27.06.2009 - Wasyl - Battle Mix

Atmospheric d'n'b
12.06.2009 - 20.07.2009

Powrót do 1

27.06.2009 - Wasyl - Battle Mix

Postprzez wasyl 27 cze 2009, 11:18

Witam ;). Żeby nieco urozmaicić konkurs, postanowiłem nagrać specjalnie na tą okazję seta w klimacie atmosferycznych drumów, co rokuje, że będzie dość szybko, bardzo głęboko i klimatycznie, a momentami naprawdę mrocznie - to kraina, w której od ostatnich kilku miesięcy odnajduję się doskonale i postanowiłem podzielić się tym magicznym klimatem również z Wami ;). Małym uchybieniem, które widać już bez odsłuchu, jest nagięcie limitu czasowego, co mam nadzieję zostanie mi przez Was wybaczone ;) (41:52). Oczywiście możecie wyłączyć w 41 minucie i nie obrażę się ;), bo nawet można było elegancko zakończyć w tamtym miejscu, jednakże uwielbiam, kiedy ostatni utwór nie kończąc się jeszcze, zostaje wyciszany i z tego zabiegu także skorzystałem ;). Wszystkie dane poniżej.

TL:

01. Future Engineers – Eden
02. Blu Mar Ten – Church
03. Architex – Altitude (Blu Mar Ten rmx)
04. PBK feat. Salamandra – Stepping Tones
05. Johny B – Mercury Skies
06. Lm1 - Renaissance
07. Seba & Paradox - Back to Eternity
08. Seba - Forever

Jakość: 192kbps

Czas: 41:52

Tempo: 175BPM

Waga: 57MB

download -> http://rapidshare.com/files/249520917/W ... _.mp3.html
Ostatnio edytowano 29 lis 2009, 15:19 przez wasyl, łącznie edytowano 3 razy
Avatar użytkownika
wasyl
 
Wiek: 37
Skąd: Wałbrzych

Re: 27.06.2009 - Wasyl - Battle Mix

Postprzez bAchoR 27 cze 2009, 11:32

ej za dużo już was :D Wasyl, pakuj zabawki. Zapraszamy za miesiąc :D ;)
Dejan S. - Behind The Mountains (Original Mix) <3 <3 -> mój nowy przyjaciel.
bAchoR
Dwight Mayweather
 
Wiek: 37
Skąd: nigdzie i nigdy

Re: 27.06.2009 - Wasyl - Battle Mix

Postprzez TrancEye 27 cze 2009, 11:33

Chetnie sciagne i skrobne pare zdan :D

edit: Ogolnie jestem na tak Nawet bardzo Lubie takie odskocznie od klimatow, w ktorych siedze na co dzien Niewatpliwie track o nazwie John B - Mercury Skies jest moim absolutnym faworytem tego seta \o/ Jedyne co mnie denerwuje to pojawiajace sie od 38 minuty dziwne odglosy-bledy Nie wiem co jest z tym nie halo...

Tak czy siak dzieki za tego seta :D
Ostatnio edytowano 05 lip 2009, 12:27 przez TrancEye, łącznie edytowano 2 razy
Avatar użytkownika
TrancEye
Uplifter
 
Wiek: 40
Skąd: Toruń

Re: 27.06.2009 - Wasyl - Battle Mix

Postprzez wasyl 27 cze 2009, 13:25

Hehe Rafał, wybacz, ale nigdzie się nie wybieram :D, chce Ci skopać dupsko drumowo :twisted: i to koniecznie w tym miesiącu :P

TrancEye, dzięki wielkie za odsłuch i bardzo się cieszę, że Ci się spodobało ;), a te przeszkadzajki, to widocznie efekt samej wątpliwej jakości tego track'u, aczkolwiek ja się nie dopatrzyłem, prócz samego przybrudzenia już na wstępie ;)
Avatar użytkownika
wasyl
 
Wiek: 37
Skąd: Wałbrzych

Re: 27.06.2009 - Wasyl - Battle Mix

Postprzez peterhol9 30 cze 2009, 10:18

aaaa...jak ja dawno słuchałem d'n'b :D Set genialny, raz z uwagi na sam muzyczny styl, dwa - z powodu techniki i doboru wałków. Świetny początek, zarówno 1 wałek jak i samo przejście do drugiego. Reszta podobnie. Szukałem jakiś błędów, żeby się celowo przyczepić, bo drum n base nie jest chyba łatwym do mixowania rodzajem muzyki, ale niczego nie znalazłem :D

Lm1 - Renaissance, Seba & Paradox - Back to Eternity oraz ostatni Seba - Forever wyrywają z kapci i stringów :D
I LOVE RUSSIAN AND GREEK PROGRESSIVE

Obrazek
Avatar użytkownika
peterhol9
yoma
 
Wiek: 38
Skąd: Tomaszów Lubelski/Lublin

Re: 27.06.2009 - Wasyl - Battle Mix

Postprzez Transi 04 lip 2009, 14:29

np: Wasyl - Atmospheric d n b Battle Mix 27-06-09 [41:51m|192kbps] []

Właśnie zacząłem słuchać. Pierwszy utwór całkiem niezły :> Zawsze zastanawiałem się jak mozna ładnie zgrać tego typu utwory - dla mnie to jest niewykonalne :D A tu przejście z 1 na 2 utwór jest absolutnie idealne :O :D

Haha, przejście na numer 3 znowu totalnie niesłyszalne :D Mam tylko wrazenie, ze utwory ciągle przyśpieszają :D Blu Mar Ten – Church - świetny utwór!

No i jak dotąd najlepszy utwór z całego seta--> Johny B – Mercury Skies :O :O :O
Avatar użytkownika
Transi
Keep It Dark
 
Skąd: Gorlice

Re: 27.06.2009 - Wasyl - Battle Mix

Postprzez wasyl 05 lip 2009, 10:10

Transi, no i co dalej, co dalej? Bo śledziłem jak mi na żywo pisałeś tą recke i nagle gdzieś się zgubiłeś ;). Pet, dzięki za pozytywne rozpatrzenie tego seta ;), bardzo się cieszę, że do kogoś trafia taki gatunek... No i rzecz jasna te 3 utwory, które wymieniłeś na końcu obgryzają również pięty :D, można się też doszukać w nich nieco innego klimatu, niż w poprzednich.
Avatar użytkownika
wasyl
 
Wiek: 37
Skąd: Wałbrzych

Re: 27.06.2009 - Wasyl - Battle Mix

Postprzez Transi 05 lip 2009, 10:48

Nie pisąłem nic dalej, bo musiałem iść z domu :P Spokojna Twoja głowa, wasyl :) Na pewno źle nie wypadłeś :D
Avatar użytkownika
Transi
Keep It Dark
 
Skąd: Gorlice

Re: 27.06.2009 - Wasyl - Battle Mix

Postprzez Vibez 05 lip 2009, 12:29

Atmospheric d'n'b? Od razu jak spojrzałem to kliknąłem :)

Bardzo fajnie wasylu że postawiłeś na takie połamańce, masz u mnie duży plus na sam start za to. W seta musze sie porządnie słuchać, ale już słysze po wstępnych przelotach, że 07. Seba & Paradox - Back to Eternity jest jakąś rewelacją o której nic nie wiem a która mnie absolutnie robi. :D

Dam znać jak reszta jak przesłucham :)
Avatar użytkownika
Vibez
aka Douglas Howarth
 
Wiek: 34
Skąd: Jastrzębie Zdrój | Kraków

Re: 27.06.2009 - Wasyl - Battle Mix

Postprzez Transi 05 lip 2009, 18:59

OK, wracając do recki :P Nr 06 średnio mi się spodobał. natomiast numer 07--> :O Seba & Paradox - Back to Eternity - absolutnie fantastyczne! Świetny klimat o_O No i znowu praktycznie niesłyszalne przejście...Ręce opadają...Nie wiem z czego grasz, w zasadzie mnie to nie interesuję. Ale pogratulować techniki to ja Ci muszę :P Ostatni utwór, równiez od Seba. Ponownie głębokie tło+bardzo ciekawy motyw...Podoba mi się. Końcówka wyjaśnia okrutnie!

Łącząc mój pierwszy post razem z tym śmiało mogę stwierdzić, iz pokazałeś klasę tym setem. Jestem pod ogromnym wrazeniem zarówno jeśli chodzi o technikę jak i sam dobór utworów. D'n'b to dla mnie całkowicie nieznane obszary muzyki elektronicznej. Fajnie, ze dałeś mi szansę poznać tylko namiastkę tego połamanego świata dźwięków. W chwili obecnej to mój faworyt jeśli chodzi o czerwcowe battle mixy \o/
Avatar użytkownika
Transi
Keep It Dark
 
Skąd: Gorlice

Re: 27.06.2009 - Wasyl - Battle Mix

Postprzez wasyl 07 lip 2009, 15:35

Ja jestem pod ogromnym wrażeniem tak wychwalającej recki :), dzięki! Domyślałem się po cichu, że nie wszyscy wgłębiali się w drumy, a w szczególności ich atmosferyczne oblicze :), więc tym bardziej mi miło, że ktoś być może zacznie się w to wgłębiać tak, jak i ja zacząłem jakiś czas temu.

PS. Vibez, jestem cholernie ciekaw Twojej opinii :>
Avatar użytkownika
wasyl
 
Wiek: 37
Skąd: Wałbrzych

Re: 27.06.2009 - Wasyl - Battle Mix

Postprzez Juma 10 lip 2009, 23:01

Totalnie nie moj klimat ale lubie czasem posluchac i takie rytmy. Pierwszy numer zabojczo wkrecajacy w glebsze wsluchanie, po 1,5 minuty sluchania juz mam ochote na wiecej. Piknie przechodzisz miedzy utworkami, ino noga podtupuje do rytmu a ucho niemalze nie daje rady wychwycic przejsc. Dwojka rownie klimatyczna co jedyneczka. 2->3 i 3->4 klasa. ale 5-8 to juz w ogole rozpierducha w moich uszach, Pieknie panie! na bank zagosci na mp3jce i bedzie sie czlowiek gibal do tego secika przez dlugi czas.
Graty za technike bo watpie bym zmixowal cos takiego.

pozdrawiam
Avatar użytkownika
Juma
 

Re: 27.06.2009 - Wasyl - Battle Mix

Postprzez Vibez 10 lip 2009, 23:17

Wasyl chłopie mistrzostwo :)

Słucham od dwóch dni non stop grając po necie i w ogóle mi sie to nie nudzi. Tona pięknego liquidu, eleganckie wokalizy, dużo tła, dobrze złamane wybicia. Numer w 17:30 jak z need for speeda jakiegoś :). Świetnie wszystko sklejone. Absolutny brak zastrzeżeń. Czujesz tą muzyke to widać, co mi sie bardzo podoba bo bede brał od ciebie dużo setów jak będziesz nagrywał, a będziesz nagrywał bo ja ci każe.

Numer siódmy wciąż faworytem, chociaż po przesłuchaniach widze że ma mocną konkurencję. Ten kawałek mi podchodzi troche pod gatunek z którego określeniem niedawno się spotkałem, i o którym nic jeszcze nie wiem, a mianowicie ambient d'n'b (głębokie i "dalekie" ambientowe utwory z dramowymi wstawkami i aranżami co jakiś czas). Trzeba bedzie pościągać coś i wybadać. :)

Słowem, damnbomb. Dude, więcej. \o/
Avatar użytkownika
Vibez
aka Douglas Howarth
 
Wiek: 34
Skąd: Jastrzębie Zdrój | Kraków

Re: 27.06.2009 - Wasyl - Battle Mix

Postprzez wasyl 11 lip 2009, 10:40

Juma, Vibez, dziękuję po raz kolejny za takie komenty :).
Vibez napisał(a):Czujesz tą muzyke to widać, co mi sie bardzo podoba bo bede brał od ciebie dużo setów jak będziesz nagrywał, a będziesz nagrywał bo ja ci każe.

:D dobrze tato, będę :DDD

Dla mnie również numer 7 jest powerplayem :), skoro tak bardzo zaciekawił Cię Vibez ten cały deep liquid d'n'b, to postaram się uraczyć Cię jakąś paczuszką takich wybrzmień, cobyś popływał ze mną :).
Avatar użytkownika
wasyl
 
Wiek: 37
Skąd: Wałbrzych

Re: 27.06.2009 - Wasyl - Battle Mix

Postprzez Sisiek 12 lip 2009, 10:30

Wcześniej nie interesowałem się takimi klimatami i myślę że dużo mnie ominęło. No ale od jakiegoś czasu zgłębiam tajemniczą drumową wiedzę i akurat atmospheric i liquid bardzo przypadły mi do gustu. Tak więc widząc taki set do ocenienia byłem bardzo pozytywnie nastawiony do odsłuchu. Pierwszy kawałeczek nieco mnie zamulił bo jest jak dla mnie zbyt monotonny no ale od czegoś trzeba zacząć set. Drugi kawałek już dobrze, piękny ciepły bassline, spokojny motyw i ten vocalic. Takie połączenie bardzo mi się spodobało. Strasznie anielsko się zrobiło :P Następny kawałek bardzo ładna melodia. Ale brakuje mi nie wiem jak to określić troszkę "dynamiki". Może to za sprawą dużego podobieństwa z poprzednim kawałkiem. Ogólnie poszczególne elementy tracka wciąż się powtarzają tworząc wrażenie że zamiast się rozwijać stoi on w miejscu. Stepping Tones dobry tajemniczy motyw. Zobaczymy co będzie dalej :P John B - Mercury Skies o jakieś vocale ale nie lubię zbytnio takiego smęcenia ;) Lm1 - Renaissance wjeżdża na srogim bassie ale znowu mamy to samo co w poprzednich wałkach. Troszkę vocalu, motyw i drumowy podkład. Dwa ostatnie kawałki na prawdę atmosferyczne. Niczym nasze progresywne klimaty szeroko opisywane na forum tyle że z drumowym podkładem. Bardzo mi się 2 ostatnie propozycje podobają i jak dla mnie w takim stylu mogłba by być utrzymana całość seta. No tak troszkę ponarzekałem na niektóre propozycje ale tak akurat odebrałem klimat seta. Oczywiście nie jest źle klimat jest spójny i dość klimatyczny ... hmm masło maślane mi wyszło :P Jednak wolałbym aby kawałki bardziej się od siebie różniły. Co do techniki to do niczego się nie przyczepie. Nie wiem na czym grane, montowane ale wyszło bardzo ładnie, czysto i sprawnie. Całość oceniam pozytywnie. Nie ma popeliny :)
5-hydroksytryptamina | 3,4-dihydroksyfenyloetyloamina
Obrazek
Avatar użytkownika
Sisiek
Let's Go Techno
 
Wiek: 39
Skąd: Kraina Złudzeń

Re: 27.06.2009 - Wasyl - Battle Mix

Postprzez Vibez 12 lip 2009, 12:34

wasyl napisał(a):skoro tak bardzo zaciekawił Cię Vibez ten cały deep liquid d'n'b, to postaram się uraczyć Cię jakąś paczuszką takich wybrzmień, cobyś popływał ze mną :).


Bardzo chętnie :D Ja właśnie ściągam paczki dramowe więc pewnie też coś poznajduje i coś nagram za niedługo :)
Avatar użytkownika
Vibez
aka Douglas Howarth
 
Wiek: 34
Skąd: Jastrzębie Zdrój | Kraków

Re: 27.06.2009 - Wasyl - Battle Mix

Postprzez Vibez 13 lip 2009, 11:53

A w ogóle w trackliście dopatrzyłem się błędu. Mój szósty ulubiony numer się zowie tak:

Alaska & Seba - Back from Eternity
Avatar użytkownika
Vibez
aka Douglas Howarth
 
Wiek: 34
Skąd: Jastrzębie Zdrój | Kraków

Re: 27.06.2009 - Wasyl - Battle Mix

Postprzez dj3500 13 lip 2009, 12:54

Ciebie Wasylu zostawiłem sobie na koniec :> Będę zmuszony słuchać na głośnikach, więc masz małe fory pod względem techniki i realizacji :mrgreen: W ogóle to już pierwsze dźwięki przypominają mi że już słyszałem ten set ze dwa razy, tylko że w krótszej wersji. Ale wszyscy piszą, że kawałki z końca to powerplaye, więc może nie wszystko stracone :]

1 - szkoda że nie ma jakiegoś intra, ale wokalny sample i tak kreuje klimat dość ładnie :) na plus również breakdown.
1->2 - chyba jakoś specjalnie lepiej nie dało się tego zrobić. chociaż fajnie byłoby jakoś uniknąć wyciszenia które powstało.
2 - blu mar ten każdy lubi :D melodia tutaj przywodzi trochę na myśl twórczość B.I.G.
2->3 - no i już w tym przejściu wychodzi jedna rzecz..... mianowicie Twój talent to miksowania na żywo różnych dziwnych rzeczy :mrgreen: bardzo dobrze
3 - ten track już trochę za bardzo się powtarza, szczególnie wokal. zaczyna lekko wiać nudą.
3->4 - znowu bez zastrzeżeń
4 - przyjemny track, nie nudzi. nóżka tupie :)
4->5 - tym razem jeszcze ładniej niż na ogół. świetne przejscie.
5 - ooo ten świetny!
5->6 - tutaj dziwnie nieco to wyszło, brzmi trochę nieskoordynowanie jak beat z piątki traci bas na rzecz breakdownu szóstki. ale jak potem wchodzi bit to znowuż słychać że nie bardzo szło to lepiej zmiksować.
6 - nieco głębszy numer niż poprzednie, bardziej atmosferyczny i więcej się dzieje. wobec takiego rozwoju seta jestem bardzo na tak :) nawet trochę szkoda że tak szybko się kończy
6->7 - słabo zauważalne przejście, bardzo płynne :)
7 - schodzimy coraz głębiej. zajebiste tło ma ten numer \o/ jestem zaczarowany
7->8 - świetnie wykorzystałeś to "kołysanie" w bicie siódemki, by prawie niezauważalnie wejść z ostatnim numerem. big up! potem tylko fade-out bitu siódemki średnio mi się spodobał.
8 - utwór od mniej więcej tych samych producentów, więc świetnie tutaj pasuje. świetny głęboki bas i tło, dużo ładnie powplatanych przeszkadzajek. właściwie co jeden utwór to lepszy i szkoda trochę że set już się kończy :>

No to co. Technicznie prawie idealnie, nie można się czepiać. Ja bym tak raczej nie zagrał. Klimatycznie świetnie poprowadziłeś seta, tylko jeden nudny moment przy drugim tracku od Blu Mar Ten ale też szybko dał się zapomnieć. Końcówka seta rzeczywiście genialna. Tym bardziej trzeba to docenić, że dobre atmosferyczne drumy są trudne do znalezienia. Więc jeśli chodzi o gatunek to chyba nagroda za odwagę dla Nobla przejdzie na Ciebie :mrgreen: Będzie u mnie co najmniej drugie miejsce.
Avatar użytkownika
dj3500
Administrator
 
Wiek: 33
Skąd: Wrocław

Re: 27.06.2009 - Wasyl - Battle Mix

Postprzez wasyl 13 lip 2009, 16:12

Dzięki Sisior za obszerną recke, pomimo masła maślanego dałem radę przeczytać :). Jesteś już którąś z kolei osobą, która pyta o to na czym było grane, więc piszę wszem i wobec, że na TDS 2.5.3 :).

dj3500 napisał(a):6 - nieco głębszy numer niż poprzednie, bardziej atmosferyczny i więcej się dzieje. wobec takiego rozwoju seta jestem bardzo na tak :) nawet trochę szkoda że tak szybko się kończy


No właśnie... krótko grał, bo sam go musiałem ripować z seta i stąd miał niecałe 4 minuty ;P, to i tak z sukcesem udało mi się go tam wcisnąć ;). Dzięki również za ciepłe słowa :)
Avatar użytkownika
wasyl
 
Wiek: 37
Skąd: Wałbrzych

Re: 27.06.2009 - Wasyl - Battle Mix

Postprzez Matvel 17 lip 2009, 15:56

Tym razem postaram się ocenić seta jako całość. Muzycznie nie moja bajka z dnb to ostatnio katuje tylko remix Noisia Omena. Sam set bardzo klimatyczny set, ciekawie zbudowany. Technicznie bezbłędnie. Jedyne do czego mogę się przyczepić to sam początek taki jakiś wyrwany. W sumie to nie wiem co tu więcej pisać (nie mam takiego talentu jak Bachor na przykład), z tych setów co dokładniej przesłuchałem podobał mi się najbardziej. Punkty na pewno będą, stawiam nawet że najwięcej, bo tylko Sisiek będzie chyba jeszcze mocno konkurował z tym setem.
Matvel
 
Wiek: 37
Skąd: B-stok

Następna strona

Powrót do 1

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości

cron