28.07.2009 - Matvel - Battle Mix Lipiec 2009

26.07.2009 - 31.08.2009

Powrót do 2

28.07.2009 - Matvel - Battle Mix Lipiec 2009

Postprzez Matvel 28 lip 2009, 14:45

Gui Boratto - No Turning Back
Beroshima - Horizon (Pig & Dan Remix)
Plastikman - Elektrostatik
Union Jack - Papillon
Joris Voorn - MPX309
Chaim - No Getaway
Moshic - Reflex (Dub Mix)


41:14
58 mb
techno,tech house, minimal, progressive
spróbowałem ten wynalazek: http://www.rapidspread.com/file.jsp?id=s83vaggjfy
http://rapidshare.com/files/261002675/M ... _2009_.mp3


Z powodu iż mój złom niestety naprawia się już 2 tygodnie i dowiedziałem się, że za szybko to nie zostanie zreperowany więc musiałem wykorzystać coś co już zrobiłem. Dlatego też proszę o delikatne podejście do intra którego nie ma i jest delikatnie wycięte, oraz te 14 nadprogramowych sekund też mam nadzieję, że nie zdenerwuje nikogo. Miłego słuchania.
Matvel
 
Wiek: 37
Skąd: B-stok

Re: 28.07.2009 - Matvel - Battle Mix Lipiec 2009

Postprzez peterhol9 02 sie 2009, 13:27

Matvel napisał(a):Miłego słuchania.
i było miłe jak cholera!! :D piękny set, cudowne dźwięki już od samego początku. Brak intra nie razi i to właśnie dlatego, że początek satnowi git hicior :P Trudno mi powiedzieć coś o przejściach bo..ich nie słyszałem. Nie wiem tylko co to jest w 15:02, bo jakoś bit wchodzi za głośno, ale kilka sekund później wydaje się, że kawałek następny ma zupełnie inny bit niż ten, który raził mnie po uszach. To jedyna taka uwaga ode mnie. Może jeszcze między 6 minuta chyba a 11 wydawało się, że kilkakrotnie na ułamek sekundy track przyspiesza jakby był źle zwarpowany. Nie wiem czy to Twoja zasługa czy taki jest po prostu numer :) Tracki jednak zabijajhą,a ten w 15:30 już z pewnością. Takiego głębokiego wałka z dobrym melo, mocną stopą i pojawiającym się wokalem już dano nie słyszałem !!

Ogólnie w skali szkolnej set na 6+. Jednak poprzeczka jaką zawiesiłeś Ty i Transi jest bardzo wysoka :) well done! :)
I LOVE RUSSIAN AND GREEK PROGRESSIVE

Obrazek
Avatar użytkownika
peterhol9
yoma
 
Wiek: 38
Skąd: Tomaszów Lubelski/Lublin

Re: 28.07.2009 - Matvel - Battle Mix Lipiec 2009

Postprzez sunriser 11 sie 2009, 13:05

No nareszcie jakieś cięższe granie, wg. mnie jednak hicior od Boratto był tam nie potrzebny na początku, no ale napisałeś że wycięte także nie czepiam się już tego, potem remix Pig & Dan do Horizon naprawdę srogi.
Przejścia nie słyszalne czyli bardzo dobre :D może poza tym małym czymś w 15:02 jak już peterhol9 wspomniał, najlepsza wkrętka to chyba z Papillona na MPX309, fajnie to wyszło :) , później dobry wał od Chaima ale już nieco w innym trochę spokojniejszym klimacie, szczerze to zamiast Moshica na końcu dałbym coś innego no ale... ;)

Ogólnie rzecz biorąc kawał dobrego grania szczególnie tam w środku :D
Avatar użytkownika
sunriser
 
Wiek: 33
Skąd: mam wiedzieć ?

Re: 28.07.2009 - Matvel - Battle Mix Lipiec 2009

Postprzez Mr_Hide 13 sie 2009, 20:11

Tu zapowiada się konkretnie Voorn, Chaim, Pig & Dan, Boratto i powinno wystarczyć. :) Ale przechodząc do rzeczy, również wydaje mi się że pierwszy utwór jest zbędny w tym miejscu. Horizon - bardzo fajny traczek, dla mnie to on wprowadza w seta. Dobre przejście i mamy trójkę, która przeszła mi od tak jakoś koło ucha. Następnie mamy Papillon - świetny traczek, taki tajemniczy, ten nietypowy vox tutaj nadaje klimatu. Następnie Joris jest power, konkretny numer acz bez rewelacji. Dobre przejście i mamy No Getaway, uwielbiam ten utwór. Za Moshicem nie przepadam może tak jak co niektórzy maniacy ale myślę że na zakończenie pasuje. Podsumowując brakuję mi jakiegoś stanowczego momentu w secie chodź zmieszałeś sporo dobrych traków i repertuar jest przedni, poza tym set klimatyczny i bujający. Technika również bardzo dobra.
Avatar użytkownika
Mr_Hide
aka Depthide
 
Wiek: 32
Skąd: Kartuzy / Kolonia

Re: 28.07.2009 - Matvel - Battle Mix Lipiec 2009

Postprzez dj3500 18 sie 2009, 13:25

1 - intra brak ale wejście w set nie jest wcale złe. fajnie się zaczyna. w ogóle nie wiedziałem że Boratto gra coś takiego ;)
1->2 - w porządku, nie było jakoś superpłynnie, ale poprawnie.
2 - takiej muzyki specjalnie nie lubię. ale trzeba powiedzieć, że nie słucha się tego źle.
2->3 przejście długie, hmm nie dało się w nim za dużo zepsuć :mrgreen: nie no, jest dobre :)
3 - meeh, nudy. może jestem profanem ale w ogóle mi się nie podoba :P zupełnie niestrawny numer. i jeszcze trwa tak straasznie długo :(
3->4 offbit (np. 15:23), poza tym ok.
4 - już rozumiem zamysł kompozycyjny - ten straszny track przed papillonem ma podnieść jego zajebistość? :mrgreen: w każdym razie utwór bardzo dobry i dużo dyskutowany na forum.
4->5 spora strata tempa. dobrze wykorzystałeś ten recytowany alfabet z papillona, ale kiedy się skończył zrobiła się pustka, trzeba było go choćby zaloopować. albo można było wejść późniejszą partą voorna. w każdym razie nie zagrało mi to
5 - voorn kojarzy mi się raczej z bardziej melodyjnym graniem, czy też choćby takim gdzie jest coś poza suchym bitem ;) tymczasem w tym numerze zabrako czegokolwiek takiego. jak dla mnie nudy
5->6 takiego przejścia chyba rzeczywiście nie ma jak popsuć :mrgreen: ok w każdym razie
6 - ten już ciekawszy, ale też nic się specjalnie nie dzieje. rozumiem że taki styl ale ja bym te utwory trzymał po 3 minuty max ;)
6->7 bdb
7 - jako że od moshica to chały nie ma :) utwór dobry.

klimat: początek zapowiadał się dobrze ale potem mocno mnie zmuliło. pewnie po prostu w tym nie siedzę i nie wiem, ale dla mnie takie rzeczy są dobre raczej na imprezę i jak się je gra szybko zmieniając. technicznie: przejścia były poprawne, ale nie postawiłeś sobie poprzeczki zbyt wysoko. mistrzowie mixingu grający takie rzeczy potrafią mieszać tak, że nie wiadomo co się dzieje i jaki track akurat leci. tutaj przejścia były zwykle na początkowych/końcowych bitach i nie zachowywały energii seta. wpadek nie zauważyłem ;)
punktów to raczej nie będzie. pozdrawiam :)
Avatar użytkownika
dj3500
Administrator
 
Wiek: 33
Skąd: Wrocław

Re: 28.07.2009 - Matvel - Battle Mix Lipiec 2009

Postprzez Matvel 18 sie 2009, 18:10

dj3500 napisał(a):3 - meeh, nudy. może jestem profanem ale w ogóle mi się nie podoba :P zupełnie niestrawny numer. i jeszcze trwa tak straasznie długo :(
)


Jak tak można o Ryśku powiedzieć jeszcze w tak dobrym utworze to ja nie wiem :D
A co do miksingu to do mistrzów jeszcze mi sporo brakuje i nie gram po 4 utwory na raz choć bardzo bym chciał :D

@down: ja bym jeszcze nie zapominał o Krakpot
Ostatnio edytowano 18 sie 2009, 19:10 przez Matvel, łącznie edytowano 1 raz
Matvel
 
Wiek: 37
Skąd: B-stok

Re: 28.07.2009 - Matvel - Battle Mix Lipiec 2009

Postprzez Sisiek 18 sie 2009, 18:43

Matvel napisał(a):Jak tak można o Ryśku powiedzieć jeszcze w tak dobrym utworze to ja nie wiem :D


Nie każdemu się musi podobać ale każdy powinien znać tak jak i http://www.youtube.com/watch?v=7CrsozqisPE :)
5-hydroksytryptamina | 3,4-dihydroksyfenyloetyloamina
Obrazek
Avatar użytkownika
Sisiek
Let's Go Techno
 
Wiek: 39
Skąd: Kraina Złudzeń

Re: 28.07.2009 - Matvel - Battle Mix Lipiec 2009

Postprzez demens 25 sie 2009, 19:44

Ciekawy track na początek, też myślałem że Gui Boratto to zupełnie coś innego, ale tu jest naprawdę nieźle. Fajnie "wpleciony" remix od Pig & Dan, piękny klimat no i chyba najlepszy numer seta. Trzecia pozycja no cóż, na evencie pewnie jest miazga, ale w domu te dźwięki są strasznie denerwujące. Wyczekujemy z niecierpliwością kolejnego tracka, ale nie widać, ooo jest w końcu :) Charakterystyczny styl, numer nawet nie najgorszy, ciekawe dźwięki. Voorn jak zawsze mi się podoba to tym razem nie bardzo, zbyt monotonnie. Chaim - No Getaway tu nawet przyjemnie "plumka" :) Bardzo ciekawa pozycja, spodobała mi się prawie na równi z drugim numerem. Moshica niestety nie trawię, próbowałem się kiedyś przekonać ale chyba tylko z dwie propozycje mi się spodobały, no i na tym poprzestałem. Ten kawałek oczywiście do nich nie należał.

Technicznie to na pewno jak dotąd jeden z najlepszych setów, ciężko wyłapać przejścia, wszystko wydaje się na maxa płynne. Ogólnie set bardzo gęsty, ale także i dosyć urozmaicony, od typowych "zamulatorów" do naprawdę wartych uwagi produkcji. Miło się słuchało ;)
demens
 
Wiek: 34
Skąd: łódzkie

Re: 28.07.2009 - Matvel - Battle Mix Lipiec 2009

Postprzez Sisiek 29 sie 2009, 16:31

Witam mordeczko :D Na Audioriver krótko się widzieliśmy ale za to podrzuciłeś całkiem ciekawego seta w którym umieściłeś sporo różnorodnego materiału od tak starego numeru jak Elektrostatik aż po utrzymany w zupełnie innej stylistyce Papillon. Z ciekawszych numerów warto również wspomnieć o MPX309 który atakuje pięknym bassem i klimatem. Horizon i No Turning Back raczej mi się nie spodobały ale to tak na wprowadzenie seta więc może być. Chaim - No Getaway raczej też nie ale bardzo ładnie pomyślałeś żeby zakończyć set Moshiciem. Ogólnie klimatycznie bardzo dużo się dzieje. Sporo różnych gatunków ale pasujących do siebie. Technicznie też nie ma raczej nic do zarzucenia ale podzielam opinie:

dj3500 napisał(a):mistrzowie mixingu grający takie rzeczy potrafią mieszać tak, że nie wiadomo co się dzieje i jaki track akurat leci. tutaj przejścia były zwykle na początkowych/końcowych bitach i nie zachowywały energii seta.


Jednocześnie zauważam fakt iż tak różne gatunkowo i stylistycznie tracki raczej nie dają się połączyć w środku. Ogólnie rzecz biorąc stworzyłeś coś ciekawego i hałaśliwego więc chwała Ci za to :) Jednocześnie zmuszasz mnie do tego aby w przyszłej edycji co nieco podkręcić korbę z napisem BPM i zaatakować prawdziwymi killerami siejącymi większe spustoszenie :P Wszystkich setów jeszcze nie oceniłem ale Twój materiał i podejście do tematu bardzo mi się spodobałyo tak więc myślę, że konkurencja będzie miała kłopoty. No ale nie zapeszajmy :)
5-hydroksytryptamina | 3,4-dihydroksyfenyloetyloamina
Obrazek
Avatar użytkownika
Sisiek
Let's Go Techno
 
Wiek: 39
Skąd: Kraina Złudzeń

Re: 28.07.2009 - Matvel - Battle Mix Lipiec 2009

Postprzez Transi 30 sie 2009, 12:14

Świtny utwór otwierający seta. Samo przejście na nr 2 brzmiało trochę dziwnie - szybka zmiana bitu nie kazdemu moze się podobać. Ale to co się dzieje w 3:16 urywa dupę :D Ale moc! jejusiu, ale to naparzaaaaaaa :D No mistrz! Ultra długie przejście na Elektrostatik, który sam w sobie jest...dziwny. Totalnie mi nie podszedł :| :P Lookam na t/l i widzę, ze za chwilę czeka mnie coś porządnego :> Ciekawe tylko jak sobie z tym poradzisz...Ok, wchodzi "Papillon" :D No fajnie to wymyśliłeś! Ale mam wrazenie, ze są tu delikatne rozjazdy? Utwór wiadomo - klasa! Co za niszczycielska, piekielna moc! :D Fantastycznie przeszedłeś na MPX309. Świetnie dobrałeś te utwory. Dotychczas nie znałem tej produkcji. Wielki błąd! Dobra, mocna rzecz ;] Przedostatni tjun jest do bani. Zupełnie nie pasuje do poprzedników. No i jest okrutnie nudny. łooo ale przeszedłeś na Moshica :> Kapitalne zgranie. Sam utwór równiez :D No ale to Moshic ffs, on maniany nie odwala :D

Poza dwoma tjunami Twój BM to bardzo, ale to bardzo dobry secior :>
Avatar użytkownika
Transi
Keep It Dark
 
Skąd: Gorlice

Re: 28.07.2009 - Matvel - Battle Mix Lipiec 2009

Postprzez Kasper 30 sie 2009, 18:52

Zacząłeś od jednego z najlepszych choć chyba najbardziej lukrowatych wokali tego roku, ale i tak na +, dalej to już kompletnie nie znam żadnych utworów za wyjątkiem Papillon, Voorn'a i Moshic'a, bardzo podoba mi się ten zestaw. Całość swobodnie zapycha w dobrym kierunku. Na ogół nie gustuje w takich trackach, ale jest tu coś co chwyta za jaja. Sądzę, że na dużym halowym nagłośnieniu, mogłoby zerwać dach. Bass dobrze naparza, i całość buja rytmicznie. Lekko strzeliło mnie w ucho przejście w Union Jack, ale ogólnie nie chwyciłem jakiś większych zgrzytów. Punktujesz bankowo!
Avatar użytkownika
Kasper
 
Wiek: 38
Skąd: Rybnik, PL

Re: 28.07.2009 - Matvel - Battle Mix Lipiec 2009

Postprzez wasyl 31 sie 2009, 9:49

Ok, zostały mi ostatnie 3 sety, ale że jest już wystarczająco późno na ocenianie, a ja nie posiadam zbyt wiele czasu, pozwolisz, że nie będę rozdrabniał się na części pierwsze ;). Set pomimo braku rozpieszczającego uszy intra, zaczyna się całkiem ciekawie :). Następnie kontynuacja od Beroshimy, gdzie wyraźnie słychać rmx Pig & Dan, co oznacza, że sam utwór wiele zyskał, choć od Pig & Dan słyszałem sporo lepsze numery ;), jak chociażby Memories ;). Bardzo długie i bardzo dobre przejście na 3 utwór, który z kolei zupełnie mnie nie zaciekawił, a wręcz dziwię się, że zaciekawił Ciebie :D, czy kogokolwiek innego ;P, bo imo nic się w nim nie dzieje... I w sumie jest tak aż do Moshica, którego bardzo cenię, więc utwór trzyma domniemany poziom :)

Podsumowując Twojego seta, mogę stwierdzić dwie rzeczy. Pierwsza z nich to taka, że niestety nie trafiłeś klimatem w moje "kubki smakowe" :P, oraz, że technicznie było dobrze, więc nie wytykałem w tej krótkiej recenzji potknięć, a jedynie pochwaliłem w jednym miejscu ;). Obiektywnie zaś stwierdzić mogę, że cały set trzyma wysoki poziom, ale mimo wszystko punktów ode mnie nie będzie :(
Avatar użytkownika
wasyl
 
Wiek: 37
Skąd: Wałbrzych

Re: 28.07.2009 - Matvel - Battle Mix Lipiec 2009

Postprzez Juma 31 sie 2009, 20:58

no witam moj mistrzu z poprzedniego BM

Zaczales od utworu ktory mnie konkretnie drazni, z ustesknieniem wyczekwialem przejscia na 2jke. Doczekalem sie, bylo skladne i na utwor mniej cheesy niz pierwszy co na +. Zaczynasz pompowac. Niestety chyba pompa w tym miesiacu zepsuta, bo 3 totalnie zamulilo. Union juz o niebo lepszy od Plastikmana w tym zestawieniu. Pompa jakby znow zaczela dzialac, bo Voorn gnoi moca. Kolejny utwor przelecial, bez szalu. Przejscie na Moshica ok, a ze to klasa sama w sobie to i utwor piekny. Na koniec seta idealny.

Podsumowujac, technicznie nie ma lipy. Muzycznie troszke poskakales i brakowali mi tu jednolitosci. Wroc do tego co bylo miesiac temu!.
Avatar użytkownika
Juma
 


Powrót do 2

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość

cron