Uwaga na Paula Millera

Ogólna dyskusja na temat muzyki.

Powrót do Dyskusja ogólna

Uwaga na Paula Millera

Postprzez Equalibrium 08 mar 2009, 13:51

Dima Krasnik dziś na MSN przysłał mi następującą wiadomość:

"Hey guys!
THIS UNPLEASANT NEWS ABOUT NOT OTHER THEN mr. PAUL MILLER.
Honestly I have to say it for everyone, and I need it to know everybody who know Paul Miller...

IT IS MY OFFICIAL STATEMENT:
PAUL MILLER STOLEN MY IDEA AND PRODUCED HIS TRACK
UNDER THE NAME OF "MOTION BLUR"

Paul Miller pres. Motion Blur - Liquidity (Original Mix)
The idea was stolen form my project obviously... Details soon..."
Avatar użytkownika
Equalibrium
 
Wiek: 33
Skąd: Kraków

Re: Uwaga na Paula Millera

Postprzez peterhol9 08 mar 2009, 13:59

uuuuuu...to się porobiło. Polacy złodzieje już nie tylko samochodów w Niemczech :D
I LOVE RUSSIAN AND GREEK PROGRESSIVE

Obrazek
Avatar użytkownika
peterhol9
yoma
 
Wiek: 38
Skąd: Tomaszów Lubelski/Lublin

Re: Uwaga na Paula Millera

Postprzez Humulus 08 mar 2009, 14:00

I w ten sposób Miller wydymał Kraśnik :P.
Obrazek
Avatar użytkownika
Humulus
 
Wiek: 42
Skąd: Tomaszów Lub.

Re: Uwaga na Paula Millera

Postprzez yaper 08 mar 2009, 14:06

No co raz lepiej się dzieje! Lubię produkcje Millera, ale takiego zachowania nigdy nie aprobowałem. Wstyd dla Polski!
TRANCE ENGINEERING

"Bóg stworzył trance, a następnie człowieka, aby człowiek mógł słuchać trance, lepszego dzieła Bożego oczekiwać nie możemy(...)"

last.fm
Avatar użytkownika
yaper
dole
 
Wiek: 36
Skąd: Małopolska

Re: Uwaga na Paula Millera

Postprzez totempotem 08 mar 2009, 14:11

Niestety to nic nowego od tego pana ;)
po co teraz, skoro mozna potem
totempotem
 

Re: Uwaga na Paula Millera

Postprzez indecentnoise 08 mar 2009, 15:54

Znow Krasnika ujebal? :O ohohohoho
ʎɐqǝ uo pɹɐoqʎǝʞ ɐ ʎnq ı ǝɯıʇ ʇsɐן ǝɥʇ sı sıɥʇ
Avatar użytkownika
indecentnoise
 
Wiek: 38
Skąd: Warszawa

Re: Uwaga na Paula Millera

Postprzez sector 08 mar 2009, 16:41

To juz wiadomo czemu i jakim spsobem tyle produkowal. Pajac jakich malo, jesli to prawda.
Avatar użytkownika
sector
the king of bongo!
 
Wiek: 38
Skąd: /dev/null

Re: Uwaga na Paula Millera

Postprzez Equalibrium 08 mar 2009, 18:08

Jak dowiem się więcej konkretów to zamieszczę
Avatar użytkownika
Equalibrium
 
Wiek: 33
Skąd: Kraków

Re: Uwaga na Paula Millera

Postprzez Matvel 08 mar 2009, 18:10

Czemu mnie to nie dziwi...
Matvel
 
Wiek: 37
Skąd: B-stok

Re: Uwaga na Paula Millera

Postprzez Taurus 08 mar 2009, 18:12

sector napisał(a):To juz wiadomo czemu i jakim spsobem tyle produkowal.


...szczególnie, że produkował całkiem zgrabne wałki. Zresztą u nas to u nas, ale na zachodzie to nieźle za nim sikali... na kilu forach widziałem wypowiedzi czy też podpisy w stylu "... the best trance producer of the year...", ".. Paul Miller - my GOD of trance...", czy też "His is the awesome!!.." i nie były to wypowiedzi ludzi, którzy dwa razy do roku przesłuchali asota, ani sporadyczne przypadki. A tu teraz taka wtopa, zepsuje sobie opinie chłopak...

sector napisał(a):Pajac jakich malo, jesli to prawda.


Z takimi osądami bym sie wstrzymał. Myśle, że jakby dokładnie poprzeglądać i poporownywać tysiące wydawnictw jakie pojawiły sie na przestrzeni ostatnich lat to przynajmniej kilku wykonawców których np: Ty lubisz można, by nazwać pajacami lub nikim jak wolisz... chcę przez to powiedzieć, że bankowo takich przypadków jest więcej, szczególnie przy obecnym natłoku nagrań jakie sie pojawiają. Stawiam, że nie jeden z wychwalanych przez nas wykonawców podpierdzielił komuś "przynajmniej" melodię i siedzi teraz cicho a należy sie mu kop w dupe :lol: i wieczna banicja jako producentowi...

totempotem napisał(a):Niestety to nic nowego od tego pana ;)


no własnie, bo chyba coś przeoczyłem, co Paweł już podpierdzielił??

sector napisał(a):jesli to prawda.


Też z chęcią to sprawdzę, bo może sie okazać, ze to po prostu zemsta Ukraińca, za to ze Paweł wszystkim remiksy zrobił a jemu odmówił :lol:
Avatar użytkownika
Taurus
 
Wiek: 38
Skąd: Łódź

Re: Uwaga na Paula Millera

Postprzez yaper 08 mar 2009, 18:15

Dlatego nie nowość, bo w tamtym roku ukradł motyw z utworu Galena Behra do swojego utworu z notabene tego samego aliasu, czyli Motion Blur :D Ironia losu? :>

Do tego wyDimanie Krasnika finansowo... poszukaj szczegółów, a znajdziesz :)
TRANCE ENGINEERING

"Bóg stworzył trance, a następnie człowieka, aby człowiek mógł słuchać trance, lepszego dzieła Bożego oczekiwać nie możemy(...)"

last.fm
Avatar użytkownika
yaper
dole
 
Wiek: 36
Skąd: Małopolska

Re: Uwaga na Paula Millera

Postprzez phantom 08 mar 2009, 18:59

Wg mnie wina nie leży tylko po stronie Paula Millera, choć z oceną trzeba wstrzymać się do wyjaśnienia sprawy. Poprzednia historia pokazała już, że Dima i jego koledzy z angielskim są na bakier i nie znają prawideł biznesu. Kto rozsądny, po takiej aferze, dałby się znów "zrobić" temu samemu gościowi?
Tak czy inaczej, wygląda na to, że mamy kandydata do przeboju roku, tj. Dima Krasnik - Watch Out (for)(Paul Miller Remix)
phantom
 
Wiek: 36
Skąd: wlkp.

Re: Uwaga na Paula Millera

Postprzez indecentnoise 08 mar 2009, 19:11

Dima wyslal Millerowi flp (plik projektu fl studio) dawno (napewno przed afera z kasa) i teraz sie okazalo, ze Miller podkradl od Dimy material i pomysly. Coz, ja nie jestem zdziwiony ani troche.

Odnosnie bycia na "bakier" Krasnika z angielskim. Wielokrotnie z nim rozmawialem poprzez msn i nigdy nie zauwazylem, zeby mial trudnosci z poslugiwaniem sie tym jezykiem.
ʎɐqǝ uo pɹɐoqʎǝʞ ɐ ʎnq ı ǝɯıʇ ʇsɐן ǝɥʇ sı sıɥʇ
Avatar użytkownika
indecentnoise
 
Wiek: 38
Skąd: Warszawa

Re: Uwaga na Paula Millera

Postprzez Sagi 08 mar 2009, 19:47

pewnie i jeden i drugi tworza kolejne klony tego samego wspolczesnego transu ktory teraz wychodzi wiec o co tu biega :) jeden motyw w jedna czy w druga strone...ja rozumiem jakby to pewnie byl jakis wielki hitowy motyw to pewnie ze warto sie pogryzc o to ale skoro tak nie ma....
Avatar użytkownika
Sagi
 

Re: Uwaga na Paula Millera

Postprzez phantom 08 mar 2009, 21:27

indecentnoise napisał(a):Odnosnie bycia na "bakier" Krasnika z angielskim. Wielokrotnie z nim rozmawialem poprzez msn i nigdy nie zauwazylem, zeby mial trudnosci z poslugiwaniem sie tym jezykiem.

Hm, to może to szło bardziej w stronę którejś z występujących w jego sprawie osób. Nie pamiętam, w każdym razie, mimo poprawnego sformułowania wiadomości, trochę bawi emocjonalny ton. Ja rozumiem, że ma prawo być zdenerwowany, ale jeśli chce uchodzić za kogoś godnego zaufania i szacunku, to powinien ochłonąć na ten moment, szczególnie, gdy mowa o tym, co poruszył już Sagi. Najpierw większość płacze, że z produkowania nie ma pieniędzy, bo przecież piractwo, a potem, gdy ktoś, fakt, zachowa się po chamsku, wpadają w desperację :D. Komedia.

Taurus napisał(a):Stawiam, że nie jeden z wychwalanych przez nas wykonawców podpierdzielił komuś "przynajmniej" melodię i siedzi teraz cicho a należy sie mu kop w dupe i wieczna banicja jako producentowi...

Witaj w świecie muzyki elektronicznej! Przyznasz jednak, że podebranie projektu z FL a sampling elementów, to dwie różne sprawy :D.
phantom
 
Wiek: 36
Skąd: wlkp.

Re: Uwaga na Paula Millera

Postprzez Taurus 08 mar 2009, 22:10

phantom napisał(a):Witaj w świecie muzyki elektronicznej! Przyznasz jednak, że podebranie projektu z FL a sampling elementów, to dwie różne sprawy :D.


Oczywiście, że tak. Spokojna Twoja rozczochrana Panie Phantom 8-) Przez lata wykrywania kolejnych zżynek w muzyce elektronicznej powiem Ci, że podebranie (jak to pięknie i łagodnie ująłeś) nie równe podebraniu :mrgreen: Wykorzystanie części melodii to co innego, wykorzystanie całej co innego, sampling co innego, zerżnięcie samego tła co innego, wykorzystanie build up'u i układu danego kawałka to co innego czy wreszcie klasyczny cover to też co innego... I mówię to szczególnie w odniesieniu do kwestii prawnej, kiedy ktoś chce później dochodzić sprawiedliwości. Dodając do tego sprawę o której napisał Sagi, czyli duże podobieństwo kawałków, które obecnie wychodzą, otrzymujemy niezły burdel. Zaciera sie tym samym granica między inspiracją a zżynką i robi sie niebezpiecznie :mrgreen: Natomiast nie dziwi mnie poważny ton wypowiedzi Krasnika, jeśli ktoś coś podpierdzielił to nie ma przebacz. Jeśli ktoś tworzy muzykę z powołania i kocha to co robi to jest absolutnie obowiązany nawet aby tą sprawę potraktować śmiertelnie poważnie. Takie jest moje zdanie na ten temat. Z drugiej strony może sie odechcieć dociekać czego kolwiek gdyż przed sądem lądują bardzo nieliczne sprawy w tej dziedzinie, a dowieść przestępstwa nie dają nawet wielcy tej sceny i to w przypadkach bardzo oczywistych (kto siedzi w dyskografii MIKE'a ten wie o czym mówię).

Jak by nie było jestem bardzo ciekaw jak wypadnie konfrontacja obu kawałków. bo tak jak mówię granica jest już bardzo cienka....
Avatar użytkownika
Taurus
 
Wiek: 38
Skąd: Łódź

Re: Uwaga na Paula Millera

Postprzez bAchoR 09 mar 2009, 9:16

Odnosnie bycia na "bakier" Krasnika z angielskim. Wielokrotnie z nim rozmawialem poprzez msn i nigdy nie zauwazylem, zeby mial trudnosci z poslugiwaniem sie tym jezykiem.


Alex sam go dobrze nie zna :) ;) Tylko żartowałem. Mam dobry humor :)

Wszystko ma 2 strony medalu. Proponuje poczekać co Miller powie na ten temat i dopiero potem wyzywać 2 człowieka od pajacy :)

Myśle także, ze jak ktoś ma podobną melodie, kompozycje itd. to czemu zaraz złodziej pomysłów. Pamiętam jak zrobiłem kiedyś demko i Kasper mi napisał, ze ,,zakosiłem'' melodie z Xxxx-yyy a w życiu tego utworu nawet nie słyszałem. :) Jestem nieświadomym złodziejem :D
Dejan S. - Behind The Mountains (Original Mix) <3 <3 -> mój nowy przyjaciel.
bAchoR
Dwight Mayweather
 
Wiek: 38
Skąd: nigdzie i nigdy

Re: Uwaga na Paula Millera

Postprzez sector 09 mar 2009, 9:47

bAchoR napisał(a):Pamiętam jak zrobiłem kiedyś demko i Kasper mi napisał, ze ,,zakosiłem'' melodie z Xxxx-yyy a w życiu tego utworu nawet nie słyszałem. :) Jestem nieświadomym złodziejem :D


Ty Pajacu! :- DDDDD
bAchoR napisał(a):Wszystko ma 2 strony medalu. Proponuje poczekać co Miller powie na ten temat i dopiero potem wyzywać 2 człowieka od pajacy :)



Napisalem, ze o ile to prawa!
Avatar użytkownika
sector
the king of bongo!
 
Wiek: 38
Skąd: /dev/null

Re: Uwaga na Paula Millera

Postprzez Freezer 09 mar 2009, 10:08

Ja jestem zdania, że nie ma co za dużo mówić na ten temat nie wiedząc co Miller ma do powiedzenia w tej sprawie...
Avatar użytkownika
Freezer
Shipwrecked
 
Wiek: 37
Skąd: Wrocław

Re: Uwaga na Paula Millera

Postprzez bAchoR 09 mar 2009, 10:13

Napisalem, ze o ile to prawa!


Ty pajacu !! :D :D
Dejan S. - Behind The Mountains (Original Mix) <3 <3 -> mój nowy przyjaciel.
bAchoR
Dwight Mayweather
 
Wiek: 38
Skąd: nigdzie i nigdy

Następna strona

Powrót do Dyskusja ogólna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 18 gości