Czego sluchacie jak nie sluchacie Tranceu?

Ogólna dyskusja na temat muzyki.

Powrót do Dyskusja ogólna

Czego sluchacie jak nie sluchacie Tranceu?

Postprzez sector 17 gru 2008, 1:42

Ja lubie rozne gatunki muzyki. Nie ograniczam sie jedynie do tranceu. Mam czasami 'ciche dni' kiedy to lubie posluchac sobie innej muzyki. Wtedy troche odpoczywam lub tez nie. Np. czasem jak jestem na silowni lubie posluchac Limp Bizkit, Guano Apes lub troche ciezszego syfu typu Disturbed :twisted:. Czasem tez lubie posluchac polskiego Rapu. Nie wszystko bo pajacow jest pelno i gadaja takie glupoty, ze az sie smiac chce, ale zawsze znajde cos dla siebie. Czasem mnie tez cos wezmie na inne jeszcze klimaty typu, the cranberries, bryan adams, u2, depeche mode juz troche mnie, ale czasem sie zdazy. Jak mam dobry humor to nawet pogibam sie przy z murzynami 50 centow i G Unit lub Wu Tang az po Dr. Dre :D
Avatar użytkownika
sector
the king of bongo!
 
Wiek: 38
Skąd: /dev/null

Re: Czego sluchacie jak nie sluchacie Tranceu?

Postprzez Boguś 17 gru 2008, 9:26

Jak nie slucham trance'u to wtedy ambient, czasem poslucham jakiegos house'u ale w starszym wydaniu tak np z lat 2004-2005, jakis starszy hip hop, lubie tez numery z lat 80tych sobie posluchac. Ogolnie roznie rozniscie :P zalezy od nastroju :)
Lotnictwo można pokochać jak kobietę. Nasza ukochana jest tą najwspanialszą, jedyną, najpiękniejszą. Kobiety bardzo często nie lubią maszyn latajacych, czują w nich konkurentki... I może słusznie...
Avatar użytkownika
Boguś
 
Wiek: 39
Skąd: Łowicz/Warszawa

Re: Czego sluchacie jak nie sluchacie Tranceu?

Postprzez Taurus 17 gru 2008, 21:37

Ja poza trancem lubię różne rocko-podobne tworzywa. Od niepamiętnych czasów słucham sobie lekkiego kalifornijskiego punk rocka w wykonaniu The Offspring. Szczególnie ich starsze płyty jak "Ignition" czy "Smash" są szczególnie godne polecenia i przeze mnie często wałkowane. Lubię też ostrzejsze brzmienia jak np: Slipknot :twisted: :twisted: Kumpel od czasu do czasu raczy mnie undergroundowym polskim hip - hopem i przyznam że część kawałków mi sie nawet podoba. Uwielbiam natomist słuchać pierwszych dwóch płyt Kalibra 44 (jeszcze ze Śp. Magikiem) - naprawdę rewelacyjny klimat. Do tego wszystkiego można dorzucić Ostrego, która w absolutnie świetny sposób szydzi ze świata komercyjnej pseudo-muzyki. :D I to by było właściwie na tyle. Dalej jest już tylko trance.
Avatar użytkownika
Taurus
 
Wiek: 38
Skąd: Łódź

Re: Czego sluchacie jak nie sluchacie Tranceu?

Postprzez badzio 18 gru 2008, 10:39

sector napisał(a):Czasem tez lubie posluchac polskiego Rapu. Nie wszystko bo pajacow jest pelno i gadaja takie glupoty, ze az sie smiac chce, ale zawsze znajde cos dla siebie.


Sprawdź sobie nową płytę Eldo, ktora imo wykroczyła gdzieś poza wszelkie granice. Materiał idealny. Zero pierdolenia o biedzie, cięzkim życiu itd. 10/10 jeśli chodzi o zawartośc merytoryczną.

sector napisał(a):ak mam dobry humor to nawet pogibam sie przy z murzynami 50 centow i G Unit lub Wu Tang


To tak jakby się gibac przy jeden osiem l, a później odpalic hemp gru ;)

A ci, którzy lubią pierwszy kaliber, to niech sparwdza sobie produkcje L.U.C.'a :) Pierwsza lepsza produkcja z brzegu od LUCa

http://www.youtube.com/watch?v=d8JM5sONKGA

i mój ulubiony

http://www.youtube.com/watch?v=ZLOKeZxA ... re=related
Ostatnio edytowano 18 gru 2008, 10:49 przez badzio, łącznie edytowano 2 razy
badzio
 
Wiek: 36
Skąd: Bydgoszcz/Fordon

Re: Czego sluchacie jak nie sluchacie Tranceu?

Postprzez Kubo 18 gru 2008, 10:41

Ja najbardziej lubie ambienty albo chille ewentualnie jakies popy, ale to rzadko :)
Avatar użytkownika
Kubo
The Invincibles
 
Wiek: 37
Skąd: Zamość

Re: Czego sluchacie jak nie sluchacie Tranceu?

Postprzez Valka 18 gru 2008, 11:04

POP, eskowe hity itd :lol: Ale toooo raz do roku-od swieta, trance nie schodzi z winampa :)
Avatar użytkownika
Valka
 

Re: Czego sluchacie jak nie sluchacie Tranceu?

Postprzez Monisia 18 gru 2008, 15:35

ja to zawsze klasyki Hip-Hop no i R'n'B
jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma
Avatar użytkownika
Monisia
black diamond
 
Wiek: 35
Skąd: Wawa-Turek

Re: Czego sluchacie jak nie sluchacie Tranceu?

Postprzez kiki 18 gru 2008, 18:15

radio trojke i radio wroclaw :) a tak to jakie trip hopy i chill outy obok minimali,bo trance'u juz od 2 lat nie slucham <rzucaja pomidorami w ryj>
Obrazek
Avatar użytkownika
kiki
z Afryki
 
Wiek: 37
Skąd: Wrocław

Re: Czego sluchacie jak nie sluchacie Tranceu?

Postprzez Rapture 18 gru 2008, 18:22

Ten temat to powinien brzmiec "Jakich innych gtunkow sluchacie?". Ja podobnie jak kiki Trance'u juz prawie nie slucham, jeno progressive house, deep/tech house, czasem minimalki (najczesciej po % :D), ambienty i ogolnie rozne elektroniczne wynalazki, jednak progres zdecydowanie dominuje :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Rapture
Syn Wisternoffa, Brat Rosena
 
Wiek: 34
Skąd: Szczecin/Wrocław, PL

Re: Czego sluchacie jak nie sluchacie Tranceu?

Postprzez djin 18 gru 2008, 18:25

ja ambient to jednak bym zaliczył do transu :)
a oprócz muzyki elektronicznej do najwięcej słucham heavy metalu. Czasami nawet więcej niż te całe transy itp. Stary SOAD i Korn, także Sevendust czy Drowning Pool. Ktoś wspomniał o disturbed i Slipknot. Lubię też RATM :)
Obrazek
Avatar użytkownika
djin
wlądca orientu
 
Wiek: 41
Skąd: Kołobrzeg/Szczecin

Re: Czego sluchacie jak nie sluchacie Tranceu?

Postprzez Astral Forteness 18 gru 2008, 22:15

Hmm... Czasami lubię się mocno odprężyć przy ambiencie i chilloucie, ale tylko amatorsko ;P Oprócz tego od zawsze wpadały mi w ucho starsze amreykańskie rockowo-popowe klasyki. (słucham również amatorsko)

djin napisał(a):ja ambient to jednak bym zaliczył do transu :)


W sumie ja też, dlatego ciężko mi pisać o tym jako o kompletnie innym gatunku od Trance'u.

kiki napisał(a):bo trance'u juz od 2 lat nie slucham <rzucaja pomidorami w ryj>


Sam ostatnio miałem Trance'ową załamkę widząc nawał tego wychodzącego shitu, ale jakoś udało mi się to przezwyciężyć...
Avatar użytkownika
Astral Forteness
The Dream Traveller
 
Skąd: spod Bydgoszczy

Re: Czego sluchacie jak nie sluchacie Tranceu?

Postprzez Rapture 19 gru 2008, 0:46

Astral Forteness napisał(a):W sumie ja też, dlatego ciężko mi pisać o tym jako o kompletnie innym gatunku od Trance'u.

No a ja jakos nie wiem co maja np. Aly & Fila wspolnego z Brianem Eno? Trance i Ambient to dwie rozne rzeczy, to ze 2 gatunki muzyki maja jakies wspolne cechy to nie znaczy, ze trzeba jedno z drugim laczyc.
Obrazek
Avatar użytkownika
Rapture
Syn Wisternoffa, Brat Rosena
 
Wiek: 34
Skąd: Szczecin/Wrocław, PL

Re: Czego sluchacie jak nie sluchacie Tranceu?

Postprzez JohnnyKnoxville 19 gru 2008, 1:07

Jak mi sie Trance przejada to robie sobie puze od wszystkiego z dzień -dwa, czy tam ile trzeba i później moge znowu jechać dalej.... :P ogólnie Trance to tak różnorodna i ciekawa muzyka że znajduje w niej puki co wszystko czego mi potrzeba.... Jednak sądze że jak bym zaczął sie wgłębiać mocno w świat techno to chyba by mnie pochłonęło na równi z trancem, ostatnio to aż troche sie przestraszyłem, bo po Maydayu miałem takie ciśnienie na Techno że żeby sie przestawić z powrotem na właściwe tory musiało upłynąć chyba z miesiąc... :P Po prostu przez miesiąc przestałem czuć trance i widzieć w nim to coś.... :P Obecnie techno znowu jest dodatkiem i sie z tym dobrze czuje :P
A tak poza elektroniką to słucham sobie często dla jaj jakiegos disco polo i śmieje sie z takich rzeczy jak Boys - Figo-Fago, czy nie znam wykonawcy ale tytuł to Dobry Dj, czy ostatnio mam wielką banie z Fristjla w Polskim Remixie :D, czy tam jakieś Backstreat Boys itp :P Dobrym polskim klasykiem w jakichs sprzyjających okolicznościach też nie gardze i potrafi mnie całkiem serio zafascynować np Jaskółka Uwieziona i takie rzeczy....
To by było na tyle.... Jedno jeszcze musze dodać.... Mianowicie bez muzyki chyba nie mógłbym wytrzymać....
skromnie :P
John Askew - The Witch
Rory James - Memory Flush (The Viceroy remix)
The Viceroy & KOTO - The Horror
Iio - Rapture (Ian Betts Rework)
Tony De Vit - I Don't Care (Lee Haslam's Tech Trance Remix)
Liquid Soul - Global Illumination (McMahon & Marcuscha Remix)
McMahon & Marcuscha - Act Like You Know !!!! \o/
Sash - Mysterious Times (John Dopping Remix) !!!! \o/
John Dopping - Cognition !!!! \o/
Nick Sentience feat. DJ Kristian - Threshold
Kaeno & Denzo - North Star (Des Mcmahon Remix)
Avatar użytkownika
JohnnyKnoxville
John Askew fan
 
Skąd: http://www.recoverworld.com Parczew/Lublin

Re: Czego sluchacie jak nie sluchacie Tranceu?

Postprzez Kubo 19 gru 2008, 10:50

Ostatnio czesto slucham prog house taki bardziej mroczny i glebszy ;)
Avatar użytkownika
Kubo
The Invincibles
 
Wiek: 37
Skąd: Zamość

Re: Czego sluchacie jak nie sluchacie Tranceu?

Postprzez ada_m 19 gru 2008, 13:47

Jak nie słucham elektronicznej muzyki, to czaaaasem włącze sobie Linkin Park ( z nich sie przerzuciłam na trance) czy Limp Bizkit, czasem Eminema czy Xaviera Naidoo.
Jeden z ukochanych kawałków LP http://pl.youtube.com/watch?v=G_HJ6wQ4jF8
ada_m
 
Skąd: małopolska

Re: Czego sluchacie jak nie sluchacie Tranceu?

Postprzez Monisia 20 gru 2008, 10:09

ada_m napisał(a):Jeden z ukochanych kawałków LP http://pl.youtube.com/watch?v=G_HJ6wQ4jF8
to jest jeden z najlepszych ich numerów... Linkin Park nigdy nie zginie :D często wracam do ich melodii
jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma
Avatar użytkownika
Monisia
black diamond
 
Wiek: 35
Skąd: Wawa-Turek

Re: Czego sluchacie jak nie sluchacie Tranceu?

Postprzez phantom 20 gru 2008, 12:19

Rapture napisał(a):
Astral Forteness napisał(a):W sumie ja też, dlatego ciężko mi pisać o tym jako o kompletnie innym gatunku od Trance'u.

No a ja jakos nie wiem co maja np. Aly & Fila wspolnego z Brianem Eno? Trance i Ambient to dwie rozne rzeczy, to ze 2 gatunki muzyki maja jakies wspolne cechy to nie znaczy, ze trzeba jedno z drugim laczyc.

Uważam podobnie. Nie starajmy się dorównać w muzycznej ignorancji Amerykanom, bo to właśnie wielu z nich często myli trance z ambientem. Zresztą to nie jedyne ich przewinienie (-> electronica :roll: ).

Ogólnie poza singlami trancowymi obracam się wokół różnych albumów i kompilacji muzyki elektronicznej. Od Global Communication, przez Way Out West po Royksopp czy Trentemoellera. Z kompilacji przede wszystkim klasyczne GU, Northern Exposure, rzadziej Balance, Transitions czy Involver. Do tego także single, przede wszystkim progresywne, ale nie wstydzę się też scrobblować na last.fm jakieś eurohouse'owe klasyki z lat 90. Jak nie mam ochoty na EDM, to wówczas sięgam po Floydów, Metallikę czy pop, synth-pop z ostatnich 20-25 lat.
phantom
 
Wiek: 36
Skąd: wlkp.

Re: Czego sluchacie jak nie sluchacie Tranceu?

Postprzez yaper 21 gru 2008, 2:21

Co oprócz trance? Podam dwa przykłady.

1. Co słucham równolegle z trance? Ano tak się składa, że słucham także (w mniejszym stopniu wtajemniczenia aczkolwiek regularnie i z pasją) progresywnego house pokroju takich grajków jak Jay Lumen, 16 Bit Lolitas, Ormatie, Jaytech, Dinka, Eelke Kleijn i inni. Naprawdę przyjemna i rytmiczna muza, polecam. Po za tym nie gardzę także tech housem i tu wymienię chociażby Marka Knighta, który potrafi nieźle dawać do pieca.

2. Co słucham oprócz trance, ale nieregularnie? Odpowiedź jest jasna i prosta: to co mi się spodoba! Jeśli chodzi o elektronikę to łykam prawie wszystko: minimal, chillout, ambient, downtempo. Co dalej? A no muzyka instrumentalna, klasyczna, metal pokroju Slipknota, rock melodyjny, jakieś wokale, niekoniecznie popowe... szkoda wymieniać, bo to generalnie zależy od tego, czy dany styl mi leży. Dodam z wyróżnieniem jeszcze HH pokroju OSTR, Eldo, Peja, i rap w stylu DJ Tomekk'a, Snoop Dogga...

Mimo wszystko to tylko namiastka tego, co daje mi dobry trance z elementami pulsującego techno :D
TRANCE ENGINEERING

"Bóg stworzył trance, a następnie człowieka, aby człowiek mógł słuchać trance, lepszego dzieła Bożego oczekiwać nie możemy(...)"

last.fm
Avatar użytkownika
yaper
dole
 
Wiek: 36
Skąd: Małopolska

Re: Czego sluchacie jak nie sluchacie Tranceu?

Postprzez phantom 22 gru 2008, 19:28

yaper napisał(a):Po za tym nie gardzę także tech housem i tu wymienię chociażby Marka Knighta, który potrafi nieźle dawać do pieca.

Nie chciałbym kwestionować Twojego wyboru, bo nie śledzę dokładnie jego poczynań, ale chyba dwa najpopularniejsze jego kawałki to bezpardonowe rip-offy:
- pierwszy - opłacony - "Man With the Red Face",
- drugi - nieopłacony, bez wzmianki o autorze pierwowzoru, Andym Lingu - "Arena".
phantom
 
Wiek: 36
Skąd: wlkp.

Re: Czego sluchacie jak nie sluchacie Tranceu?

Postprzez yaper 22 gru 2008, 19:33

Phantom, generalnie to chodzi mi o jego sety, które są ogniste niczym dziewczyny na Topolowej 24. Knight to mistrz selekcji, jego autorskie wybryki mnie mniej interesują. Jeśli chcesz wiedzieć, o co mi chodzi to posłuchaj sobie guest mixa z GDJB Ibiza Summer Sessions z tego roku.
TRANCE ENGINEERING

"Bóg stworzył trance, a następnie człowieka, aby człowiek mógł słuchać trance, lepszego dzieła Bożego oczekiwać nie możemy(...)"

last.fm
Avatar użytkownika
yaper
dole
 
Wiek: 36
Skąd: Małopolska

Następna strona

Powrót do Dyskusja ogólna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 19 gości