26.07.2009 - Transi - Battle Mix (Lipiec 2009)

Progressive
26.07.2009 - 31.08.2009

Powrót do 2

26.07.2009 - Transi - Battle Mix (Lipiec 2009)

Postprzez Transi 26 lip 2009, 13:15

Heja. Mój kolejny Battle Mix - tym razem utrzymany w klimatach, które dominują w moich playlistach:) Jak go tak teraz przesłuchałem to stwierdzam, iż trochę przesterów się pojawiło - odbiór na głośnikach jest zupełnie inny niż na słuchawkach. Nie chce mi się go poprawiać, więc wrzucam to co mam :P

Czas: 36:09
Waga: 49,6MB
Jakość: 192bkps

Tracklist:
01. Henrik B - Manwolf (Chris Liebing Remix 2)
02. Aya Mavra versus Deeper Moments & Robert K - Teotihuacan (Original Mix)
03. Sound Experience - Blood (Jonatan Tesei Remix)
04. Nortio - The Angel (Original Mix)
05. Marek - Me Chali (Original Mix)
06. Kintar - Slavi Ljubezen (Original Mix)
07. Buds Not Bombs featuring Irina - Deleido (Infusion Dub Mix)


http://www.rapidspread.com/file.jsp?id=uv0jc9eatm

Enjoy!
Ostatnio edytowano 26 lip 2009, 13:24 przez Transi, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Transi
Keep It Dark
 
Skąd: Gorlice

Re: 26.07.2009 - Transi - Battle Mix (Lipiec 2009)

Postprzez peterhol9 26 lip 2009, 13:22

spróbuje być pierwszy do komenta :) A jako, że powoli zaczynam lubić Twoje klimaty, to spróbuje tej obietnicy dotrzymać :D
Transi napisał(a):Jak go tak teraz przesłuchałem to stwierdzam, iż trochę przesterów się pojawiło - odbiór na głośnikach jest zupełnie inny niż na słuchawkach.
..witaj w klubie, bo u mnie niestety to samo się dzieje.
I LOVE RUSSIAN AND GREEK PROGRESSIVE

Obrazek
Avatar użytkownika
peterhol9
yoma
 
Wiek: 38
Skąd: Tomaszów Lubelski/Lublin

Re: 26.07.2009 - Transi - Battle Mix (Lipiec 2009)

Postprzez peterhol9 26 lip 2009, 16:15

ok, to recenzja.. Ogólnie to.. zawiesiłeś bardzo wysoko poprzeczkę. Osobiście stwierdzam i to bez bicia, że to najlepszy set przesłuchany jak do tej pory w anno domini 2009. Jest tu wszystko i nie ma tego czego nie lubię. A jaśniej..jest mrok, klimat, bardzo dobre, niesłyszalne wręcz przejścia. Nie ma gęstych progów tylko te wyważone. Oczywiście zebrane kawałki są przedniej klasy, od tracku rozpoczynającego aż po kończący. Szczerze powiedziawszy nie wiedziałem że Liebing robi taki stuff jak mix do Manwolf. Jedyny minus tego secika to z tego co pamiętam Sound Experience - Blood (Jonatan Tesei Remix) (a może to był Nortio - The Angel, już sam nie pamiętam :D). Minus bo to orient który kojarzy mi sie z budką z wegetariańskim jedzeniem w której kupowałem falafele. Knajpa cała w bambusach i odstraszająca że szok :D

kończąc więc... obawiam się, że Twój set zwycięży po raz drugi. U mnie ma plusa i to gwarantowanego :)
Ostatnio edytowano 26 lip 2009, 18:34 przez peterhol9, łącznie edytowano 1 raz
I LOVE RUSSIAN AND GREEK PROGRESSIVE

Obrazek
Avatar użytkownika
peterhol9
yoma
 
Wiek: 38
Skąd: Tomaszów Lubelski/Lublin

Re: 26.07.2009 - Transi - Battle Mix (Lipiec 2009)

Postprzez Kubo 26 lip 2009, 16:35

Piotrek, jesli chodzi o ten orient to na pewno Nortio ;) Powiem tak... nie znasz sie xD :P

Secik warto zassac chociaz by dla tego numeru Marek - Me Chali (Original Mix) ktory zamiata na lewo i prawo :P Mciek poprosze teraz kase za reklame ;) xD
Avatar użytkownika
Kubo
The Invincibles
 
Wiek: 37
Skąd: Zamość

Re: 26.07.2009 - Transi - Battle Mix (Lipiec 2009)

Postprzez Transi 26 lip 2009, 18:29

peterhol9 napisał(a):Osobiście stwierdzam i to bez bicia, że to najlepszy set przesłuchany jak do tej pory w anno domini 2009.


:oops: :oops: :oops:

peterhol9 napisał(a):Szczerze powiedziawszy nie wiedziałem że Liebing robi taki stuff jak mix do Manwolf.


To jest akurat drugi mix Liebinga - pierwszy jest zdecydowanie mocniejszy ;) W zasadzie wziąłem tylko początek jego remixu w celu stworzenia odpowiedniej atmosfery przesiąkniętej mrokiem i strachem :mrgreen:

peterhol9 napisał(a):Minus bo to orient który kojarzy mi sie z budki z wegetariańskim jedzeniem w którym kupowałem falafele. Knajpa cała w bambusach i odstraszająca że szok :D


:lol: :mrgreen:

peterhol9 napisał(a):obawiam się, że Twój set zwycięży po raz drugi


Hehe, dzięki za miłe słowa ;) Poczekajmy jednak na inne sety - mam nadzieję, ze będą jeszcze lepsze niz ostatnim razem :)

Kubo napisał(a):Mciek poprosze teraz kase za reklame ;) xD


Fakturkę na Transicious Recordings proszę wystawić :ugeek: :mrgreen:
Avatar użytkownika
Transi
Keep It Dark
 
Skąd: Gorlice

Re: 26.07.2009 - Transi - Battle Mix (Lipiec 2009)

Postprzez Rapture 01 sie 2009, 11:33

Sciagne sobie zeby miec czego sluchac na rowerze, mam nadzieje, ze nie podziala to na mnie niczym Hydroksyzyna xD
Obrazek
Avatar użytkownika
Rapture
Syn Wisternoffa, Brat Rosena
 
Wiek: 34
Skąd: Szczecin/Wrocław, PL

Re: 26.07.2009 - Transi - Battle Mix (Lipiec 2009)

Postprzez sunriser 11 sie 2009, 12:53

no to zaczynamy, technicznie jak już wcześniej wspomniano bez zastrzeżeń, przejścia faktycznie prawie nie słyszalne najbardziej podobało mi się to wejście z 4 na 5, ten orientalny wałek bardzo fajnie wpasował się w genialne Me Chali, może trochę dziwne to przejście z Me Chali na Slavi Ljubezen ale i tak jest przednio :)
co do wałków to fajnie wprowadziłeś mroczny klimat tym remiksem Liebinga, Blood też ciekawy, taki masywny numer który oprócz Me Chali najbardziej chyba mi przypasił w secie, no i na koniec piękne Delaido :oops:

ogólnie pomimo że ostatnio trochę mniej słucham mrocznych progów (bardziej przerzuciłem się na deep housy) to set jak najbardziej na tak ;)
Avatar użytkownika
sunriser
 
Wiek: 33
Skąd: mam wiedzieć ?

Re: 26.07.2009 - Transi - Battle Mix (Lipiec 2009)

Postprzez Mr_Hide 11 sie 2009, 22:43

Pierwszy utwór bardzo dobry na start wprowadza w mroczny i dość mocny klimat seta. Pierwsze przejście bez zastrzeżeń. Kolejny utwór podobnie jak pierwszy dosyć stanowczy i na pewno prowadzi dalej przez te ciemne muzyczne korytarze. :) Kolejne dwa traki to ciężko było wyłapać gdzie się kończą a gdzie zaczynają. Me Chali - świetny melancholijny traczek. W kolejnym przejściu jakby coś odrobinę odstawało, ale jest ok. Na koniec Deleido, myślę dobrze zamyka całego seta. Technicznie nie ma się do czego przyczepić. Podsumowując jest klimat i moc która do mnie przemawia. :) Bardzo pozytywny miks.
Avatar użytkownika
Mr_Hide
aka Depthide
 
Wiek: 32
Skąd: Kartuzy / Kolonia

Re: 26.07.2009 - Transi - Battle Mix (Lipiec 2009)

Postprzez demens 13 sie 2009, 12:51

Szczerze mówiąc bałem się, że mój mózg dozna małego "szoku" po takiej gwałtownej zmianie klimatów, ale dałem radę :D ;] Pierwszy utwór rzeczywiście doskonale wprowadza w klimat, fajnie zgrał się z dwójką i nawet przyjemnie się słuchało. Trójka przekroczyła dopuszczalny limit monotonii dla mnie :D Ale to nic bo następny kawałek zrekompensował wszystko. Nortio - The Angel jak dla mnie numer seta. Po prostu genialny klimat, dobrze że nie słuchałem tego wieczorem w dodatku będąc sam w domu, bo bym miał chyba niezłego pietra :mrgreen: Strasznie działa na psychikę, nie sądziłem że jakiś mroczny kawałek może mnie tak ruszyć, duży plus ;] Następny numer także bardzo dobry w odbiorze, znajomy głos (podobny był chyba w Aalto - Taurine), znakomicie ukoił moje zmysły. Do końca jak dla mnie już nic ciekawego się nie dzieje.

Podsumowując myślałem, że z racji zupełnie odmiennego gustu taki set będzie dla mnie katorgą, ale na szczęście myliłem się :) Co do techniki, nie jestem na pewno osobą kompetentną do jej oceny, tym bardziej że to nie mój klimat, jednak udało mi się wyłapać chyba jedno przejście, które brzmiało bez zarzutu. Po tym wnioskuję, że reszta przejść musiała być jeszcze lepsza skoro ich nie dostrzegłem :D Pozdros.
demens
 
Wiek: 34
Skąd: łódzkie

Re: 26.07.2009 - Transi - Battle Mix (Lipiec 2009)

Postprzez Matvel 18 sie 2009, 17:47

Świetny klimatyczny set. Pierwszy utwór świetnie połączony z drugim co daje dość długie ale bardzo ciekawe intro. Potem jak dla mnie jest trochę za monotonnie, aż do świetnego utworu Marka. Potem świetnie wchodzi Kintar, przejście przemyślane, bardzo dobre co w sumie można powiedzieć także o pozostałych. Slavi Ljubezen to dla mnie utwór tego seta, a Deleido w ogóle mi się nie podoba i jest najsłabszy z całej stawki. Podsumowując są momenty świetne (początek!!!), ale czasami jak dla mnie niestety jest za monotonnie. O punkty będzie ciężko tym razem.
Matvel
 
Wiek: 37
Skąd: B-stok

Re: 26.07.2009 - Transi - Battle Mix (Lipiec 2009)

Postprzez wasyl 18 sie 2009, 20:00

Dobra... Chyba tym razem nie będę dzielił seta na części pierwsze, tak jak to robiłem w poprzednich postach, bo akurat tutaj nie wypada... :D Chciałoby się napisać My Nigga! :D. Set cholernie dobry... Początek niszczy, robi się bardzo ciemno, nawet przy zapalonym świetle ;o. Aż mam ochotę odpalić sobie świece, by spasować się z tym setem. Muzycznie jest naprawdę bardzo dobrze, bardzo gęsto... Nie napiszę wybitnie, bo wybitnych setów słyszałem dopiero zaledwie kilka w swoim jakże długim odsłuchu ;), ale wierz mi, że zrobiłeś na mnie bardzo dobre wrażenie, bo utwierdziłeś mnie, że set sprzed miesiąca to nie był przypadek :P. Technicznie nadal świetnie... Choć nie tak wybitnie jak miesiąc temu. Jednak coby nie kłamać, nie utrudniasz sobie sprawy doborem materiału ;P - domniemam, że na Abletonie taki materiał mixuje się z bardzo dużą łatwością, no ale jak to wszędzie, zawsze można coś zje... :P Jednak Ty tego nie zrobiłeś w żadnym momencie :). Cóż mogę jeszcze powiedzieć? Wczoraj słuchałem w nocy sporo setów Kintara i dziś słuchając Ciebie, mogę z dużą łatwością zestawić Cię z nim pod względem utrzymanego klimatu w szranki :). Idealnie wpisałeś się w mój muzyczny gust, więc akurat co do Ciebie jestem pewien, że punkty będą :).
Avatar użytkownika
wasyl
 
Wiek: 37
Skąd: Wałbrzych

Re: 26.07.2009 - Transi - Battle Mix (Lipiec 2009)

Postprzez Sagi 21 sie 2009, 15:24

Ok Madafaka jol pro dj Transi on the decks wiec trza cos napisac...to nic ze juz chyba z miesiac zlecial jak ten set 1 raz przesluchalem :P grunt ze nie zapomnialem hah..ba a nawet co jakis czas sobie leci ladnie bo co tu duzo mowic set jest baardzo ciekawy i ocieka od niego mrokiem i etnika wiec git malina.

Co do utworow to zajebiste intro ziom! no i swietnie wpasowalo w twojego Teotihuacana czy jak mu tam :P w koncu wypelniles pelny kontrakt zwiazany z tym utworem haha...ktory sam w sobie jest rownie zajebisty jak intro i daje niezle po uszach mrokiem :) no i w koncu wchodzi Blood...i niszczy mnie doszczetnie! pieknie jak myslalem ze juz dojechales do szczytu mroku i powera to dokrecasz taki kawalek ze szok nie kumam czemu ktos tam marudzil jezeli chodzi o ten kawalek...swietnie ze go zagrales znajduje sie w idealnym miejscu w secie :) kibice by szaleli na parkiecie ehehe lubie takie progi cos jak Rick O'Neill mocno bez litosci :) no i na odpoczynek the angel wow zajebista mroczna etnika pieknie ciszniesz dla mnie po za nr 2 same id w kolko leca :) wiec tym bardziej poglebia sie wrazenie ze jest czego posluchac hehe ;) no i wchodzi cos co w koncu znam i sam gralem w Choczni :) swietnie dopasowane do poprzednika, ladnie plynie to wszystko :) no i wszedl Kintarek fajne wejscie i w ogole no cacy kawalek nie ma co tu duzo pisac jest znow dobrze...koncowka ostatni kawalek podoba mi sie najmniej z wszystkich...tak do polowy ujdzie nie ma problemu gorzej jak ta babka zaczyna troszke wyc dla mnie i w ogole..troszke odbiega stylistycznie od reszty aha no i zamiast totalnie juz wyciszyc atmosfere to swoja krzykliwoscia i moca niepotrzebnie zwieksza flow kiedy juz jest koniec miksa :P takie jest moje spostrzezenie na to :) pomimo nie uwazam kawalka za zlego po prostu jego umiejscowienie i vocal troszke mi nie podpasowaly i tyle...

Technika wiadomo jak u Transiego dobrze poklika to jest git i ja jakis przesterow nie slyszalem :)

Podsumowanko gdybym glosowal to pewnie secisz bylby w top 3 jak nie 1, ale jako ze nie mam czasu przesluchac wszystko i wszystkich to tylko napisze ze set z pewnoscia zostanie u mnie na dysku hehe kawal dobrej roboty i tyle gratki :)
Avatar użytkownika
Sagi
 

Re: 26.07.2009 - Transi - Battle Mix (Lipiec 2009)

Postprzez Kasper 28 sie 2009, 14:47

Właśnie skończyłem z Mrówą, który porzucał mną trochę po pokoju i liczę na nieco spokojny set w stylu Transiego a tu na dzień dobry piękne intro, a dalej dostaje potężnym basslinem po łbie... Dość mroczna melodia i ładna dynamika bassline'u. Ładnie się nakręca, ale potem już kompletnie nic się dzieje. Sam bassline przerzucany na zmiane z orientalnymi wokalami, pomrukami itp. Nie kupuje tego mixu ani na chwile niestety. Mix z zeszłego miesiąca chwycił mnie za jaja. Tym razem jestem na nie, choć Twój skill w mixowaniu jest szalenie wysoki, więc za to napewno należy się wyróżnienie...
Avatar użytkownika
Kasper
 
Wiek: 38
Skąd: Rybnik, PL

Re: 26.07.2009 - Transi - Battle Mix (Lipiec 2009)

Postprzez Sisiek 29 sie 2009, 10:24

Link wygasł daj jeszcze raz :>
5-hydroksytryptamina | 3,4-dihydroksyfenyloetyloamina
Obrazek
Avatar użytkownika
Sisiek
Let's Go Techno
 
Wiek: 39
Skąd: Kraina Złudzeń


Re: 26.07.2009 - Transi - Battle Mix (Lipiec 2009)

Postprzez dj3500 30 sie 2009, 14:17

na początku powiem, że replaygain na Twoim secie dał gain -0.02 dB i peak 0.74 (a wartość poniżej 1.00 znaczy, upraszczając, że przesterów nie ma). ani też ich nie słyszałem. więc hmm, nie ma problemu :P

1 - ładne intro i od razu robi się klimatycznie i bardzo głęboko. w zasadzie myślałem że liebing robi coś trochę innego.
1->2 baaardzo ładnie. prawie nie zauważyłem za pierwszym razem, bo brzmi prawie jakby jedynka się dopiero rozwijała :)
2 - głęboko, mrocznie, porządnie. świetny klimatyczny track.
2->3 bezwpadkowo. szczególnie ładna wymiana basu. może dało się trochę żywiej ale nie można narzekać.
3 - chyba trochę za długo jedziemy na samym bicie, ale taka jest ta muzyka ;) bardzo wysoka gęstość i mroczność tracka :mrgreen: ale szczerze mówiąc nieco mnie muli.
3->4 czysto sprawnie itd.
4 - niezły utwór, chociaż w pełni ładnie rozwinął się dopiero po dojściu do breakdownu.
4->5 niby trudno się czepiać, ale przejście dużo mniej estetyczne, a także bardziej nagłe od poprzednich. ale i tak bdb
5 - ten wał od dawna widuję na różnistych tracklistach, ale nigdy nie miałem okazji usłyszeć. świetna pozycja!
5->6 me chali spłaszcza się po wejściu beatu od kintara. dalej przez jakiś czas koegzystują w pokoju, aż do 25:38, kiedy zmiana jest jak dla mnie zbyt nagła. nagłe wyciszenie marka. przejście w porównaniu do innych na minus.
6 - o, kiedyś to grałem na intro w secie. bardzo fajny utwór, szkoda trochę że tak krótko gra.
6->7 bez szału, ale ładnie. minimalnie niehigieniczne wyciszenie kintara.
7 - jakoś specjalnie to tutaj nie pasuje, mam wrażenie? trochę nieciekawie, a to darcie japy na breakdownie bynajmniej nie robi dobrego wrażenia. szkoda, bo miałem nadzieję na jakąś grubą pozycję dopełniającą dzieła zniszczenia :> ostatnie kilkanaście sekund trudne do zniesienia :P

technicznie: no niestety, technika zupełnie leży. zwłaszcza jeśli to ableton... dobra, bez jaj. jest bardzo dobrze. wprawdzie gorzej niż miesiąc temu, ale trzymasz poziom. pierwsza część seta była lepsza technicznie. co do doboru, mam nieco mieszane uczucia - tracki 3 i 7 słabe, a poza tym można było coś jeszcze zagrać. ale poza tym jest wybornie. możesz liczyć na punkty. pozdrawiam :)
Avatar użytkownika
dj3500
Administrator
 
Wiek: 33
Skąd: Wrocław

Re: 26.07.2009 - Transi - Battle Mix (Lipiec 2009)

Postprzez Juma 31 sie 2009, 21:08

Intro ze az chce sie zawyc: Panie ciemnosci, czemus mnie opuscil. Pieknie klimatyczne wejscie. Muzyczna jednolitosc i kontynuacja z kawalka na kawalek z punktem kumlinacyjnym na Marku. Masz niewatpliwy +5 do klimatu. Technika - idac za 3500 - LEZY.... lezy..... na kurewsko wysokim poziomie. Czego mozna chciec wiecej?
Na pewno wyladuje na mp3 lub innym playerze i bedzie umilac czas jeszcze przez dlugi okres.
Punkty
Avatar użytkownika
Juma
 

Re: 26.07.2009 - Transi - Battle Mix (Lipiec 2009)

Postprzez Sisiek 31 sie 2009, 21:54

O proszę Krzyś mój imiennik na początek a potem same progasy. Tego bym się nie spodziewał ale słuchając początek od razu włącza mi się lampka pt. "więcej techno" :D Ale widząc Teotihuacan, Me Chali, produkcje i remix Kintara na TLce też nie może być źle. Sami giganci pięknych progresywnych podróży. Oczywiście moje przypuszczenia podczas odsłuchu jak najbardziej się spełniły. Dobry i przede wszystkim gęsty set. Ten remix Kintara do Blood chyba najlepszy. Pięknie się rozwija i atakuje dobrym progowym zacięciem. Do tego te wstawki vocalowe. Wcześniej nie znałem tego numeru i aż wstyd :P Jedynie szkoda że po tym numerze zrobiło się mniej gęsto. Mi idealnie w to miejsce pasowałby jakiś killer w dawnym stylu RPO. No ale czepiam się trochę na siłę gdyż kolejny numer posiada więcej niż śliczny motyw. Allah czuwa i czeka na Mr. Marka :D Numer znany i lubiany a co niektórzy forumowicze będący z nami na wakacjach rok temu znają moją wersje vocalną tego numeru hehehe :D Dwa końcowe numery trochę słabsze ale mi nie przeszkadzają. Technicznie całkiem poprawnie z tym, że w takim secie bardziej zwracałem uwagę na zawartość muzyczną niż technikę. Pozdrawiam i secik na pewno ocenie wysoko.
5-hydroksytryptamina | 3,4-dihydroksyfenyloetyloamina
Obrazek
Avatar użytkownika
Sisiek
Let's Go Techno
 
Wiek: 39
Skąd: Kraina Złudzeń


Powrót do 2

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość

cron