Szukam ciekawych albumów

Ogólna dyskusja na temat muzyki.

Powrót do Dyskusja ogólna

Szukam ciekawych albumów

Postprzez zegaa 16 maja 2010, 12:02

Witam...jestem nowy w tym gatunku muzycznym...jakie polecacie albumy ?? stare jak i nowe godne polecenia...glownie chodzi mi o rozne odmiany muzyki trance....dzieki z gory
zegaa
 

Re: Jestem nowy szukam ciekawych albumow

Postprzez sector 16 maja 2010, 12:07

viewforum.php?f=13

sciagnij sobie sety a nie albumy.
Avatar użytkownika
sector
the king of bongo!
 
Wiek: 38
Skąd: /dev/null

Re: Jestem nowy szukam ciekawych albumow

Postprzez zegaa 16 maja 2010, 12:08

o to chodzi ze mi sety nie podchodza..chce albumy tj pojedyncze kawalki
zegaa
 

Re: Jestem nowy szukam ciekawych albumow

Postprzez dj3500 16 maja 2010, 12:47

w tamtym dziale też są, poszperaj
Avatar użytkownika
dj3500
Administrator
 
Wiek: 33
Skąd: Wrocław

Re: Jestem nowy szukam ciekawych albumow

Postprzez Dulaman 19 wrz 2010, 18:49

Witam
W zasadzie mam ten sam problem co autor tego wątku więc by nie dublować tematu podpinam się tutaj :D
Też dopiero stawiam pierwsze kroki w tej dziedzinie muzyki i zamiast błądzić po omacku postanowiłem odwołać się do wiedzy ludzi bardziej doświadczonych
Generalnie szukam czegoś podobnego do "Below The Mountain" Craig'a Padilla możliwie jak najbardziej podobnego
http://www.amazon.com/Below-Mountain-Craig-Padilla/dp/B0015NQBJU

Był bym bardzo wdzięczny za wszelkie podpowiedzi bo jak na razie błądzę po omacku i ściągam na chybił trafił i niestety wychodzi z tego częściej chybił niż trafił :)
Dulaman
 

Re: Jestem nowy szukam ciekawych albumow

Postprzez Vibez 19 wrz 2010, 19:13

Solar Fields - Movements

Matt Coldrick - Music For Busy Head

Global Communication - Pentamerous Metamorphosis
Avatar użytkownika
Vibez
aka Douglas Howarth
 
Wiek: 35
Skąd: Jastrzębie Zdrój | Kraków

Re: Jestem nowy szukam ciekawych albumow

Postprzez phantom 20 wrz 2010, 10:08

Możesz zacząć: www.discogs.com/Craig-Padilla-Below-The ... se/1365555

Zaprzyjaźnij się z discogs, bo chociaż jakość komentarzy i wiarygodność wpisów spadła, odkąd poszli w stronę wiki, to wszelkie inne usprawnienia raczej należy pochwalić. Polecane płyty wprawdzie często się powtarzają albo nie trafiają ściśle w styl, ale to między innymi dlatego, że podstawą jest popularność. Mimo tego jest to dobry punkt wyjścia.
phantom
 
Wiek: 36
Skąd: wlkp.

Re: Szukam ciekawych albumów

Postprzez JoseDiablo 20 wrz 2010, 20:01

Dulaman, akurat tego albumu nie słuchałem w całości a sample brzmią dosyć zróżnicowanie więc niełatwo polecić coś konkretnego. Jest tu sporo brzmień charakterystycznych dla 1-szej połowy lat 90-tych (głębszych i bardziej psychedelicznych), są bardziej eksperymentalne vide IDM. Celne tropy podał już Wojtek i Phantom. Inna sprawa, że najwięcej satysfakcji będziesz miał wówczas, gdy sam odkryjesz kolejne perełki, jakich nie brakuje tu i ówdzie ;)

Kilka wskazówek:

Windspell, Endless Road - takich brzmień szukałbym w legendarnym już labelu Fax +49-69/450464 ... (albumy Namlooka jako Air czy Dreamfish ("Hymn")
ew. w ambientowych produkcjach/ projektach niemieckiej sceny z pierwszej połowy lat 90-tych jak Lieb - Constellation czy Stevie Be Zet - Archaic Modulation

First Light - tutaj poszperałbym w twórczości takich projektów jak Aglaia (Aglaia - Three Organic Experiences), Alio Die (Alio Die - Il Tempo Magico Di Saturnia Pavonia, Password For Entheogenic Experience)

Alturas - po raz kolejny jeden z moich ulubieńców nad ulubieńcami - Stevie Be Zet - Archaic Modulation

Skoro już padło nazwisko Coldricka to również Matt Hillier (Ishq, Ishavara) jest jak najbardziej na miejscu a od Global Communication wskazałbym jeszcze Remotion (dwa nagrania znalazły się również na Pentamerous Metamorphosis)

Przyjrzyj się też wytwórni Ultimae Records, której Solar Fields jest sztandarową postacią a i sam Padilla pojawił się w serii Fahrenheit Project.

Życzę owocnych poszukiwań i liczę, że w przyszłości podzielisz się swoimi spostrzeżeniami na forum :)
Avatar użytkownika
JoseDiablo
 
Wiek: 38
Skąd: Krk

Re: Szukam ciekawych albumów

Postprzez Dulaman 21 wrz 2010, 14:21

Dziękuję za odpowiedź mam już niezły punkt wyjścia,
Odnośnie uwag JoseDiablo faktycznie mój gust w dziedzinie elektroniki zdaje się kierować w stronę Ambientowo-transowych kawałków w przełomu lat 80-90, wspomniany przez Vibeza Solar Fields - Movements z 2009 idealnie trafia w moje oczekiwania podobnie album Global Communication "Pentamerous Metamorphosis" zwłaszcza kawałki Alpha Phase i Epsilon Phase.

Dzięki waszym uwagom wiem już czego szukam i z jakiego okresu, do tej pory ściągałem głównie losowo wybrane płyty z gatunku Ambient i to tylko z kilku ostatnich lat a okazuje się że muszę poszperać głębiej

Dzięki za pomoc i na kierowanie we właściwą stronę :D
Dulaman
 

Re: Szukam ciekawych albumów

Postprzez scv 18 lis 2010, 13:20

Tak jak napisał diablo, sprawdź label Ultimae Records, jeśli podoba się Solar Fileds, to spróbuj też Carbon Based Lifeforms oraz Hol Baumann'a. Poza tym Cell.
scv
 
Wiek: 36
Skąd: Poznań


Powrót do Dyskusja ogólna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 15 gości