dubstep

Ogólna dyskusja na temat muzyki.

Powrót do Dyskusja ogólna

dubstep

Postprzez tymek 17 gru 2008, 20:09

widac golym okiem ze dubstep w mijajacym roku zyskal wielka popularnosc i stal sie pelnowartosciowym gatunkiem. buriala pewno wiekszosc z was kojarzy, benga, skream, boxcutter tez wymiataja.

mnie ostatnio to sponiewieralo


lubie posluchec od czasu do czasu dla odmiany i wam tez polecam :)
Ostatnio edytowano 17 gru 2008, 20:40 przez tymek, łącznie edytowano 4 razy
Avatar użytkownika
tymek
 

Re: dubstep

Postprzez tymek 17 gru 2008, 20:24

no niestety nie bylem w tym roku na cf :P
a btw panacea i dubstep ;) ?
Avatar użytkownika
tymek
 

Re: dubstep

Postprzez koncial 17 gru 2008, 22:11

ja sobie przy szauwii posłucham w końcu Radom dorobił sie sklepu dopalacze.com ;)
koncial
 

Re: dubstep

Postprzez tymek 17 gru 2008, 22:37

uwazaj na siebie w takim razie :D
Avatar użytkownika
tymek
 

Re: dubstep

Postprzez Rapture 17 gru 2008, 23:27

Tak jakby co tak gwoli scislosci - z tego co wiem to wiekszosc osob ogarnietych w klimacie z porownanie Buriala do Dubstepu wybrechta...

Co nie zmienia faktu, ze Burial ma naprawde dobre utwory ;)

PS. Mam tak grubo, ze musialem edytowac posta by brzmial jakos po polsku :mrgreen:
PS2 Jak masz cos ciekawego to pisz recki czy cos, w koncu to Forum Muzyki Elektronicznej ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
Rapture
Syn Wisternoffa, Brat Rosena
 
Wiek: 34
Skąd: Szczecin/Wrocław, PL

Re: dubstep

Postprzez sector 17 gru 2008, 23:38

To samo mialem napisac. Tymek jakby co pisz na forum o jakis grubych wydawnictwach. Chetnie obadam!
Avatar użytkownika
sector
the king of bongo!
 
Wiek: 38
Skąd: /dev/null

Re: dubstep

Postprzez tymek 18 gru 2008, 6:29

Rapture napisał(a):Tak jakby co tak gwoli scislosci - z tego co wiem to wiekszosc osob ogarnietych w klimacie z porownanie Buriala do Dubstepu wybrechta...

a slyszales pierwsza plyte :) ?
nie lubie pisac recek :P moge wam tytulami sypac co najwyzej, chyba ze mnie wena tworcza chwyci to postaram sie cos napisac od czasu do czasu :)
a odlsuch grubego kawalka macie w pierwszym poscie :D
Avatar użytkownika
tymek
 

Re: dubstep

Postprzez Optik 18 gru 2008, 10:16

dubstep przezywa dalej boom - we wrocławiu ekipa My Head Is Dubby robi niezłe imprezy dubowe - ostatnio to na AudioCity słyszałem wgniatający w podłoge bass - jednak musze stwierdzić że słuchanie w domu dubów mnie nie pociąga, muszę usłyszeć to na dobrym nagłośnieniu.
z kawałków to polecam

Shackleton - Blood In my Hands z remixami dubowymi ricardo villalobosa - chociaz mało tu dubstepu w czystej formie
Gravious - Monolith
oraz składanke Hot Flush mixes by Scuba która ukazała się w Laifie
Obrazek
Avatar użytkownika
Optik
 
Wiek: 37
Skąd: Wro

Re: dubstep

Postprzez badzio 18 gru 2008, 10:26

Scuba!!! http://www.discogs.com/artist/Scuba+(4)

+ Skream, który czasami muli w setach, ale przeważnie daje ostro w palnik.

Ogółem dubstepu uwielbiam słuchac jak wracam z imprezy nocnym przez miasto (najebany oczywiście ;) ). Wtedy najlepiej wchodzi.
badzio
 
Wiek: 36
Skąd: Bydgoszcz/Fordon

Re: dubstep

Postprzez tymek 19 gru 2008, 18:57


:twisted:
Avatar użytkownika
tymek
 

Re: dubstep

Postprzez phantom 20 gru 2008, 19:25

phantom
 
Wiek: 36
Skąd: wlkp.

Re: dubstep

Postprzez Kasper 25 gru 2008, 20:59



Mocne, Tymek możesz polecić więcej?
Avatar użytkownika
Kasper
 
Wiek: 38
Skąd: Rybnik, PL

Re: dubstep

Postprzez phantom 26 gru 2008, 12:18

"Eraser" > "Eraser (Remixes)"

A tu coś z "At the Controls" Agorii

phantom
 
Wiek: 36
Skąd: wlkp.

Re: dubstep

Postprzez tymek 26 gru 2008, 12:32


Avatar użytkownika
tymek
 

Re: dubstep

Postprzez Rez 24 sty 2009, 13:10

Essential Mix Skream'a rzadzi.

A moze troche popowego dubstepu??:)

Chase & Status - Running - http://uk.youtube.com/watch?v=Smm93h254OY


ps. witam ponownie:)
Avatar użytkownika
Rez
 
Wiek: 37
Skąd: Wroclaw/Londyn


Re: dubstep

Postprzez Rez 07 mar 2009, 15:26

jakby ktos byl zainteresowany to mam cos ciekawego:D

Chase & Status – Live @ The Custard Factory, Birmingham 28/02/2009 transmitowane przez Radio 1 :D

http://www.zshare.net/audio/566714175660e505/
Avatar użytkownika
Rez
 
Wiek: 37
Skąd: Wroclaw/Londyn

Re: dubstep

Postprzez Vibez 07 mar 2009, 17:34

Mój współlokator mnie ostatnio czymś takim męczy:

Little Jinder - Polyhedron (SUPRA1 Remix)
http://www.youtube.com/watch?v=IMdXkKLGFG8

Ponoć polskie. W sumie po stu razach nawet sie wkręca :)
Avatar użytkownika
Vibez
aka Douglas Howarth
 
Wiek: 35
Skąd: Jastrzębie Zdrój | Kraków

Re: dubstep

Postprzez Vidia 11 mar 2009, 12:45

O widzicie, a ja Chase & Status dotychczas kojarzyłam z drum'n'bassem raczej tylko. Podobnie Spor - na razie same dnb od niego słyszałam (na ogół średnie zresztą, nie bardzo mi podchodziły).
U mnie wkręta w dubstep zaczęłą się od drugiej płyty Buriala- Untrue. Słusznie wg mnie jest ona uznawana za jedną z najlepszych płyt 2007 roku. To było wielkie przeżycie usłyszeć coś tak odmiennego od wszystkiego, co dotychczas się znało - zwłaszcza dla kogoś, kto słucha prawie wyłącznie straightbeatów (przynajmniej jeśli chodzi o muzykę elektroniczną). W pierwszych chwilach nie wiedziałam, jak mam do tego nowego dla mnie zjawiska podejść. Potem usłyszałam drugą płytę Buriala- Burial (2006). Sporo się różni od pierwszej, ale jest świetna. Włąściwie nie umiem zdecydować, która podoba mi się bardziej. Chyba jednakowo; zresztą trudno jest je porównać. Niecierpliwie czekam na trzecią płytę Buriala, w międzyczasie zadowalając się przesłuchaniami jego remiksów, takich jak np. Bloc Party - Where is home (Burial Remix) [oryginał mi się w ogóle nie spodobał, za to remix jest fajny, jak na Buriala przystało; najlepiej takich nutek słucha mi się jadąc po mieście już po zapanięciu zmroku]. Do płyt Buriala nieustannie wracam. Nawet moim siostrom się o dziwo spodobały (najbardziej "Archangel" z "Untrue") i co jakiś czas słuchają, nawet wczoraj miało to miejsce:D
Scuba był nie tak dawno w Warszawie, nawet zastanawiałam się czy iść. Jednak słuchałam go trochę i nie bardzo mi podszedł taki rodzaj dubstepu.
Ostatnio słuchałam fajnego dubstepowego kawałka P.A.F.F.a:)
Mój współlokator mnie ostatnio czymś takim męczy:

chciałabym, żeby moja współlokatorka męczyłą mnie dubstepem<bujawobłokach;)> niestety praktycznie nie słucha muzyki elektronicznej:(
we wrocławiu ekipa My Head Is Dubby robi niezłe imprezy dubowe

no, chyba najprężniej scena dubstepowa polska rozwija się właśnie we Wro, najwięcej się dzieje. W tę sobotę ludzie z MHID wystąpią na terenie Białegostoku (być może się wybiorę).. Wiem o zaledwie kilku dubstepowych imprezach jakie tam miały miejsce do tej pory.. za często tam nie można uświadczyć dubstepu. W Warszawie trochę częściej, choć też nie ma wielu po temu okazji.
W zeszłym tygodniu zetknęłam się po raz pierwszy z Bengą, a mianowicie z jego Essential Mixem. Prawie dwugodzinne granie, które jednak tylko momentami mi sie podobało.. Nie trafia do mnie do końca taka muzyka. Kawałki jak dla mnie średnie, choć dobrze zmiksowane. Kiedyś wracając z południa Warszawy autobusem słuchałam miksu Kode9 - kompletnie nie jest on w moim stylu, zupełnie mi nie podszedł. Aż szkoda, że najbardziej słynni dubstepperzy jak dotad do mnie najczęściej nie trafiają;p Na naszym polskim podwórku uwielbiam słuchac miksów Kwazara - warszawskiego didżeja, który jako jeden z dwóch Polaków dostał się do ostatniej edycji Red bull Music Academy; na razie co prawda dorwałam tylko dwa miksy - Kwazar - Y Dub oraz Broken B-ass, jednak ten pierwszy jest jednym z najlepszych miksów jakie w życiu słyszałam, moich ulubionych by nie rzec ukochanych, przednia selekta a technika wprawiła mnie w zachwyt i podziw. Szczególnie że miksuje z winyli (chyba nawet wyłącznie). Większośc wałów z Y-dubu jest po prostu świetna. Tego miksu to już z kilkadziesiąt razy słuchałam. Ciągle co jakiś czas do niego powracam.
Vidia
Die Sehnsucht.
 
Skąd: Mazowsze


Następna strona

Powrót do Dyskusja ogólna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 10 gości