09.08.09 demens

uplifting, vocal
26.07.2009 - 31.08.2009

Powrót do 2

09.08.09 demens

Postprzez demens 09 sie 2009, 10:42

Teraz coś ode mnie ;p Znajomy niedawno zaraził mnie miksowaniem utworów i coś tam próbuję czasem. Set nagrany wczoraj (chociaż 'set' to może trochę za duże słowo :lol: ), jestem absolutnie początkujący i "koniki" zdarzają się często, niestety na moich standardowych głośnikach SP-163, z których chwilowo jestem zmuszony korzystać, ciężko jest się od razu wbić. Ale starałem się to jak najszybciej korygować ;]

TL:
1. Der Mystik - Tangle Of Aspens (Intro Mix)
2. Insignia - Kaleidoscope Eyes
3. Alive Stone - Sweetness
4. Reconceal - Touch her heart (Michael Angelo & Jim remix)
5. Ehren Stowers - Solar Dreams (James Cognet remix)
6. Mike Shiver and Daniel Haze pres. Perpetua feat. Kyara - Second Season

czas seta - 39:50
waga pliku - 45,59MB
link - http://www.rapidspread.com/file.jsp?id=ojfoeai66n (zippy, rapid, zshare, filefactory)
gatunek - uplifting/vocal
demens
 
Wiek: 34
Skąd: łódzkie

Re: 09.08.09 demens

Postprzez peterhol9 11 sie 2009, 13:14

demens napisał(a):(chociaż 'set' to może trochę za duże słowo :lol: ), jestem absolutnie początkujący i "koniki" zdarzają się często,
obrażasz mnie tymi słowami :D ja cholera próbuję rozkmniniać jak tu fajnie zamiksować coś już pół roku (i to z marnym skutkiem), a Ty marudzisz choć wrzucasz taki kapitalny set?! SHAME ON YOU :D

to zacznę od minusów..Wkurza mnie jak w secie muszę wracać po 5 razy i szukać gdzie jest przejście z 1 kawałka na drugi. W Twoim tak właśnie musiałem robić. Zasugerowałem się Twoim marudzeniem (:P) i myślałem, że będzie coś na zasadzie : "aha..mamy Cię, tu koń, tam koń, tu się zmienia wałek itd itp), Niestety, fail. Zamiast tego musiałem wracać i szukać. Oczywiście ten mój 'minus' potraktuj dodatnio :P

Pierwsze przejście jest kapitalne...Trudne, bo związane z wejściem nie od bitu, a od wokalu. Może po samym przejściu jakby robiło się głośniej. Trochę ciszej za to wchodzi numer następny. Mimo to, nie ma tragedii.

Kawałek nr 3, przejście z 3 na 4 i kawałek nr 4---ach, normalnie zapiera dech w piersi. Niby ostatnimi czasy preferuję bardziej progi, to jednak przy takich upliftach jestem w 7 niebie bardziej niż przy Terje czy V-sagu :P

Przedostatni kawałek nie przypadł mi do gustu choć wokal jest 1 klasa. Ostatni numer dobry :)

Reasumując: ID odgadujesz jak najęty, masz zajebistą pamięc do utworów, startujesz z takim setem...Noż kurna.. Zabierz się teraz za produkcje jeszcze, bo kurna chyba masz talent.
I LOVE RUSSIAN AND GREEK PROGRESSIVE

Obrazek
Avatar użytkownika
peterhol9
yoma
 
Wiek: 38
Skąd: Tomaszów Lubelski/Lublin

Re: 09.08.09 demens

Postprzez sunriser 11 sie 2009, 14:38

demens twój avatar w sam raz oddaje klimat setu :D
Już dawno tak świetnie nie bujałem w obłokach przy upliftach, poza tym co ty taki skromny piszesz tu o konikach i że set to za duże słowo a tu naprawdę kawał porządnej roboty hehe, koniki to może i są ale na polanie nie w tym secie :D
Jako że ostatnio nie siedzę już za bardzo w upliftach patrząc na tlke po niektórych artystach spodziwałem się że będzie mdławo i nudno, a tu miłe zaskoczenie mnie spotkało, najbardziej z setu przypadły mi do gustu tracki 2,4 i 6 ostatnie dwa numery piękne wokale :)

Reconceal - Touch her heart (Michael Angelo & Jim remix) kosmos!! :oops: :oops: :oops:
Avatar użytkownika
sunriser
 
Wiek: 33
Skąd: mam wiedzieć ?

Re: 09.08.09 demens

Postprzez demens 12 sie 2009, 20:01

Wow, tego to się kompletnie nie spodziewałem :oops: :) Cieszę się, że dobór kawałków przypadł do gustu. Słychać słychać koniki gdzieniegdzie, no ale może jestem przewrażliwiony bo wiem dokładnie gdzie mi wybitnie nie wyszło wejście, i słyszę wyraźnie że bity nie idą jak trzeba. Ale skoro nie ma większych zastrzeżeń to jestem bardzo szczęśliwy z tego powodu :D

Wielkie dzięki za opinie i miłe słowa. A produkcja utworów to zupełnie nie dla mnie, pozostawię tę "branżę" ludziom bardziej kreatywnym ;]
demens
 
Wiek: 34
Skąd: łódzkie

Re: 09.08.09 demens

Postprzez Mr_Hide 12 sie 2009, 20:10

Zacznę od tego że pierwsze moje skojarzenie odnośnie słowa uplifting brzmi nuda. Tym setem jednak pokazałeś piękno tego gatunek muzyki, szczerze mówiąc nie słyszałem nigdy wcześniej takich upliftów (nie siedzę zbyt głęboko w tym gatunku, jednak od czasu do czasu coś skubnę). Przechodząc do rzeczy, pierwszy utwór powalający, drugi trochę mniej ale daje rade. Sweetness - też bardzo fajne. Touch her heart - świetna melodia, breakdown. Następny utwór chyba jeszcze fajniejszy - tu bardzo fajny wokal. Na zakończenie Second Season, spokojny, również bardzo fajny vox, na koniec jak najbardziej wpasowało. Dobra technika, przejścia są płynne i dynamiczne. Ogólnie bardzo dobry set, miło się słuchało. ;)
Avatar użytkownika
Mr_Hide
aka Depthide
 
Wiek: 32
Skąd: Kartuzy / Kolonia

Re: 09.08.09 demens

Postprzez Matvel 13 sie 2009, 12:09

Ten set słuchałem pakując się na Electrocity więc aż tak za bardzo się nie zgłębiałem. Przyznam szczerze że obecnie jestem zmęczony upliftami, a po solidnej porcji wspaniałych dzwięków na Audio to bałem się że nie wytrzymam 40 minut :D Ale dałem radę. Pierwszy utwór taki może być, potem szybkie dynamiczne przejście. Kaleidoscope Eyes jakoś jak wyszło to mi się podobało, teraz takiego wrażenia na mnie nie robi. Sweetness bez rewelacj, ale za to Touch her heart świetny. Dalej leci Solar Dreams które lubię, ale w remixie Nichola, wokal z Sunshine genialny. Ostanie przejście trochę przekombinowane jak dla mnie, poza tym za cicho się zrobiło, wcześniej też różnice w głośności było to chyba jedyny minus. Wokal w ostatnim kawałku bardzo przyjemny. Jako całość set brzmi bardzo ładnie, choć rewelacji jak dla mnie nie było, może jakby na koniec coś szybszego się pojawiło :D
Matvel
 
Wiek: 37
Skąd: B-stok

Re: 09.08.09 demens

Postprzez wasyl 13 sie 2009, 18:27

Zaczynamy Panie demens...

Wchodzi pierwszy utwór i od razu z grubej rury - wzniosły, latający wysoko nad głowa utwór ze sporą dawką energii. Ładnie.
1->2 Przejście zaczyna się konikami, które zostają szybka skorygowane do minimalnego niezgrania się utworów :) oczywiście jest to kosmetyka, ale koniki nie zostały skorygowane w zupełności, czego zapewne nie usłyszałbym na słuchawkach sypiących dołem jak p... ;). Ogólnie w przejściu robi się trochę pusto, pomimo, że wszystko wydaje się być zgrane w tempo.
2. Poziom energii zostaje utrzymany na tym samym poziomie i za to +, chociaż utwór już nie jest tak dobry jak poprzedni, baa jest sporo słabszy ;P.
2->3 Do momentu wymiany bitu było świetnie i myślałem, że bas z 3 utworu będzie fajnie kontynuował Insignie, ale niestety tak się nie stało. Zupełnie odmienne prezentacje podstawy basowej, co zazwyczaj rokuje, że nie powinno się tak wymieniać bitu w takim przypadku, bądź po prostu znaleźć utwór mający linię basową bardziej pasującą do poprzednika. Przejście mogłoby być perfekcyjne, gdyby te numery bardziej do siebie pasowały, ale tak nie jest pomimo dalszego kontynuowania w kwestii energii :).
3. Sam utwór bardzo przeciętny i ja sam nie przepadam za takimi słodzikami :P, choć znam takich, co latają nad dachami wieżowców przy takich utworach ;)
3->4 Bardzo ładnie
4. Znakomita kontynuacja. Znalazłeś utwór, które bardzo pasuje do poprzednika i tym samym znalazłeś złoty środek do przedłużenia euforii, którą ktoś mógł osiągnąć na pozycji nr. 3 ;). Dla mnie taki przeciętniaczek...
4->5 Tutaj z kolei odwrotność tego, co pokazałeś przejście wcześniej ;P, aż ciężko opisać to co tam powstało, no ale nie było to nic dobrego :D
5. Za to tym trackiem nadrabiasz wcześniejsze przejście, bo jest naprawdę świetny :), bardzo pozytywny, naładowany witalnością i do tego brzmi bardzo niekonwencjonalnie, a jakby tego było mało ma przepiękny breakdown.
5->6 Naprawdę fajnie... Miałeś dobry pomysł na przejście i wykonanie również mi się podobało. Utwory na ucho pasują do siebie kluczem i można było coś ciekawego wymyślić :).
6. No cóż... Wchodząc do tego tematu pierwsze co rzuciło mi się w oczy, to właśnie ten utwór, z którym wiąże mnóstwo wspomnień z wcześniejszych lat. Właśnie na takim trensie wychowywałem poniekąd swój słuch :D.


Podsumowując... Bardzo miło się słuchało i jeśli stawiasz pierwsze kroki w mixingu, to bierz przykład z przejścia 3->4 :D, a na pewno już niedługo będziesz technicznym wygą :D. Muzycznie momentami naprawdę polatałem. Dobry set kolego ;)
Avatar użytkownika
wasyl
 
Wiek: 37
Skąd: Wałbrzych

Re: 09.08.09 demens

Postprzez demens 14 sie 2009, 12:26

Mr_Hide właśnie po części moim zamierzeniem było też pokazanie upliftingu od trochę innej strony, większości ludziom nie słuchającym raczej tej muzyki kojarzy się ona jedynie z łzawymi breakdown'ami i masą dźwięków "uwalnianych" w jednostce czasu. Są też tracki zdecydowanie lepiej przyswajalne, z charakterystycznymi motywami, które mogą się chyba podobać też wielbicielom zupełnie odmiennych brzmień, a wcale nie są słabsze od tych "nudnych" (dla większości) upliftów. Jak na razie każdemu coś się spodobało więc mój cel po części osiągnięty :D
wasyl napisał(a):4->5 Tutaj z kolei odwrotność tego, co pokazałeś przejście wcześniej ;P, aż ciężko opisać to co tam powstało, no ale nie było to nic dobrego :D

Rzeczywiście brzmi strasznie kiepsko, ale teraz zorientowałem się że można było to inaczej rozegrać, a najgorsze jest to że wyszłoby imo jeszcze lepiej niż to z 3->4 :D No ale mówi się trudno, postaram się zastosować do porad i mam nadzieję, że następnym razem będzie lepiej :)

Thx za oceny jak dotąd.
demens
 
Wiek: 34
Skąd: łódzkie

Re: 09.08.09 demens

Postprzez peterhol9 17 sie 2009, 16:56

to jeszcze ja chwilowo :D Katuję set już drugi dzień dzień bez przerwy... Stary stuff od Ronskiego, stare Asoty i i w ogóle wszystko stare a dobre mi się przypomina :)
I LOVE RUSSIAN AND GREEK PROGRESSIVE

Obrazek
Avatar użytkownika
peterhol9
yoma
 
Wiek: 38
Skąd: Tomaszów Lubelski/Lublin

Re: 09.08.09 demens

Postprzez dj3500 20 sie 2009, 20:31

1 - kilka uderzeń w klawisze i wchodzi pan mystik. dziwi nazwa intro mix ale nie czepiajmy się. tego tune'a od niego nie znałem, bardzo ładnie się napędza.
1->2 mikro-offbit na początku przejścia. po zmianie zrobiło się za cicho, a ten bas trzeba było wymienić wcześniej. nie jest źle.
2 - a to chyba znane. w każdym razie kolejny bardzo dobry tune. ino trochę wolniejszy/mniej energetyczny od poprzedniego, ale nie szkodzi.
2->3 dobre agresywne wejście! słuchamy dalej. no i w momencie wymiany basu przejście niestety zbyt nagłe. proponowałbym w takich sytuacjach starać się wymieniać różne rzeczy po kolei a nie wszystko naraz. potem nie mogę się pogodzić ze zgłośnieniem w 13:03 ;)
3 - kolejny producent upliftów znany słabiej niż powinien być (chociaż może i dobrze, bo osiadłby na laurach itd.). nieco dziwnie biegną w nim frazy ale nic. fajnie napędzają te takie tnące sample. podniosły klimat, ogólnie kolejny bardzo dobry numer :)
3->4 w 17:12 zaczynasz uciekać gdzieś z basem chyba? dziwnie to brzmi, no ale potem wejście basu bardzo dobre. dzięki jego wcześniejszej wymianie przejście zachowało nienaganny flow. bdb :)
4 - ojajebię, mamo ojajebię, co tutaj się dzieje. świetna pozycja! coraz lepiej to wygląda :)
4->5 cicho trochę tutaj się zrobiło, niby poprawne ale nieco nieporadne przejście. w każdym razie do momentu wejścia basu z solar dreams, bo wtedy wszystko się prostuje.
5 - kolejny uplift z górnej półki, nawet go mam. wokal obrazuje sympatię producentów trance'u do filmu Sunshine ;) radzę obejrzeć tak btw jeśli ktoś to czyta :mrgreen: przepiękny breakdown, zużyłem 2 paczki chusteczek. absolutny mistrz.
5->6 no, tutaj jest świetnie. bez zastrzeżeń.
6 - tego nie znam, spójrzmy... o, wokal chyba jednak słyszałem. no nieważne, niezły ale z kapci mnie nie wyrwał.

no to tak. dobór zdecydowanie ponadprzeciętny, pokazałeś kilka pięknych i świetnych utworów. zbudowałeś też konsekwentnie dobry i spójny klimat, może nie jest to najtrudniejsze przy upliftach ale zawsze ;) technicznie nie jest jeszcze najlepiej (zachwytów Peterhola podzielić nie mogę) ale spokojnie da się tego słuchać. myślę że będziesz u mnie w czołówce. pozdrawiam :)
Avatar użytkownika
dj3500
Administrator
 
Wiek: 33
Skąd: Wrocław

Re: 09.08.09 demens

Postprzez peterhol9 20 sie 2009, 21:59

dj3500 napisał(a):zachwytów Peterhola podzielić nie mogę
mniej się znam :P
I LOVE RUSSIAN AND GREEK PROGRESSIVE

Obrazek
Avatar użytkownika
peterhol9
yoma
 
Wiek: 38
Skąd: Tomaszów Lubelski/Lublin

Re: 09.08.09 demens

Postprzez Transi 23 sie 2009, 10:10

OK, jako że od dwóch dni mam ogromną zajawkę na trance, Twój set jest kolejnym tworem do ocenienia ;p

1) Intro Mix, hehe :) Widzę, że producentom nie che się rozbudować tej początkowej części utworu - krótkie piano i już mamy Intro Mix ;) Sam utwór niezły, ale bez szału :)
1 -> 2 "Pędzą konie po betonie..." :D Na szczęście szybko je skorygowałeś. Muszę się zgodzić z dj3500 - zmiana basu jest średnio udana i robi się ciszej.
2) Numer bez szału, trochę zbyt słodki jak dla mnie.
2 -> 3 oj, tu dopiero jest gwałtownie! Trochę nie pasują te utwory do siebie ;)
3) Coś mi przypomina ta produkcja. Ładna melodia, niezła energia, trochę breakdown mi się nie podoba :P Ale ogólnie fajny utwór :)
3 -> 4 Mam wrażenie, że był tu malutki rozjaździk? Zmiana basu idealna. Świetnie dobrane utwory.
4) Nooo jak dotąd najlepszy utwór w secie :D Bardzo pozytywny. Świetnie brzmiący breakdown no i ładna melodia. No super! :)
4 -> 5 Konie...I jakieś nagłe wyciszenie jednego tjuna...
5) O rany, ale słitaśnie. Nie podoba mi się (poza tym mówionym vocalem :P).
5 -> 6 No bardzo ładnie się to zgrało :) Vocal z poprzednika nieźle się wkomponował w "Second Season"
6) Klasa sama w sobie - nic dodać nic ująć. Genialne zakończenie seta.

Technika w niektórych momentach była świetna, w innych trochę kulała. Dobór utworów pół na pół :)
Avatar użytkownika
Transi
Keep It Dark
 
Skąd: Gorlice

Re: 09.08.09 demens

Postprzez Kasper 31 sie 2009, 13:44

Na dzień dobry, że ostatni kawałek jakoś wybitnie cicho. Jednak po kolei. Zrobiłeś to co bAchoR w zeszłym miesiącu, ale Twoje uplifty zjdały jego uplifty i to nie podlega wątpliwości. Fajne, żywe granie - mało takich było w tym miesiącu - z dozą takiego świeżego powiewu. Podeszło mi znakomicie. Żaden track nie był typu "omg I die, ch00nage", ale to nie ASOT przecież xD. Całość jednak wytworzyła specyficzny klimat, który zapodał nieco letniego powiewu na sam koniec wakacji. Do mixingu nie bede sie czepiał, bo ogólnie wybroniłeś się na 5 za wyjątkiem ostatniego przejścia, punktujesz!
Avatar użytkownika
Kasper
 
Wiek: 38
Skąd: Rybnik, PL

Re: 09.08.09 demens

Postprzez Juma 31 sie 2009, 20:46

Demens,
Technicznie, ucz sie ucz, ale w sumie i po to jest Battle Mix, zebys uslyszal co jest nie tak. Beatmaching i wymiana bassu to na co powinienes teraz zwrocic uwage. Set dobry, energiczny z niezlymi upliftami. Faktycznie wieje swiezoscia na caly powiat. Zwroce sobie szczegolna uwage na utwor nr 4, bo zakrecil mna jakby mnie ktos pokochal.

Licze na postep za tydzien.
Avatar użytkownika
Juma
 

Re: 09.08.09 demens

Postprzez Sisiek 31 sie 2009, 22:49

Ostatni secik leci i lecimy przy trensach :P Zestaw lepszy niż u Kaspera ale za to technicznie o wiele gorzej. Przedstawiasz bardziej energetyczną upliftową wersje tematu ale też mi wiele brakuje. Kilka fajnych momentów było jak choćby w Solar Dreams ale to jeszcze nie to. Pewnie znasz ale z miłą chęcią polecam wytwórnie Alter Ego sublabel Pure tam wychodzą na prawdę fajne utwory tego typu. Ogólnie co mogę jeszcze napisać. Może brakuje mi większego urozmaicenia. Wszystkie kawałki podobne stylowo ale przez większy okres czasu trochę to nuży. Czasami warto wrzucić jakiegoś zawodnika z inną linią basową czy z większą dawką melodii bądź vocalu. Technika jak już pisałem i Panowie wyżej zauważyli do poprawy. Ale przykłady jak to się robi masz wśród dużej ilości tracowych dji :) Wierzę , że słuch masz dobry więc możesz czerpać przykłady :P
5-hydroksytryptamina | 3,4-dihydroksyfenyloetyloamina
Obrazek
Avatar użytkownika
Sisiek
Let's Go Techno
 
Wiek: 39
Skąd: Kraina Złudzeń


Powrót do 2

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość

cron