26.07.09 - Peterhol9 aka yoma - Battle Mix Lipiec 2009

wolniejszy i szybszy progressive
26.07.2009 - 31.08.2009

Powrót do 2

26.07.09 - Peterhol9 aka yoma - Battle Mix Lipiec 2009

Postprzez peterhol9 26 lip 2009, 10:42

No to zaczynamy :)

Obrazek
Czas: 36,57 m
Waga: 67,6 MB
Jakość: jako że set mało profesjonalny to 256 kbps :P
Gatunek: Progressive trance i trochę progressive house
Mix na: Ableton 7

Tracklist:

01. Intro (cut from Blank & Jones' Invocatio)
02. Nova brothers- Havana
03. Terje Bakke - Beloved maik
04. ID
05. Liquid love - Sweet harmony (Pascal Feos rmx)
06. Telepopmusik - Breathe (Indecent Noise pres. Baltic Sea Beach club mix) vs. Ozgur Can - Irony (dPen Ancient story mix) (peterhol9 "tryin' to mash up" mash up)
07. Allende - Tricky waters
08. Agnelli & Nelson pres. A&N project - Sleeping in airports

Z góry przepraszam za jakość kawałka nr 4, ale po prostu musiałem go zarzucić do secisza :)

Linki:
1. http://rapidshare.com/files/260169475/y ... d.mp3.html
2. http://www2.zippyshare.com/v/86130498/file.html
3. http://odsiebie.com/pokaz/4430468---123f.html
Ostatnio edytowano 26 lip 2009, 17:00 przez peterhol9, łącznie edytowano 2 razy
I LOVE RUSSIAN AND GREEK PROGRESSIVE

Obrazek
Avatar użytkownika
peterhol9
yoma
 
Wiek: 38
Skąd: Tomaszów Lubelski/Lublin

Re: 26.07.09 - Peterhol9 aka yoma - Battle Mix Lipiec 2009

Postprzez Transi 26 lip 2009, 13:56

np: yoma - Battle Mix (Lipiec 2009) [36:57m|256kbps] []

haha, intro :P
Avatar użytkownika
Transi
Keep It Dark
 
Skąd: Gorlice

Re: 26.07.09 - Peterhol9 aka yoma - Battle Mix Lipiec 2009

Postprzez phantom 26 lip 2009, 15:27

peterhol9 napisał(a):Telepopmusic

Telepopmusik, a właściwie Télépopmusik :)
phantom
 
Wiek: 36
Skąd: wlkp.

Re: 26.07.09 - Peterhol9 aka yoma - Battle Mix Lipiec 2009

Postprzez peterhol9 26 lip 2009, 16:04

phantom napisał(a):
peterhol9 napisał(a):Telepopmusic

Telepopmusik, a właściwie Télépopmusik :)
nie wymądrzaj się :P zaraz zmienię :P
I LOVE RUSSIAN AND GREEK PROGRESSIVE

Obrazek
Avatar użytkownika
peterhol9
yoma
 
Wiek: 38
Skąd: Tomaszów Lubelski/Lublin

Re: 26.07.09 - Peterhol9 aka yoma - Battle Mix Lipiec 2009

Postprzez Transi 26 lip 2009, 19:33

Nr 2 jest fantastyczny :O
Avatar użytkownika
Transi
Keep It Dark
 
Skąd: Gorlice

Re: 26.07.09 - Peterhol9 aka yoma - Battle Mix Lipiec 2009

Postprzez peterhol9 27 lip 2009, 17:49

właśnie sobie słucham swojego i zauważyłem ,że chyba przypadkiem (?) musiałem wyciszyć za bardzo Low w ostatnim przejściu...damn
I LOVE RUSSIAN AND GREEK PROGRESSIVE

Obrazek
Avatar użytkownika
peterhol9
yoma
 
Wiek: 38
Skąd: Tomaszów Lubelski/Lublin

Re: 26.07.09 - Peterhol9 aka yoma - Battle Mix Lipiec 2009

Postprzez Deep Fog 04 sie 2009, 0:24

Świetne utwory,piękna muzyka!!! tego zawsze szukam!!
DEEP PROGRESSIVE TRANCE FOREVER
Avatar użytkownika
Deep Fog
 
Wiek: 38
Skąd: Jarosław/Podkarpackie

Re: 26.07.09 - Peterhol9 aka yoma - Battle Mix Lipiec 2009

Postprzez sunriser 11 sie 2009, 12:56

Intro wymiata hehe, technicznie ok, fajne dynamiczne przejścia choć trochę nie podobało mi się to wejście z 4 na 5, ale poza tym wszystko w porządku. Havana bardzo ciekawy numer nieźle nakręca seta, potem coś genialnego, Beloved maik :oops: :oops: chyba najlepszy wał z całego setu, szkoda że nie wiemy co kryje się pod czwórką bo tez niczego sobie :) , Sweet Harmony w remiksie Feosa tez klasa, fajnie że tam pod koniec pojawiło się jeszcze Tricky Waters do którego często wracam bo przepadam za plumkaczami od Allende, na koniec śpiące lotnisko dobrze zamyka ten jak że genialny klimat utrzymany podczas całego seta :D
Avatar użytkownika
sunriser
 
Wiek: 33
Skąd: mam wiedzieć ?

Re: 26.07.09 - Peterhol9 aka yoma - Battle Mix Lipiec 2009

Postprzez Mr_Hide 11 sie 2009, 22:47

No to Ladies and gentleman zaczynamy. :D Havana - Pierwszy utwór i już można odlecieć , świetna melodia ustawia wysoko poprzeczkę pozostałym utworom. :) Pierwsze przejście również ok. Kolejny utwór i znowuż kosa. :) Następnie ID również bardzo pozytywny utwór, na pewno utrzymuję poziom poprzednich. Sweet harmony tu już odlot, można powiedzieć że idealny w centrum secisza - można sobie nogą potupać albo zostać myślami w chmurach. :D Następnie Telepopmusik - trochę więcej spokoju wokal daje rade, melo również i widzę że tu zmejszapowałeś dwa kawałki i bardzo dobrze to wyszło bo szczerze mówiąc nie wiem do którego co należy. Ostatnie dwa numery także bardzo melodyjne i żywe, jak najbardziej pasują na koniec. Technika jest w porządku. Bardzo konkretny set, cudowne melodyjki, klawisze, repertuar pierwsza klasa. ;)
Avatar użytkownika
Mr_Hide
aka Depthide
 
Wiek: 32
Skąd: Kartuzy / Kolonia

Re: 26.07.09 - Peterhol9 aka yoma - Battle Mix Lipiec 2009

Postprzez dj3500 12 sie 2009, 22:02

1- intro nie wprowadza nijak w klimat, ale pośmialiśmy się i słuchamy :mrgreen:
2 - głębokie, posuwiste. elegancko rozkręca seta.
1->2 jakiś tam maleńki offbicik (np. 5:26), wymiana basu w miarę ok. ogólnie na plus.
3 - jak to z terjem bywa, popeliny nie ma. piękny melodyjny breakdown. jak dotąd świetnie.
3->4 bez wpadek. set się nieco wyciszył ale to raczej specyfika czwórki.
4 - za dużo się nie dzieje, ale jest klimatycznie. ciągniesz bardzo dobrze atmosferę :)
4->5 masz maleńki offbeat. słychać też jakby był bas puszczony z obu kawałków naraz, szczególnie np. w 14:23. poza tym przejście bardzo ładne.
5 - kawałek nie pasuje mi tutaj idealnie, ale też wielkiej niespójności nie ma. przeleciał jak dla mnie bez echa
5->6 trochę się zagapiłem, ale chyba wszystko w porządku w tym przejściu
6 - mashup, słuchamy... w 19:07 i okolicach za duży bajzel. melodia z irony zgrywa się na breakdownie ze słowami breathe tak na 4- :D po zejściu z breakdownu jest nieco za głośno, no i trochę więcej eq by się przydało. nieuważny słuchacz może potraktować to jako jeden utwór. jak na 1 raz jest zupełnie ok :)
6->7 ściszenie przed przejściem nieco za mocne. w 22:36 dźwięk jakby ktoś pukał mi do pokoju :D samo przejście jak na mój gust zbyt gwałtowne, poprzedni wałek praktycznie znika od razu. w 22:45 nieco niehigieniczna korekta głośności, można było to zrobić np. w 23:06.
7 - bardzo lubię ten utwór. niemniej jednak niespecjalnie pasuje tutaj po breathe, wydaje się po prostu zbyt szybki. set został rozpędzony troszkę zbyt nagle, co odbiło się na jakości przejścia. teraz to już "full on prog trance" :mrgreen:
7->8 tragedia :( ósemka wchodzi bardzo-za-cicho. zaczynają grać oba basy. offbeat. jedynka nienaturalnie się scisza. po przejsciu jest o wiele za cicho i dalej słychać offbeat. źle. dziwi mnie że moi dwaj poprzednicy nic tu nie widzą :?
8 - bardzo lubię, widać że mamy do pewnego stopnia podobne gusta muzyczne :) sensownie kontynuuje seta po allende, i kończy go. szkoda że leci jakieś 4-6 dB za cicho, a to przepaść.

reasumując: kompozycja jest dobra. przeszkadza niespasowanie części progresywnej z tą bardziej trancową, objawiające się w postaci gwałtownego przeskoku przy przejściu 6->7. jednak poza tym można się tylko czepiać. co do techniki. powinieneś popracować nad zmianami basu (stosunkowo rzadko zdarzają się pary kawałków, między którymi można miksować basy stopniowo między nimi przechodząc, najczęściej wychodzi nieładne dudnienie, widać to w niektórych przejściach), robić je imo bardziej nagle. warping jeszcze do małej poprawki, bo słychać offbeaty. poza tym set technicznie brzmi, jakbyś zmęczył się miksowaniem (może ten mashup był taki wyczerpujący? :P), bo najpierw technika jest bardzo dobra, a w dwóch ostatnich przejściach słaba ;) słuchało się bardzo przyjemnie. pracuj dalej :)
Avatar użytkownika
dj3500
Administrator
 
Wiek: 33
Skąd: Wrocław

Re: 26.07.09 - Peterhol9 aka yoma - Battle Mix Lipiec 2009

Postprzez peterhol9 14 sie 2009, 16:08

Dziękx Wam wszystkim za recki :)

dj3500 napisał(a):5->6 trochę się zagapiłem,
aaaa....how could you soldier? :D moje ulubione przejście w całym secie :D
I LOVE RUSSIAN AND GREEK PROGRESSIVE

Obrazek
Avatar użytkownika
peterhol9
yoma
 
Wiek: 38
Skąd: Tomaszów Lubelski/Lublin

Re: 26.07.09 - Peterhol9 aka yoma - Battle Mix Lipiec 2009

Postprzez Matvel 19 sie 2009, 15:29

O takie intra lubię :D Dalej Havana, bardzo dobry wyniosły utwór. Ładne przejście i mamy kolejny bardzo przyjemny kawałek. Przechodzimy od razu do ID które także całkiem przyjemne. Przejście poprzednie jak i te na Sweet Harmony bez zarzutów, set cały czas trzyma klimat choć ten utwór na tle poprzednich wypada jakoś blado. Przechodzimy do maszapa, dla mnie bardzo dobry ja tam żadnego bajzlu jak to Dj3500 nazwał nie słyszę, chyba jeszcze jestem za dużym amatorem :D Dynamiczne przejście, trochę za szybko zrobione jakby choć może się nie dało wcześniej wyjść z mashup'u więc nie jest źle. Allende uwielbiam i spanie na lotniskach również. Ostatnie przejście najsłabsze z całej stawki ale nie zepsuło dobrego wrażenia. Punkty są na 100%, a ile to się właśnie będę zastanawiał.
Matvel
 
Wiek: 37
Skąd: B-stok

Re: 26.07.09 - Peterhol9 aka yoma - Battle Mix Lipiec 2009

Postprzez demens 22 sie 2009, 11:35

Po przesłuchaniu tego seta muszę stwierdzić, że posądzanie mnie o obrażanie Ciebie jakimiś tam słowami było zupełnie bezpodstawne :D Jeżeli chodzi o utrzymanie klimatu to jest to jak na razie set nr 1.
Panie i panowie, wchodzi Havana. Od początku bardzo tłusto, track niesamowicie się nakręca. Świetne przejście i mamy drugi numer, który z początku wydawał mi się bardzo monotonny, ale po wsłuchaniu się zmieniłem zdanie. Wchodzą pierwsze dźwięki czwórki i już wiedziałem, że to coś dla mnie. Co za niesamowicie nostalgiczny, klimatyczny motyw pianina :shock: Po prostu nie można przestać tego słuchać. Najlepszy kawałek w secie.
Początek przejścia i chyba coś poszło nie tak, ale potem wszystko wraca na "właściwy tor". Sweet Harmony i klimat konsekwentnie ciągniemy dalej, coś pięknego. Przejście 5->6 wyszło znakomicie. Nie dziwię się, że nawet dj3500 się zagapił :D Utwór szósty - w życiu bym się nie zorientował, że to mashup, gdyby nie tracklista ;p Wg mnie bardzo dobrze, słuchało się nadzwyczaj przyjemnie.
Kolejny numer znany, ale aż tak bardzo za nim nie przepadam. Nie odniosłem wrażenia zbytniego "rozpędzenia", no ale może się nie znam ;p Ostatnia produkcja dobrze wpasowała się na zakończenie, jakoś jak to wyszło to mi się zupełnie nie podobało, ale teraz nawet wpadło w ucho :)

Tak jak pisałem wcześniej, klimat, klimat i jeszcze raz klimat i utrzymanie sensownego tempa. Praktycznie na każdym numerze "tupanie nóżką" lub coś w tym stylu :) Ale ten ID to jak na razie najlepsze co usłyszałem w tej edycji BM. Chociaż nie jestem osłuchany w takich klimatach to jeżeli chodzi o technikę jest imo bardzo dobrze. No może w jednym albo dwóch przejściach można było dopatrzyć się jakichś małych niedociągnięć, ale to każdemu się może zdarzyć :D Mashup bardzo elegancki, szacun bo ja bym się czegoś takiego nie podjął ;p
demens
 
Wiek: 34
Skąd: łódzkie

Re: 26.07.09 - Peterhol9 aka yoma - Battle Mix Lipiec 2009

Postprzez wasyl 26 sie 2009, 19:14

No to jedziem z Tobą Pet... ;)

1. No tutaj nie ma za bardzo o czym pisać :D, więc powiedzmy, że intro jest zapowiadające seta, ale nie w sensie pod konkretnym nurtem muzycznym ;)
2. Dobry, nieznany mi numer, który naprawdę jest tym z rodzaju gęstych :D. Zaczęło się fajnie...
2->3 Poza "offbeacikiem", bo duży nie był, dopatrzyłem się wejścia o frazę za wcześnie, ale to pewnie wynika z dość dziwnej konstrukcji Beloved Maik.
3. Bakke stać na wiele więcej i uważam, że ten utwór pomimo głębi jaką niewątpliwie ma, nie ma niczego poza tym... Jest monotonny i wręcz irytuje mnie po pewnym czasie grania ;P
3->4. Tutaj trochę nieporęcznie to wyszło - takie wrażenie odniosłem... Jakby trwała tam walka miedzy tymi dwoma utworami :D
4. Myślę, że prędzej wypadałoby przeprosić za jakość Beloved Maik, która na mój gust bardziej męczyła uszy niż ta produkcja - piękny numer... I nie dziwię się, że musiałeś to zagrać ;P. Chociaż jest mi znany i nie pamiętam jak się zwie... Więc jeśli Ty również nazwy nie znasz, to ode mnie się na tą chwilę nie dowiesz ;P
4->5 Offbeat... Poza tym płynnie, ale offbeat jest już tutaj na tyle wyraźny, że przeszkadza dość zauważalnie...
5. Taki se, przytłumiony jakiś ;P i w sumie hmm nie chwyta mnie niczym :(
5->6 Prześwietne :)
6. No nawet udany ten mashupik, muszę powiedziec ;)
6->7 Znowu coś tam klekota, i znowu gdyby nie to, byłoby fantastycznie :) ale i tak ładnie.
7. Jedna z ciekawszych pozycji w secie, ale od Allende nie mogło być źle :P. Set ładnie się rozpędził
7->8 Ojojoj, ale się porobiło :| przejście zrobione nagle i za cicho puszczony kolejny numer, poza tym znowu spory offbeat.. Aż nie spodziewałem się czegoś takiego po przejściu z 5 utworu, a nawet po tych wcześniejszych, które także należały raczej do tych niezłych. No szkoda.
8. Utwór pasujący do allende znakomicie. Bardzo fajny.

Set naprawdę dopracowany pod względem materiału, było klimatycznie i bardzo ciepło tonalnie, acz momentami zbyt monotonnie jednak. Nie dopatrzyłem się AŻ TAK silnego zeskoku na stronę bardziej trance'ową po 6 utworze, więc imo klimat nadal był dobrze kontynuowany z pierwszej części seta. Technicznie jeszcze bardzo niestabilnie, ale materiałowo naprawdę nieźle. Rozwijaj się więc dalej :) i GL
Avatar użytkownika
wasyl
 
Wiek: 37
Skąd: Wałbrzych

Re: 26.07.09 - Peterhol9 aka yoma - Battle Mix Lipiec 2009

Postprzez Kasper 28 sie 2009, 13:10

Zgadzam się z częścią opinii a z częścią nie, ale uważam, że... Set idealnie mi pasuje na wkręt do długiego transowego seta. Można to już poczuć w momencie wejścia Sleeping In Airports, bo aż się prosi o więcej. Delikatne melodie i subtelne wokalne podkreślają to, że to co nagrałeś jest idealne na rozkręcenie czegoś jeszcze grubszego. Do techniki nie przyczepiam się bo wszystko było w porządku i kompletnie nic nie kuło w uszy tak bardzo aby się właśnie przyczepić.

Szczerze mówiąc, że zrobiłeś mi dużą przyjemność, że mogłem posłuchać tak pięknego warm-upu do setów innych chłopaków. Oceniam Cie jako pierwszego ale punkty masz gwarantowane!
Avatar użytkownika
Kasper
 
Wiek: 38
Skąd: Rybnik, PL

Re: 26.07.09 - Peterhol9 aka yoma - Battle Mix Lipiec 2009

Postprzez peterhol9 28 sie 2009, 13:24

dziękuję uprzejmie :) może później pomyślę nad dokończeniem seta z tą jednak różnicą, że..wad nie poprawię, bo projekt w Abletonie wykasowałem :) więc dokończenie będzie składało się z wyżej wymienionego seta(ze wszystkimi jego niedoskonałościami) i nowym stuffem :)
I LOVE RUSSIAN AND GREEK PROGRESSIVE

Obrazek
Avatar użytkownika
peterhol9
yoma
 
Wiek: 38
Skąd: Tomaszów Lubelski/Lublin

Re: 26.07.09 - Peterhol9 aka yoma - Battle Mix Lipiec 2009

Postprzez Transi 30 sie 2009, 18:20

Wygląda na to, ze zapomniałem się tutaj wpisać :@ Ok, set średnio mi spasował. Najlepiej brzmią: nr2 (tozto Laurent V.!), 6 i 7. To właśnie one świadczą o sile seta. Technika w niektórych momentach kulała - trochę offbeatów i innych niedociągnięć. Zupełnie nie spodobało mi się przejście na utwór Agnelli & Nelson - było imo fatalne :( Sam utwór tez średnio tu pasuje :/ Klimatycznie nie pasował do poprzedników. Tak więc mi się nie podobało. Aha, Mashup wyszedł Ci całkiem przyzwoicie (tym bardziej, ze pierwszy raz robiłeś coś takiego).
Avatar użytkownika
Transi
Keep It Dark
 
Skąd: Gorlice

Re: 26.07.09 - Peterhol9 aka yoma - Battle Mix Lipiec 2009

Postprzez Juma 30 sie 2009, 22:54

nr 3 do wysluchania padl na pana yome ;]. Az sam trzykrotnie sprawdzalem czy to aby nie swoj set puscilem ;] ale intro wyprowadzilo mnie z bledu. Rowniez podtytul, bo ja podazam teraz w zupelnie przeciwnym kierunku.
Oke znow do rzeczy.
Set ciekawy, niesztampowy, intro juz przyklulo ucho do sluchania. Bylem ciekaw co sie wydarzy dalej. Wszystko bardzo dobrze zagralo az do nieszczesnego ostatniego przejscia, na szczescie znow utwor ktory wchodzi pozwala zapominac o tej pomylce ktora sie zdarzyla.
Technicznie jakbys jeszcze troszke szarpal sie z abletonem wiec zycze Ci stabilizacji na nastepna edycje, trenuj a na pewno Ci sie to uda. Muzycznie naprawde dales rade.
Pozdrawiam!
Avatar użytkownika
Juma
 

Re: 26.07.09 - Peterhol9 aka yoma - Battle Mix Lipiec 2009

Postprzez peterhol9 31 sie 2009, 15:21

dzięki za recki :)
Juma napisał(a):zycze Ci stabilizacji na nastepna edycje, trenuj a na pewno Ci sie to uda.
oby się udało, bo jak na ten moment to nie mam pomysłu na kolejna edycję :P Nic nie chce się warpować i do siebie klimatycznie pasować z wałków, które posiadam. No ale może na ostatni dzień 1 rundy wrzucania setów zdążę :D
I LOVE RUSSIAN AND GREEK PROGRESSIVE

Obrazek
Avatar użytkownika
peterhol9
yoma
 
Wiek: 38
Skąd: Tomaszów Lubelski/Lublin

Re: 26.07.09 - Peterhol9 aka yoma - Battle Mix Lipiec 2009

Postprzez Sisiek 31 sie 2009, 21:08

Juma Joma ale chyba nie pomyliłem setów :D Gęste intro :D albo raczej zapowiedź :P Co do zawartości muzycznej seta to nie do końca mi się spodobało. Może za dużo tych spokojnych numerów naraz bo i Dj 3500 i Jume miałem na rozkładzie ale niektóre numery troszkę jak dla mnie za mało dynamiczne i za mało pływające. Absolutny hit seta to Tricky Waters ale ten numer swego czasu reklamowałem i polecałem prawie wszystkim. Równie dobre Havana i Terje Bakke. Inne numery różnie raz lepiej raz gorzej ale takie granie to chyba nie do końca moja liga. Co do techniki nie jest najgorzej ale jeszcze musisz trochę popracować żeby przejścia były bardziej podrasowane :) Bo potknięcia są. Ale ogólnie nie jest źle i wujek Sowa ocenia dość pozytywnie :)
5-hydroksytryptamina | 3,4-dihydroksyfenyloetyloamina
Obrazek
Avatar użytkownika
Sisiek
Let's Go Techno
 
Wiek: 39
Skąd: Kraina Złudzeń


Powrót do 2

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość

cron