Motyw wojenny

Ogólna dyskusja na temat muzyki.

Powrót do Dyskusja ogólna

Motyw wojenny

Postprzez badzio 06 sty 2009, 21:24

yo, szukam jakiegoś ciekawego tracka, gdzie przez jakiś czas przewijają się motywy wojenne. Najlepiej koło 2, 3 minut. Jakieś świsty moździerzy, wystrzały z armat, karabinów, okrzyki wojenne i takie tam bzdury. Nie musi to być koniecznie trance. Track może być obojętny gatunkowo. Długość też nie ma znaczenia, bo tak czy tak sobie wytnę najciekawsze momenty. Pomoże ktoś?

za dwa dni prowadzę zajęcia z bachorami w szkole i chce im zrobić mały rozgardiasz na lekcji. Stąd moja nietypowa prośba ;)
badzio
 
Wiek: 36
Skąd: Bydgoszcz/Fordon

Re: Motyw wojenny

Postprzez phantom 06 sty 2009, 21:58

"Between 2 Fires" Vincenta de Moora, no i skoro nie ma ograniczenia gatunkowego, to oczywiście Metallica - "One". Trudno będzie znaleźć coś lepszego :).
phantom
 
Wiek: 36
Skąd: wlkp.

Re: Motyw wojenny

Postprzez Monisia 07 sty 2009, 10:38

na pewno znajdziesz w jakieś grze wojennej a może w Commandosie ??

http://pl.youtube.com/watch?v=uCVDYOD1J0o
http://pl.youtube.com/watch?v=yDipMUIKQ ... re=related
jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma
Avatar użytkownika
Monisia
black diamond
 
Wiek: 35
Skąd: Wawa-Turek

Re: Motyw wojenny

Postprzez badzio 07 sty 2009, 15:14

Nooo! Niezłe, o takie coś mniej więcej mi właśnie chodziło. Zwłaszcza ten trailer z drugiej części mi pasuje. Że też wcześniej nie pomyślałem o grach [']
badzio
 
Wiek: 36
Skąd: Bydgoszcz/Fordon

Re: Motyw wojenny

Postprzez Monisia 07 sty 2009, 20:09

jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma
Avatar użytkownika
Monisia
black diamond
 
Wiek: 35
Skąd: Wawa-Turek

Re: Motyw wojenny

Postprzez Taurus 11 sty 2009, 15:30

Może spodoba Cię tez kawałek Comy - Ocalenie, chociaż tutaj odgłosy wojny trwają zaledwie ok 1 minuty. Ale sprawdzić zawsze można ;)
http://www.youtube.com/watch?v=rYdo3NQ1YmY
Avatar użytkownika
Taurus
 
Wiek: 38
Skąd: Łódź

Re: Motyw wojenny

Postprzez badzio 11 sty 2009, 15:51

Już dawno po ptakach. Wykorzystałem komandosów. Temat można zamknąć
badzio
 
Wiek: 36
Skąd: Bydgoszcz/Fordon

Re: Motyw wojenny

Postprzez djin 11 sty 2009, 16:07

Oglądał ktoś We Were Soldiers ?
W sumie można bardziej zaliczyć to do ciszy przed wojną, ale samo wplecenie numeru jest po prostu genialne i pasuje do wojny jak ulał. Polecam! Zarówno numer jak i cały film
http://www.youtube.com/watch?v=ZPr9g3EVz-o

A note on Sgt. MacKenzie by Willie Younie in the March 2002 issue of The Rothsian

The lament, "Sgt MacKenzie", is written and sung by Joe Kilna Mackenzie son of Maria McCabe and the late Alex McCabe of Provost Christie Drive, Rothes. Joe wrote the song in memory of his Grandfather a Moray man, from Bishopmill, who along with hundreds of other Seaforth Highlanders from the Elgin/Rothes area went to fight in the great war. Sgt Charles Stuart MacKenzie was bayoneted to death at, the age of 35, while defending one of his badly injured colleagues in the hand to hand fighting of the trenches.

W ogóle nie myślałeś badzio właśnie o jakichś ambientach ? Jest tego wiele z motywami wojennymi. Chyba, że raczej nie szukasz klimatów pustynnych wojen, gdzie brodate czarodziejki latają z maczetami. Ja ze swojej strony poleciłbym niemiecki projekt ambientowy Arbre Noir, w szczególności albumy Serpent i Roam (z naciskiem na ten drugi, jeśli chodzi o siarkowy klimat wojny unoszący się w powietrzu. Dunes, Roam, Beehives, Dusted, Growth). Obadaj to.

Jak ci się spodoba, to mogę więcej takich klimatów wygrzebać, tyle że nie wiem, czy to się nadaje do szkoły, bo te bękarty same jeszcze się pomordują :D
Obrazek
Avatar użytkownika
djin
wlądca orientu
 
Wiek: 41
Skąd: Kołobrzeg/Szczecin

Re: Motyw wojenny

Postprzez djin 11 sty 2009, 16:08

ano spóźniłem się ;) dobra nie ważne
Obrazek
Avatar użytkownika
djin
wlądca orientu
 
Wiek: 41
Skąd: Kołobrzeg/Szczecin


Powrót do Dyskusja ogólna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 16 gości