Muzyka podobna do Faithless

Ogólna dyskusja na temat muzyki.

Powrót do Dyskusja ogólna

Muzyka podobna do Faithless

Postprzez dezoo 08 lis 2011, 23:00

Witam forumowiczów

Wkręcam się coraz bardziej w elektronikę i na początek mam dwa pytania:

1 ) Możecie podpowiedzieć jakieś muzyczki podobne do Faithless ?

Ogólnie szukam wszelkiej dobrej muzyki elektro więc będę wdzięczny za każdą odpowiedź.

2) Czy są jakieś konkretne miejsca w sieci gdzie można pobrać mp3 z wysokim bitrate , większość które spotykam jest fatalnej jakości..
dezoo
 
Wiek: 44
Skąd: Starachowice - Kalisz

Re: Muzyka podobna do Faithless

Postprzez Monisia 08 lis 2011, 23:07

tu prędzej możesz się pokłócić a nie uzyskać odpowiedzi na te pytania ...
google.pl
jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma
Avatar użytkownika
Monisia
black diamond
 
Wiek: 35
Skąd: Wawa-Turek

Re: Muzyka podobna do Faithless

Postprzez dezoo 09 lis 2011, 0:47

Aż tak drażliwa społeczność..?
Jestem świadomy istnienia przeglądarki google jednak muzyki jest na świecie sporo i coś trzeba wybrać
a mnie wciąga coraz bardziej elektronika więc mniemam że dobrze trafiłem..
Co do muzyczki to podoba mi się ostatnio Kevin Yost i Synkro .

Przejrzałem forum i znalazłem sporo fajnych rzeczy - niemniej jednak będę wdzięczny za info
dezoo
 
Wiek: 44
Skąd: Starachowice - Kalisz

Re: Muzyka podobna do Faithless

Postprzez Matvel 09 lis 2011, 8:10

1) http://www.lastfm.pl/music/Faithless/+similar

2) tutaj google to chyba jedyna odpowiedź. Przecież teraz jest masa forum z multum spiraconej muzyki w normalnej jakości, czyli takiej w jakiej jest w sklepach
Matvel
 
Wiek: 37
Skąd: B-stok

Re: Muzyka podobna do Faithless

Postprzez sector 09 lis 2011, 15:02

dezoo napisał(a):Aż tak drażliwa społeczność..?

Jest taka piosenka "nigdy nie wierz kobiecie, dobra rade Ci dam..." ;)
Avatar użytkownika
sector
the king of bongo!
 
Wiek: 38
Skąd: /dev/null

Re: Muzyka podobna do Faithless

Postprzez phantom 09 lis 2011, 16:35

Tak, dobry numer:


Trudno dokładnie podpowiedzieć, jaki inny zespół/wykonawca może ci się spodobać i jest jednocześnie bardzo podobny do Faithless. Które albumy, kawałki Faithless lubisz najbardziej?

Lista z last.fm jest dobra na początek, jednak w przypadku tak popularnej grupy trzeba liczyć się z tym, że może być zafałszowana. Powstaje przecież na podstawie tego, czego najczęściej słuchają fani Faithless, przez co trafiają na nią w pierwszej kolejności wykonawcy popularni i tworzący w podobnym okresie. Mimo to jeśli szukasz dobrej elektroniki, to i tak musisz przejść przez Underworld (zacznij od "Dubnobasswithmyheadman"), które jest szczególnie podobne na tej płycie do Faithless z lat 90. - nośne melodie w refrenach i 'melorecytacja'. Natomiast jeżeli wolisz materiał z "No Roots" i "To All New Arrivals", a właściwie tę łagodniejszą stronę Faithless, to sprawdź inny projekt Rollo - Dusted ("When We Were Young").
phantom
 
Wiek: 36
Skąd: wlkp.

Re: Muzyka podobna do Faithless

Postprzez dezoo 10 lis 2011, 0:50

Dzięki za info.
W sumie trochę nie przemyślane pytanie zadałem bo Faithless dość specyficzna muzyka i pewnie niełatwo znaleźć podobnych wykonawców.
Nie mam przeglądu w ich wszystkich płytach bo słyszałem na razie tylko "No Roots" i "Outrospective" + parę hitów z tuby.
Zresztą mnie się podoba prawie każdy ich utwór , więc tą drogą nie dojdziemy do moich preferencji.
Bardzo fajne te muzyczki które napisałeś.
Do tego wygmerałem trochę z top listy na forum i już mam sporo do słuchania.
Generalnie trawie każde dobre elektro najlepiej trochę zakwaszone, no i żeby miało jakiś bit ( nie wchodzi mi tylko totalna sieczka bez ducha i wolne kawałki pod muzykę relaksacyjną podchodzące).
Kai Tracid "Trans and Acid" też mi wpadł w ucho.

Macie może ciekawsze pomysły na ściąganie mp3, 320 niż torrenty i chomikuj ?
dezoo
 
Wiek: 44
Skąd: Starachowice - Kalisz

Re: Muzyka podobna do Faithless

Postprzez Matvel 10 lis 2011, 16:37

dezoo napisał(a):Macie może ciekawsze pomysły na ściąganie mp3, 320 niż torrenty i chomikuj ?


Teraz naprawdę jest masa stron/forum i naprawdę większość rzeczy wystarczy wpisać w google.
Matvel
 
Wiek: 37
Skąd: B-stok


Powrót do Dyskusja ogólna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości

cron