DJ Mag: Top 100 DJ of 2009

Ogólna dyskusja na temat muzyki.

Powrót do Dyskusja ogólna

Re: DJ Mag: Top 100 DJ of 2009

Postprzez Sisiek 29 paź 2009, 6:47

Enters napisał(a):A jakie źródła mamy tej informacji to niech pozostanie tajemnicą, na pewno nie są nim ruskie czy jakiekolwiek inne fora :)


Typie ale ty się chwalisz czy żalisz bo na nikim to nie robi wrażenia. xD Info jest zawsze wchu... czasu wcześnie a Ty się podjarałeś jakby ci złote góry dali. Ogarnij się. Ranking nic nie warty chyba że ktoś zamierza się rozwodzić na wyższością Tiesto od AvB i PvD :mrgreen:
5-hydroksytryptamina | 3,4-dihydroksyfenyloetyloamina
Obrazek
Avatar użytkownika
Sisiek
Let's Go Techno
 
Wiek: 39
Skąd: Kraina Złudzeń

Re: DJ Mag: Top 100 DJ of 2009

Postprzez bAchoR 29 paź 2009, 7:29

W ogóle śmieszy mnie to, że głosujecie i bierzecie udział w tym cyrku emo fanów ;) (nie spinać się :D). Jako ludzie ogarnięci winniście zrobić bojkot tego gówna i w ogóle nie głosować. Czemu ma służyć ten ranking ?

Co prawda sam podałem swoje typy stronę wcześniej, ale nie zagłosowałem. Wykorzystałem po prostu temat, zeby podsumować rok dla DJi.
Dejan S. - Behind The Mountains (Original Mix) <3 <3 -> mój nowy przyjaciel.
bAchoR
Dwight Mayweather
 
Wiek: 38
Skąd: nigdzie i nigdy

Re: DJ Mag: Top 100 DJ of 2009

Postprzez yaper 29 paź 2009, 16:16

Armin, Tiesto, Guetta (vs Akon <love>), Deadmau5 - imo wyniki jak najbardziej zasłużone!!!!!
TRANCE ENGINEERING

"Bóg stworzył trance, a następnie człowieka, aby człowiek mógł słuchać trance, lepszego dzieła Bożego oczekiwać nie możemy(...)"

last.fm
Avatar użytkownika
yaper
dole
 
Wiek: 36
Skąd: Małopolska

Re: DJ Mag: Top 100 DJ of 2009

Postprzez phantom 29 paź 2009, 16:19

Enters napisał(a):To, że Ty nie masz dostępu do takich informacji, materiałów nie znaczy, że inni nie mają. Nie mierz innych swoją miarą

Gdybym rzeczywiście mierzył wszystkich swoją miarą, to tego tematu najzwyczajniej bym nie poruszał, bo uznałbym, że wszyscy znają już wyniki. Sam jestem zaangażowany w kilka projektów, ale jak pisał Sisiek - #care. Feles, ja także nie traktuje tego jako pierwszoplanowego zajęcia, ale mimo to Enters pozwolił sobie na uwagi dotyczące nieaktualności newsa. Tyle ode mnie w tej kwestii.

A kogo rozczarował albo zirytował the annual circus - tak kiedyś określi to M.I.K.E., niech czeka na ranking RA, chociaż absencji Tiesto czy PVD nie można zagwarantować :).
phantom
 
Wiek: 36
Skąd: wlkp.

Re: DJ Mag: Top 100 DJ of 2009

Postprzez Kasper 29 paź 2009, 19:25

Avatar użytkownika
Kasper
 
Wiek: 38
Skąd: Rybnik, PL

Re: DJ Mag: Top 100 DJ of 2009

Postprzez sector 29 paź 2009, 20:12

Niech lepiej podziekuje wszystkim ktorzy u niego w ekipie zajmuja sie promocja itp bo co powysylali spamu i co wypromowali armina w tym roku to im nikt nie odbierze ;)
Avatar użytkownika
sector
the king of bongo!
 
Wiek: 38
Skąd: /dev/null

Re: DJ Mag: Top 100 DJ of 2009

Postprzez soczek 29 paź 2009, 20:22

Wg. mnie to należało mu się - przede wszystkim za własną audycję radiową która prezentuje nowości muzyki Trance/Progressive - te lepsze i gorsze. No i za ASOT 400. Martwi mnie tylko, że od pewnego czasu produkuje typowo radiowe kawałki - zawsze tworzył melodyjne produkcje, ale "Going Wrong" czy "Broken Tonight" to crapy.
soczek
 
Skąd: Nowy Sącz

Re: DJ Mag: Top 100 DJ of 2009

Postprzez sector 29 paź 2009, 20:42

Nie zrozum mnie zle. Ja wcale nie mowie, ze mu sie nalezy czy nie, chociaz oczywiscie mam swoje zdanie w tym temacie. Jednak wypromowanie ASOTa na taka skale jak teraz, czyli grywanie go w ESCE i inncyh radiach powoduje, ze ma o wiele wiecej fanow czy tez sluchaczy, tych lepiej wyedukowanych muzycznie i tych mniej co z kolei sprawia, ze ludzie na niego glosuja. Dlatego, bardzo duzo w tym zaslugi ludzi, ktorzy wlasnie pracuja nad popularnoscia Armina. Same wersje Radio Edit o czym swiadcza.

I wcale sie nie spinam jak to napisal Rafal/Bachor. Poprostu stwierdzam fakt.
Avatar użytkownika
sector
the king of bongo!
 
Wiek: 38
Skąd: /dev/null

Re: DJ Mag: Top 100 DJ of 2009

Postprzez soczek 29 paź 2009, 22:24

sector napisał(a):Nie zrozum mnie zle. Ja wcale nie mowie, ze mu sie nalezy czy nie, chociaz oczywiscie mam swoje zdanie w tym temacie. Jednak wypromowanie ASOTa na taka skale jak teraz, czyli grywanie go w ESCE i inncyh radiach powoduje, ze ma o wiele wiecej fanow czy tez sluchaczy, tych lepiej wyedukowanych muzycznie i tych mniej co z kolei sprawia, ze ludzie na niego glosuja. Dlatego, bardzo duzo w tym zaslugi ludzi, ktorzy wlasnie pracuja nad popularnoscia Armina. Same wersje Radio Edit o czym swiadcza.

I wcale sie nie spinam jak to napisal Rafal/Bachor. Poprostu stwierdzam fakt.

Zgadzam się z Tobą, ale zauważ - od kilku lat polskie stacje posiadają radio-show, Planeta ma TATW, Essential Mix/Selection, Maxxx ma Tiesto, Eska ma m.in. Armina, Guettę, ale także chociażby Johna Digweeda. Pytanie tylko, ile osób słucha tych audycji - bo typowy słuchacz Eski na pewno nie słucha ASOT'a.

Trance z reguły nadaje się do radia - oczywiście istnieją wyjątki, ale masa kawałków z ASOT'a ma brzmienie, które sprawdziło by się w radiu. Wiadomo, że Armin poszedł w kierunku komercji, dziwie się, że nie chce stworzyć produkcji na miarę "Shivers" czy "Burned With Desire".
soczek
 
Skąd: Nowy Sącz

Re: DJ Mag: Top 100 DJ of 2009

Postprzez bAchoR 30 paź 2009, 8:18

Tak

Jakie to śmieszne...

Pojecię gatunku jest takie względne...

Pare lat temu srali i spuszczali się po ścianach jak słyszeli ,,Burned With Desire''. A Gdyby dzisiaj Armin to wydał, to komentarze w stylu : komercja, pop byłyby na miejscu dziennym... I nawet był Radio Edit. :D

Sami Undergroundowi Trancowcy :D
Dejan S. - Behind The Mountains (Original Mix) <3 <3 -> mój nowy przyjaciel.
bAchoR
Dwight Mayweather
 
Wiek: 38
Skąd: nigdzie i nigdy

Re: DJ Mag: Top 100 DJ of 2009

Postprzez sector 30 paź 2009, 10:21

Nikt tu nie poruszyl nawet slowa underground Rafal. Chodzi o to, ze ludzie nie majacy pojecia o muzyce a sluchajacy radia poprostu uslysza pare tjunow armina czy tez kawalkow z asota. Potem dowiedza sie z radia, neta czy od znajomych, ze jest takie cos jak djmag top100 to sobie pomysla na kogo tu zaglosowac jak nie na armina skoro jest taki fajny i puszczaja jego audycje w radiu itp. To samo mozna powiedziec o d.guetta ktory najpierw nagral plytke o tytule pop life a teraz one love gdzie zaspiewaly wieksze lub mniejsze gwiazdy muzyki pop. Ma to przeciez na calu wypromowanie go jeszcze bardziej. Mozliwe, ze to lubi i dlatego to robi. Jednak to nei zmienia faktu, ze oprocz tego, ze pewnie armin czy guetta potrafia zagrac fajnego trensowego czy housowego seta, to jednak maja wieksze grono fanow dzieki wlasnie numera popowym.
Nikt tu sie przecie znie stara byc undergroundowym :)
Avatar użytkownika
sector
the king of bongo!
 
Wiek: 38
Skąd: /dev/null

Re: DJ Mag: Top 100 DJ of 2009

Postprzez bAchoR 30 paź 2009, 11:06

Nawet gdyby nie te popy to by zajął 1 miejsce.Nie oszukujmy się. Większość ludzi słucha tego co jest na Topie i nie wgłebiają się w temat, a tymbardziej mają gdzieś jakiegoś DJ Maga. Także wątpie, żeby na Armina poszły jakieś głosy z zewnątrz. Ma audycje z wielkimi tradycjąmi, do tego jest na scenie już wiele lat, każda setka ASOTa to święto, więc to się przekłada na sukces. Sharon Den Adel nie wyśpiewała mu 1 miejsca w Magu :)
Chociaż ... jak widze, że mój idol z dawnych lat jest na 11 miejscu to może piszę jakieś brednie :D

A jak tam Eddie ? Myśle, że to jest wykładnik o co to jest głosowanie w tym konkursie.
Dejan S. - Behind The Mountains (Original Mix) <3 <3 -> mój nowy przyjaciel.
bAchoR
Dwight Mayweather
 
Wiek: 38
Skąd: nigdzie i nigdy

Re: DJ Mag: Top 100 DJ of 2009

Postprzez michal 30 paź 2009, 13:18

Sisiek napisał(a):Ranking nic nie warty chyba że ktoś zamierza się rozwodzić na wyższością Tiesto od AvB i PvD :mrgreen:


takie rzeczy to tutaj -> http://forum.arminvanbuuren.org/topics9/armin-vs-tiesto-czyli-fanowskie-pojedynki-vt770.htm
'Es ist alles lächerlich, wenn man an den Tod denkt' T. Bernhard

"Wovon man nicht sprechen kann, darüber muß man schweigen" L. Wittgenstein
Avatar użytkownika
michal
 
Wiek: 39
Skąd: Koszalin

Re: DJ Mag: Top 100 DJ of 2009

Postprzez JoseDiablo 30 paź 2009, 18:47

Dobra rekomendacja Michale, można wielu ciekawych rzeczy się dowiedzieć....


"Mam 17 lat i z trancem mam do czynienia od 2000 roku, kiedy to mial miejsce rozkwit tej muzyki. Powstały liczne vocal trancowe zespoły.

Ja zaczalem od belgijskiej grupy Sylver (2001) i to był moj poczatek sluchania vocal trance'u

W 2oo5 uslyszalem tiesto i jego klasyk Adagio... No i od tego czasu jestem maniakiem tej muzyki:P

Armina słucham dopiero od czasu wydania imagine, ale dla mnie obaj są najlepsi i zajmują pierwsze miejsce w rankingu ulubionych artystów :)"


Rośnie nam pokolenie młodych transowców ;)
Avatar użytkownika
JoseDiablo
 
Wiek: 38
Skąd: Krk

Re: DJ Mag: Top 100 DJ of 2009

Postprzez Rado 31 paź 2009, 18:16

Obrazek
Avatar użytkownika
Rado
 
Wiek: 32
Skąd: Siewierz / Silesia

Re: DJ Mag: Top 100 DJ of 2009

Postprzez sector 31 paź 2009, 18:44

Bomba. Najlepszy DJ Armin a zamieszczaja zdjecie Ferrego Corstena :lol: hahah
Avatar użytkownika
sector
the king of bongo!
 
Wiek: 38
Skąd: /dev/null

Re: DJ Mag: Top 100 DJ of 2009

Postprzez Kasper 31 paź 2009, 19:15

Widać Armin nie jest aż tak popularny jak nam się wydawało haha...
Avatar użytkownika
Kasper
 
Wiek: 38
Skąd: Rybnik, PL

Re: DJ Mag: Top 100 DJ of 2009

Postprzez Kasper 31 paź 2009, 22:16

Obrazek

jakby ktoś widział pdf'a to zapraszam ;)
Avatar użytkownika
Kasper
 
Wiek: 38
Skąd: Rybnik, PL

Re: DJ Mag: Top 100 DJ of 2009

Postprzez Stelmach 31 paź 2009, 23:22

JoseDiablo napisał(a):"Mam 17 lat i z trancem mam do czynienia od 2000 roku, kiedy to mial miejsce rozkwit tej muzyki. Powstały liczne vocal trancowe zespoły.

Ja zaczalem od belgijskiej grupy Sylver (2001) i to był moj poczatek sluchania vocal trance'u

W 2oo5 uslyszalem tiesto i jego klasyk Adagio... No i od tego czasu jestem maniakiem tej muzyki:P

Armina słucham dopiero od czasu wydania imagine, ale dla mnie obaj są najlepsi i zajmują pierwsze miejsce w rankingu ulubionych artystów :)"


Właśnie z powodu tak zaawansowanej komercji trance, braku pomysłów, powtarzalności i coraz większej prostocie brzmienia zamierzam radykalnie ograniczyć styczność z tym gatunkiem i zagłębić się ogólnie w to co wyprawia się na Wyspach (UK Trance, Hardcore, Hard Dance) z dawką gęstego psychedelic i progressive. Akurat w tej dziedzinie muzyka zarezerwowana jest dla specjalistów, trzyma się w klimatach underground, a od słuchacza wymaga szerokiej wiedzy i kojarzenia wielu muzycznych faktów, którą typowy trance, a głównie pop i vocal całkowicie spychają na margines.
Stelmach
Rave on!
 
Skąd: Łódź

Re: DJ Mag: Top 100 DJ of 2009

Postprzez sector 03 sty 2010, 22:15

a propo glosowania :)
Obrazek
Avatar użytkownika
sector
the king of bongo!
 
Wiek: 38
Skąd: /dev/null

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dyskusja ogólna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 19 gości