Coraz glosniejsza muzyka

Ogólna dyskusja na temat muzyki.

Powrót do Dyskusja ogólna

Re: Coraz glosniejsza muzyka

Postprzez sector 04 lut 2010, 23:07

Vibez napisał(a):Źle skalibrowałeś głośność

Tez tak wlasnie mysle. Tutaj glownie wszystko zalezy od skalibrowania glosnosci. Jak bedzie za glosno to wyniki za dobre wyjda. Ciezko to wyczuc samemu, z drugiej strony nikt tego za Ciebie nie zrobi :)
Avatar użytkownika
sector
the king of bongo!
 
Wiek: 38
Skąd: /dev/null

Re: Coraz glosniejsza muzyka

Postprzez bAchoR 04 lut 2010, 23:24

To jak mam to skalibrować ?
Dejan S. - Behind The Mountains (Original Mix) <3 <3 -> mój nowy przyjaciel.
bAchoR
Dwight Mayweather
 
Wiek: 38
Skąd: nigdzie i nigdy

Re: Coraz glosniejsza muzyka

Postprzez Vibez 04 lut 2010, 23:25

Tak, że jak za drugim testem ci wyjdą wyniki do dupy, to dasz między jednym ustawieniem głośności a drugim :D
Avatar użytkownika
Vibez
aka Douglas Howarth
 
Wiek: 35
Skąd: Jastrzębie Zdrój | Kraków

Re: Coraz glosniejsza muzyka

Postprzez bAchoR 04 lut 2010, 23:36

Sądząc po tej 16 kHz myśle, że dobrze mam skalibrowany test. Bo gdybym miał za głośno to przy cichym bym w ogóle tego nie słyszał, nawet przy 80 dB co jest niemożliwe, bo 16 k słysze, ale wiem, że poza normą. Tak jak mi pokazł ten wykres.
Dejan S. - Behind The Mountains (Original Mix) <3 <3 -> mój nowy przyjaciel.
bAchoR
Dwight Mayweather
 
Wiek: 38
Skąd: nigdzie i nigdy

Re: Coraz glosniejsza muzyka

Postprzez Vibez 05 lut 2010, 0:01

Istotną kwestią też są słuchawki.
Avatar użytkownika
Vibez
aka Douglas Howarth
 
Wiek: 35
Skąd: Jastrzębie Zdrój | Kraków

Re: Coraz glosniejsza muzyka

Postprzez sector 05 lut 2010, 1:12

Zacznijmy od tego, ze w warunkach domowych zrobic miarodajny test to tez praktycznie graniczy z cudem!
Avatar użytkownika
sector
the king of bongo!
 
Wiek: 38
Skąd: /dev/null

Re: Coraz glosniejsza muzyka

Postprzez Vibez 05 lut 2010, 1:23

To raz, no i dwa mówie, słuchawki za 200-300zł sie już średnio nadają. Nam robili test na Beyerdynamic'ach studyjnych, naprawde bisty sprzęt. Ponoć gdzieś w krakowie w jakiejś przychodni robią darmo takie badania w dobrych warunkach. Może w innych miastach też?
Avatar użytkownika
Vibez
aka Douglas Howarth
 
Wiek: 35
Skąd: Jastrzębie Zdrój | Kraków

Re: Coraz glosniejsza muzyka

Postprzez bAchoR 05 lut 2010, 6:21

Nie róbcie ze mnie osła, bo wiem, że te wyniki traktować z przymróżeniem oka, aczkolwiek wadę słuchu już Ci potrafią wykryć. :)

Pozatym kalibracje przeprowada osoba z dobrym słuchem, więc jak chce sprawdzić sobie słuch to chyba nie za bardzo mam prawo to kalibrować :D :D

Badania słuchu u audiologa już miałem robione 2 razy i wiem jak to wygląda.

Pozatym.. co najważniejsze. Nie możesz patrzeć jak Ci rośnie kreska przy dB, żebyś sobie podświadomie nie wmawiał, że już słyszysz albo że już powinieneś. :)
Dejan S. - Behind The Mountains (Original Mix) <3 <3 -> mój nowy przyjaciel.
bAchoR
Dwight Mayweather
 
Wiek: 38
Skąd: nigdzie i nigdy

Re: Coraz glosniejsza muzyka

Postprzez Greeg 05 lut 2010, 11:35

fajny test, tylko, ze zupelnie bez sensu ;) raczej bada kombinacje sluchawki + ucho, choc w sumie moze i niezla taka wiedza :D
Greeg
 
Skąd: Szczecin

Re: Coraz glosniejsza muzyka

Postprzez sector 05 lut 2010, 12:12

bAchoR napisał(a):Pozatym kalibracje przeprowada osoba z dobrym słuchem, więc jak chce sprawdzić sobie słuch to chyba nie za bardzo mam prawo to kalibrować :D :D

Czemu masz nie miec prawa? Czytales wogole co tam jest napisane? Ustawiasz poziom glosnosci tak zeby dzwiek byl ledwo slyszalny. Wiadomo, ze to nie to samo co w pomieszczeniu odizolowanym, ale jakas namiastke badania to ma.

bAchoR napisał(a):Pozatym.. co najważniejsze. Nie możesz patrzeć jak Ci rośnie kreska przy dB, żebyś sobie podświadomie nie wmawiał, że już słyszysz albo że już powinieneś. :)

To chyba oczywiste. Jaki problem w spuszczeniu glowy w dol lub odwroceniu wzroku w druga strone?

Greeg napisał(a):fajny test, tylko, ze zupelnie bez sensu ;) raczej bada kombinacje sluchawki + ucho, choc w sumie moze i niezla taka wiedza :D

Jasne, przeciez badania sluchu nie robi sie na sluchawkach. Prawda? :sarcasm:

To, ze ten test nie jest w 100% miarodajny to jedno, ale stwierdzac, ze jest zupelnie bez sensu to juz glupota.
Avatar użytkownika
sector
the king of bongo!
 
Wiek: 38
Skąd: /dev/null

Re: Coraz glosniejsza muzyka

Postprzez bAchoR 05 lut 2010, 19:29

Czemu masz nie miec prawa? Czytales wogole co tam jest napisane? Ustawiasz poziom glosnosci tak zeby dzwiek byl ledwo slyszalny. Wiadomo, ze to nie to samo co w pomieszczeniu odizolowanym, ale jakas namiastke badania to ma.


zauważ, że jak głuchy ustawi dźwięk ledwo slyszalny to tez będzie miał dobry słuch wg tego diagramu :D Bo dźwięk zacznie rosnąć już od zajebiście słyszalnego poziomu np. dla Ciebie :) Musimy to robić osoba dobrze słysząca, żeby ustawiła prawidłowy próg słyszalności. I dlatego względem niej będziesz miał ubytki ...
Dejan S. - Behind The Mountains (Original Mix) <3 <3 -> mój nowy przyjaciel.
bAchoR
Dwight Mayweather
 
Wiek: 38
Skąd: nigdzie i nigdy

Re: Coraz glosniejsza muzyka

Postprzez sector 05 lut 2010, 19:31

Ja zdaje sobie z tego prawo. Ale skad wiesz ze ta osoba ma dobry sluch a nie lepszy niz powinna miec? :-) Tutaj powinna byc jakas stala poziomu slyszalnosci obliczona dla przecietnego czlowieka. Nie mniej jednak jakis to tam poglad na Twoj sluch daje :> mozesz sobie ew do tej calej amplitudy dodac lub odjac pare db jesli myslisz, ze masz lepszy/gorszy sluch :)
Avatar użytkownika
sector
the king of bongo!
 
Wiek: 38
Skąd: /dev/null

Re: Coraz glosniejsza muzyka

Postprzez Vibez 05 lut 2010, 21:29

sector napisał(a):Ja zdaje sobie z tego prawo.


Nie wiedziałem że prawo ma takie odłamy :D

sector napisał(a):Tutaj powinna byc jakas stala poziomu slyszalnosci obliczona dla przecietnego czlowieka.


I może i jest ale co z tego jak każdy ma inną karte dźwiękową, inne wzmacniacze, i jeszcze inne głośniki. Stąd potrzebna kalibracja.
Avatar użytkownika
Vibez
aka Douglas Howarth
 
Wiek: 35
Skąd: Jastrzębie Zdrój | Kraków

Re: Coraz glosniejsza muzyka

Postprzez sector 05 lut 2010, 21:42

No jasne, ale pewnie w grubszych, bardziej wypasionych miejscach do pomiaru sluchu sa wlasnie takie rzeczy :>

Vibez napisał(a):Nie wiedziałem że prawo ma takie odłamy :D

Tez nie :-D ahah! Widzisz jak to upodlenie na mnie dziala :C
Avatar użytkownika
sector
the king of bongo!
 
Wiek: 38
Skąd: /dev/null

Re: Coraz glosniejsza muzyka

Postprzez bAchoR 06 lut 2010, 7:25

Marcin, bierzesz mojego ziomka, który mieszka na wsi, nie lubi muzyki, cicho mówi, nie chodzi na imprezy, przykłada muszelki do ucha i slyszy morze. Lepszego słuchu w trójmieście nie znajdziesz ;D Idealna kalibracja.
Dejan S. - Behind The Mountains (Original Mix) <3 <3 -> mój nowy przyjaciel.
bAchoR
Dwight Mayweather
 
Wiek: 38
Skąd: nigdzie i nigdy

Re: Coraz glosniejsza muzyka

Postprzez Greeg 06 lut 2010, 23:49

Jasne, przeciez badania sluchu nie robi sie na sluchawkach. Prawda? :sarcasm:

A nie pomyslal o tym, ze tutaj jeden moze miec sluchawki zamkniete, drugi polotwarte, trzeci otwarte, ze juz o roznicach cenowych nie smiem nawet wspominac ? :P wezme moje sluchawki do dj'ki, a potem otwarte i bede mial zgola odmienne wyniki :)

Wiadomo, ze to zabawa, ale jarac sie wynikami gdy nie wiadomo kto na czym je robil to troche dziwne ;)
Greeg
 
Skąd: Szczecin

Re: Coraz glosniejsza muzyka

Postprzez bAchoR 07 lut 2010, 10:16

Takie badanie przeprowadza się na słuchawkach zamkniętych w ciszy i poruszanie innych mankamentów jak opisuje greeg jest zupełnie niepotrzebne.
Dejan S. - Behind The Mountains (Original Mix) <3 <3 -> mój nowy przyjaciel.
bAchoR
Dwight Mayweather
 
Wiek: 38
Skąd: nigdzie i nigdy

Poprzednia strona

Powrót do Dyskusja ogólna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 21 gości