Kto z was jeszcze słucha trance'u?

Ogólna dyskusja na temat muzyki.

Powrót do Dyskusja ogólna

Re: Kto z was jeszcze słucha trance'u?

Postprzez Julius 14 wrz 2010, 18:07

JohnnyKnoxville napisał(a):itp itd problem w tym że obecnie z Trance zrobiono szmate i gatunek muzyki do robienia pieniędzy przeznaczony dla bezmyślnych idiotów i to wszystko tak naprawdę stało się przez Armina i całą tą jego Armadę.... W dzisiejszych czsach każdy z tych w.w. producentów dąży do tego żeby być taki jak Armin i się sprzedać podporządowująć fanom Armina i zdobytych przez niego i siebie i swoją muzykę.... Dzisiaj nikt juz nie stara sie byc oryginalny tylko każdy robi to co sie sprzedaje i to co fani Armina i całej armady chcę usłyszeć czyli: Vocal, wolne electrobadziewie-progresywno-popowe-techowe-uplifty i inne dziadostwa..... Dzisiaj liczy się tylko aby produkowac to co się sprzedaje i co dostosowane jest do prostych gustów niewymagających idiotów fanów Armina.... Dlatego ta muzyka umarła....


No, kolejny ładny diss na Armin, zastanawiam się tylko jak ten Armin ten nasz cały Trance zepsuł ?

Pamietam swego czasu był tu na forum topic, w stylu: kiedy skonczyl sie trance i wielu z was wskazywało daty w okolicach 2001-2002-2003, kiedy Armin był jeszcze daleko za plecami Tiesto, czy van Dyk'a.

Moj pogląd na temat jest nieco inny: muzyka elektorniczna powstaje na komputerach, do ktorych obecnie dostęp maja wszyscy. Nauczyc sie kleic sample zajmuje troche krócej niz gry na gitarze, czy jakims innym instrumencie, nie trzeba do tego talentu wokalnego, czyli daru od Bozi.

Mamy erę internetu, jesli miałbym wskazac na gościa, ktory zaczął trance POPularyzować to bylby to zdecydowanie Tiesto - to on zorganizował pierwsze "Tiesto in concert", to jego Traffic, Adagio zaczęły jako pierwsze leciec w naszych rozgłosniach radiowych, czy dyskotekach, otworzył olimpiadę (swoją drogą genialną muzę do tego zrobił w moim odczuciu), to on zaczął byc jako pierwszy wielkim celebrytą. Jego teledyski polecialy w telewizji, Love Comes Again np tez mozna juz podciagac po słitaśnie wokalowy trance...

Wreszcie jako pierwszy zaraz obok PvD wydał album, ktory tak mocno flirtował z popem, czyli Elements of Life - rok 2007, album z tracklistą w postaci Brejk maj foool nanana, Everything, Sweet Things, In The Dark, czy Drving to Heaven. Przeciez to In The Dark bylo piewszą próbą połączenia rocka i trancu, co bylo dla Tijsa very excited na tamte czasy, zaraz po nim wystrzelił van Dyk z "In Between", a tam piękny duet z Chrisem Rea (fajny kawalek, ale do trancu to mu kawalątek jest), White Lies i masa innych wokali.

Dopiero to wszystko przyklepał Armin rok później swoim Imagine.

Do czasów EOLa trendsetterem w swiecie traceu byl caly czas Tiesto, wiec nie rozumiem skad zarzuty do Armina w tej kwestii, tymbardziej ,ze to wlasnie EOL (co najlepsze nagrane w bardzo podobnym okresie co In Between) był albumem ktory ostatecznie skonczyl pewną erę.

Armin zawsze potrafił fajnie bawic ludzi - nie tylko muzyką, ale i sobą. Zebrał swoich słuchaczy na ASOTa, pozwolił im głosować, a oni sami wybierali te vocale, jako kawałki fajne. future favourite, tune of the week itd.

Armin po prostu umiejetnie wykorzystał warunki, jakie zastał, markę jaką wyrobił sobie grajac i produkując. Jako pierwszy wpadł na pomysł audycji radiowej i to pociągnął...

Wielcy koncowki lat 90, początku 00 sami z siebie się wykruszyli - System F zmienił sie w Ferry'ego i tez zaczął uzywać wokali, Oak prawie zniknął, a muza sama wyewoluowala pod tych ludzi, ktorzy jej sluchali.

Co do tematu:
Bolier, Orkidea, czasem Schulz, Solarstone - od nich jescze cos obecnie przesluchuje, reszta głownie archiwum, dawno zadnej audycji radiowej nie sluchalem...
Julius
 
Wiek: 35
Skąd: Wrocław

Re: Kto z was jeszcze słucha trance'u?

Postprzez bAchoR 14 wrz 2010, 19:33

Julius, brawo za trzeźwe podejście. :)

W sumie kto jest winien tego co się dzieje ? Producenci czy słuchacze ? To potrzeba jest matką wynalazków. Chujowe potrzeby, chujowe wynalazki. I takich mamy słuchaczy w dzisiejszej muzyce. Gdyby ludzie nie chcieli słuchać stylu ,,Imagine'' to nikt by się nie przyczepił do albumu, że komercha etc.

Jak ze starym gadamy o muzyce i o pieniądzach i mówie o muzyce ambitnej, która nie jest robiona pod ludzi i dla pieniędzy, to zaczyna się śmiać i mówi, że nie wiem chyba w jakim świecie żyje.
Armin, Tiesto i reszta zarabia na życie muzyką. Co, pójdzie do roboty w wieku 45 lat jak skończy grać ?
Wokalista Feel przykładowo nie musi pracować już do końca życia. Ludzie pieją z niego, a sami będą zapierdalać za groszę do usranej śmierci, bo ZUS siada i podniosą wiek emerytalny do 80 lat jak dalej przyrost naturalny będzie ujemny. Bo na nas wg obliczeń nie będzie miał kto wpłacać na ZUS. Czyli zostaniemy w dupie. Ale to takie chyba niepotrzebne rozmyślania :)
,,Na nic muzyka, gdy publika głucha''
Ostatnio edytowano 14 wrz 2010, 19:41 przez bAchoR, łącznie edytowano 1 raz
Dejan S. - Behind The Mountains (Original Mix) <3 <3 -> mój nowy przyjaciel.
bAchoR
Dwight Mayweather
 
Wiek: 37
Skąd: nigdzie i nigdy

Re: Kto z was jeszcze słucha trance'u?

Postprzez phantom 14 wrz 2010, 19:38

Julius napisał(a):Mamy erę internetu, jesli miałbym wskazac na gościa, ktory zaczął trance POPularyzować to bylby to zdecydowanie Tiesto - to on zorganizował pierwsze "Tiesto in concert", to jego Traffic, Adagio zaczęły jako pierwsze leciec w naszych rozgłosniach radiowych, czy dyskotekach, otworzył olimpiadę (swoją drogą genialną muzę do tego zrobił w moim odczuciu), to on zaczął byc jako pierwszy wielkim celebrytą. Jego teledyski polecialy w telewizji, Love Comes Again np tez mozna juz podciagac po słitaśnie wokalowy trance...

Oakenfold był pierwszy. To on zaprosił trance na naprawdę wielkopowierzchniowe imprezy w czasach, gdy Fatboy Slim zaczął grywać dla tłumów na stadionach. Pod względem wysokości honorariów gonił go Judge Jules. No i to Oakey pierwszy zaprosił postaci znane ze świata muzyki popularnej - gościa z Crazy Town czy Nelly Furtado.

A do czasów EOL trendsetterem w dużej mierze był Ferry Corsten. Zobacz choćby, od kogo zaczął się szał na supersaw, a potem electro trance. Natomiast partie wokalne w jego kawałkach były już w chwili, gdy wydawał jako System F. Zresztą trudno uważać, że po porzuceniu tego projektu wydawał gorsze numery, a już na pewno nie bardziej kiczowate.
phantom
 
Wiek: 36
Skąd: wlkp.

Re: Kto z was jeszcze słucha trance'u?

Postprzez demens 15 wrz 2010, 11:04

Jakoś nie czuję za bardzo takich dyskusji, pewnie dlatego że temat raczej nie jest skierowany do mnie a do "starej gwardii" FMT, ale wypowiedzieć się o moich odczuciach chyba mogę ;)
Trochę nie rozumiem tego "problemu obecnego transu". Może dlatego, że "świadomego" tranceu słucham jakoś tak dopiero od końca 2005 roku (choć znam masę utworów powstałych przed tym rokiem), a i ogólnie muzyka jest dla mnie "tylko" cholernie miłym dodatkiem do życia, a nie jego częścią czy czymś na co bym przeznaczał więcej czasu niż przeciętny słuchacz ulubionego gatunku. Choć przyznaję, potrafi ona u mnie wywołać bardzo duże emocje, to jakoś nie nachodzą mnie na jej temat aż tak głębokie przemyślenia (może to z racji innych zainteresowań, którym poświęcam dużo więcej czasu).
Ja trzymam się zasady, że jak coś mi nie odpowiada to tego po prostu unikam i szukam gdzie indziej,
a nie krytykuje na prawo i lewo. Dlatego szerokim łukiem omijam Tiesto czy Armina, ale z miłą chęcią wracam do tego co kiedyś tworzyli (np. ostatnio rozniosło mnie "Blue Fear" - jeden z najlepszych kawałków Armina). Ciekawe
jest to, że prawie każdy tak ubolewa tutaj nad dzisiejszym trancem, a na forum dość często przewija się przed moimi oczami tytuł jakiejś nowszej transowej produkcji. I nie są to tylko moje posty :mrgreen: Ja co prawda jestem
dość mało wybredny szczególnie względem upliftingu, ale co z tego, skoro słuchanie tej muzyki sprawia mi przyjemność (oczywiście nie tylko tej, ale jest to po prostu mój ulubiony gatunek/odmiana trance) i nie trzeba mnie "zmuszać" do słuchania nowości (choć bywają naprawdę "ciężkie" sety jak np. Extrema 190 gdzie chyba tylko 1-2 kawałki coś sobą reprezentowały - tak tak, ja też jestem czasem wybredny :mrgreen:). Przyjemności nie zwykłem sobie odmawiać, a jeżeli się chce to można jeszcze w tych czasach znaleźć wartościowych producentów, nie będę tu
podawał przykładów bo to trochę sprawa indywidualna (choć i obiektywne argumenty by się znalazły), ważne że DLA MNIE tacy istnieją i podoba mi się ich muzyka i to jak zachowują się "na scenie". Jeżeli bym takowych nie znalazł to nawet pewnie nie wpadłbym na pomysł ubolewania o tym na forum, bo po prostu nie cierpiał bym zbytnio z tego powodu - po prostu zadowoliłbym się tym co powstało do tej pory w transie, oraz pewnie zagłębiłbym się bardziej w inne gatunki.
Co do konkretów to chociażby tegoroczny twór Kandiego spod nowego, dużo mniej upliftowego aliasu Timmus - "Symphonica". Choć czasy świetności tego producenta już dawno minęły, to ten kawałek ma coś w sobie. Żadnych pierdów czy łzawych pianinek. Przypomina mi moje początki z trancem, m.in. Leona Boliera który dla mnie był wtedy po prostu mistrzem, i zapewne nie tylko dla mnie. Nie wierzę, że taki kawałek to kolejny z dzisiejszej transowej "chały", nawet dla tych wyjątkowo wybrednych (no dobra, dla tych może tak, ale dla tych trochę mniej bardzo wybrednych może już nie :mrgreen:). Kolejny utwór - Matt Skyer - Storm Warning. To już raczej dla typowych uplifciarzy, ale dzięki takim kawałkom przynajmniej wiem, ze z zaciekawieniem przystąpię do słuchania
kolejnego seta zawierającego świeże upliftowe produkcje, bo jak widać pomysłów ciągle nie brakuje. Taka postać rzeczy mi odpowiada i nie mam "problemu z dzisiejszym trancem", bo i nawet jakby trance czy sam uplifting zszedł
zupełnie na psy, to tak jak napisał chyba niedawno bAchoR, jego przeszłość jest tak bogata że słuchanie starszych kawałków+innych ciekawych gatunków zadowoliłoby mnie na długie lata.
Btw. te powyższe przykłady to tylko tak "na szybko". Oczywiście w tym roku wyszło sporo równie dobrych/lepszych utworów.

Kasper napisał(a):Z resztą często panuje moda, że młodzi słuchacze chcą przypodobać się tym, którzy "wychowali" się na starym transie i jadą po każdym nowym wydawnictwie z taczką gnoju. Ot, tak aby się tylko przypodobać.

Albo odwrotnie - ci starsi często boją się coś pozytywnego napisać na temat nowego wydawnictwa nawet jeżeli im się spodoba, bo tym "młodym" też się to podoba - toż to ucierpiałaby ich "reputacja" i obycie muzyczne.

sector napisał(a):Gdzie takie numery jak Hammer & Bennett - Language (Santiago Nino Dub Tech Mix)

Ideał może być tylko jeden, więc nie dziwne że nikt nie może zbliżyć się do tego poziomu :D Dalej jest to mój nr 1 z muzyki trance i cieszę się, że ludzie pamiętają i wspominają jeszcze o takich kawałkach.
demens
 
Wiek: 34
Skąd: łódzkie

Re: Kto z was jeszcze słucha trance'u?

Postprzez peterhol9 15 wrz 2010, 11:19

to jeszcze ja:) zapomniałem dodać, ze z trensu słucham oczywiście to, co wychodzi od naszego szanownego użytkownika Tranceye. Szczerze powiedziawszy to chyba tylko on trzyma mnie przy upliftingu :D

A włączając się do wątku Language od H&B to zawsze wolałem bardziej oryginał niż mix Santiago :)
I LOVE RUSSIAN AND GREEK PROGRESSIVE

Obrazek
Avatar użytkownika
peterhol9
yoma
 
Wiek: 38
Skąd: Tomaszów Lubelski/Lublin

Re: Kto z was jeszcze słucha trance'u?

Postprzez JohnnyKnoxville 15 wrz 2010, 13:39

peterhol9 napisał(a):to zawsze wolałem bardziej oryginał
+1 krótko i na temat :p
skromnie :P
John Askew - The Witch
Rory James - Memory Flush (The Viceroy remix)
The Viceroy & KOTO - The Horror
Iio - Rapture (Ian Betts Rework)
Tony De Vit - I Don't Care (Lee Haslam's Tech Trance Remix)
Liquid Soul - Global Illumination (McMahon & Marcuscha Remix)
McMahon & Marcuscha - Act Like You Know !!!! \o/
Sash - Mysterious Times (John Dopping Remix) !!!! \o/
John Dopping - Cognition !!!! \o/
Nick Sentience feat. DJ Kristian - Threshold
Kaeno & Denzo - North Star (Des Mcmahon Remix)
Avatar użytkownika
JohnnyKnoxville
John Askew fan
 
Skąd: http://www.recoverworld.com Parczew/Lublin

Re: Kto z was jeszcze słucha trance'u?

Postprzez Stelmach 15 wrz 2010, 14:49

a ja remix Santiago - jest świetny ;-) ogólnie bardzo brakuje mi dziś takich klimatów, w których kiedyś Santiago był mistrzem i poza wspomnianym utworem trzaskał techniczne dźwięki jak Sudden Death, Stranga Candy, Techno-Lodgy i Big Risk. Trochę potem próbował go naśladować Heatbeat z jego wytwórni Istmo, ale przeszedł z czasem na marne plumkacze i zwykłe tręsy.

do tematu - sporo słucham obecnie hard trance. Iridium, Simon Qudos, Pavo, Carl Nicholson, Guy Mearns aka Guyver, Lilith, Christian Soto - to obecnie światowa czołówka w tych mocno-eufotycznych klimatach.
Stelmach
Rave on!
 
Skąd: Łódź

Re: Kto z was jeszcze słucha trance'u?

Postprzez phantom 15 wrz 2010, 18:40

A czy miłośnicy Santiago słuchali jego debiutanckiego long playa? :)
Wyszedł dość niespodziewanie, choć i nie bez problemów, bo po kilkukrotnym przesunięciu daty premiery, w Lost Language w czerwcu tego roku. Materiał dość zaskakujący, choć właściwie trudno było oczekiwać, że po kilku latach dalej będzie propagował Schulzowski plimplom prog trance.
phantom
 
Wiek: 36
Skąd: wlkp.

Re: Kto z was jeszcze słucha trance'u?

Postprzez michal 15 wrz 2010, 21:32

Ja nie słucham nowego trance'u od 2005 roku, bo mi się zwyczajnie znudził. Wolę sam do czegoś dotrzeć, aniżeli miano by mi podawać wszystkie emocje i odczucia jak na tacy, jak to bywało w przypadku upliftingu.

<uplifting mode on>
łup łup łup-melodyjka-łup łup-melodyjka-buid-up (abo tyryryryry)-łup łup łup, koniec utworu. ewentualnie wokal ze strasznie grafomańskim i chujowym tekstem, ale to można wcisnąć gdziekolwiek bądź.
<uplifting mode off>

I to chyba tyle ode mnie w tym temacie. O Arminie i jego (przepraszam za to nadużycie, wszak za wszystko odpowiedzialny jest - zwłaszcza po wchłonięciu Vandit i Perfecto - Maikel Piron) super wytwórni, która - przypomnę - powstała w 2003 roku, można pogadać gdzie indziej.
'Es ist alles lächerlich, wenn man an den Tod denkt' T. Bernhard

"Wovon man nicht sprechen kann, darüber muß man schweigen" L. Wittgenstein
Avatar użytkownika
michal
 
Wiek: 39
Skąd: Koszalin

Re: Kto z was jeszcze słucha trance'u?

Postprzez djin 16 wrz 2010, 2:03

w zasadzie to ja już w ogóle muzyki nie słucham, więc nie mam takiej rozkminy 8-)

pzdr
Obrazek
Avatar użytkownika
djin
wlądca orientu
 
Wiek: 41
Skąd: Kołobrzeg/Szczecin

Re: Kto z was jeszcze słucha trance'u?

Postprzez bAchoR 16 wrz 2010, 6:09

<uplifting mode on>
łup łup łup-melodyjka-łup łup-melodyjka-buid-up (abo tyryryryry)-łup łup łup, koniec utworu. ewentualnie wokal ze strasznie grafomańskim i chujowym tekstem, ale to można wcisnąć gdziekolwiek bądź.
<uplifting mode off>


A która muzyka nie ma schematu, tego na czym się opiera jej rdzeń. Te Twoje łup łup, melodyjka to tak jakby mieć pretensje do występowania na Ziemi dni i nocy. 8-) Piszesz jak typowy Kowalski niesłuchający elektroniki.

Wszystko jest schematyczne. Nawet Twoje, moje i milionów ludzi życie.
Budzisz się łup,łup, do roboty łup, łup, wracasz z roboty, łup, łup, idziesz spać, zzz zzzz koniec. Ale to życie ludzkie jest schematyczne - myśli jakiś allien. Do tego dochodzi wiek średni, starość i choroby. Kurwa... uciekamy stąd.
Dejan S. - Behind The Mountains (Original Mix) <3 <3 -> mój nowy przyjaciel.
bAchoR
Dwight Mayweather
 
Wiek: 37
Skąd: nigdzie i nigdy

Re: Kto z was jeszcze słucha trance'u?

Postprzez michal 16 wrz 2010, 8:50

bAchoR napisał(a):A która muzyka nie ma schematu, tego na czym się opiera jej rdzeń.


jest rdzeń, i rdzeń. W takiej muzyce jak obecny trance kopiowanie pomysłów i rozwiązań osiągnęło szczyty możliwości studentów pierwszego roku w tej antyleśnej, kserokopiarskiej działalności.
Zgrabnie pominąłeś drugie zdanie z mojego postu. Jakbym chciał słuchać czegoś zupełnie nieschematycznego przerzuciłbym się na free jazz, jakieś dżemy i improwizacje, albo 'melodyjny death metal'. Chwilowo odkrywam inne, dużo ciekawsze i bardziej interesujące rzeczy spoza gatunku 'trance'.

bAchoR napisał(a):Wszystko jest schematyczne. Nawet Twoje, moje i milionów ludzi życie. Budzisz się łup,łup, do roboty łup, łup, wracasz z roboty, łup, łup, idziesz spać, zzz zzzz koniec. Ale to życie ludzkie jest schematyczne


Nie boli Cię głowa od wyważania otwartych drzwi?

bAchoR napisał(a):uciekamy stąd.


tylko dokąd?
'Es ist alles lächerlich, wenn man an den Tod denkt' T. Bernhard

"Wovon man nicht sprechen kann, darüber muß man schweigen" L. Wittgenstein
Avatar użytkownika
michal
 
Wiek: 39
Skąd: Koszalin

Re: Kto z was jeszcze słucha trance'u?

Postprzez phantom 16 wrz 2010, 10:39

bAchoR napisał(a):A która muzyka nie ma schematu

IDM :D.
phantom
 
Wiek: 36
Skąd: wlkp.

Re: Kto z was jeszcze słucha trance'u?

Postprzez Vidia 16 wrz 2010, 11:09

i eksperymentalna ;p Chociaż generalnie Bachor ma rację, prawie każda muzyka ma jakiś tam swój schemat.
phantom napisał(a):A czy miłośnicy Santiago słuchali jego debiutanckiego long playa?
Wyszedł dość niespodziewanie, choć i nie bez problemów, bo po kilkukrotnym przesunięciu daty premiery, w Lost Language w czerwcu tego roku.

mówisz o From scratch? :) Ogólnie nie podszedł mi
phantom napisał(a):Materiał dość zaskakujący

otóż to!
phantom napisał(a):choć właściwie trudno było oczekiwać, że po kilku latach dalej będzie propagował Schulzowski plimplom prog trance.

...a szkoda ;]
Julius napisał(a):Mamy erę internetu, jesli miałbym wskazac na gościa, ktory zaczął trance POPularyzować to bylby to zdecydowanie Tiesto - to on zorganizował pierwsze "Tiesto in concert", to jego Traffic, Adagio zaczęły jako pierwsze leciec w naszych rozgłosniach radiowych,

aczkolwiek takie np. Children od Roberta Milesa leciało dużo wcześniej w radio, a i lata do dnia dzisiejszego..
Vidia
Die Sehnsucht.
 
Skąd: Mazowsze

Re: Kto z was jeszcze słucha trance'u?

Postprzez bAchoR 16 wrz 2010, 11:13

Reasumując. Dobry trance przetrwa Was i Wasze niepoprawne opinie.

Amen ;)
Dejan S. - Behind The Mountains (Original Mix) <3 <3 -> mój nowy przyjaciel.
bAchoR
Dwight Mayweather
 
Wiek: 37
Skąd: nigdzie i nigdy

Re: Kto z was jeszcze słucha trance'u?

Postprzez Julius 17 wrz 2010, 18:04

Tak, tak, mozna jeszcze przytoczyć Darude, ATB, ktory też polatywał w radio i byl mocno świeży z taką muzą w tamtych czasach i naprawdę miło sie go słuchało...

Nie istotne, chodziło mi przede wszystkim o to, zeby zakwestionować przypisywanie Arminowi wszelkiego zła, ktore nawiedziło muzykę Trance... wg mnie kwestia nastawienia jest bardzo ważna, a widze ze tutaj niektórzy jak mają przed oczami "Armin" aż gęsiej skórki dostają... to o czym tu w ogole gadac...

Wiadomo nie od dzis co teraz tworzy, a kazdy puszcza jego nowy kawałek i jakby wielce zaszokowany, ze takie vocale !? Tuvan tez zostało pojechane, chociaz jaby mialo rok proukcji ~2000 to wszyscy jaraliby się jaki to mega kawalek byl... Na Mirage jest kilka utworów, ktorych bardzo przyjemnie się słucha - są radiowe, ale mnie to z niczym nie koliduje i równie chętnie puszczam sobie nową płytę Armina, co Hernana Cattaneo, czy oldschoolowy trance.

Nie spodziewam się, ze pierdolnie mnie w ucho jakis nowy rewolucyjny rodzaj dzwięku, szukam czegos, co lekko i przyjemnie się słucha i cos takeigo znajduję.

Zresztą muzy jest teraz tyle, ze zawsze się cos dobrego trafi, trzeb tylko chciec szukać.

Phantom napisał(a):A do czasów EOL trendsetterem w dużej mierze był Ferry Corsten. Zobacz choćby, od kogo zaczął się szał na supersaw, a potem electro trance. Natomiast partie wokalne w jego kawałkach były już w chwili, gdy wydawał jako System F. Zresztą trudno uważać, że po porzuceniu tego projektu wydawał gorsze numery, a już na pewno nie bardziej kiczowate.


Hmm.. nie dam sie co do tego przekonac. Ferry odkad porzucil swoj stary alias trzymał się raczej z dala od Armina Tiesto i PvD jesli chodzi o kierunek swojej muzyki i popularnosc. Zgodzę się, ze zawsze i jako pierwszy eksperymentował z electro, ale nie wydaje mi się, zeby akurat to jego osoba zainspirowała az tak bardzo swiat trance'u. Gdyby faktycznie bylo tak jak mowisz, to Corsten nie bylby do tej pory na tkaim uboczu DJ Maga chociazby, a zacząłby w nim liderować, on natomiast ze swoją muzą nigdy nie zyskał az tak duzej popularnosci, zeby nawet wygrac ten głupi konkurs popularnosci...
Julius
 
Wiek: 35
Skąd: Wrocław

Re: Kto z was jeszcze słucha trance'u?

Postprzez phantom 17 wrz 2010, 19:06

Tylko o jakim uboczu my tu mówimy? Przecież Corsten regularnie plasował się w czołówce DJ Maga, do której zresztą nie przywiązywałbym tak dużej uwagi. Nie rozsądzimy tego nigdy, czy jego electro trance był decydujący dla późniejszego rozwoju tego stylu, ale jeśli mowa o supersaw i electro w transie, to Ferry Corsten zawsze będzie wymieniany na początku (w przypadku supersaw obok Rank 1). A Tiesto, Armin i PvD, których uważasz za bardziej wpływowych, nigdy z electro nie eksperymentowali, a już na pewno nie na taką skalę, jak Corsten.

Poza tym z nich wszystkich Ferry'emu zawsze było najdalej do mainstreamu. Nie mówię, że teraz jakoś brzydzi się komercją, ale pomijając Guru i kilka featuringów z synthpopowymi dziadkami, raczej omijał nachalne radiowe projekty. Samo wyobrażenie o globalnej popularności też jest bardzo trudne do uchwycenia. Ferry Corsten, szczególnie jeszcze jako System F, był bardzo lubiany w Japonii. Zresztą jeden z późniejszych numerów, "Kyoto", powstał w trakcie tournee w tym kraju.
phantom
 
Wiek: 36
Skąd: wlkp.

Re: Kto z was jeszcze słucha trance'u?

Postprzez Julius 18 wrz 2010, 15:55

Nie kwestionuje popularnosci Corstena na świecie, ale jak na moje oko, to w Europie zawsze jednak odstawał, a to właśnie na naszym kontynencie najwięcej się dzieje i dzialo, Ameryka Pn i Azja to raczej bonusy...

Dlatego mimo, ze Ferry najwcześniej sięgał po elementy electro, to akurat w jego wykonaniu nie byly one tak mocno uznawane i popularne jak twórczosc wielkiej trójki... Dla mnie jednak ci mainstreamowi artysci najwięcej namieszali...
Julius
 
Wiek: 35
Skąd: Wrocław

Re: Kto z was jeszcze słucha trance'u?

Postprzez JohnnyKnoxville 19 wrz 2010, 16:40

Stelmach przesłuchaj sobie tego to Ci jaja urwie

Rory James - Memory Flush (The Viceroy remix)
The Viceroy & KOTO - The Horror
Iio - Rapture (Ian Betts Rework)
Tony De Vit - I Don't Care (Lee Haslam's Tech Trance Remix)
Liquid Soul - Global Illumination (McMahon & Marcuscha Remix)
McMahon & Marcuscha - Act Like You Know
Sash - Mysterious Times (John Dopping Remix)
Dogzilla - Dogzilla (John Dopping's Dopzilla Remix)
AJ Hutch - Saint Marie (John Dopping Remix)
John Dopping - Cognition 20/10
Cern - The Message (John Dopping Remix) 20/10

UK miażdży..... Kurw.................a
skromnie :P
John Askew - The Witch
Rory James - Memory Flush (The Viceroy remix)
The Viceroy & KOTO - The Horror
Iio - Rapture (Ian Betts Rework)
Tony De Vit - I Don't Care (Lee Haslam's Tech Trance Remix)
Liquid Soul - Global Illumination (McMahon & Marcuscha Remix)
McMahon & Marcuscha - Act Like You Know !!!! \o/
Sash - Mysterious Times (John Dopping Remix) !!!! \o/
John Dopping - Cognition !!!! \o/
Nick Sentience feat. DJ Kristian - Threshold
Kaeno & Denzo - North Star (Des Mcmahon Remix)
Avatar użytkownika
JohnnyKnoxville
John Askew fan
 
Skąd: http://www.recoverworld.com Parczew/Lublin

Re: Kto z was jeszcze słucha trance'u?

Postprzez Stelmach 28 lis 2010, 19:09

JohnnyKnoxville napisał(a):John Dopping - Cognition 20/10
Cern - The Message (John Dopping Remix) 20/10


No te zwłaszcza najlepsze :D

Remix do I Don't Care, chyba lepszy jednak Kearneya w starym wydaniu. Od Tonego De Vit'a niezmiernie lubimy z Nexusem mocno acid'owy:



A wracając do tematu, trance jest skończony, podobnie jak Małysz :D
Stelmach
Rave on!
 
Skąd: Łódź

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dyskusja ogólna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości

cron