Muzyka dla przestrzeni...

szukam
Ogólna dyskusja na temat muzyki.

Powrót do Dyskusja ogólna

Muzyka dla przestrzeni...

Postprzez jungle1234 16 paź 2010, 18:43

Witam! Wiem, iż tytuł tematu dziwnie brzmi, lecz niestety nie mogłem wymyślić niczego lepszego. W każdym razie to tu mam zamiar przybliżyć o co mi dokładnie chodzi.

Muzyki elektronicznej dopiero zaczynam słuchać, więc nie za dużo o niej wiem. Z uwagi na to, że widzę w tej muzyce wielki potencjał dźwiękowy itd., mam nadzieję na sukces w znalezieniu swojego gatunku, bądź chociaż pojedyńczego wykonawcy... No właśnie i o to bym chciał was prosić. O pomoc ( np. podanie nazw twórców, bądź gatunków). Błądzę po tym świecie już pewien czas, wpisując bez skutku różne nazwy jak np. techno, trance itd. itp. Lecz niestety nie zauważam niczego ciekawego. Jak na razie spodobał mi się psytrance, który jest bardzo ciekawą muzyką, lecz niestety na dłuższą metę nudzącą... Fajny jest też ambient, ale to pojedyćze produkcje, bardziej dynamiczne ( choć z uwagi na moje rozeznanie w muzyce to może się nie zwać "ambientem"). Niestety jakieś kawałki gdzie przez cały utwór słyszę tylko jakieś szumy bądź inne dźwięki, mnie nie rajcują. Lubię się rozpływać w dynamiczniejszej muzyce, ponieważ lubię jej słuchać na leżąco i nie chce po paru minutach zasnąć, z powodu braku rozwoju akcji ( jeżeli pozwolicie, że tak to ujmę). Ale starczy już tego. musze napisać konkrety. Szukam czegoś co jest klimatyczne. Chciałbym żeby muzyka w jakiś sposób oddawała przestrzeń (np. kosmos). Lubię klimaty związane z przyrodą, ludźmi, mrokiem, przestrzenią kosmiczną, ufo, nowymi technologiami itd. Lubię rzeczy melodyjne i dynamiczne ( mówiąc dynamiczny, chodzi mi o to, żeby utwór się jakoś rozwijał), ale nie pogardzę również czymś mniej melodyjnym niosącym ze sobą jakiś klimat. Oczywiście nie liczę też na rzeczy strasznie banalne... Ale trudno jest mi ująć co jest tak na prawdę banalne ;)

Byłbym bardzo wdzięczny za podanie czegoś, a jeżeli nie jest to możliwe o powiedzenie po prostu, że tego tu nie znajdę, i że chyba pomyliłem muzykę :P
jungle1234
 

Re: Muzyka dla przestrzeni...

Postprzez PaulCane 16 paź 2010, 19:38

trochę wypiłem więc nie będę dużo pisał

polecam:
Art of Trance
Union Jack
i inne Platipusy

poza tym Psy Breaks:
Beatman and Ludmilla
Eshericks
Far Too Loud
i inne Dub Elements

obadaj też House:
Joris voorn
2000 and One
Jay Lumen itd.

jak wytrzeźwieje to może napiszę coś więcej
PaulCane
Paua
 
Wiek: 31
Skąd: Białystok

Re: Muzyka dla przestrzeni...

Postprzez dj3500 16 paź 2010, 20:27

Jeśli szukasz przestrzeni, kosmosu i klimatu, a jednocześnie pewnej dynamiki, to narzuca mi się taki gatunek jak progressive. Jeśli mam polecić coś konkretnego to np. obadaj produkcje pana Kay-D.
Avatar użytkownika
dj3500
Administrator
 
Wiek: 33
Skąd: Wrocław

Re: Muzyka dla przestrzeni...

Postprzez phantom 16 paź 2010, 21:13

Jaia - "Ficiton". Koniecznie.

Oliver Lieb - "Constellation"
The Ambush - "The Ambush"
Yagya - "Rigning"
Kaito - ambientowa stylistyka + (stonowany) techniczny bit

A z kosmicznych rzeczy klasyka - Blue Planet Corporation - "A Blueprint for Survival".
phantom
 
Wiek: 36
Skąd: wlkp.

Re: Muzyka dla przestrzeni...

Postprzez peterhol9 16 paź 2010, 21:26

dobrze żeś kolego trafił. Zaraz wujek Peterhol Cię naprowadzi. Na początek polecam dwa swoje sety ( :D ) . Gatunek progressive:

http://enhanced-perception.com/download/199

1. M&D Substance - Sadako & The Thousand Paper Cranes
2. Terje Bakke - Beloved Maik
3. East Cafe - Come to me (Elfsong rmx)
4. Emphased reality - Other worlds (ID rmx)
5. M&D Substance - Walking alone (Remake)
6. Bakke & Joni - Envision
7. Manipura - Slitz
8. Tenthu - Essencia
9. Alucard vs. Team4 - Winter soul

http://enhanced-perception.com/download/195

1. Markus Schulz feat. Andy Moor - Daydream (Ormatie rmx)
2. Panoptic - Surface (Ormatie rmx)
3. Deadmau5 - Faxing Berlin
4. Taxi - Glistening
5. Emphased reality feat OPN - Other worlds
6. Benya - Dione

Dalej możemy zapezentować koilka moich faworytów:










reszta później.. :)
I LOVE RUSSIAN AND GREEK PROGRESSIVE

Obrazek
Avatar użytkownika
peterhol9
yoma
 
Wiek: 38
Skąd: Tomaszów Lubelski/Lublin

Re: Muzyka dla przestrzeni...

Postprzez jungle1234 18 paź 2010, 18:37

Dziękuję wszystkim za odzew. Nie miałem jeszcze okazji, ale z pewnością sprawdzę te propozycje. Potem może napiszę co sądzę.
jungle1234
 

Re: Muzyka dla przestrzeni...

Postprzez kiki 18 paź 2010, 21:26

oj tam ciocia kiki doradzi! kobieta wie co najlepsze!

klimatyczny kawalek to polecam np ten:

http://www.youtube.com/watch?v=67kt5Xqq7Oc - jeden z favoritow :)
Obrazek
Avatar użytkownika
kiki
z Afryki
 
Wiek: 37
Skąd: Wrocław

Re: Muzyka dla przestrzeni...

Postprzez JohnnyKnoxville 24 paź 2010, 15:11

Słuchaj chłopaków powyżej dobrze Ci doradzili....

Ja Polceam Psy Trance....
Np takich kolesia jak Day.Din, a także innych z wytwórni Spin Twist lub Blue Tunes....

Day Din - In memory of Cosma


Polecam też tego kolesia >>>> Mark Illife i jego numer Electronic Cities, który rył mi beret przez kilka miesięcy
odsłuch na jego myspace niestety tylko http://www.myspace.com/markiliffe

Ten kawałek też Ci powinien przypasić.... (NIe Psy)


tylko że tak na prawe to nie radziłbym Ci zaczynać słuchania elektroniki od PsyTrance'ów bo to już tak jakby wyskoi poziom muzyczny i możesz się zrazić ogólnie do muzyki elektronicznej jak Ci nie podejdzie, albo uznasz że to jest nudne bo nie będziesz wystarczająco tego czuł i rozumiał i by było szkoda... Ja bym Ci radził najlepiej zacząć od czegoś przystępnego np. to co podał Peterhol, później zwiększać tempo i obadać sobie UK Trance... No a później bierz się za co chcesz..


Natomiast po chwili zastanowienia jeżeli chodzi Ci o samą przestrzeń to polecam trzy numery z największą przestrzenią jakie znam....







+ do tego większość produkcji Hemsock'a i Jenningsa z pogranicza Psy i UK Trance'u
skromnie :P
John Askew - The Witch
Rory James - Memory Flush (The Viceroy remix)
The Viceroy & KOTO - The Horror
Iio - Rapture (Ian Betts Rework)
Tony De Vit - I Don't Care (Lee Haslam's Tech Trance Remix)
Liquid Soul - Global Illumination (McMahon & Marcuscha Remix)
McMahon & Marcuscha - Act Like You Know !!!! \o/
Sash - Mysterious Times (John Dopping Remix) !!!! \o/
John Dopping - Cognition !!!! \o/
Nick Sentience feat. DJ Kristian - Threshold
Kaeno & Denzo - North Star (Des Mcmahon Remix)
Avatar użytkownika
JohnnyKnoxville
John Askew fan
 
Skąd: http://www.recoverworld.com Parczew/Lublin

Re: Muzyka dla przestrzeni...

Postprzez djin 27 paź 2010, 3:10

jeżeli ambient jest dla Ciebie muzyką, po której idziesz spać, to znaczy że słyszysz tą muzykę, ale jej nie słuchasz ;)

pozdro
Obrazek
Avatar użytkownika
djin
wlądca orientu
 
Wiek: 41
Skąd: Kołobrzeg/Szczecin

Re: Muzyka dla przestrzeni...

Postprzez Vibez 27 paź 2010, 5:37

Taki jest właśnie ambient. Zawsze był. Miał być muzyką tła, czymś co towarzyszy chwili zamiast jej przewodniczyć ;) Ja tam non stop usypiam przy ambiencie, bo może i przez większość czasu nie zwracam uwagi na muzyke, ale zajebiście miło jest usłyszeć kojące dźwięki w przerwie między jedną myślą a drugą w trakcie usypiania , albo jeszcze lepiej, w środku nocy np przez sen (zdarza się).
Avatar użytkownika
Vibez
aka Douglas Howarth
 
Wiek: 35
Skąd: Jastrzębie Zdrój | Kraków

Re: Muzyka dla przestrzeni...

Postprzez paauli_83 27 paź 2010, 8:05

Vibez napisał(a):albo jeszcze lepiej, w środku nocy np przez sen
uwielbiam to uczucie, słyszeć muzykę własnie przez sen :)

Ja natomiast, polecę Ci to co mnie urzeka i sprawia ze ta przestrzeń jest bardzo schludnie, technicznie i bujająco w obłokach wypełniona, zatem:
Ellen Allien & Apparat - album Orchestra of Bubbles (minimal, techno) bezapelacyjnie najlepszy duet jeśli chodzi o muzykę elektroniczną;


Paul Kalkbrenner - album Berlin Calling (minimal, techno);


Clubroot - album S/T jak i album II-MMX poniżej trailer z albumu MMX (dubsteep lecz bardziej oscylowała bym w określeniu jako ambient z elementami dubsteepu)


Vibrasphere - cała dyskografia wszelakie albumy i epki (psytrance, progressive trance)


Trentemøller - album The Last Resort


Carbon Based Lifeforms c- ałość dyskografii o ile dobrze się czujesz w gatunku ambient.


Asura - bezapelacyjnie tegoroczny świeżutki album 360 jak i cała dyskografia, a poniżej masz kawałek który wzbudza niesamowite emocje.


H.U.V.A. Network cała dyskografia (ambient, psychill)


The American Dollar cała dyskografia - warto (post-rock, ambient)


No ok narazie starczy bo mogłabym tak wymieniać w nieskończoność :)

Jeszcze coś dodam dwa kawałki, które w dniu wczorajszym poprostu mnie oczarowały bardzo bardzo mocno...

Avatar użytkownika
paauli_83
 
Wiek: 40
Skąd: from your head

Re: Muzyka dla przestrzeni...

Postprzez drevni 02 lis 2010, 22:16

djin napisał(a):jeżeli ambient jest dla Ciebie muzyką, po której idziesz spać, to znaczy że słyszysz tą muzykę, ale jej nie słuchasz

a ja się podpisuję pod tym rękami nogami... a w ogóle całym ciałem i duszą :D
Avatar użytkownika
drevni
 
Wiek: 38
Skąd: małopolska


Powrót do Dyskusja ogólna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 13 gości