Koncert to swoisty przekrój przez muzykę elektroniczną XX i XXI wieku. Wystąpią artyści reprezentujący kilka sfer – tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją karierę, tych którzy na swoim koncie mają już kilka sukcesów oraz ikony gatunku, znane i unikatowe.
http://www.facebook.com/events/382317855147475
Koncert rozpocznie najmłodszy artysta, kompozytor muzyki elektronicznej skupionej
w odcieniach zrytmizowanego ambientu. Ma już na koncie kilka produkcji, które wkroczyły nawet w świat teatru. Wiedza na temat realizacji muzycznej daje mu ogromne pole manewru zarówno podczas produkcji materiałów w studio, jak i na scenie. T.picker (Tomasz Wróblewski) zaprezentuje kilka autorskich kompozycji, które będą wstępem do dalszej części widowiska.
http://www.facebook.com/t.picker.music
Snipz, aka Chilleader (Marcin Piątyszek), producent dziennikarz muzyczny i DJ. Snipz to jego nowy projekt, w którym ambientowe, przestrzenne plamy, soczyste synthy i bity tworzą głęboką, mocno zbasowaną całość. To podróż pośród różnorodnych, współczesnych brzmień elektronicznych m. in. spod znaku glitch i IDM. Podczas live’a zaprezentuje swoje najnowsze produkcje, osadzone w syntetycznym, skondensowanym, a zarazem przestrzennym i świeżym elektronicznym brzmieniu. Jego live act to medytacja w mieście, pochłanianie jego struktury, transcendencja miasta jako żywego organizmu, inspiracja jego surowością, ascezą, minimalizmem i nieustanną pulsacją. Całość dopełniona zostanie wizualizacjami Marka Straszaka.
http://soundcloud.com/snipz-1
Kolejnym artystą będzie Przemysław Mieszko Rudź, który w swoich występach łączy muzykę elektroniczną z elementami harmonii rocka progresywnego, grą świateł i wizualizacjami o tematyce często wkraczającej w świat astronomii. Na koncercie zagra nowy materiał (wzorem starych koncertów Tangerine Dream albo Klausa Schulze, którzy na każdy koncert przygotowywali nowe kompozycje), jak również przekrój tego co stworzył do tej pory. Oprawa koncertu to światła, lasery i dym.
http://www.przemyslawrudz.com/
Ostatnim a zarazem najbardziej znanym artystą będzie Władysław Komendarek, wywodzący się z grupy Exodus. Koncertujący w kraju jak i za granicą, zaprezentuje prawdziwe show, w którym nie będzie ani chwili wytchnienia zarówno dla uszu jak i oczu. Pokaz będzie zawierał elementy oddziałujące na wiele zmysłów. Materiał z wczesnej twórczości artysty ukazujący wcześniejsze techniki gry na instrumentach klawiszowych pozwoli cofnąć się w czasie, by przebijając się przez kolejne utwory dobrnąć do najnowszych dzieł, które powstają w najnowszej technologii zarówno muzycznej jak i wizualnej.
http://www.e-sochaczew.pl/komendarek/start.htm
Koncert 25 maja, godzina 19:00,
Wyższa Szkoła Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu, ul. Kutrzeby 10