FME @ Last.fm

Ogólna dyskusja na temat muzyki.

Powrót do Dyskusja ogólna

FME @ Last.fm

Postprzez sector 15 sty 2009, 2:35

Zapewne wielu z was pamięta ten temat z forum którego nazwy nie wymieniamy. Większość użytkowników już ma konta na last.fm, jednak gdyby ktoś nie miał, to trochę informacji na ten temat.

Obrazek

Co to jest last.fm?
Last.fm jest to internetowa radiostacja oraz system muzycznych rekomendacji, który połączył się z siostrzanym projektem Audioscrobbler w sierpniu 2005.

System tworzy szczegółowe profile gustu muzycznego każdego z użytkowników, pokazując ich ulubionych artystów oraz autorów na spersonalizowanych stronach. Uwzględniane są przy tym utwory odtworzone z filtrowanych kanałów radiowych udostępnianych przez serwis oraz dodatkowo zarejestrowane przez aplikację Last.fm zainstalowaną na komputerze użytkownika i pobierającą informację z odtwarzacza multimedialnego.



Po co mi tak właściwie konto na last.fm?
Ostatnio najbardziej rozwiniętym serwisem na Last.fm stała się strona spersonalizowanych rekomendacji. Strona przedstawia listę utworów rekomendowanych bezpośrednio danemu użytkownikowi lub grupie, do której należy, dzienniki innych użytkowników dotyczące słuchanych artystów lub napisane przez użytkowników słuchających podobnej muzyki. Na stronie znajduje się także „radio rekomendacji”, które odgrywa specjalnie wyselekcjonowaną muzykę na podstawie utworów odsłuchanych przez użytkownika w ostatnim tygodniu. Strony użytkowników posiadają „Gust-o-metry” które pokazują kompatybilność gustów muzycznych dwóch użytkowników.


Jak to działa?
Najpierw należny wejść na stronę http://www.last.fm/join i się zarejestrować. Podajemy swój nick oraz hasło. Dane z formularza rejestracyjnego należy wpisać do odpowiednie miejsce w opcjach odtwarzacza mp3/audio lub pluginu, który będziemy używać do scroblowania utworów.



Lista obsługiwanych odtwarzaczy:
* AlbumPlayer
* Amarok
* BMPx
* Helium Music Manager
* Herrie
* Listen
* MP3Toys
* Rhythmbox
* VUPlayer
* XBMC (wcześniej Xbox Media Center)
* MediaPortal
* YamiPod




Lista wtyczek do odtwarzaczy:
* AmigaAMP
* Audacious
* Banshee
* Beep Media Player
* foobar2000
* gmusicbrowser (nieoficjalna wtyczka)
* LAUNCHcast
* iTunes
* MediaMonkey (używa wtyczki Winampa)
* J. River Media Center
* MPD
* Muine (nieoficjalna wtyczka)
* musikCube (nieoficjalna wtyczka w wersji beta)
* Noatun
* Quintessential Player/QCD
* Quod Libet
* Pandora (strona internetowa)
* Songbird (program)
* SlimServer
* Winamp
* Windows Media Player
* XMMS
* XMPlay
* Yahoo Music Engine



Jak dołączyć do grupy FME?
Wystarczy wejść na stronę http://www.last.fm/group/FME i wcisnąć przycisk 'Join'.


Wymieniona została jedynie cześć korzyści płynących z posiadania konta na last.fm. Jeśli ktoś nadal nie jest przekonany 'czy warto', to pytajcie na forum. Na pewno 'starzy' użytkownicy wam pomogą w podjęciu decyzji a także w razie ewentualnych problemów!

source: http://pl.wikipedia.org/wiki/Last.fm | http://last.fm
Avatar użytkownika
sector
the king of bongo!
 
Wiek: 38
Skąd: /dev/null

Re: FME @ Last.fm

Postprzez Transi 15 sty 2009, 7:19

Ja również :P
Avatar użytkownika
Transi
Keep It Dark
 
Skąd: Gorlice

Re: FME @ Last.fm

Postprzez Matvel 15 sty 2009, 10:31

I ja też ;]
Matvel
 
Wiek: 37
Skąd: B-stok

Re: FME @ Last.fm

Postprzez Monisia 15 sty 2009, 10:51

słyszałam o tym sporo ale jakoś się nie zarejestrowałam, może najwyższy czas... znając siebie nie połapie się w tym w ogóle :P

ps: jak coś to mi pomożecie xD ??
jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma
Avatar użytkownika
Monisia
black diamond
 
Wiek: 35
Skąd: Wawa-Turek

Re: FME @ Last.fm

Postprzez sector 15 sty 2009, 12:38

NIE! :dorkdance:

Monisia napisał(a):nając siebie nie połapie się w tym w ogóle :P

musialabys byc strasznie ciemna zeby sie w tym nie polapac mowiac szczerze. Rejestracja i ogolnie odpalenie plugina czy tez odtwarzacza obslugujacego lasta jest tak skomplikowana jak rejestracja na forum ...
Avatar użytkownika
sector
the king of bongo!
 
Wiek: 38
Skąd: /dev/null

Re: FME @ Last.fm

Postprzez Monisia 15 sty 2009, 12:53

dziękuje za wyjaśnienie Sector nie musisz być aż tak dobity... :]
jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma
Avatar użytkownika
Monisia
black diamond
 
Wiek: 35
Skąd: Wawa-Turek

Re: FME @ Last.fm

Postprzez phantom 15 sty 2009, 13:46

sector napisał(a):Ostatnio najbardziej rozwiniętym serwisem na Last.fm stała się strona spersonalizowanych rekomendacji. Strona przedstawia listę utworów rekomendowanych bezpośrednio danemu użytkownikowi lub grupie, do której należy

Przyznajcie się: korzystał ktoś kiedyś z tego? :D

Idea dobra i realizacja raczej też, bo dla kogoś, kto nie śledzi wydawnictw na bieżąco czy nie przykłada większego zainteresowania, rekomendacje są na wyciągnięcie ręki i to coraz bardziej trafne. Ja jednak nie pamiętam, żebym kiedykolwiek szukał jakiegoś utworu, albumu dzięki poleceniu last.fm :). Zawsze różne fora internetowe i discogs miały pierwszeństwo, a nawet wyłączność. No i tak trzeźwo patrząc, to wychodzi na to, że sukces last.fm ma takie same podstawy, jak popularność wszystkich innych portali społecznościowych. Te wszystkie podsumowania, zestawienia, rosnące cyferki i liczby i... dodawanie do znajomych :twisted:, wychodzą chyba na pierwszy plan względem systemu rekomendacji i tylko eksponują kolejne wady i próżność ludzi ;).
phantom
 
Wiek: 36
Skąd: wlkp.

Re: FME @ Last.fm

Postprzez yaper 15 sty 2009, 21:34

Dobrze, jestem z Wami :)
TRANCE ENGINEERING

"Bóg stworzył trance, a następnie człowieka, aby człowiek mógł słuchać trance, lepszego dzieła Bożego oczekiwać nie możemy(...)"

last.fm
Avatar użytkownika
yaper
dole
 
Wiek: 36
Skąd: Małopolska

Re: FME @ Last.fm

Postprzez sector 15 sty 2009, 23:47

phantom napisał(a):Przyznajcie się: korzystał ktoś kiedyś z tego? :D

W sumie ja nigdy, jednak dla kogos, kto nie jest zwiazany z trance, to w sumie jest fajna sprawa. Chce sie zaglebic w muzyke, wchodzi na lasta i tam mu pokazuje co i jak, czego moze posluchac, jakich artystow obadac i to wszystko na dodatek (przewaznie) z kawalkami, ktore mozna przez streama posluchac na www.

Inna opcja, ktora jest przydatna a w zasadzie bajerancka to robienie podpisow na fora itp. Wstawiasz sygnaturke i ktos wie jak bardzo undergroundowy jestes :)

Co mi sie jeszcze podoba to to ze mozna zakladac grupy to raz. A dwa ze prowadzone sa statystyki dzieki czemu mozesz z ciekawosci obadac to bylo dobre w tym roku a co nie. Czego sluchales najwiecej razy a czego praktycznie wcale. Dzieki temu np. wiem ze Essential Mix sp. Barego byl wypasiony na maxa i nic mu w zasadzie w moim rankingu nie dorastalo do piet o./
Avatar użytkownika
sector
the king of bongo!
 
Wiek: 38
Skąd: /dev/null

Re: FME @ Last.fm

Postprzez Rapture 17 sty 2009, 15:34

phantom napisał(a):dodawanie do znajomych

W tym wypadku to chyba myspace i nasza-klasa maja pierwszenstwo. Na last raczej nieliczne sa przypadki osob co dodaja do znajomych jak leci.
Obrazek
Avatar użytkownika
Rapture
Syn Wisternoffa, Brat Rosena
 
Wiek: 34
Skąd: Szczecin/Wrocław, PL

Re: FME @ Last.fm

Postprzez bAchoR 22 sty 2009, 15:15

A dla mnie te wszystkie pochodne ala last.fm podchodzą pod dziecineo.org :D
Dejan S. - Behind The Mountains (Original Mix) <3 <3 -> mój nowy przyjaciel.
bAchoR
Dwight Mayweather
 
Wiek: 37
Skąd: nigdzie i nigdy

Re: FME @ Last.fm

Postprzez sector 22 sty 2009, 18:03

to fajnie Rafal ze podzieliles sie swoja mega trafna opinia z nami!
Avatar użytkownika
sector
the king of bongo!
 
Wiek: 38
Skąd: /dev/null

Re: FME @ Last.fm

Postprzez Rapture 22 sty 2009, 21:55

sector napisał(a):to fajnie Rafal ze podzieliles sie swoja mega trafna opinia z nami!

IMO troche racji ma, ja juz nawet na myspace nie moge patrzec czasami, bo moja krzywa pozytywnej opinii o ludziach i wizji swiata spada ostro w dol. Ale z last.fm jeszcze nie jest tak zle, choc takie przypadki tez i na last sie zdarzaja.
Obrazek
Avatar użytkownika
Rapture
Syn Wisternoffa, Brat Rosena
 
Wiek: 34
Skąd: Szczecin/Wrocław, PL

Re: FME @ Last.fm

Postprzez sector 22 sty 2009, 21:57

Co ma wspolnego myspace, czyli w sumie strona gdzie przedstawiasz sie wraz z opisem, ze strona, ktora robi statystyki z tego czego sluchasz i ew. podsowa Ci jakies nowe propozycje? (oprocz dodawania znajomych nie widze za duzego podobienstwa).
Avatar użytkownika
sector
the king of bongo!
 
Wiek: 38
Skąd: /dev/null

Re: FME @ Last.fm

Postprzez bAchoR 23 sty 2009, 17:20

Marcin, żartowałem :)

Ale to nie do końca działa jak należy (last.fm). Przykład : ludzie którzy słuchają Schiller, słuchają także Blank & Jones ... DJ Kriss. Troche mija sie z prawda :)

Tak samo Ulrich Schnauss i pozuje podobnych wykonawców, a wcale nie są podobni ;]
Pozatym jakies statystyki. Ja sam jestem poszukiwaczem ...
Dejan S. - Behind The Mountains (Original Mix) <3 <3 -> mój nowy przyjaciel.
bAchoR
Dwight Mayweather
 
Wiek: 37
Skąd: nigdzie i nigdy

Re: FME @ Last.fm

Postprzez Qsi 23 sty 2009, 18:35

Wszystko zlikwidować, pozamykać portale, szkoły, zlikwidować narkotyki, alkohol ... wszystko! :)

a ja nie mam czasu i chyba już powoli chęci na aktywne uczestnictwo w tak wielu różnych społecznościach internetowych, tyle tego ostatnio powstało, że nie ogarniam
Avatar użytkownika
Qsi
 

Re: FME @ Last.fm

Postprzez sector 23 sty 2009, 20:35

bAchoR napisał(a):Marcin, żartowałem :)


Juz sie przyzwyczailem do Twojego zartu :]

bAchoR napisał(a):Ale to nie do końca działa jak należy (last.fm). Przykład : ludzie którzy słuchają Schiller, słuchają także Blank & Jones ... DJ Kriss. Troche mija sie z prawda :)

Tak samo Ulrich Schnauss i pozuje podobnych wykonawców, a wcale nie są podobni ;]
Pozatym jakies statystyki. Ja sam jestem poszukiwaczem ...

No tak, dlatego tak jak napisalem, te wszystkie 'propozycje' nie sa jeszcze w koncowej fazie i nie dzialaja do konca tak jak powinny. Nie mniej jednak nie jest to najwazniejsze na last.fm, a przynajmniej nie w chwili obecnej. Chociaz to dziala w sumie na bazie innych uzytkownikow, wiec zawsze sie znajdzie jakis ananas co np. slucha tak jak pisale schillera, faithlessa i np. krisa, maniecziek itp. Wiadomo ze to z nikoma czesc userow z lasta, ale widac ze na chwile obecna to tak funkcjonuje.

Tak jak pisalem wczesniej fajnie jest np. po roku itp. sprawdzic sobie na lascie czego sluchales najwiecej. Kto kroluje w na twojej playliscie, kogo sluchasz najczescie. Mozesz dziki tej stronie poznac inne osoby, ktore maja podobny gust i moga polecic Ci inne traki. Ja tak robie np. z Zielona. Slucham czegos, odpalam okienko lasta, guzik 'share' i leci do niej.

Qsi napisał(a):a ja nie mam czasu i chyba już powoli chęci na aktywne uczestnictwo w tak wielu różnych społecznościach internetowych, tyle tego ostatnio powstało, że nie ogarniam

tak jak mowilem wczesniej, a tez cierpie na maksymalny brak czasu, fajnie popatrzec pozniej na statystyki itp. Nikt Ci nigdzie nie karze pisac, ja w sumie tam nie pisze. No chyba ze w shoucie albo jak polecam Zielonej kawalek i to wszystko.
Avatar użytkownika
sector
the king of bongo!
 
Wiek: 38
Skąd: /dev/null

Re: FME @ Last.fm

Postprzez Enters 23 sty 2009, 21:49

Qsi napisał(a):Wszystko zlikwidować, pozamykać portale, szkoły, zlikwidować narkotyki, alkohol ... wszystko! :)

I nie będzie niczego :)

Też się dodałem już :P
aka kaziemierz | GT FTW!
Avatar użytkownika
Enters
 
Wiek: 36
Skąd: Gdańsk

Re: FME @ Last.fm

Postprzez demens 30 sty 2009, 12:12

Kolejna nowość na last.fm a mianowicie autokorekcja nazw kawałków. Już się cieszyłem, bo korekcja odbywa się bez "strat" w statystykach (nazwa zmienia się też w rankingach), a i mam trochę tracków nie do końca właściwie podpisanych. Jednak po dłuższym "testowaniu" funkcji postanowiłem to wyłączyć (na szczęście jest taka możliwość), gdyż system jak się okazało nie działa do końca poprawnie, a mianowicie tytuł jednego numeru przemianowało mi na zupełnie inny i z house'u zrobił się jakiś rumuński rock :roll: Ale przydatne jest to gdy ktoś ma np. dużo niepotrzebnych rzeczy w tagach typu "djjakistam.prv.pl" :D
demens
 
Wiek: 34
Skąd: łódzkie

Re: FME @ Last.fm

Postprzez Matvel 30 sty 2009, 12:50

Te ostatnie udogodnienia to tylko psują statystyki na przykład w grupach.
Matvel
 
Wiek: 37
Skąd: B-stok

Następna strona

Powrót do Dyskusja ogólna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości