Trensowe kluby w Polsce i zagranicą :)

Ogólna dyskusja na temat muzyki.

Powrót do Dyskusja ogólna

Trensowe kluby w Polsce i zagranicą :)

Postprzez peterhol9 22 wrz 2009, 15:19

Ok Folks! Nie wiedziałem czy zakładać temat tutaj czy w Hyde Parku, ale postanowiłem tutaj :P Pytanie 1 - Czy macie jakieś godne polecenia kluby w których można usłyszeć trance? Nie chodzi mi tutaj o miejsca, gdzie przyjedzie jakaś gruba ryba raz na rok czy coś, tylko miejsca z dala od mainstreamu, gdzie jakiś Dj Wicek (Wicek z nazwy tylko :D ) zapodaje trensidła?

Pytanie nr 2-- j.w. z tą różnicą, że tutaj chodzi mi o zagranicę. To pytanie szczególnie do naszych "Londyńczyków" jest skierowane. Nie wiadomo czy następnych wakacji nie spędzę w całości na wyspach i od razu chciałbym wiedzieć czy jest gdzie i na kogo tam chodzić:)
I LOVE RUSSIAN AND GREEK PROGRESSIVE

Obrazek
Avatar użytkownika
peterhol9
yoma
 
Wiek: 38
Skąd: Tomaszów Lubelski/Lublin

Re: Trensowe kluby w Polsce i zagranicą :)

Postprzez sector 22 wrz 2009, 18:15

Nie wydaje mi sie, zeby ktos z UK chodzil na jakies popelinoe imprezy w jakis melinach gdzie gra DJ Wicek. Jesli juz bedziesz w UK to chyba lepiej obadac jakis renomowany klub z dobrym naglosnieniem i zobaczyc DJa z prawdziwego zdarzenia. Zwlaszcza, ze jak juz tam bedziesz to wjazd nie przekracza nigdy, raczej, 10f.
Avatar użytkownika
sector
the king of bongo!
 
Wiek: 38
Skąd: /dev/null

Re: Trensowe kluby w Polsce i zagranicą :)

Postprzez Sisiek 22 wrz 2009, 18:23

Trance nie jest muzyką klubową ;) W dobrych klubach grają muzykę house, tech-house, minimal, techno :)
5-hydroksytryptamina | 3,4-dihydroksyfenyloetyloamina
Obrazek
Avatar użytkownika
Sisiek
Let's Go Techno
 
Wiek: 39
Skąd: Kraina Złudzeń

Re: Trensowe kluby w Polsce i zagranicą :)

Postprzez Qsi 22 wrz 2009, 18:55

+ electro :)

w Mańkach słyszalem ma być O'callaghan w październiku, Indecent grał, z tego co mi wiadomo to wszystko trance, do tego basior namiata więc śmiało można polecać jako klub trance'owy :)
Avatar użytkownika
Qsi
 

Re: Trensowe kluby w Polsce i zagranicą :)

Postprzez bAchoR 23 wrz 2009, 10:13

W dobrych klubach grają muzykę house, tech-house, minimal, techno


+ Elector

Taką muzykę grają w każdym większym mieście, a nawet i na wsi ! ;) , a jeżeli chodzi o sam trance, który poza eventami i paroma wyjątkami raczej nie ma racji bytu.
Dejan S. - Behind The Mountains (Original Mix) <3 <3 -> mój nowy przyjaciel.
bAchoR
Dwight Mayweather
 
Wiek: 38
Skąd: nigdzie i nigdy

Re: Trensowe kluby w Polsce i zagranicą :)

Postprzez peterhol9 23 wrz 2009, 11:13

bAchoR napisał(a): a jeżeli chodzi o sam trance, który poza eventami i paroma wyjątkami raczej nie ma racji bytu.
no dobra, ale sobie np przypominam topic z fmt odnośnie jednego występu Jonasa Steura w Srotektorze. Supportujący go Dj Krecik wg opinii kilku użytkowników normalnie siał trensem w swoich setach, co znaczyć miało, że jednak ten rodzaj muzyki jest gdzieś grany i to niekoniecznie "od święta"(Krecik to podobno rezydent klubu :D )
I LOVE RUSSIAN AND GREEK PROGRESSIVE

Obrazek
Avatar użytkownika
peterhol9
yoma
 
Wiek: 38
Skąd: Tomaszów Lubelski/Lublin

Re: Trensowe kluby w Polsce i zagranicą :)

Postprzez Monisia 23 wrz 2009, 11:26

peterhol9 napisał(a):no dobra, ale sobie np przypominam topic z fmt odnośnie jednego występu Jonasa Steura w Srotektorze. Supportujący go Dj Krecik wg opinii kilku użytkowników normalnie siał trensem w swoich setach, co znaczyć miało, że jednak ten rodzaj muzyki jest gdzieś grany i to niekoniecznie "od święta"(Krecik to podobno rezydent klubu :D )

widzę mowa o moim znajomym Kreciku ;) i jest rezydentem klubu :) ja jeżdżę właśnie do "srotektora" czy jak wy to nazywacie. Kreci w swoich setach często puszcza trance, czy tam vocal, również house i electro. Zaprasza wiele tam gwiazdek, które właśnie zajmują się tym gatunkiem muzycznym.
Często tam jestem bo mam wielu znajomych, którzy przyjeżdżają z daleka. Ale również Krecik fajne wałki puszcza ;)
jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma
Avatar użytkownika
Monisia
black diamond
 
Wiek: 35
Skąd: Wawa-Turek

Re: Trensowe kluby w Polsce i zagranicą :)

Postprzez Sisiek 23 wrz 2009, 16:27

A wiesz jaka jest różnica między dobrym klubem a wiejską dyskoteką ? Właśnie taka ja choćby warszawską Piekarnią a Protectorami i innymi tego typu szajsami. Do tej pierwszej przyjeżdża Nick Warren grając dobrą muzykę a w tym drugim DJ Krecik ciska vixe obecnie jakieś tanie pop trensy. Zresztą wymieniając najsławniejsze kluby choćby Fabric czy Tresor widać dobrze co się gra w klubach. Dobrych klubach.
5-hydroksytryptamina | 3,4-dihydroksyfenyloetyloamina
Obrazek
Avatar użytkownika
Sisiek
Let's Go Techno
 
Wiek: 39
Skąd: Kraina Złudzeń

Re: Trensowe kluby w Polsce i zagranicą :)

Postprzez TBk2000 24 wrz 2009, 4:26

A to pewnie jedna z tych zaproszonych przez Kretona gwiazd muzyki Trance :D.

Obrazek

http://www.youtube.com/watch?v=oRM0bMnkt3s&NR=1

W ogole jesli w temacie o polskich klubach z muzyka Trance od razu jako jeden z pierwszych przykladow pada protektor, krecik, plotek czy inne chuje-muje wynalazki, to lepiej temat przemilczec, bo w kontekscie zachodnich klubow, to jest jak siarczysty lisc w morde :D. Bez jaj, nie mamy sie czym pochwalic, to lepiej sie nie odzywac w ogole. Poza tym mimo pewnej spolecznej swiadomosci na temat tej muzyki w naszym kraju, ludzie tak naprawde nie wiedza o niej nic. Tu wciaz od lat panuje kult Tiesto i Armina, wiec wieczne zacofanie jak w morde strzelil :D. Ale wlasciwie kogo to ? sa organizowane cykliczne imprezy na ograniczona liczbe osob, ale przynajmniej ludzie ci wiedza na co ida i nie jest to przypadkowe bydlo jak chocby na "wielkich eventach" na ktore 90% osob cisnie, bo z plakatu wali drukowany wielgasna czcionka napis Armin czy inny Tiesto :D.
Avatar użytkownika
TBk2000
Allah Akbar !
 
Wiek: 42
Skąd: tak

Re: Trensowe kluby w Polsce i zagranicą :)

Postprzez bAchoR 24 wrz 2009, 5:03

Armina


Pppprrrrrrrrrrrrrr. Zatrzymaj się 8-) U mnie prawie nikt nie zna Armina. Dopiero jak im zanuce In & Out Love to coś kminią.
Tiesto to kojarzą ludzie raptem z 2,3 utworów. Adagio i jakąś 2 wixe, która nadal podbija wszystkie trójmiejskie parkiety. Ludzie po prostu nie słuchają takiej muzyki, więc i nie ma sensu nigdzie tego grać, bo prawdopodobnie zostałbym sam na sali - bynajmniej u mnie :D
Mam raptem 2,3 ziomków co słuchają Boliera, W&W, Marco V i ale też ...raczej nie pogadasz z nimi o muzyce.

Zakładam, że Ci co utożsamiają się z trancem nie ograniczają się tylko do Armina i Tiesto.
Dejan S. - Behind The Mountains (Original Mix) <3 <3 -> mój nowy przyjaciel.
bAchoR
Dwight Mayweather
 
Wiek: 38
Skąd: nigdzie i nigdy

Re: Trensowe kluby w Polsce i zagranicą :)

Postprzez Stelmach 24 wrz 2009, 9:00

Monisia napisał(a):Kreci w swoich setach często puszcza trance, czy tam vocal, również house i electro. Zaprasza wiele tam gwiazdek, które właśnie zajmują się tym gatunkiem muzycznym.


Wiem wiem bywalem chyba 3 razy (w tym rok temu z Gumkiem i Koncialami na Marcelu Woods i Ryśku Dunadzie) :D Gruba pompa była :D Poziom alkoholizacja i wykrzywionych mord od prochów sięgał zenitu. Pamiętam też rok 2004 i banię z zapomnianym już Randy Kataną który promował In Silence i Fancy Fair. Krecik darł się w mikrofon lepiej jak Hazel, krzyczał coś o parowozie i "Lotniczej", a że "Lotnicza" kojarzy się z lataniem to było ciągle "ręczki do róry i lecimy !!!". Łysy kręcił kamerą więc jak ładnie się go poprosi to sami zobaczycie co się tam kroi.

Ogarnijcie się. Kluby trance w ogóle nie istnieją ani w Polsce ani za granicą. To w ogóle jakaś demonizacja gatunku. Wybierzcie się na parę imprez na Zachód czy na kraj wyprowadzi Was to z błędu.

Sisiek napisał(a):A wiesz jaka jest różnica między dobrym klubem a wiejską dyskoteką ?


Dołożę tu jeszcze pojęcie klasyki gatunku czyli wiejskiej remizy.
Stelmach
Rave on!
 
Skąd: Łódź

Re: Trensowe kluby w Polsce i zagranicą :)

Postprzez Monisia 24 wrz 2009, 13:45

TBk2000 napisał(a):A to pewnie jedna z tych zaproszonych przez Kretona gwiazd muzyki Trance :D.
czytasz nie umiesz Biały ją zaprosił na salę Dance :]Krecik nie ma nic wspólnego z tą salą

Stelmach jak kiedyś będziesz daj znać wypijemy jakieś piwko :P A co do Krecika wtedy czasy 2004 to była stara Lotnicza gdzie vixa siała grozę i szał :D teraz praktycznie w ogóle nie krzyczy jedynie pozdrowienia gada 8-)
Poziom alkoholizacja i wykrzywionych mord od prochów sięgał zenitu.

to jest wiadome teraz praktycznie na każdej dyskotece jest tego pełno. Lecz powiem, że o dowodziki pytają przy barach :shock: i wiele razy mnie zapytali :/

tak w ogóle to jeśli chodzi o dyskoteki to gdzie mają puszczać coś dobrego jak ludzie tego nie znają i się nie bawią, jak leci jakaś szybka popelina to wszyscy skaczą, a gdy się zwolni tempo na jakiś vocal ludzie stoją i patrzą w stronę konsoli i mówią co to za gówno... więc jeśli dj widzi, że wiara się nie bawi to zapuszcza coś co jest znane i "lubiane"( nie wiem czy dobrze to wytłumaczyłam o co mi biega :mrgreen: )
jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma
Avatar użytkownika
Monisia
black diamond
 
Wiek: 35
Skąd: Wawa-Turek

Re: Trensowe kluby w Polsce i zagranicą :)

Postprzez sector 24 wrz 2009, 14:02

Monisia napisał(a):teraz praktycznie w ogóle nie krzyczy jedynie pozdrowienia gada 8-)

skoro tak to zmienia postac rzeczy :lol:
Avatar użytkownika
sector
the king of bongo!
 
Wiek: 38
Skąd: /dev/null

Re: Trensowe kluby w Polsce i zagranicą :)

Postprzez TBk2000 24 wrz 2009, 15:05

Monisia napisał(a):
TBk2000 napisał(a):A to pewnie jedna z tych zaproszonych przez Kretona gwiazd muzyki Trance :D.
czytasz nie umiesz Biały ją zaprosił na salę Dance :]Krecik nie ma nic wspólnego z tą salą


Proooooooosze Cie :D. Naprawde Tobie to robi jakas roznice jaka to sala i kto kogo zaprasza ? :D. Nic sie nie zmienia, to wciaz ta sama remiza :D.


sector napisał(a):
Monisia napisał(a):teraz praktycznie w ogóle nie krzyczy jedynie pozdrowienia gada 8-)

skoro tak to zmienia postac rzeczy :lol:


Fakt, to zdecydowanie podnosi range lokalu :mrgreen:.
Avatar użytkownika
TBk2000
Allah Akbar !
 
Wiek: 42
Skąd: tak

Re: Trensowe kluby w Polsce i zagranicą :)

Postprzez Greeg 09 paź 2009, 17:34

ciezko mowic o trance'owych klubach bo powiedzmy sobie szczerze - zaden klub w Polsce nie przezyje grajac tylko trance.

Moze bardziej skupmy sie na pojedynczych jaskolkach ;) W Szczecinie na przyklad jest maly klub Dekadencja - za kilka dni odbywa sie impreza (po raz trzeci, w ciagu chyba 3-4 miesiecy) "Trance Connection vol. 3". Graja tam m.in. Arctic Moon, Souls in Motion (Vandit label) - chlopaki ze Szczecina - czyli umowmy sie, dobrzy producenci, ktorzy wstydu na pewno nie przynosza. Inna sprawa, ze tlumow nie ma no i nie podejrzewam, aby byly, ale ... moze to i dobrze ? Ci co przychodza pewnie wiedza na co ida i o to chodzi.
Greeg
 
Skąd: Szczecin


Powrót do Dyskusja ogólna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 14 gości