02.07.2009 | dj3500 | Battle Mix

progtrance megamix
12.06.2009 - 20.07.2009

Powrót do 1

02.07.2009 | dj3500 | Battle Mix

Postprzez dj3500 02 lip 2009, 21:10

Hola hola, nie będziecie się bawić beze mnie 8-) Sesja dopiero się skończyła, a ja nie miałem czasu nagrać nic nowego, więc zamiast tego prezentuję swój stary set, myślę że się nada :) W sumie raz już go wystawiłem, ale battle mix się wtedy nie odbył, więc nic straconego.

39:21 | progressive trance | ableton 7 | 51.8 MB
cuesheet: http://dj3500.dyndns.org/dj3500_bm_06_09.cue
zasys: http://www.rapidspread.com/file.jsp?id=xpyu6ufi2k

TL:
01. Ilya Malyuev - Last Night Before Leaving
02. Grace - Not Over Yet (Habersham's Still Not Over Reprise)
03. Glenn Morrison - Blue Skies With Linda
04. Leama & James Davis pres. Grafiti - Ghettotech
05. Jay Lumen - Clear Memories (Ormatie Remix)
06. Mannel - A Tunderek Hagja
07. V-Sag - Breathe
08. Rasti Tkac - Sparkling Inspiration (Rasti's Edanna Mix)
09. dPen - Follow Me
10. Ahmet Ertenu - Why (Reilly & Rowland Mix)
11. HeatchPlay - Staub Der Zeiten
12. Jay Lumen vs. Tobias Hoppe - One Moment (A Dawn On The Beach Mix)
13. Cerf & Mitiska & Jaren - Light The Skies (Harry Peat Remix)
14. Lank - Being Defenceless (Snake Sedrick Remix)
15. Santerna & Shifted Reality - Crossing The Lights
16. Perry O'Neil - Bass Society
17. Hawk - Quasso
18. Markus Schulz feat. Andy Moor - Daydream
19. Basic Perspective - Small Step On The Other Side (Elevation Remix)
20. Markus Schulz - Without You Near (Coldharbour Mix)
21. Algarve - Greasepaint
22. Blue Room Project - Tone Deaf (Damien Heck's Extended Insomnia Mix)
23. Flopo - Beginnings End (Matthew Adams Mix)
24. 4mal pres. Square Coil - Static Noise (Steve May's Still Sound Mix)
25. Young Parisians feat. Ben Lost - Jump The Next Train (Probspot Remix)
26. Syna - Face Of God
27. Acute - Citadel (Adrian Blue Remix)
28. Markus Schulz - Fly To Colors (Signalrunners Remix)
29. Cape Town - Proglifter
30. Action Level - Triada
31. Perfect Pitch - Innocent (Modified Frequencies Breakz Mix)
32. DC Project & Alex Hentze - Red Walls (Dynamic Motion Dub Remix)
33. Shadowrider - Blue Horizon (Adymus Remix)


Za wszelkie komentarze będę bardzo zobowiązany :)
Avatar użytkownika
dj3500
Administrator
 
Wiek: 33
Skąd: Wrocław

Re: 02.07.2009 | dj3500 | Battle Mix

Postprzez Juma 10 lip 2009, 23:24

No to chyba bede pierwszy z ocena seta dj 3,5 talsent.

Odnosnie techniki to wiem ze nie mam o co sie obawiac. Ableton opanowny do perfekcji co czuc podczas przesluchiwania.
Muzycznie jest bosko.
Intro buduje sie znakomicie.
Mialem nadzieje ze ilosc kawalkow/minute nie zmieni tego seta w Asot yearmix.
Po minutce z hakiem na kawalek wystarczylo jednak by 3500 pokazal co najlepsze w kazdym z utworkow.
Set swietnie zbudowany pod wzgledem muzycznym, jeden kawalek kontynuuje dzielo rozpoczete przez poprzednika i ciagnie naprzod.
Zasluchalem sie w nim i stracilem rachube przynajmniej z 5 razy.

Gratuluje tak udanego mixu. Na obecna chwile max ode mnie.
pozdrawiam
Avatar użytkownika
Juma
 

Re: 02.07.2009 | dj3500 | Battle Mix

Postprzez wasyl 11 lip 2009, 12:52

Kuba ja rozumiem, że należy zachować te minimum przyzwoitości i napisać kilka zdań o każdym z setów, ale ja już tyle razy wypowiadałem się na temat TEGO seta, że nie wystarczyłoby, gdybym napisał tylko, że set jest zajebisty? :D Zdecydowanie napracowałeś się w tej edycji BM najbardziej z konkurencji, bo jak wiadomo mega mixy wymagają nie lada kreatywności i czasu na sklejenie, by wszystko trzymało się dobrze kupy... Pochwała należy się również za pomysł nagrania NIE tranceowego Megamixu i wyłapania tych najlepszych perełek ze świata dźwięków progresywnych :). Wszystko nagrane z powalająco profesjonalną dbałością o szczegóły - no ale Ty taki jesteś :). Set cholernie dobry pod każdym względem, tym bardziej, że zamieściłeś tu przynajmniej połowę prog trance'owej i prog house'owej elity artystycznej :). Punkty oczywiście będą :). Koniec pisania.
Avatar użytkownika
wasyl
 
Wiek: 37
Skąd: Wałbrzych

Re: 02.07.2009 | dj3500 | Battle Mix

Postprzez dj3500 11 lip 2009, 23:44

Dzięki Wam obu za bardzo miłe słowa :)
Avatar użytkownika
dj3500
Administrator
 
Wiek: 33
Skąd: Wrocław

Re: 02.07.2009 | dj3500 | Battle Mix

Postprzez Transi 12 lip 2009, 9:59

Widać, ze w set włożyłeś wiele pracy i wysiłku. O technice grania wiele nie napiszę - potężne narzędzie, jakim niewątpliwie jest Ableton, masz opanowane perfekcyjnie. Dobór utworów doskonały - wszystko do siebie pasuje i co najważniejsze nie irytuje tak jak w przypadku Yearmixów Armina. Strach pomyśleć ile czasu zajął Ci dobór utworów! Jest tu masa produkcji, które uwielbiam (nie będę wymieniał, bo pół tracklisty musiałbym tu wkleić :D ). Znalazło się także miejsce dla tjunów, za którymi nie przepadam (Daydream, Fly To Colors). Klimat Twojego dzieła jest naprawdę fantastyczny - szczególnie pierwsza połowa. Gratuluję udanego mixu! :) Mi się podoba :)
Będę miał dosyć ciężkie zadanie jeśli chodzi o przyznanie punktów :/ Dzięki :/ :D
Avatar użytkownika
Transi
Keep It Dark
 
Skąd: Gorlice

Re: 02.07.2009 | dj3500 | Battle Mix

Postprzez Kasper 19 lip 2009, 12:32

Właśnie leci, ale tu już za repertuar są bonusy... 40 minut przyjemności czas zacząć...

Podsumowująć takiej techniki sam Armin by się nie powstydził, pokazałeś klase a ponadto zagrałeś kilka niszczących mnie numerów, w tym genialny numer Mannel - Tunderek Hangja, było także genialne Bass Society. Jedyne co mi się nie podobało to to jak wskoczyło Blue Skies With Linda, za głośno i zbyt nagle. Sam zamysł mixu bardzo fpytke. Tyle z pozytywnych odczuć.

Uważam, że megamixów nie powinniśmy oceniać, wolałbym usłyszeć co wyczarowałbyś z 5-6 tracków i jak wteyd brzmiały by przejściach. Poza tym ciężko mi ocenić to co zrobiłeś, z tym co zrobiła reszta chłopaków. U mnie masz wyróżnienie, ale punktów nie będzie.
Avatar użytkownika
Kasper
 
Wiek: 38
Skąd: Rybnik, PL

Re: 02.07.2009 | dj3500 | Battle Mix

Postprzez Sisiek 19 lip 2009, 18:52

Na początku mój krótki wywód na temat muzyki jaką jest progressive. Wiadomo co oznacza samo słowo progressive. Muzyka tego rodzaju powoli rozwija się i nabiera klimatu. W Twoim przypadku gdzie w 40 minut umieściłeś tyle tracków naraz jest to niemożliwe. Nie jestem przeciwny jakimś megamixom wręcz te transowe nawet bardzo lubię. O tyle jednak w muzyce progresywnej takie coś to zamach na same jej zamierzenie. Tak więc jakbym nie chciał się wypowiedzieć klimatu nie ma tutaj w ogóle. A wręcz następuje wielka profanacja takich kawałków jak V-Sag - Breathe czy dPen - Follow Me które bardzo lobię i szanuje.
Druga sprawa sam proces nagrania tego hmm seta. Wszystko dobrze zmontowane widać że posługujesz się Abletonem i jakimś Mixed In Key. Ale jednocześnie w takim konkursie jak ten bardziej bym sobie cenił i życzył aby sety nagrywane były na żywo za pomocą programów bez zbytniej ilości udogodnień czy sprzętu. Nie mogę porównać Twojego seta który pewnie tworzony był przez kilka albo i kilkanaście godzin do zgranego na sprzęcie (o ile takie były ) bez żadnej opcji aby wrócić i poprawić niedociągnięcie. Tak więc ten występ traktuje jako nie do końca jak dla mnie udaną ciekawostkę. Zabija ona sam sens i piękno muzyki progresywnej. Nie mniej jednak przesłuchałem i zmontowane jest okej ale zupełnie to nie to o co tutaj chodzi. Takie jest moje zdanie.
5-hydroksytryptamina | 3,4-dihydroksyfenyloetyloamina
Obrazek
Avatar użytkownika
Sisiek
Let's Go Techno
 
Wiek: 39
Skąd: Kraina Złudzeń

Re: 02.07.2009 | dj3500 | Battle Mix

Postprzez Matvel 19 lip 2009, 19:58

Zacznę od tego że set ten to mam już osłuchany bo zapoznałem się z nim z bm z śp. revolusic. Ogólnie zgodzę się po części z tym co napisali Sisiek oraz Kasper. Z racji nagromadznie takiej liczby utworów ciężko tutaj mówić o klimacie, jest sporo utworów które aż błagają oto żeby pograć dłużej. Mimo to sam jestem zwolennikiem megamix'ów i ten jak niemal każdy także mi się bardzo podoba.
Techniki w tym przypadku nie należy oceniać bo Ableton opanowany doskonale, wszystko ze sobą pięknie gra. Będę miał ciężką zagwozdkę czy dać Ci punkty czy nie.
Matvel
 
Wiek: 37
Skąd: B-stok

Re: 02.07.2009 | dj3500 | Battle Mix

Postprzez bAchoR 20 lip 2009, 13:42

Za stworzenie klimatu oczywiście baty. To, że battle mix to nie znaczy, że trzeba robić z niego mega mixy do radia planeta. :)

Co do mixowania to wiadomo... opanowałeś to do perfekcji klucze etc. Chuj, że mało w tym spontaniczności jak u Wasyla, ale jesteś dobry w działce, którą robisz. Pan Ableton :)

Tracki. No właśnie. Dużym plusem tego megamixu jest to, że mogłem poznać pare utworów, których nie znałem i się w nie zaopatrzyć.

Oczywiście mogło się nie odbyć bez ,,Face of God'' :)

Santerna !
Dejan S. - Behind The Mountains (Original Mix) <3 <3 -> mój nowy przyjaciel.
bAchoR
Dwight Mayweather
 
Wiek: 37
Skąd: nigdzie i nigdy

Re: 02.07.2009 | dj3500 | Battle Mix

Postprzez ant 20 lip 2009, 23:06

Ciasno tu jak w pociągu na Entrance :D Nie ma co rozpisywac sie nad poszczególbymi przejsciami. Ogólnie bardzo dobrze, ciasno i bez zgrzytów. Utwory jak najbardziej na plus. Ciekaw jestem co w nastepnej edycji pokażesz, a ten set jak dla mnie najlepszy :)
Avatar użytkownika
ant
 
Wiek: 35
Skąd: Skierniewice/Wrocław

Re: 02.07.2009 | dj3500 | Battle Mix

Postprzez dj3500 23 lip 2009, 11:57

Wielkie wielkie dzięki wszystkim za opinie, zwłaszcza Sisiorowi za inne spojrzenie :) Następnym razem zagram coś "normalnego" ;)
Avatar użytkownika
dj3500
Administrator
 
Wiek: 33
Skąd: Wrocław


Powrót do 1

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości

cron