Kto z was jeszcze słucha trance'u?

Ogólna dyskusja na temat muzyki.

Powrót do Dyskusja ogólna

Kto z was jeszcze słucha trance'u?

Postprzez phantom 11 wrz 2010, 23:11

Dobra, to kto tu jeszcze słucha trance'u, przyznać się :D.

Jakieś dwa lata temu mieliśmy krótką dyskusję na FMT nt. przyszłości tego nurtu, a jak jest teraz?

Sam od ponad roku słucham tylko tyle, ile muszę, plus jakieś konkretne klasyki z poprzedniej epoki. W tym wszystkim przyłączenie Perfecto do Armady nawet mnie względnie cieszy, bo może zmobilizuje Oakeya do wskrzeszenia numerów z EM World Tour. Pal licho te prawdopodobne super remake'i 2011.
phantom
 
Wiek: 36
Skąd: wlkp.

Re: Kto z was jeszcze słucha trance'u?

Postprzez dj3500 11 wrz 2010, 23:30

Ja po 5 latach wciąż słucham ;) Choć właściwie tylko upliftingu, no i przez sito mojej selekcji przechodzi kilka procent tego co zassę, czyli pewnie koło promila tego co jest wydawane. Wszystkie inne nurty w transie raczej przestały być dla mnie atrakcyjne; w szczególności umarła ta bardziej transowa część progtransu (np. a'la Hawk), no i odrzuca mnie też moda na pierdzenie, epicki sidechaining czy też kawałki niby spokojne i kunsztowne, ale w kluczowym momencie nagle rozdzierające uszy jakimś nachalnym synthem który powoduje że chcę zerwać słuchawki z głowy. Nie mówiąc o wokalach nieumiejących śpiewać pań lub co gorsza panów. Czyli te wszystkie elementy, które praktycznie zdominowały trance przez ten czas. Może i na imprezach te brzmienia się sprawdzają, ale bleh! Wolne od nich jakimś zrządzeniem losu są teraz praktycznie tylko uplifty. No i kilku graczy typu Orkidea i Solarstone, ale to kropla w morzu ;)
phantom napisał(a):Sam od ponad roku słucham tylko tyle, ile muszę

Ktoś Cię zmusza do słuchania transu? ;)
Avatar użytkownika
dj3500
Administrator
 
Wiek: 33
Skąd: Wrocław

Re: Kto z was jeszcze słucha trance'u?

Postprzez phantom 12 wrz 2010, 0:24

No właśnie, Orkidea, Solarstone, J00F czy Union Jack to praktycznie tylko ta część, która mnie naprawdę interesuje i która wciąż - co zresztą całkiem naturalne - przenosi ducha lat 90.

Tak myślałem, że ktoś prędzej czy później zahaczy o to ostatnie słowo. Ano, tak, życie mnie zmusza :).
phantom
 
Wiek: 36
Skąd: wlkp.

Re: Kto z was jeszcze słucha trance'u?

Postprzez Vibez 12 wrz 2010, 1:54

Ja słucham. Wstecz. Nie wiem w sumie czy to sie kwalifikuje do stwierdzenia 'jeszcze'. Zresztą, dzisiaj mieliśmy z Sectorem przy piwku pogawędke i doszliśmy oboje do wniosku że jak już słuchać trensu to albo w jego najlepszych latach albo w latach w których się on rodził. Bo obecne jego formy nijak się mają do oryginalnych, o czym mówić chyba nie muszę.

Teraz to w zasadzie progresja (w moim przypadku). A i tak i ona wydaje mi sie bardzo schematyczna (niestety), i uciekam w inne, nawet bardziej oddalone gatunki muzyki. Ostatnio dużo liquid dramów, troche breakbeatu, alternatywy, instrumentalnego rocka. Jakoś nie wiem, typowa elektronika którą znałem i lubiałem (lubiłem?) się już wypaliła. Pewne gatunki mają swój okres życia i koniec (podobnie jest np z filmem, napewno też to zauważacie). Tak było z Hardstylem za którym bardzo przepadałem i tak dzieje sie z innego tego typu tworami. W sumie to im bardziej 'skomplikowany' (w sensie rozdrobniony) podgatunek tym szybciej umiera. Taka widać kolej rzeczy i tyle.

Bóg dał że nikt na vivie ambientu nie puszcza i chociaż ta jedna 'dziedzina' muzyki trzyma się kupy :D
Avatar użytkownika
Vibez
aka Douglas Howarth
 
Wiek: 34
Skąd: Jastrzębie Zdrój | Kraków

Re: Kto z was jeszcze słucha trance'u?

Postprzez phantom 12 wrz 2010, 9:04

Vibez napisał(a):Teraz to w zasadzie progresja (w moim przypadku). A i tak i ona wydaje mi sie bardzo schematyczna (niestety)

No to właśnie został ci rock progresywny :). Albo nawet trash / heavy metal, choć to jedyny taki numer, który znam, to mógłbym go słuchać bez końca:



Już jakiś czas temu złapałem się na tym, że przez zdecydowaną większość czasu słucham albumów, co zresztą potwierdza aktywność na forum.

Głupi ten temat, ale jakoś odezwała się nostalgia. Gdzie te czasy, kiedy każdy większy kawałek był rozebrany na forum na części pierwsze i chciało się śledzić codziennie wszystkie kroki co ważniejszych zawodników :D.
phantom
 
Wiek: 36
Skąd: wlkp.

Re: Kto z was jeszcze słucha trance'u?

Postprzez drevni 12 wrz 2010, 11:21

Vibez napisał(a):Zresztą, dzisiaj mieliśmy z Sectorem przy piwku pogawędke i doszliśmy oboje do wniosku że jak już słuchać trensu to albo w jego najlepszych latach albo w latach w których się on rodził.

Że też mnie z Wami nie było ;)
Ja słucham czasem, ale własnie te takie z lat dawniejszych ;)
Właśnie przed chwilą skończyłam słuchać PvD - The Politics of Dancing obydwie cd ;)
Avatar użytkownika
drevni
 
Wiek: 38
Skąd: małopolska

Re: Kto z was jeszcze słucha trance'u?

Postprzez sector 12 wrz 2010, 11:26

Temat bardzo na czasie, bo tak jak juz wspomnial Wojciech wlasnie wczoraj mielismy dluga pogawedke o tym co sie dzialo i o tym co sie dzieje teraz.

Prawda jest taka, ze to co wychodzi dzisiaj i uznawane jest za trens to trensem nie jest. No chyba, ze w mniemaniu wszystkich mlodych ludzi sluchajacych Armina czy Tiesto w Esce. Swiadczy o tym chocby fakt, ze kiedys jak sciagalem dziennie pare wydawnictw to teraz sciagne pare, ale w ciagu 2-3 tygodni z czego i tak wiekszosc wyrzucam bo jest to taka kaszana, ze nie da rady tego wogole sluchac. Kazdy kawalek brzmi podobnie. Wystarczy posluchac Armady, Anjuny itp. Doslownie kazdy kawalek idzie utartym schematem gdzie przyjeli jakis tam schemat, ktory sie sprzedaje i ciagle na tym leca.

Tak wspominalismy z Wojciechem jak to bylo kiedys a jak to jest teraz. Kiedys wychodzil w jakims labelu jeden numer na miesiac a teraz wala 4-5 i wiecej. Gdzie takie numery jak Hammer & Bennett - Language (Santiago Nino Dub Tech Mix) czy Solar Factor - Urban Shakedown (Full Original Mix) ?? Kiedys, w 2005, wystarczylo sciagnac obojetnie jakiego Globala od Markusa i bez kitu kazdy kolejny numer byl super. Praktycznie brakowalo slabych punktow. Gdy konczyl sie jakis trak i myslalem, eee teraz pewnie bedzie kich, to wchodzil kolejny killer. Dzis nie potrafie praktycznie wyszukac wlasnie takiej audycji gdzie ktos gra podobnie. Jedynie jak wspomnial dj3500 Orkidea trzyma poziom. Byc moze dlatego, ze przejawia sie to jego wielka wiedza i miloscia do muzyki. Jesli ktos sie nim interesuje i jego muzyka to wie o czym mowie.

Tak wiec, trance dla mnie praktycznie umarl. Jedyne co sledze a i tak praktycznie bardzo rzadko, to tylko Discover, Spinnin i czasami cos wlacze od O'Callaghana czy Activy. Reszta to dla mnie padaka.

Obecnie slucham wiecej kawalkow ze starych lat i coraz bardziej przechodze na strony breakbeatu ala Lady Waks, Hardy Hard, Freestylers, Deekline itp. Slucham tez wielu starych albumow takich jak Metalica, Disturbed, A Perfect Circle. TO jest dopiero pierdolniecie :)
Avatar użytkownika
sector
the king of bongo!
 
Wiek: 38
Skąd: /dev/null

Re: Kto z was jeszcze słucha trance'u?

Postprzez PaulCane 12 wrz 2010, 14:46

ja słucham głównie klasyki jeśli wogóle odpalę jakiś trance, ale jeśli chodzi o obecne czasy to też sobie lubię UK Trance'u posłuchać typu Bryan Kearney czy John Askew, ale ogólnie rzecz biorąc to jest totalna padaka... już od roku katuje inne gatunki (breakbeat, house, techno itd.) i tam przynajmniej można coś porządnego znaleźć, np. wszystko biorę w ciemno od Beatman'a and Ludmilli czy Jorisa Voorna :D czyli mówiąc po krótce trance jak dla mnie umarł, ale inne gatunki elektroniki (nie mówię tu o wszystkich) trzymają się bardzo dobrze ;]
PaulCane
Paua
 
Wiek: 30
Skąd: Białystok

Re: Kto z was jeszcze słucha trance'u?

Postprzez Greeg 12 wrz 2010, 18:23

Muzyka towarzyszy mi najczesciej w samochodzie - bardzo czesto na pendrive'a wrzucam rozne sety, kawalki "the best of" no i slucham - codziennie. po przegladnieciu ostatniej kompilacji moja konkluzja jest taka, ze: NIE, nie slucham trance'u.
Na blisko 200 kawalkow, jedyni trance'owi przedstawiciele to:
- Chicane - Saltwater (w oryginale 1999 rok, a nie jakis tam shit ;) )
- Harryson - Stay Awake (relase z tego roku wiec swiezy, calkiem przyzwoity, pozytywny - w sumie klimat podobny do Saltwater)
- System F - Insolation (Trodesa Remix) - z takiego "mid tempo trance" to dla mnie kawalek roku.
- Solarstone - Speak in Sympathy (Original Mix) - chyba nie musze tlumaczyc ;)
- Super8 & Tab feat. Alyna - Delusion - zawsze nastraja mnie optymistycznie i to chyba tak naprawde jedyny szybszy kawalek jaki sie ostal.
- Lolo - Who Are You

W "dalszym kregu" jest jeszcze: Michael Tsukerman & Robert Gitelman - Bolivia (Onova Remix) i to w sumie tyle. Praktycznie zgon "szybkiego" trance'u, a naprawde lubie sobie przegladac najnowsze releasy z roznych sklepow (audiojelly, beatsdigital). Po prostu nic nie znajduje, albo jesli juz to jest to 1 track na 100-200 - sito takie, że ja dosłownie wysiadam.

Czego slucham wiec ? Mozna by powiedziec, ze "nedza trance"'owa hehe zmusiła mnie do szukania innej muzyki:

1. Nu-Disco / Indie Dance etc.
a) Grum - jego najnowsza plyta pod wzgledem kreatywnosci to setki lat swietlnych przed typowymi trance'owymi (?) releasami. Moje ulubione kawalki to: Turn It Up, Can't Shake This Feeling (Club Mix)
b) Robyn - Dancing On My Own (Fred Falke Remix)
c) FM Attack - Yestarday
d) Way Out West - The Doors Are Were The Windows Should Be (Michael Cassette Remix)

2. D'n'B - SubFocus itd.

3. Muzyka z lat 80' - Queen, Michael Jackson, soundtracki z roznych starych filmow (np. Scarface, Rocky hehe), Gloria Estefan ;), Madonna, Metallica. Guns N Roses hehe

4. Klasyczne tracki z Deadmau5'owej epoki ;) jak np. Kaskade - Move For Me, Glenn Morrison - No Sudden Death

5. Troche "plumków" - czyli producenci pokroju Glenn Morrison, Dinka, Alpha 9, Luigi Lusini. Raczej wole takie bardziej "miekkie" plucki. Moje ulubione znalezisko to Alaa, Kristoffer Ljungberg - Lune (Original Mix), choc w zasadzie to nie do konca się to wpisuje w taki typowy Prog House ze wszystkim co mozliwe zsidechainowanym

6. Przerobki starych house'owych dancefloor fillerow, np. Avicii - My Feelings for You, Marzetti - Street Life (jakis tam remix, kogos tam)

7. Stare ja to nazywam "stupid house" tracki - Junior Jack - Stupidisco, Cassius - 1999, Room 5 - Make Luv, ewentualnie Armand Van Helden - I want your soul

8. Reni Jusis - szczerze mowiac, dla mnie najlepszy polski hmm wykonawca (np. Niemy Krzyk, Magnes itd.) muzyki popowej z domieszka nowoczesnych brzmien

9. Tak szczerze mowiac to nawet wole posluchac pop w stylu ... Justina Timberlake'a (np. Esmee Denters ft. Justin Timberlake - Love Dealer) bo jest to ... bardziej kreatywniejsza o zgrozo muzyka i lepiej wyprodukowana - wystarczy zalozyc dobre sluchawki, jest jakas tam dynamika, a nie jedna wielka zsidechainowana napierdalanka...

10. Tiga, Royksopp - a wiec w ogole klimaty elektroniki, synth pop itd. Do tego cos w stylu Chris Lake - If You Knew, Pryda - Melo
Greeg
 
Skąd: Szczecin

Re: Kto z was jeszcze słucha trance'u?

Postprzez Kasper 12 wrz 2010, 19:29

Słucham ciągle i na okrągło wraz z wszelaką maścią różnogatunkowych utworów granych przez transowych DJ'i. Też nie podoba mi się to co dzieje się ze współczesnym transem, w czym udział ma mój wielki faworyt, który do tego procederu dołożył swoją cegiełkę jeśli nie cały mur.

Jednak może ten mur pozwoli na skupieniu się na tym co dzieje się współcześnie, nie na patrzeniu na przeszłość. Pozwoli żyć współczesnemu transowi własnym życiem. Z resztą często panuje moda, że młodzi słuchacze chcą przypodobać się tym, którzy "wychowali" się na starym transie i jadą po każdym nowym wydawnictwie z taczką gnoju. Ot, tak aby się tylko przypodobać.

Mi jako temu, który odkrył ten gatunek m/w w połowie drogi to co się dzieje nie przeszkadza. Akceptuje w większości to co jest i staram się doszukać pozytywów, bo takie naprawdę się zdarzają. Warto tylko dać szansę.

Moje zdanie i tyle.
Avatar użytkownika
Kasper
 
Wiek: 38
Skąd: Rybnik, PL

Re: Kto z was jeszcze słucha trance'u?

Postprzez bAchoR 13 wrz 2010, 7:26

Lolo - Who Are You

To jest TRANCE .

http://www.youtube.com/watch?v=Zs6F-_H3kCU

Ta impreza i klimat to jest TRANCE.

Niech was chuj wszystkich strzeli, jeżeli ten vid nie jest wykładnikiem tego czego wszyscy miłośnicy tego nurtu szukali.

Jak mam wątpliwości co do TRance'u to włączam ten filmik od 1;45 min i ona jest znowu moja i ja jestem w niej. o/

Dałbym 2 lata życia oddać, żeby móc tam być jak Precision grał ten numer. :roll:

I jak mówie : Skończył się DJ Precision -> skończył się trance w tym najlepszym wydaniu, czyli takie numery jak np. Selu Vibra - Divine.


,,
I will love dj precision forever.
he was the best dj for melodic/uplifting trance music.''

Takie cytaty tworzą piękno tej muzyki i to one powinny zawierać się w tym topicu.
Jestem lekko zasmucony merytorycznym poziomem Waszych wypowiedzi w tym temacie 8-)

@ Wojtek
lubiałem (lubiłem?)


Lubiłem. Gdyby było lubiałem, forma podstawowa czasownika byłaby : lubieć
A nawet jak się nie wie, to chyba nawet nie pasuje :lubieć
Kupić sobie czasami chocaiż gazete i czytać :) ;)
Dejan S. - Behind The Mountains (Original Mix) <3 <3 -> mój nowy przyjaciel.
bAchoR
Dwight Mayweather
 
Wiek: 37
Skąd: nigdzie i nigdy

Re: Kto z was jeszcze słucha trance'u?

Postprzez Amnes 13 wrz 2010, 8:32

Zgadzam się że umarł. Oby nie bezpowrotnie. Na szczęście jest Kearney, Downey, Indecent i wielu innych zawodników ostro grających, którzy skutecznie wypełniają lukę po trensie dla mnie. A starsze wałki jak najbardziej wciąż słucham.
Amnes
Mr. Ogien w (_o_)
 
Wiek: 35

Re: Kto z was jeszcze słucha trance'u?

Postprzez Vidia 13 wrz 2010, 9:49

Ja oczywiście jeszcze słucham transu. Bo pewnie będę go słuchać do końca życia. Tak przypuszczam. Ale jakieś 80% transu którego teraz słucham pochodzi z lat mniej więcej 1996-2002; 17% - 2003-2007, zaś 2-3% - to najnowsze release'y :D Równocześnie, w dużej mierze pod wpływem strasznie niskiego poziomu tego, co się nazywa dzisiejszym transem, zwróciłam się ku innym gatunkom muzyki. Słucham dużo połamańców [d'n'b, dubstep, zdarza się breakbeat]; słucham techno, schranzu, dzisiejszy tech-house często mnie satysfakcjonuje. Zahaczam o minimal i różnego rodzaju progressive. Nie omijam ambientu/chilloutu/downtempo. Od czasu do czasu włączam rock, reggae oraz muzykę klasyczną.
Zaczęło mnie wkurzać, że na 10-15 przesłuchiwanych nowych wydawnictw 'trance' przez moją selekcję przechodziło 0-2. Od dłuższego czasu prawie nie zapoznaję się z nowościami. Czasem tylko usłyszę coś w secie, w audycji, czasem ktoś coś podeśle.
Vidia
Die Sehnsucht.
 
Skąd: Mazowsze

Re: Kto z was jeszcze słucha trance'u?

Postprzez Vibez 13 wrz 2010, 11:00

bAchoR napisał(a):Kupić sobie czasami chocaiż gazete i czytać :) ;)


Nie rób ze mnie dziecka neostrady bardzo prosze.

bAchoR napisał(a):Niech was chuj wszystkich strzeli, jeżeli ten vid nie jest wykładnikiem tego czego wszyscy miłośnicy tego nurtu szukali.


Sam wielokrotnie prowadziłeś dyskusje z forumowiczami na temat przesłania trensu i również wielokrotnie dochodziliście do wniosku że każdy to odbiera inaczej, więc nie kategoryzuj całego gatunku do jednego filmiku nad którym sie spuszczasz od dwóch wiosen. :P

Żeby nie było, mnie też sie ten numer podoba, ale bez przesady w porównaniach.
Avatar użytkownika
Vibez
aka Douglas Howarth
 
Wiek: 34
Skąd: Jastrzębie Zdrój | Kraków

Re: Kto z was jeszcze słucha trance'u?

Postprzez wasyl 13 wrz 2010, 12:35

I ja, i ja też słucham trensu ;P. Całkiem poważnie wywodząc się na powyższy temat, pragnę powiadomić, że po 15 latach nieprzerwanego obcowania z tym podgatunkiem, trance nadal jest mile widzianym gościem w moich czterech ścianach :). Co prawda miewał on już wielokrotnie wzloty i upadki, a zważywszy na fakt silnej więzi emocjonalnej w latach 2000-2006, było dla mnie wielką tragedią, kiedy nagle - nie bójmy się tego powiedzieć - zszedł na psy (nie mylić z innym podgatunkiem :D). Kuba wspomniał, że pomimo jego dalszego obcowania z owym gatunkiem, po zasysie zostaje na dysku jedyne 5% z każdego większego zbioru, niestety u mnie wygląda sprawa ma się podobnie... Jeśli jednak coś już zostanie, to okazuje się całkiem przyzwoitą produkcją, jak na fakt, że dziś dosłownie każdy może robić muzykę trance. Co więcej, na dniach planuję nagrać "ultra podniebnego" seta :), w którym spróbuję udowodnić, że dobry trance nadal istnieje i ma się na dzień dzisiejszy całkiem dobrze, a przynajmniej uplifting :)
Avatar użytkownika
wasyl
 
Wiek: 37
Skąd: Wałbrzych

Re: Kto z was jeszcze słucha trance'u?

Postprzez peterhol9 13 wrz 2010, 14:37

się słucha, ale niestety mniej. Raczej staram się poszukiwac kawałkow stricte trensowych z lat ubiegłych. Nie gonię za nowościami. W przypadku numerów świeżo z pieca staram się opierać swoje zdanie na m.in. użytkownikach różnorakich for internetowych. W ten sposób wynalazłem Millera - Enroute, czy Zechnera- November mourning. A czego slucham w większej ilości? Ano tego, czego większość osób, które zawuiodły się na jakości dzisiejszego trensu, czyli progresywnej muzyki (progressive house, bo progressive trance ze stajni Schulza zrobił się kaszanowaty). Schulza też słucham od czasu do czasu, ale GDJB juz dawno dane mi było do końca przesłuchać.

Ogólnie więc: M&D Substance, Elfsong, stary Holden, Chris Micali tez stary, Eelke Klijn i jego audycja Outside the box. Reszty nie pamiętam :)
I LOVE RUSSIAN AND GREEK PROGRESSIVE

Obrazek
Avatar użytkownika
peterhol9
yoma
 
Wiek: 38
Skąd: Tomaszów Lubelski/Lublin

Re: Kto z was jeszcze słucha trance'u?

Postprzez d3cK 13 wrz 2010, 18:08

No pewnie że słucham!:) W tym roku wychodzi dużo naprawdę dobrych wałów :) Słucham również techno ale ten gatunek nie jest tak popularny, nie ma (a przynajmniej nie znam) dobrych audycji na żywo gdzie mógłbym na bieżąco częstować się nowym technicznym bitem (wyjątek CLR Podcast by Chris Liebing). Ostatnio ogarnąłem się trochę w DJce i trzeba przyznać żeby grać trance to trzeba naprawdę lubić ten gatunek, bo możliwości miksowania tej muzyki są bardzo małe :)

A&B daje dupy, niegdyś wypuszczał legendarne tracki a teraz nic, chujnia.
Avatar użytkownika
d3cK
Wjechał na superkoniu
 
Wiek: 37
Skąd: Wrocław

Re: Kto z was jeszcze słucha trance'u?

Postprzez sector 13 wrz 2010, 18:30

d3cK napisał(a):A&B daje dupy, niegdyś wypuszczał legendarne tracki a teraz nic, chujnia.

Nie wiem czemu Cie to dziwi, skoro od chyba 3-4 lat A&B wydaje i gra wielkie G.
Avatar użytkownika
sector
the king of bongo!
 
Wiek: 38
Skąd: /dev/null

Re: Kto z was jeszcze słucha trance'u?

Postprzez Stelmach 13 wrz 2010, 21:45

Trance (euphoric, uplifting, tech) nie słucham od jakiś 2 lat; UK trance definitywnie skończyłem na ubiegłorocznym Discover Night w Londynie. Muzyka stała się nudna, monotonna, bez pomysłu, często w stylu kicz. Brakuje nowych postaci na scenie a stare twarze typu O'Callaghan jadą tandetę opartą non stop na tym samym bassline wspartą marnym vocalem. Najbardziej mi żal degradacji Davida Forbesa, którego uważam za najlepszego producenta trance'u z Wysp i za długo zapamiętam jesto Answers, Question Must Be Asked, Fractured, Super Imposted i masę innych numerów. Nawet tegoroczny set z Parczewa Grega Downeya nie zrobił na mnie żadnego wrażenia, bo jak wspomnę co grał on czy Kearney 2-3 lata wstecz...nie chcę ciągnąć tego tematu.

Koncentruję uwagę głównie na hard dance, hard house, nrg, hardcore, po trochu hardstyle z uwagi na wielki rozkwit tych gatunków na przestrzeni lat, napływ wielu producentów, imprez, odkryć, wielkich klasyków. Wystarczy wspomnieć tylko że choćby takie ikony gatunku jak Sharkey, Darwin, Scott Attrill, Steve Hill, Joe Doe, Andy Farley, K-Complex, Brisk, Paul Glazby, wielki Kevin Energy - grają i produkują od 20 lat (!!!), a ich produkcje ciągle są na najwyższym poziomie. W trance średnia wypalenia producenta/DJ to powiedzmy rok, dwa....

Z ciekawości dodam, że w tym roku Andy Farley, ikona hard house w tym roku święcił swoje 20 lat na scenie. Z tej okazji w londyńskim klubie Hidden 6 sierpnia odbyła się impreza "Pure Andy Farley". Andy supportowany był przez świetnych producentów Ross Homson (choćby Ferkin Merkin) i Dave Curtis (kapitalne Titan, jeden z moich ulubionych numerów hard house 2010) popisał się 6-cio godzinnym setem. Wielki numer Andy Farley & Ben Stevens - Got To Be There [Fireball] i Slaaag! [Hi Oktane] były ozdobą jego występu - a propos to tylko jeden z przykładów na to kto jaki prezentuje poziom w dzisiejszej elektronice. Na scenie UK hard nie brak młodych i perspektywicznych postaci na czele z Kutskim, ale i Kidd Kaos, Gaz Gibson, Shock:Force, A.B. DJ Solution i cała masa innych.

Wyraźny spadek formy obserwuję u Askew, Activy ale i u Flemming'a. Zabrakło tak wielkich produkcji jak w 2009 roku - mam na myśli trzy ubiegłoroczne albumy: Heaven & Hell, Psy Trance Euphoria 2, Frequent Itinerant. Muzyczna niemoc czy początek emerytury? Plusem było kilka fajnych setów Johna, min. dark progresywny Global Grooves z maja 2010 czy album 00 db - Angels & Deamons. Poza tym nic.

Vibez napisał(a):Pewne gatunki mają swój okres życia i koniec (podobnie jest np z filmem, napewno też to zauważacie). Tak było z Hardstylem za którym bardzo przepadałem i tak dzieje sie z innego tego typu tworami.

Nie masz racji. Kryzys hardstyle nastąpił ok. 3 lata temu i był spowodowany wypaleniem takich zawodowców jak Pavo, Luna, Daniele Mondelo. Przyszła cała ekipa młodych gniewnych na czele z Showtek, Noisecontrollers, Dutch Master, Brian M & McBunn, Cally & Juice, Bioweapon, D-Block & S-Te-Fan. Aktualnie to klimaty nr. 1 w NL i UK. Możesz mi wierzyć....byłem widziałem, tak samo jak i aktualne szaleństwa na całym świecie na czele z Showtekiem, który bije rekordy popularności.

Vibez napisał(a):W sumie to im bardziej 'skomplikowany' (w sensie rozdrobniony) podgatunek tym szybciej umiera. Taka widać kolej rzeczy i tyle.

Ciekawa opinia, choć jak weźniesz za przykład label Nu Energy, który jest ultra hermetycznym środowiskiem następców legendy - Alka Szahali czy DJ Rx, można dojść do przekonania, że następcy w stylu A.B, Douglas, Lost Soul, Ephexis rzeźbią bardzo wytrawne muzyczne twory i są "rozdrobnieni" na poszczególne podgatunki do reszty. Chodzi myślę bardziej o indywidualność tworzenia, skoro z założenia każdy z nich jest mega undergroundowcem i ucieka od wszystkiego co ma w sobie "kopię" poprzedników. Co do trance to uważam że jest to muzyka bez wyrazu, pozwalająca super łatwo się kopiować i stąd kiedyś przyszedł kres pomysłów na tworzenie nowych kopii tego co stworzyli choćby Oakenfold, Tiesto czy PVD.

sector napisał(a):Tak wspominalismy z Wojciechem jak to bylo kiedys a jak to jest teraz. Kiedys wychodzil w jakims labelu jeden numer na miesiac a teraz wala 4-5 i wiecej.

Sector to nie problem ilości. Zobacz jaka ilość muzyki wylewa się od lat z Tidy, Stereodays, Nukleuz, Fireball, Electric Shandy. Codziennie i z 10 numerów naliczysz. Sęk w tym że nawet jak w Nu Energy masz, powiedzmy z 10-15 producentów kazdy walczy o indywidualność i stąd można liczyć na wieloletni rozwój takich gatunków. Czy ktokolwiek z Discover jest indywidualny? Wątpię.
Stelmach
Rave on!
 
Skąd: Łódź

Re: Kto z was jeszcze słucha trance'u?

Postprzez JohnnyKnoxville 13 wrz 2010, 23:42

Stelmach napisał(a):Czy ktokolwiek z Discover jest indywidualny?
NIe chcę sie tutaj wdawać w dyskusję na kilometry postów ale nie masz racji że w Tranc'e i np w Discoverze nie było, a nawet do tej pory nie ma indywidualistów z własnym stylem.... Obecnie moim zdaniem są to np Gary Maguire i Des McMahon jeżeli chodzi o produkcje bo dj-ami to oni raczej nie są, natomiast jeśli chodzi o djing to np Askew i Kearney mają swój styl grania i np z zamkniętymi oczami i po samych 15 min ich seta domyśliłbyś się kto z nich gra.... W samym Trance też do tej pory znajdzie się kilka nazwisk które zachowały swoje stare style, bądź młodych producentów/djów którzy też je mają np. The Viceroy, Acute, Magnus/Michael Lee, Sentience, Downey jest cały czas szalenie uzdolniony polecam Ci sprawdzić jego kawałki dla Burtona, cały czas mają coś w sobie świerzego np. Viper, czy Any Time Existence, Ian Betts, czy Sly One vs Jurrane, którzy do tej pory mają genialne sety z bardzo dobrą selekcją tracków w wielu różnych gatunkach... Co zestawiając z całą bandą bananowych grajków w stylu Sando Van Dana, Emeryego, Armina, Markusa, Woodsa i reszty tego dziadostwa pokazuje i że w dzisiejszych czasach w Trance są indywidualiści i producenci/dj-e mający swój styl.... Kiedyś w Trance każdy z zawodników miał swój styl stary Sander/Sandler/Sharp/Purple Haze miał ich nawet kilka, Bolier, Markus, Steur, Re-Locate/Octagen, Cosmic Gate, itp itd problem w tym że obecnie z Trance zrobiono szmate i gatunek muzyki do robienia pieniędzy przeznaczony dla bezmyślnych idiotów i to wszystko tak naprawdę stało się przez Armina i całą tą jego Armadę.... W dzisiejszych czsach każdy z tych w.w. producentów dąży do tego żeby być taki jak Armin i się sprzedać podporządowująć fanom Armina i zdobytych przez niego i siebie i swoją muzykę.... Dzisiaj nikt juz nie stara sie byc oryginalny tylko każdy robi to co sie sprzedaje i to co fani Armina i całej armady chcę usłyszeć czyli: Vocal, wolne electrobadziewie-progresywno-popowe-techowe-uplifty i inne dziadostwa..... Dzisiaj liczy się tylko aby produkowac to co się sprzedaje i co dostosowane jest do prostych gustów niewymagających idiotów fanów Armina.... Dlatego ta muzyka umarła.... tutaj juz nikt nie stara sie byc indywidualistą i mieć swojego stylu, a wręcz każdy się go chce wyzbyć jak najszybciej żeby być idealnym średniakiem i grać to co jest na topie bo to przysporzy mu wiecej prostych fanów.... No ale tak jak mówie sa jeszcze producencie i dj-e w Trance którzy robią to co robią bo to kochają i dzięki bogu póki co mają swoich fanów i grają dla nich jak np Askew, Fleming, Kearney itp chcociaż czasami aż żal człowiekowi dupe ściska jak jest sie na imprezie gdzie gra np taki Askew idealny technicznie i legenda muzyki i gra w klubie na 1000 osób dla 50 osobowej publiczności, gdy dzień wcześniej jacyś partacze i przygłupy które nie dorastają mu w niczym do pięt grali dla pełnego klubu.... No ale nic sie na to nie poradzi, ludzie z każdym rokiem robią sie coraz głupsi i mniej wymagający, mniej myślą sami a wszystko co usłyszą w TV biorą za ich poglądy.... W obecnych czasach niestety wszystko jes podporządkowane coraz bardziej pod pieniądz.... A wiadomo ze najwieszy pieniądz robi sie na czyms najprosztrzym i najprzystepniejszym dla najwiekszej liczby odbiorców... To tyle... Na koniec napisze ze ja nadal słucham Trance, praktycznie tylko UK bo tam jednak ta kultura klubowa sięgająca dawien dawna jest w tych ludzich tak mocno zakorzeniona że jeszcze długo będzie trzeba zeby wszyscy podorządkowali się pod pieniądz, zawsze znajdzie sie ktoś kto zrobi jakąś korbę która będzie akurat dla mnie.... :P
Z innych gatunków to słucham Psy Trance, Techno i trochę Hardów, ogólnie wszystkiego co trzyma 140 Bpm, jest mroczne, lub pokręcone :P
skromnie :P
John Askew - The Witch
Rory James - Memory Flush (The Viceroy remix)
The Viceroy & KOTO - The Horror
Iio - Rapture (Ian Betts Rework)
Tony De Vit - I Don't Care (Lee Haslam's Tech Trance Remix)
Liquid Soul - Global Illumination (McMahon & Marcuscha Remix)
McMahon & Marcuscha - Act Like You Know !!!! \o/
Sash - Mysterious Times (John Dopping Remix) !!!! \o/
John Dopping - Cognition !!!! \o/
Nick Sentience feat. DJ Kristian - Threshold
Kaeno & Denzo - North Star (Des Mcmahon Remix)
Avatar użytkownika
JohnnyKnoxville
John Askew fan
 
Skąd: http://www.recoverworld.com Parczew/Lublin

Następna strona

Powrót do Dyskusja ogólna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 9 gości

cron