15.06.2009 - Transi - Battle Mix (Czerwiec 2009)

Progressive Breaks
12.06.2009 - 20.07.2009

Powrót do 1

15.06.2009 - Transi - Battle Mix (Czerwiec 2009)

Postprzez Transi 15 cze 2009, 15:06

Siemano :) To mój pierwszy set, w którym umieściłem wyłącznie połamane progi :P Zapraszam do ściągania i słuchania :)

np: Transi - Battle Mix (Czerwiec 2009) [34:34m|192kbps]

Tracklista:
01. Pablo Roma - Sad Flowers (Dynamic Illusion Intro Mix)
02. Rasti Tkac - Sparkling Inspiration (Rasti's Edanna Mix)
03. Formulate - The Voice Of Qi (Seeds 8-Bit Breaks Mix)
04. Domased Electronica - Mermaid (Fretwell Remix)
05. Kamakura ENV - Dankazura (Retroid Remix)
06. Elfsong & Aeron Aether - Kaivalya (Original Mix)
07. The Last Atlant - Instinct (Original Mix)

Mix wrzucony na hostingi:
1. RapidShare.com
2. ZippyShare.com
3. ZShare.net
4. Filefactory.com
5. EasyShare.com
Wkrótce pojawią się linki na Megauplod, Uploaded.to i Filefront.com :)

http://www.rapidspread.com/file.jsp?id=bgik2hpfqc
Avatar użytkownika
Transi
Keep It Dark
 
Skąd: Gorlice

Re: 15.06.2009 - Transi - Battle Mix (Czerwiec 2009)

Postprzez Kasper 22 cze 2009, 20:08

Nie spodziewałem się, że przyjdzie mi oceniać coś takiego, ale szczerze mówiąc jestem pod wrażeniem. Intro plus kolejne 2 tracki kapitalne, później 2 nieco gorsze, ale dalej już znowu fajnie a 2 ostatnie numery podnoszą ocene seta. Ładnie nakręcające się klimaty, spokojne dreamowe, kojące melodie. Jednak dla mnie zbyt monotonnie. Liczyłem na nieco zwrotów akcji, dynamicznych przejść itd. Nie mniej jednak z racji na gatunek jaki mixowałeś, nie powinienem oceniać w tych kryteriach. Co do techniki to brylantowo. Nie idzie się doczepić. + za technike, + za klimat, + za odwagę (w gatunku muzycznym), - za lekką monotonnie. Jest OK!
Avatar użytkownika
Kasper
 
Wiek: 38
Skąd: Rybnik, PL

Re: 15.06.2009 - Transi - Battle Mix (Czerwiec 2009)

Postprzez Sagi 26 cze 2009, 17:34

no to wzialem ten twoj secisz na tapete w koncu...

No i tak jak ci pisalem na gygy nie ujelo mnie to za bardzo...nie zrozum mnie zle to nie jest slaby set, to raczej kwestia po prostu gustu, ja tak z brejkami juz mam, niektorych bardzo fajnie mi sie slucha inne znow przelatuja mi tak jakos po prostu...tak jest z tym miksem chociaz jest deepowo momentami mrocznie to jednak wole twoich miksow sluchac w odmianie progresywnej :) sa oczywiscie momenty ktore zapamietalem lepiej :) a glownie jest nim kawalek nr 5 a moze 6 ? eh z 27 minuty no :P ktory ladnie mi sie wkrecil :) i breakdown z 11-12 minuty... mimo wszystko klimat mi nie podszedl za bardzo nie wiem w sumie czemu, slabiej sie odnajduje w takich brejkach po prostu :( (co ciekawe w sumie podobna stylistke ma mix wasyla z dzialu promocji a tam klimat o wiele bardziej mi odpowiadal..a tez przeciez brejkowo jest hmm..)

Kasper napisał(a):Jednak dla mnie zbyt monotonnie. Liczyłem na nieco zwrotów akcji

w sumie chyba przyznam troszke racji Kasprowi (Kasperowi :P) cos w tym jest ze za bardzo zblizone do siebie sa te kawalki i ich klimat zlewa sie i mimo ze lubie wlasnie miksy robione w taki sposob to tutaj jakos to nie dziala.


Co do techniki to prawde mowiac dopiero teraz zauwazylem patrzac na tl ze zagrales az 7 kawalkow :) prawda mowiac obstawialbym 5 :P czyli widocznie wszystko posklejales tak ze mucha nie siada :P

jestem ciekaw innych opinii byc moze tylko ja i Kasper jestesmy takie ananasy ze nam mniej podeszlo :P
Avatar użytkownika
Sagi
 

Re: 15.06.2009 - Transi - Battle Mix (Czerwiec 2009)

Postprzez Transi 27 cze 2009, 12:38

Panowie, dzięki za opinie :) Fajnie, ze jest jakiś odzew :) Cieszę się, ze jednemu się podoba :) A Sagi się nie zna na jazzie :D Nie to, joke :P Dzięki :)
Avatar użytkownika
Transi
Keep It Dark
 
Skąd: Gorlice

Re: 15.06.2009 - Transi - Battle Mix (Czerwiec 2009)

Postprzez peterhol9 30 cze 2009, 10:32

Ja niestety będę trochę musiał podzielić zdanie przewdmówców :( Set trochę przypomina mi Toronto 09 Schulza. Bardzo dobre kawałki zebrane, ale połączone razem, jednak nie dają takiego pałeru jak to byc powinno. Technicznie dobrze, ale jednak klimat nie do końca taki jakiego się spodziewałem. Wielkim plusem coi do wałków jest z tego co pamiętam Kamakura ENV - Dankazura (Retroid Remix). Piękny break i bassline :)
I LOVE RUSSIAN AND GREEK PROGRESSIVE

Obrazek
Avatar użytkownika
peterhol9
yoma
 
Wiek: 38
Skąd: Tomaszów Lubelski/Lublin

Re: 15.06.2009 - Transi - Battle Mix (Czerwiec 2009)

Postprzez wasyl 04 lip 2009, 10:46

Twój mix chciałem zostawić sobie na sam koniec, jako że od początku wydawał mi się łakomym kąskiem, ze względu na jeden z dominujących moją percepcją gatunków ;). Niestety na tyle łakomym, że zdarzyłem już go odsłuchać 3x, a więc po kolei... Na sam początek muszę przyznać + za świetny numer od Pablo Romy, który gdzieś mi umknął i poraz pierwszy raz usłyszałem go w Twoim secie. Przejście na 2 numer jest bezszelestne, ogólnie rzecz biorąc brzmi jakby 2 część pierwszego tracku :). Te 2 utwory naprawdę b. dobre, ze wskazaniem na nr 1. Formulate faktycznie dość monotonny i tak jakoś przeleciał bez zachwytu, dalej Mermaid, którego gdzieś już słyszałem, ale nie wiem w którym kościele (pewnie we Frisky Church :D). Dankazaura gdzieś mi umknęła, co świadczy o naprawdę wysokim poziomie technicznym :). Kayvalia brzmi jakby maczali w niej palce Chance Jumpers i DH :) - czytaj bassline zabójczo dobry i nie tylko on, bo melodia także, ogólnie upionie wysoki poziom tego utworu, ale nim zachwycałem się już wcześniej, kiedy zagrał ja bodajże dj3500, czy Boban w którymś z EP. The Last Atlant bardzo miękko kończy seta - chyba najlepiej ze wszystkich utworów nadawał się na koniec, dobre wyczucie :). No cóż... To jest niewątpliwie set z klasą, celujący pod względem technicznym, naprawdę dobry pod względem brzmieniowym i tworzący niewątpliwie zwartą całość. Może chwilami faktycznie było zbyt monotonnie, ale tracki dobrane do siebie są naprawdę wybornie. U mnie uplasujesz się wysoko, niezależnie od tego, jak dobre bedą kolejne sety :).

PS. Za odwagę nie przyznam Ci niestety dodatkowych punktów, jak zrobił to Kasper, bo to należy się chyba Nob3lowi :DD
Avatar użytkownika
wasyl
 
Wiek: 37
Skąd: Wałbrzych

Re: 15.06.2009 - Transi - Battle Mix (Czerwiec 2009)

Postprzez Transi 04 lip 2009, 14:33

:D Dzięki za wyczerpującą opinię wasyl :D Cieszę się, ze Ci się spodobało :) Co do tego utworu Formulate- po kilkukrotnym przesłuchaniu tego mixa stwierdzam, ze był zbędny :/ Jest zbyt monotonny. Miło czytać takie komentarze - wszakze nie często to się zdarza :D
Tobie peterhol równiez dzięki za opinię :) Wyciągnę z tego wnioski i następnym razem spróbuję nagrać coś bardziej energetycznego :)
Avatar użytkownika
Transi
Keep It Dark
 
Skąd: Gorlice

Re: 15.06.2009 - Transi - Battle Mix (Czerwiec 2009)

Postprzez Juma 11 lip 2009, 0:16

Rowniez Twoj set u mnie zostal przesluchany jako ostatni. Zaraz po Sisku wiec totalna zmiana klimatu.
Intro idealnie przekreca mnie z pompujacych brzmien Sowy na twojego BM-a.
Pierwszy utwor mistrzostwo, bede musial zwrocic na niego uwage. Az wlosy staja deba od klimatu jaki serwuje.
Dwojka weszla tak dobrze ze zasluchany nie zwrocilem na przejscie uwagi. Pieknie kontynuuje klimat pierwszego tracka.
Trojka slaba, na niej wytracilem sie z trancu i wrocilem na pierwsze 2 utwory. Oczekuje ze przeleci i numer cztery nadrobi stracone kilka minut z super klimatu.
Cztery! kolejny tjun do zwrocenia na niego uwagi. Czasem na wyczilowanie lubi posluchac wlasnie czegos takiego, a ze czilowania mi ostatnio brak to sie na tym numerze rozplywam.
Kolejne utwory przelecialy mi bardzo szybko. Moze troszke monotonnie aczkolwiek tego mi trzeba na chwile obecna, zasluchania i czilautu.

Kolejny dobry BM.
Avatar użytkownika
Juma
 

Re: 15.06.2009 - Transi - Battle Mix (Czerwiec 2009)

Postprzez dj3500 11 lip 2009, 23:34

Nie ukrywam, że z setem, patrząc na TL i opis gatunku, wiążę duże nadzieje ;)

1 - lubię intra :) to jest znakomite. świetnie rozpoczyna seta od razu we właściwym klimacie.
1->2 - o, już w trzeciej minucie słyszę rastiego. nie wiem czy bez znajomości utworu domyśliłbym się że coś tu jest miksowane :> ogólnie przejście już do końca gładkie jak pupa niemowlęcia.
2 - znane, bardzo dobre
2->3 - znowu bardzo zgrabnie :)
3 - o hmm, nie myślałem że pójdziesz w tę stronę z miksem. umiarkowanie mi się to podoba szczerze mówiąc. na breaku robi się fajniejszy.
3->4 - w 13:03 dźwięk się zagęszcza, mikroefekt uboczny ;) potem sprawne i dobre wejście. dało radę bardzo dobrze :)
4 - wracamy właściwie do tego co było przed trzecim numerem (i dobrze). kolejny głęboki i klimatyczny progbreaks.
4->5 - to przejście było... inne. łatwo zauważalne. chyba trochę gorsze od poprzednich ale trudno mi powiedzieć dlaczego ;)
5 - dobrze trzymasz klimat :) właściwie to chyba trochę zwolniło, ale nie przeszkadza to.
5->6 - znowu dobrze, bardzo ładnie łączą się melodie, nic dodać nic ująć. byłoby 100% w moim stylu to przejście gdybyś oba utwory nieco głośniej trzymał :mrgreen:
6 - baaabciuu, to jest zajeebisteee :D DOKTÓR POTWÓR! i Wasylu ani ja ani Boban nie graliśmy tego :P
6->7 - ostatnie przejście nie pozostawia złudzeń, supergładko.
7 - finalne pytanie: czy uda Ci się spieprzyć świetnego seta? w zasadzie musiałbyś zagrać teraz Kanikuły :mrgreen: no ale grasz znany mi bardzo dobry tune od last atlanta (choć wolę znakomity remix emersii i storytellera) i poziom seta pozostaje niezagrożony :) co prawda mogłeś coś żywszego wrzucić na koniec, no ale. dobrze wykonane outro.

Technika: chyba maksymalna nota ode mnie o co jest trudno :mrgreen: co prawda takie progi miksuje (przynajmniej mnie) się dość łatwo, ale i tak trzeba wyczucia i słuchu, żeby zrobić to bezbłędnie, tak jak Ty w tym secie :) znakomita robota!
Dobór utworów: set grał sobie powoli i donikąd specjalnie nie zmierzał, zamiast tego wolał zniewalać pięknem każdej chwili :] w tym wykonaniu odpowiada mi to. Poza nieco nietrafnie dobranym trzecim wałkiem trudno mi się czegoś czepiać, a już szczególnie na pochwałę i podziękowania zasługuje tune nr 6.

Ogólnie: świetny set, przesłucham na pewno jeszcze nieraz. Myślę że przynajmniej drugie miejsce masz nim zagwarantowane ;)
Avatar użytkownika
dj3500
Administrator
 
Wiek: 33
Skąd: Wrocław

Re: 15.06.2009 - Transi - Battle Mix (Czerwiec 2009)

Postprzez Sisiek 12 lip 2009, 11:19

Siemanko :P Wielu podejrzewa mnie o jakieś techno, schranz inni starsi pamiętają jeszcze czasy dobrych tech-trance które miały napie.. a nie wzruszać ale tak na prawdę najbardziej do słuchania lubię progressive a jak do tego dołączymy brejki to już mamy komplet. Bo co tu ukrywać muzyka idealna do słuchania w zaciszu domowym. Magiczna, spokojna relaksująca. Wyszkoliłeś się chłopcze w dobrych progach więc przypuszczałem że set mi się spodoba. Nie będę szczegółowo oceniał kawałków gdyż gatunkowo są do siebie podobne. Ocenie set jako całość. Z kawałków jedynie Rasti nie wywarł na mnie jako takiego wrażenia. Cóż mogę jeszcze powiedzieć po intro tracki 02 i 03 nieco gorsze. Set na prawdę spodobał mi się dopiero od Mermaid no a dalej sama śmietanka i tracki które mam ostro przekatowane i nigdy mi się nie znudzą. Elfsong & Aeron Aether - Kaivalya :blowkiss: :blowkiss: :blowkiss: Ogólnie rzecz ujmując klimatycznie więcej niż dobrze :) Technicznie bez zarzutów, trzymaj tak dalej :)
5-hydroksytryptamina | 3,4-dihydroksyfenyloetyloamina
Obrazek
Avatar użytkownika
Sisiek
Let's Go Techno
 
Wiek: 39
Skąd: Kraina Złudzeń

Re: 15.06.2009 - Transi - Battle Mix (Czerwiec 2009)

Postprzez Matvel 17 lip 2009, 17:36

Repertuar zupełnie mi obcy, szczerze mówiąc bałem się że będę miał kłopoty z wytrzymaniem całego seta. Nie było jednak aż tak źle :D Najbardziej podpasowała mi końcówka (3 ostatnie utwory z remixem Retroida na czele). Nie było na tyle dobrze żeby się zachwycił jak w przypadku setu Wasyla. Jak widać to po prostu nie dla mnie.
Technicznie świetnie, w sumie wydaje mi się że nie trudno miksuje się takie utwory choć mogę się mylić oczywiście :D
Matvel
 
Wiek: 37
Skąd: B-stok

Re: 15.06.2009 - Transi - Battle Mix (Czerwiec 2009)

Postprzez Transi 19 lip 2009, 18:54

Dzięki za opinie chłopaki :)
Avatar użytkownika
Transi
Keep It Dark
 
Skąd: Gorlice

Re: 15.06.2009 - Transi - Battle Mix (Czerwiec 2009)

Postprzez bAchoR 20 lip 2009, 15:36

Bardzo ładne intro. Idealne na początek setu. Szczerze to się czuje jakbym właczył jeden z setów wasyla, co jest jak najbardziej na plus.

Takie utwory środka. Nie mają jakby jednego głównego motywu pod który podpięty jest cały utwór. Nie wpadają bardzo mocno w ucho i są mega delikatne, takie kojące. Ale znowu mam wrażenie, że te breakbeaty z perką się cały czas kopiują. Pewnie tak nie jest, ale odnoszę takie wrażenie.

Najlepszy utwór 27 minuta. Śliczny pady, śliczna melodia i linia bassu. Robie replay :) Zresztą poprzednik niewiele gorszy.
Ładny dream.

No to będziesz zaraz obok Wasyla :) - na 2 miejscu. Albo jeszcze zrobie porównanie, bo nie jestem do końca przekonany. Tu jest bardzo dreamowo a ja ma zawsze słabość do tego słowa 8-)

Zostawie sobie ten set na dysku.
Mogę ? :)


Wajcha.
Dejan S. - Behind The Mountains (Original Mix) <3 <3 -> mój nowy przyjaciel.
bAchoR
Dwight Mayweather
 
Wiek: 37
Skąd: nigdzie i nigdy

Re: 15.06.2009 - Transi - Battle Mix (Czerwiec 2009)

Postprzez Transi 20 lip 2009, 16:02

bAchoR napisał(a):Zostawie sobie ten set na dysku.
Mogę ? :)


hmmmm, sam nie wiem :? No dobra, niech będzie ;) Dzięki za opinię :)
Avatar użytkownika
Transi
Keep It Dark
 
Skąd: Gorlice

Re: 15.06.2009 - Transi - Battle Mix (Czerwiec 2009)

Postprzez ant 20 lip 2009, 23:03

Początek dość przyjemny, musze powiedzieć że dosyć rzadko mam do czynienia z tego typu rytmami, tak więc slycham z ciekawościa. Przejścia z 1-2 chyba nie zauważyłem :D narazie bardzo przyjemnie. Kolejne bardzo dobre przejscie i na równym poziomie numer. Dalej podobnie. Po całym secie, nasuwa mi sie to co napisal o moim Wasyl - że naprawde wierze że ten set może sie podobać ale ogólnie mnie za serce nie złapał, choć tak naprawde nie ma sie do czego doczepic :) Technika na 5+ :)
Obrazek
Afterforest
Avatar użytkownika
ant
 
Wiek: 35
Skąd: Skierniewice/Wrocław


Powrót do 1

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości

cron