Hardstyle/Hardcore

Ogólna dyskusja na temat muzyki.

Powrót do Dyskusja ogólna

Re: Hardstyle/Hardcore

Postprzez dumm 21 gru 2009, 20:24

TBk2000 napisał(a): O ile taki czlowiek, ktory posiada rozlegle spektrum zainteresowania w zakresie muzyki i generalnie potrafi znalezc cos ciekawego dla siebie w niemalze kazdym gatunku, o tyle tutaj ciezko mi wyobrazic sobie by taki Speedcore mogl czyms kogos takiego zaciekawic.

A jednak może zainteresować ;] Ja słuchając i uwielbiając spokojną muzykę typu Ambient z domieszką Modern Classicalu, czy Trip Hop i ogólnie gatunki związane ze spokojem, uwielbiam tym samym MUZYKĘ (pogrubienie i z dużych liter napisane celowe), która zwie się Speedcore, czy Terror. Ba, nawet od czasu do czasu lubię posłuchać jakiegoś Noise'u, którego większość nazwałaby "kupą bezsensownych szumów dla umysłowo chorych pojebów" (widocznie jestem chorym umysłowo pojebem, który uwielbia bezsensowne szumy), do tego, potrafię zaraz z klimatycznego, spokojnego Ambientu przełączyć utwór na szybki i chory Speedcore. I nie czuję się tutaj jakoś "mniej ambitnym" z tego powodu, czy coś w tym rodzaju. Równie dobrze mógłbym napisać, iż Rap to "bezsensowny bit z debilnym wokalem" (tak nie myślę oczywiścię - to tylko przykład). Cóż...są gatunki muzyki, którę są rozumiane przez większą ilość słuchaczy, a są i gatunki, które są rozumiane przez małą bądź bardzo małą ilość słuchaczy. Zresztą to dobrze, że takiego Speedcore'u większość społeczeństwa nie rozumie. Tym lepiej dla gatunku i ogólnie sceny ;) Kto ma być wtajemniczony w tę muzykę, ten jest, i to wystarcza.
Mógłbym zapodać kilka przykładów, które na bank spotkałyby się z opiniami jak powyższy mój przykład, ale po co? :]
dumm
 
Skąd: 3miasto

Re: Hardstyle/Hardcore

Postprzez Stelmach 27 mar 2010, 21:51

dumm napisał(a):Mógłbym zapodać kilka przykładów, które na bank spotkałyby się z opiniami jak powyższy mój przykład, ale po co? :]


No właśnie co to jest ten "Speedcore", o którym piszesz ? Bo chociaż nazewnictwo gatunków często jest umowne to jakoś nie mogę skojarzyć wykonawców i utworów tego nurtu.
Stelmach
Rave on!
 
Skąd: Łódź

Re: Hardstyle/Hardcore

Postprzez dumm 29 mar 2010, 9:43

Stelmach napisał(a):
dumm napisał(a):Mógłbym zapodać kilka przykładów, które na bank spotkałyby się z opiniami jak powyższy mój przykład, ale po co? :]


No właśnie co to jest ten "Speedcore", o którym piszesz ? Bo chociaż nazewnictwo gatunków często jest umowne to jakoś nie mogę skojarzyć wykonawców i utworów tego nurtu.

Duża ilość uderzeń, przekraczająca 200 BPM'ów, dużo przekraczająca
http://www.youtube.com/watch?v=yR-8QpwE09c
http://www.youtube.com/watch?v=W1GnshNEXHQ
dumm
 
Skąd: 3miasto

Re: Hardstyle/Hardcore

Postprzez sector 29 mar 2010, 10:25

A ja myslalem, ze obecny trance jest hujowy! :lol: :lol:
Avatar użytkownika
sector
the king of bongo!
 
Wiek: 38
Skąd: /dev/null

Re: Hardstyle/Hardcore

Postprzez Stelmach 29 mar 2010, 11:57

Pierwsze co słyszę o takim gatunku :D no i mam wielkie szczęście że takiej muzyki nie słucham.
Stelmach
Rave on!
 
Skąd: Łódź

Re: Hardstyle/Hardcore

Postprzez michal 29 mar 2010, 13:02

jest jeszcze terrorcore, tzn speedcore + death metal...
'Es ist alles lächerlich, wenn man an den Tod denkt' T. Bernhard

"Wovon man nicht sprechen kann, darüber muß man schweigen" L. Wittgenstein
Avatar użytkownika
michal
 
Wiek: 39
Skąd: Koszalin

Re: Hardstyle/Hardcore

Postprzez Monisia 29 mar 2010, 13:27

ale bardziej lajtowy niż terror jest breacore niektóre numery są dobre :P np.
lub
http://www.myspace.com/xanopticon
jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma
Avatar użytkownika
Monisia
black diamond
 
Wiek: 35
Skąd: Wawa-Turek

Re: Hardstyle/Hardcore

Postprzez Freezer 29 mar 2010, 15:17

Ten Speedcore to jakas muzyka satanistów chyba :). Z trancem jednak nie jest tak źle :)
Avatar użytkownika
Freezer
Shipwrecked
 
Wiek: 37
Skąd: Wrocław

Re: Hardstyle/Hardcore

Postprzez dumm 29 mar 2010, 16:53

michal napisał(a):jest jeszcze terrorcore, tzn speedcore + death metal...

Speedcore + death metal = Metalcore :]
Terrorcore to co innego, właściwie to nie ma sztywnej granicy pomiędzy Terror i Speed. Po prostu Terror jest hmm, "ostrzejszy" i mocniejszy.

Monisia, Nodrcore G.M.B.H. to akurat jakby połączenie Doomcore'u z UK Hardcore/Frenchcore :D
A Xanopticon świetny producent, nieźle łączy Breakcore z IDM'ami :)


Freezer napisał(a):Ten Speedcore to jakas muzyka satanistów chyba

Tak, a Techno dla dresów/ćpunów, Rap dla gangsterów, Metal dla brudasów itd. itd. Stereotypy. Nawet samo brzmienie o niczym nie mówi. Znam ziomka, który sam produkuje Speedcore/Terror, a jest bardzo wierzącym katolikiem.


Btw. tamte dwa kawałki to taki "po prostu Speedcore", są jeszcze produkcje o wiele bardziej "popieprzone" z o wiele większym chaosem, jednak ich tutaj w ogóle nie zamierzam zapodawać.
dumm
 
Skąd: 3miasto

Re: Hardstyle/Hardcore

Postprzez sector 29 mar 2010, 17:16

Ten Speedcore to wyglada mi na taki gatunek, ktory moglby robic poprostu kazdy.
Avatar użytkownika
sector
the king of bongo!
 
Wiek: 38
Skąd: /dev/null

Re: Hardstyle/Hardcore

Postprzez dj3500 29 mar 2010, 18:44

Nie no co Ty sector. Nie każdy by wytrzymał :D Sam mam na dysku 20minutowego seta od Passenger of Shit i lubię go sobie zapuścić od czasu do czasu. Działa dziwnie kojąco :mrgreen:
Avatar użytkownika
dj3500
Administrator
 
Wiek: 33
Skąd: Wrocław

Re: Hardstyle/Hardcore

Postprzez Monisia 29 mar 2010, 21:01

dumm napisał(a):Monisia, Nodrcore G.M.B.H. to akurat jakby połączenie Doomcore'u z UK Hardcore/Frenchcore
A Xanopticon świetny producent, nieźle łączy Breakcore z IDM'ami
za nodrcore nie mogę trafić Oo ale też wałki robi dobre
Xanopticon genialny producent ;P wręcz doskonały dodam również, że Venetian Snares też jest świetny chociaż on z kolei ciśnie w gatunek dram :P np.



i nie zapomnijmy w gatunku breacore o Dev / null i jego słynne rave 5 :D
jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma
Avatar użytkownika
Monisia
black diamond
 
Wiek: 35
Skąd: Wawa-Turek

Re: Hardstyle/Hardcore

Postprzez dumm 31 mar 2010, 14:10

dj3500 napisał(a):Nie no co Ty sector. Nie każdy by wytrzymał :D Sam mam na dysku 20minutowego seta od Passenger of Shit i lubię go sobie zapuścić od czasu do czasu. Działa dziwnie kojąco :mrgreen:

Passenger Of Shit ma swój wyjątkowy styl, nie do podrobienia - Speedcore, Noise, różne (głównie jego) krzyki czy inne dziwne dźwięki, filmiki do jego tracków, czy nawet sposób prowadzenia liveactów. Czysta kontrowersja :D

Monisia napisał(a):Venetian Snares też jest świetny

Bardzo fajnie łączy muzyke klasyczną z łamańcami :D
Z Breakcore'u ostatnio bardzo zainteresowała mnie muzyka Łotewskiego producenta - Kodek:


W Kwietniu będzie grał w Szczecinie, szkoda, że mam tak daleko, bo bym się z chęcią wybrał.
dumm
 
Skąd: 3miasto

Poprzednia strona

Powrót do Dyskusja ogólna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 15 gości