Drum'n'Bass

Ogólna dyskusja na temat muzyki.

Powrót do Dyskusja ogólna

Drum'n'Bass

Postprzez Kubo 14 wrz 2009, 9:40

Ostatnio spodobalo mi sie kilka numerow z tego gatunku i postanowilem zalozyc temat odnosnie tego stylu. Tak wiec jak macie cos w podobnego co podam ponizej, jakies kosy ktore urywaja glowe, to piszcie :) Ja dopiero zaczynam sie tym interesowac, wiec klasyki mile widziane ;) z gory dzieki



Avatar użytkownika
Kubo
The Invincibles
 
Wiek: 37
Skąd: Zamość

Re: Drum'n'Bass

Postprzez phantom 14 wrz 2009, 9:52

Desyn Masiello niespodziewanie, ale całkiem treściwie zaczął jeden z ostatnich setów. Podobno teraz w tych klimatach będzie się poruszał.


Do moich ulubionych należą natomiast:



Pierwszy pewnie lepiej znany fanom dawnego Oakenfolda, bo to właśnie on wylansował epizodyczny, ale bardzo obfity w dobre kawałki projekt Talisman & Hudson (H.H.C.). Lubię też starsze kompilacje LTJ Bukema, gdzie nie rzuca bpm na lewo i prawo, przez co nie jest to typowe dnb. Liczyłem na coś podobnego na 'FabricLive 46', ale się zawiodłem.
phantom
 
Wiek: 36
Skąd: wlkp.

Re: Drum'n'Bass

Postprzez peterhol9 14 wrz 2009, 10:19

ja polecam cały stuff od gościa co się zwie Adam F :) na jutubie coś powinno być jego :P
I LOVE RUSSIAN AND GREEK PROGRESSIVE

Obrazek
Avatar użytkownika
peterhol9
yoma
 
Wiek: 38
Skąd: Tomaszów Lubelski/Lublin

Re: Drum'n'Bass

Postprzez Vidia 14 wrz 2009, 11:14

Na ten temat można by się rozpisać. Jako że nie dysponuję na razie czasem, który mógłby być na to przeznaczony, podaję swoje numery jeden:

Jak to trzepie!! z kapci można wyskoczyć. \o/

Jeden z najlepszych neurofunków jakie w życiu dane mi było usłyszeć.
Mistabishi słuchałam na Audioriver na żywo. Grał co prawda nieco słabiej niż produkuje, ale i tak żałuję, że trafiłam tylko na pół godziny jego setu.

Nie byłabym sobą, gdybym nie umieściła tu przynajmniej jednej propozycji od DJa Teebee. Ten producent zwala z nóg, a wymieniona kompozycja, zrobiona wspólnie z Calyxem, to już w ogóle. Kładzie na łopatki. Uwielbiam.

No i mój ukochany liquid. Słyszeliśmy to z kolegą na żywo na imprezie w Warszawie w Cafe Kulturalnej w secie Rosa. Wspaniałe, nigdy mi się nie nudzi.
Jeśli chodzi o klasyki, polecam zapoznanie się z materiałem od Roniego Size'a, London Electricity (był w tym roku w Sopocie a mnie tam nie było;(), warto też zahaczyć o High Contrasta.
Z moich osobistych ulubieńców polecam DJa Teebee, Mistabishi (ma sporo dobrych numerów). Danny Byrd też nieźle produkuje [por. np. album 'Supersized'].
Ostatnio edytowano 14 wrz 2009, 17:31 przez Vidia, łącznie edytowano 2 razy
Vidia
Die Sehnsucht.
 
Skąd: Mazowsze

Re: Drum'n'Bass

Postprzez Matvel 14 wrz 2009, 11:53

Dla mnie zdecydowanie najbliżej do atmospheric, nie będę się bawił w linki z yt i tak temat mi się odpalał jak na 3 posty zdecydowanie za długo :D Uwielbiam Blu Mar Ten reszta może się przy nich schować. W ogóle to na myspace jest że 13/14 listopada będą w Polsce, ma ktoś może jakieś info gdzie? Co do Audioriver to ogólnie poza Chase & Status bez Chase'a, te występy które słyszałem były poniżej oczekiwań. Zwłaszcza Seba + Robert Manos to była taka miernota że aż się zbulwersowałem :D Najlepszym występem był Radicall & K-Tee na rynku w sobotę. W piątek miałem okazję posłuchać ich u siebie i bardzo cieszy że mamy w Polsce tak dobrych artystów.
Matvel
 
Wiek: 37
Skąd: B-stok

Re: Drum'n'Bass

Postprzez Monisia 14 wrz 2009, 14:16

w końcu jakiś temat, który mnie interesuje :D
a więc jeśli chodzi o moje faworyty to strasznie podoba mi się Mystification on jest dla mnie jedyny w swoim rodzaju, takich wałków jakie on robi to nikt już tak nie zagra zajebiście...Mystification - One Step From Hell, Mystification - Castaway, Mystification - Show me how to cry coś pięknego :D
następnym polecanym przeze mnie to Switch Technique takie np. jak Carnage, Cursed Angel ,Fake Abscene kolejnym miażdżącym człowiekiem jest Mark Tailor i jego słynne See No Evil :D również Unknown Error i legendarne Fear No Evil. Mogę także polecić Panacea - Lucifer Satan Damien bardziej psychiczny i mroczny klimat. I mogę tak wymieniać bez końca.... ale jak na razie numer jeden dla mnie to Mystification - Unexplainable Feeling nigdy mi się nie znudzi.
A i zapomniałam bym napisać o największych kosach
*Suicide & SFS - Peace Of Horror
*DvK vs Cooh - Off The Leash
*Mystification - Oath is Fun
*Mystification - Disasterblast
*DeeJay Delta & Anna Lua - Chronomancy

uważam, że to jeden z nielicznych tak popapranych utworów jakie zrobił :mrgreen:
jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma
Avatar użytkownika
Monisia
black diamond
 
Wiek: 35
Skąd: Wawa-Turek

Re: Drum'n'Bass

Postprzez wasyl 15 wrz 2009, 23:51

Czułbym się co najmniej źle nie wpisując się do tego tematu :), a więc przybywam uwieczniając posta kilkoma zacnymi utworami w klimacie Atmospheric d'n'b - bo właśnie wyłącznie takie drumy do mnie trafiają... Poniżej linki do naprawdę ciekawych produkcji, których nie zmieściłem w pierwszej edycji Battle Mixa ;].

PS. Kubo, prosiłeś o jakieś dobre tune'y z tego gatunku, więc specjalnie dla Ciebie te, które ostatnimi czasy katuje ;):

















i na koniec dj erik - naprawdę ogarnia sprawę :D -
Avatar użytkownika
wasyl
 
Wiek: 37
Skąd: Wałbrzych

Re: Drum'n'Bass

Postprzez michal 16 wrz 2009, 20:49

http://www.youtube.com/watch?v=dv7szHFaZxM
to na dobry początek, jeden z lepszych lajtowych dramów, niestety nie wydany w pełni. Jutro zapodam więcej :)

i jeszcze to od mojego ulubionego Japończyka:

http://www.youtube.com/watch?v=ydqKIhEd7DE

Przede wszystkim polecam muzykę Japończyka Makoto Shimuzu, wydaną głównie w Good Looking. Mój elementarz: Mind Vision i Travelstar (+ Akira), Promise, Time, Joy, Enterprise, oraz ostatnio Secret Place (razem z Dj Marky) i genialny 'Voyager' z T-AK. Do tego stare Kosheen, na czele z 'Dangerous' Waters i instrumentalną wersją 'Empty Skies'. Do tego kompilki z Good Looking, tzn Progression Sessions. Plus:

Clipz - Good Vibrations
Greg Packer - Landslide VIP
Logistics - No Words
Technical Itch - Reborn (Weapon Rmx) + Omni Trio - Thru The Vibe (John B Rmx) jest taka kompilacja Johna B o tytule 'trance''n'bass', który dokładnie oddaje klimat obu tych kawałków.
Pariah - Skyline
Spor - Way Of The Samurai - zabijaka :twisted:
The Upbeats - The View From The Inside - rakietowy wokal
Subwave - Moscow Lights
Pendulum - Girl In The Fire - gitarki, tematy :D świetny kawałek
Dj Teebee - Severed Dreams
Plex - Speedfreak
Roni Size + Reprazent - Railing Pt 1 i Pt 2, Matter Of Fact, Dirty Beats.
Saint Etienne - The Sea (PFM Mix) - Klasyk

to tak z grubsza moje favorki z tego gatunku. A na koniec deser, tzn Weekend - Najarana Anka (Simba Remix) diskopolowy drum'n'bass :lol: absolutny klasyk pijackich imprez w których miałem przyjemność uczestniczyć w trakcie studiów. Numer ma albo absolutnych fanów, albo absolutnych wrogów.
Ostatnio edytowano 17 wrz 2009, 22:46 przez michal, łącznie edytowano 1 raz
'Es ist alles lächerlich, wenn man an den Tod denkt' T. Bernhard

"Wovon man nicht sprechen kann, darüber muß man schweigen" L. Wittgenstein
Avatar użytkownika
michal
 
Wiek: 39
Skąd: Koszalin

Re: Drum'n'Bass

Postprzez Monisia 16 wrz 2009, 22:09

a ja mam dla was całkiem dobry wałek ;) przyjemny głos laski i dobry wkręt ;)
jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma
Avatar użytkownika
Monisia
black diamond
 
Wiek: 35
Skąd: Wawa-Turek

Re: Drum'n'Bass

Postprzez Stelmach 16 wrz 2009, 22:14

Nie przepadam za drumami, a wręcz ich nie lubię bo brakuje mi w tym klimacie ewolucji gatunku i produkcji, zróżnicowania dźwięków i przeszkadza mi poszarpana rytmika na tle innych flagowych gatunków z UK, niemniej jednak od czasu do czasu zahaczę conieco o starocie Andy C czy Shomon - ogółem RAM Rec. jako ojca całego gatunku. W latach '97, kiedy drumy były jeszcze na topie, DJ i producenci zdobywali na Wyspach czołowe nagrody na Hard Dance Music Awards, a sam Andy był jak sprawdziłem dwukrotnie wybrany został najlepszym DJ w UK i bił takie gwaizdy jak Kevin Energy czy Sharkey. Najsłynniejsza pozycja to albumy z cylku "Nightlife", których wyszły 3 sztuki.
Stelmach
Rave on!
 
Skąd: Łódź

Re: Drum'n'Bass

Postprzez Kubo 09 paź 2009, 13:12

jak dla mnie to "prawie" tylko i wylacznie atmospheric drum'n'bass ;) mysle ze z wasylem najlepiej sie tutaj rozumiemy :)

Tutaj 2 bardzo fajne drumiki :)



Avatar użytkownika
Kubo
The Invincibles
 
Wiek: 37
Skąd: Zamość

Re: Drum'n'Bass

Postprzez wasyl 09 paź 2009, 18:08

Kubo napisał(a):jak dla mnie to "prawie" tylko i wylacznie atmospheric drum'n'bass ;) mysle ze z wasylem najlepiej sie tutaj rozumiem


Zdecydowanie TAK :) - kapitalne obydwie powyższe produkcje ze wskazaniem na Mufflera ;) oczywiście nie można ten zapominać o tej:
Avatar użytkownika
wasyl
 
Wiek: 37
Skąd: Wałbrzych

Re: Drum'n'Bass

Postprzez Greeg 09 paź 2009, 19:14

fajnu temat. ostatnio tak niesmialo sobie chodzilem do pewnego szczecinskiego klubu, gdzie graja Drum'n'Bass no i bardzo mi sie podobalo, fajny relaksik, ale kompletnie nie mialem pojecia o producentach, o tytulach, w zasadzie o niczym :D A tutaj fajnie podane, dobre kawalki na tacy - thx :)
Greeg
 
Skąd: Szczecin

Re: Drum'n'Bass

Postprzez Rapture 13 paź 2009, 13:23

Poleccie wy lepiej jakies fajne sety w klimatach, ktore wrzucal wasyl :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Rapture
Syn Wisternoffa, Brat Rosena
 
Wiek: 34
Skąd: Szczecin/Wrocław, PL

Re: Drum'n'Bass

Postprzez wasyl 13 paź 2009, 20:00

Rapture, to ja coś nagram, a chłopaki mnie polecą :D
Avatar użytkownika
wasyl
 
Wiek: 37
Skąd: Wałbrzych

Re: Drum'n'Bass

Postprzez Monisia 13 paź 2009, 21:13

ja mogę tylko i wyłącznie polecić sety Mystification mocne i porządne brzmienie ;)

01. Halves - Mindslip (Black Hoe Alimony)
02. Counterstrike & Cooh - Blood & Steel (PRSPCT)
03. Mystification - Disasterblast (Ammunition)
04. Alex Calver - Back 2 Front (Glitch)
05. Mystification - Lost (Manticore)
06. Mystification - Something's Coming (Cheeze Graterz)
07. The DJ Producer - Centrifuge [remix] (The Third Movement)
08. Cooh - Trigard (Obscene)
09. Mystification - Computers (Manticore)
10. Dr. Chekill - Stop the Line (Astral Kickz)
11. Hallucinator - Bloodfeast (Mindsaw)
---Korn - Falling away from Me LOOP
12. Dr. Chekill - Anticristo (Astral Kickz)
13. Replicator & Mystification - Fantasy (Maniphest)
14. Halves - Stay Still (unsigned)
15. Mystification - Disasterblast [Unabomber remix] (Ammunition)
16. Mystification - Techno Sedation (unsigned)
17. Current Value - Running [Cooh remix] (Future Sickness)
18. Recall - Hellopain [Mystification remix] (Wayside)


http://www.dnbshare.com/d...omoMix.mp3.html
(link nie mój bo nie mam czasu wrzucać zaporzyczone od pewnego pana
hardstyle)
:mrgreen:
jak ktoś ściągnie niech napisz czy się podoba czy nie ;)
Ostatnio edytowano 21 gru 2009, 21:10 przez Monisia, łącznie edytowano 1 raz
jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma
Avatar użytkownika
Monisia
black diamond
 
Wiek: 35
Skąd: Wawa-Turek

Re: Drum'n'Bass

Postprzez Rapture 14 paź 2009, 18:49

wasyl napisał(a):Rapture, to ja coś nagram, a chłopaki mnie polecą

Nagrywaj, nagrywaj, po Twoich poprzednich 2ch setach lykne to zapewne jak mlody pelikan :d Tylko minimum godzinka takich "progowych-dnb" plizzz! :d
Monisia napisał(a):jak ktoś ściągnie niech napisz czy się podoba czy nie

Obiecuje obadac jako zaplate za Twe starania dobra kobieto ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
Rapture
Syn Wisternoffa, Brat Rosena
 
Wiek: 34
Skąd: Szczecin/Wrocław, PL

Re: Drum'n'Bass

Postprzez Sisiek 15 paź 2009, 5:43

Rapture napisał(a):Poleccie wy lepiej jakies fajne sety w klimatach, ktore wrzucal wasyl :)


http://www.dnb.pl/forum/viewtopic.php?t ... ight=&sid=

34 strony setów więc coś się na pewno znajdzie ;)
5-hydroksytryptamina | 3,4-dihydroksyfenyloetyloamina
Obrazek
Avatar użytkownika
Sisiek
Let's Go Techno
 
Wiek: 39
Skąd: Kraina Złudzeń

Re: Drum'n'Bass

Postprzez Kubo 15 paź 2009, 9:21

<3


Wasyl bedziesz zbierany z podłogi :mrgreen:
Avatar użytkownika
Kubo
The Invincibles
 
Wiek: 37
Skąd: Zamość

Re: Drum'n'Bass

Postprzez Humulus 15 paź 2009, 11:00

Dobry temat, Kubo:
Obrazek
Do moich faworytów z gatunku dnb, poza wcześniej wspomnianym "Lend Me Your Troubles", należy:
Obrazek
Avatar użytkownika
Humulus
 
Wiek: 42
Skąd: Tomaszów Lub.

Następna strona

Powrót do Dyskusja ogólna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 8 gości

cron