrał tak undergroundowy album, że aż wypadł z notowania.
phantom
 
Wiek: 36
Skąd: wlkp.

Re: DJ Mag: Top 100 DJ of 2009

Postprzez Enters 27 paź 2009, 22:53

phantom napisał(a):po prostu zostały skopiowane z jednego z forów

To Ty tak twierdzisz :)
aka kaziemierz | GT FTW!
Avatar użytkownika
Enters
 
Wiek: 36
Skąd: Gdańsk

Re: DJ Mag: Top 100 DJ of 2009

Postprzez phantom 28 paź 2009, 16:01

Enters napisał(a):To Ty tak twierdzisz

No tak, zapomniałem, że dostaliście info z DJ Mag HQ :D. Tak czy inaczej, materiał ukazał się kilka godzin później niż na forach.
phantom
 
Wiek: 36
Skąd: wlkp.

Re: DJ Mag: Top 100 DJ of 2009

Postprzez Feles 28 paź 2009, 20:08

phantom napisał(a):
Enters napisał(a):To Ty tak twierdzisz

No tak, zapomniałem, że dostaliście info z DJ Mag HQ :D. Tak czy inaczej, materiał ukazał się kilka godzin później niż na forach.

Niektórzy mają normalną pracę i nie siedzą całymi dniami przed komputerem, żeby dodawać na bieżąco każdą otrzymaną informację prasową. W zeszłym roku trzy dni przed ogłoszeniem mieliśmy zarówno listę jak i okładkę brytyjskiego wydania maga. Śmiesznym jest, że wtedy wielkie FTB skopiowało od nas żywcem wyniki bo specjalnie zrobiliśmy literówkę w nazwisku Hernana Cattaneo. W tym roku powtórzyli swoją bezmyślność przy okazji wyników Trance Awards. Tyle w tym temacie. Pzdr :-)
Feles
 
Wiek: 40
Skąd: Kraków

Re: DJ Mag: Top 100 DJ of 2009

Postprzez Stelmach 28 paź 2009, 20:15

DJ Mag sam sobie przeczy - najpierw w styczniu 2009 wybiera Lisę Lashes na najlepszą DJ'kę na swiecie, żeby w październiku nadać jej 149 miejsce. Kpina.
Stelmach
Rave on!
 
Skąd: Łódź

Re: DJ Mag: Top 100 DJ of 2009

Postprzez Enters 28 paź 2009, 23:54

phantom napisał(a):No tak, zapomniałem, że dostaliście info z DJ Mag HQ :D. Tak czy inaczej, materiał ukazał się kilka godzin później niż na forach.

Dodam tyle od siebie w tym temacie, że gdybyśmy nie byli w 100% tych wyników, to nikt z nas nie ośmieszałby się wrzucać je jako oficjalne. A jakie źródła mamy tej informacji to niech pozostanie tajemnicą, na pewno nie są nim ruskie czy jakiekolwiek inne fora :)
To, że Ty nie masz dostępu do takich informacji, materiałów nie znaczy, że inni nie mają. Nie mierz innych swoją miarą ;)

Żeby OT nie było ;) Ranking jest subiektywny, jak to każdy ranking, a ten to już tym bardziej. Dawno stał się rankingiem popularności i tego kto więcej się wypromuję danego roku i zasypie nas większą ilością spamu "głosujcie na mnie".
aka kaziemierz | GT FTW!
Avatar użytkownika
Enters
 
Wiek: 36
Skąd: Gdańsk

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dyskusja ogólna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 21 gości