10.08.09 - Kasper - Battle Mix (Lipiec/Sierpień'09)

mixed by Kasper
26.07.2009 - 31.08.2009

Powrót do 2

10.08.09 - Kasper - Battle Mix (Lipiec/Sierpień'09)

Postprzez Kasper 10 sie 2009, 17:01

Witam w drugiej odsłonie naszego konkursu. Sromotna klęska z hałasem w secie Nobla z poprzedniej edycji nie załamała mnie i tym sposobem wracam z nowym mixem poddając się surowej ocenie komisji. Set w jakości 192kbps, ~58MB, 42,07 min

Szczerze to nie brzmi rewelacyjnie bo był robiony w pośpiechu aby wyrobić się w terminie. Poprawiłem za to głośność i całość powinna brzmieć nieco sympatyczniej dla ucha.

Zaczynam tradycyjnie intro z Concentrate Blake'a Jarrell'a a potem już tracklista was poprowadzi. Set mixowany Abletonem, na żywo.

Tracklist:

01. Blake Jarrell - Concentrate Intro
02. Rex Mundi feat. Susana - Nothing At All (Beat Service Juicy Remix)
03. Temple One pres. Tu Casa - Betelgeuse (Barnes & Heatcliff Remix)
04. M6 - Opus Sectrum
05. Sean Tyas & Simon Patterson - For The Most Part (Marcus Schossow Remix)
06. Reconceal & Andy Blueman - The World To Come (Andy Blueman Mix)
07. 3rd Moon - Monsun


http://www.megaupload.com/?d=N82IYITV

enjoy!
Avatar użytkownika
Kasper
 
Wiek: 38
Skąd: Rybnik, PL

Re: 10.08.09 - Kasper - Battle Mix (Lipiec/Sierpień'09)

Postprzez peterhol9 11 sie 2009, 14:34

jakoś nie przepadam za tym wałkami, ale to nic. Fajnie że set zaczyna się dobrym, choć z lekka przydługawym intro. Przejście z nothing at all dobre, to do m6 też nhiczego sobie, ale.. Nie wiem czy to z moimi głośnikami nie tak coś jest, czy coś z głośnością poszczególnych wałków. Po technicznie ładnie, ale właśnie raz ciszej raz głośniej. Przejście do 05 chyba najgorsze, bo za wcześnie się zaczyna i za bardzo wyciszyłeś wyżej wspomniany m6. Przy przejściu do 06 bije po uszach troche stopa(która nagle nie wiadomo dlaczego znika), ale poza tym to nie najgorzej, bo energicznie przeszedłeś. ostatnie przejście...eh..też hnie najlepsze.

Mam pytanie...oprócz samego Abletona używasz do tego jakiegoś mixera?
I LOVE RUSSIAN AND GREEK PROGRESSIVE

Obrazek
Avatar użytkownika
peterhol9
yoma
 
Wiek: 38
Skąd: Tomaszów Lubelski/Lublin

Re: 10.08.09 - Kasper - Battle Mix (Lipiec/Sierpień'09)

Postprzez Kasper 11 sie 2009, 14:56

peterhol9 napisał(a):jakoś nie przepadam za tym wałkami, ale to nic. Fajnie że set zaczyna się dobrym, choć z lekka przydługawym intro. Przejście z nothing at all dobre, to do m6 też nhiczego sobie, ale.. Nie wiem czy to z moimi głośnikami nie tak coś jest, czy coś z głośnością poszczególnych wałków. Po technicznie ładnie, ale właśnie raz ciszej raz głośniej. Przejście do 05 chyba najgorsze, bo za wcześnie się zaczyna i za bardzo wyciszyłeś wyżej wspomniany m6. Przy przejściu do 06 bije po uszach troche stopa(która nagle nie wiadomo dlaczego znika), ale poza tym to nie najgorzej, bo energicznie przeszedłeś. ostatnie przejście...eh..też hnie najlepsze.

Mam pytanie...oprócz samego Abletona używasz do tego jakiegoś mixera?


Nie, nie używam, ogólnie ten mix jest słaby bo robiłem go na raz dwa... Ponadto wydaje mi się chyba, że ostatnie przejście mimo wszystko najpłynniejsze z wszystkich.
Avatar użytkownika
Kasper
 
Wiek: 38
Skąd: Rybnik, PL

Re: 10.08.09 - Kasper - Battle Mix (Lipiec/Sierpień'09)

Postprzez peterhol9 11 sie 2009, 16:32

Kasper napisał(a):Nie, nie używam, .
no to gratuluję, że tak udało Ci się nagrać go na żywo, a nie w aragemencie. Ogólnie w mojej opinii do z kreskami dużo łatwiej idzie, natomiast bez kresek to dla mnie masakra. tak czy siak ja bym nie zrobił takiego czegoś ;)
I LOVE RUSSIAN AND GREEK PROGRESSIVE

Obrazek
Avatar użytkownika
peterhol9
yoma
 
Wiek: 38
Skąd: Tomaszów Lubelski/Lublin

Re: 10.08.09 - Kasper - Battle Mix (Lipiec/Sierpień'09)

Postprzez sunriser 12 sie 2009, 12:43

Co do tracków to jedynie intro mi się podobało, bo jakoś też nie bardzo przepadam za tymi wałkami, może mi się zdaje ale większość z nich to chyba te typowe zapychacze trancowych audycji, fajnie że się pojawiło Nothing At All szkoda tylko że nie w innym remiksie:)
Przejścia nie najgorsze ale mogło być lepiej, średnio mi się podobały co niektóre, na końcu fajnie wyszło tak jak już pisałeś.
Podsumowując dla mnie średnio ale za live na abletonie szacun bo sam bym lepszego z ableta live pewnie nie nagrał :)
Avatar użytkownika
sunriser
 
Wiek: 33
Skąd: mam wiedzieć ?

Re: 10.08.09 - Kasper - Battle Mix (Lipiec/Sierpień'09)

Postprzez Mr_Hide 15 sie 2009, 19:47

Ładny utwór na wstępie. Dalej Nothing At All, który bardzo lubię. Udane przejście. I mamy Betelgeuse, nie wiele gorszy od poprzedniego. Dobre przejście na Opus Sectrum również pozytywny utwór, bardzo fajnie płynie. W następnym przejściu coś jakby lekko było nie tak, ale w miarę poprawnie przeleciało. I mamy Tyas'a za którym specjalnie nie przepadam, jednak w tym utworze warto wyróżnić dość sympatyczny wokal. Przejście dobre chodź mogło być bardziej "dociągnięte" bo trochę tam coś telepie. Szóstka przeleciała bez większych owacji. Ostatnie przejście bardzo dobre i na koniec Monsun był trafionym wyborem, trochę ożywił mnie ten utwór po dwóch poprzednich. Ogólnie nie słucham zbyt często tego typu muzyki, ale te 40 min przesłuchałem z uśmiechem na twarzy. Set ma swój klimat, może i jest tu kilka znanych mi utworów, natomiast zapychaczami audycji raczej bym ich nie nazwał. Technika jest dobra, tym bardziej że jak już powiedziano grane na żywo abletem (po tych gałkach czy tam suwakach, myszką jeździć to na pewno nie takie przyjemne). Ogólnie miło się słuchało. :)
Avatar użytkownika
Mr_Hide
aka Depthide
 
Wiek: 32
Skąd: Kartuzy / Kolonia

Re: 10.08.09 - Kasper - Battle Mix (Lipiec/Sierpień'09)

Postprzez Kasper 15 sie 2009, 20:40

Mr_Hide napisał(a):Ładny utwór na wstępie. Dalej Nothing At All, który bardzo lubię. Udane przejście. I mamy Betelgeuse, nie wiele gorszy od poprzedniego. Dobre przejście na Opus Sectrum również pozytywny utwór, bardzo fajnie płynie. W następnym przejściu coś jakby lekko było nie tak, ale w miarę poprawnie przeleciało. I mamy Tyas'a za którym specjalnie nie przepadam, jednak w tym utworze warto wyróżnić dość sympatyczny wokal. Przejście dobre chodź mogło być bardziej "dociągnięte" bo trochę tam coś telepie. Szóstka przeleciała bez większych owacji. Ostatnie przejście bardzo dobre i na koniec Monsun był trafionym wyborem, trochę ożywił mnie ten utwór po dwóch poprzednich. Ogólnie nie słucham zbyt często tego typu muzyki, ale te 40 min przesłuchałem z uśmiechem na twarzy. Set ma swój klimat, może i jest tu kilka znanych mi utworów, natomiast zapychaczami audycji raczej bym ich nie nazwał. Technika jest dobra, tym bardziej że jak już powiedziano grane na żywo abletem (po tych gałkach czy tam suwakach, myszką jeździć to na pewno nie takie przyjemne). Ogólnie miło się słuchało. :)


Dzięki za miłą ocenę muzyki, która raczej na forum nie jest zbyt dobrze odbierana ;)
Avatar użytkownika
Kasper
 
Wiek: 38
Skąd: Rybnik, PL

Re: 10.08.09 - Kasper - Battle Mix (Lipiec/Sierpień'09)

Postprzez Matvel 18 sie 2009, 18:03

O intrze się nie rozpisuje bo ostatnio już powiedziałem że fajne :D Po nim niestety jest kawałek którego nie trawię i dziwię się że Mundi obok tak genialnych utworów jak Scorpion czy Leaving Paradise wydaję takie papki. Betelgeuse wchodzi jakby ciut za głośno, ale poza tym jest git. Remix Barnes'a i Heatcliff'a zdecydowanie lepszy od oryginału to utwór tego seta. Opus Sectrum również dobre, ogólnie jeden z lepszych trance'ow tego roku których jest niewiele. Potem niestety wchodzi remix którego w ogóle nie rozumiem, co się stało z Marcusem to ja nie wiem. Boję się że jego nadchodzący album to będzie straszna porażka. Tak więc omijam go szybko i przechodzę do Bluemana, tutaj przejście takie sobie, a sam utwór całkiem znośny. Ostatnie przejście bez zarzutów a utwór taki jak uplifty w ostatnim czasie czyli bezpłciowy. Znowu niestety Twój set kuleje materiałowo i ciężko będzie o punkty.
Matvel
 
Wiek: 37
Skąd: B-stok

Re: 10.08.09 - Kasper - Battle Mix (Lipiec/Sierpień'09)

Postprzez demens 23 sie 2009, 14:14

Jak dla mnie intro średnie, ale niech będzie ;) Drugi track i jak dla mnie najlepszy utwór tego seta, świetne wprowadzenie w klimat. Nie znałem tego i pewnie nigdy bym nie sprawdził bo tych Rex Mundi czy Beat Service już od dawna nie słucham, ale widzę że to chyba błąd. Głos Susany także znakomicie współgra z melodią. Motyw główny nie przesłodzony, ale też bez zbytniej "jazdy", taki może być. O kolejnym kawałku wolę nic nie napisać ;] Przejdźmy dalej. M6 kolejny producent, który kiedyś tam zraził mnie do siebie jakimiś produkcjami i już nie interesuję się jego poczynaniami, ale ten numer muszę przyznać ma swój klimat, nawet mógłbym rzec, że jest piękny. Nieźle jak dotąd :) Remix Schossowa straszna papka, w ogóle mi się nie podoba. Track Blueman'a całkiem niezły. "Neverland" to może nie jest, ale ma swój klimat. Jedynie ten breakdown chyba trochę przydługawy. Budowa ostatniego kawałka podoba mi się, ale jakoś nie powalił mnie szczególnie. Gdybym nie znał tytułu pomyślałbym, że to na bank jakiś remix Energy Reflect vs Arctic Moon - Cold Planet bo są dość podobne.

Dobór kawałków w większości przypadł mi do gustu. Technicznie nic nie "kaleczyło" moich uszu, jedyne co mi przeszkadzało to chyba różne głośności poszczególnych kawałków, a bynajmniej takie odniosłem wrażenie. Jeżeli ten set był robiony "na szybko" to strach pomyśleć, co by było gdybyś się przyłożył ;) Dobry secisz.
demens
 
Wiek: 34
Skąd: łódzkie

Re: 10.08.09 - Kasper - Battle Mix (Lipiec/Sierpień'09)

Postprzez Transi 29 sie 2009, 13:27

Ok, to teraz ja :P Od razu mówię - jest o wiele lepiej niz miesiąc temu! :)
1) Znane z poprzedniego miesiąca więc odpuszczam.
1 -> 2 O wiele lepiej niz ostatnim razem :)
2) Nigdy nie zrozumiem powodu popularności tego utworu. Dla mnie jest fatalny :/ I jeszcze ten dobijający motyw zaczynający się w okolicach 7:15....
2 -> 3 Przejście ładne, bez koników. Mam tylko wrazenie, ze w 9:52 jest delikatny chaosik i samo wejście w 10:10 jest zbyt głośne.
3) O rany tragedia. Electro trance, którego nie znoszę.
3 -> 4 W 15:22 stało się coś złego i później tez jest zle. Offbeat.
4) Sam utwór niezły. A najlepsze jest to, ze część melodii przypomina mi "Such is Life" od Rank1 :P Fajny breakdown no i to co się po nim dzieje. Tjun na plus!
4 -> 5 Bardzo ładnie, wszystko jest zagrane tak jak być powinno :)
5) Za Schossowem jakoś nie przepadam, ale ten remix bardzo przypadł mi do gustu (no moze poza tym co dzieje sie po breakdownie :/). Vocal tez fajnie brzmi.
5 -> 6 Szału tym razem nie ma ;)
6) Typowy, nowoczesny uplift, ale całkiem przyjemnie się go słucha.
6 -> 7 Bardzo dobre przejście, tylko głośność nr 7 jest trochę za wysoka ;) No i wyciszenie 6 zbyt gwałtowne imo
7) Jak nie lubię N2O to ten tjun od razu po przesłuchaniu sampli na YT wpadł mi w ucho. Chyba wszyscy transowi dje to grają w chwili obecnej. Nie ma się co dziwić - kawał porządnego upliftu!

Tak jak na wstępie - jest duzo lepiej niz miesiąc temu. Mixing całkiem sympatyczny, aczkolwiek parę niedociągnięć jest ;) Dobór utworów (poza początkiem) niezły :)
Avatar użytkownika
Transi
Keep It Dark
 
Skąd: Gorlice

Re: 10.08.09 - Kasper - Battle Mix (Lipiec/Sierpień'09)

Postprzez dj3500 30 sie 2009, 15:04

1 - intro, tak jak poprzednio, ładne ale bez większego związku z kolejnym trackiem. tym razem jednak wyszło to lepiej.
2 - hm, track sobie a wokal sobie, dub byłby o niebo lepszy. byłoby jeszcze w miarę ale ta melodia na wiksiarskim instrumenciku dyskwalifikuje całość. szkoda, bo rex mundi zdarzało się zrobić coś dobrego.
2->3 zaczęło się dobrze, ale wyciszenie dwójki jest brzydkie. no i zejście na trójkę w 10:10 nagłe. ogólnie przejście akceptowalne.
3 - nie lubię produkcji tych panów, pewnie sprawdzają się na imprezie ale do słuchania w domu to jak dla mnie nie bardzo. tym bardziej że drażni mnie sidechaining. to co dzieje się na breakdownie dyskwalifikuje kolejny track. hm... w sumie to co po breakdownie jeszcze bardziej go pogrąża. z niecierpliwością wyczekuję kolejnego utworu w mixie.
3->4 całość nie we frazę! na abletonie uważam to za niedopuszczalne - ustaw sobie Global Quantization na 1 Bar i śmigasz. przejście, które miało szansę być bardzo ładne, zostało w ten sposób popsute. ale ostatecznie i tak wyszło dość dobrze. gdyby fraza została trafiona, mielibyśmy chyba bardzo ładny moment wymiany basu.
4 - ładny, choć sztampowy breakdown. nieco obawiam się dalszego rozwoju utworu, bo nie lubię m6, ale jest przyzwoicie. co prawda główny instrument raczej denerwujący, ale można słuchać ;)
4->5 słychać, że kontrolujesz to co się dzieje w tym przejściu... i hmm no kończy się we właściwy sposób. bardzo dobrze. :D
5 - nic mi się tu nie podoba, więc oszczędzę klawiaturę i napiszę tylko, że track na minus.
5->6 hm no mogłeś jeszcze piątkę potrzymać, bo pasowała ładnie. z drugiej strony, wyciszenie wcale nie bolało, więc też ok. kolejne bardzo ładne przejście :)
6 - o, ten utwór odkryłem niedawno (w sumie to niedawno wyszedł...) i uwielbiam. jedna z bardzo mocnych pozycji od pana Bluemana. piękna podróż podniebna ;)
6->7 zobaczmy jak Ci wychodzą przejścia między upliftami. hm, po wejściu basu zrobiło się nieco głośno, można byłoby wejść nim jakoś na -2 dB i potem stopniowo zgłośnić. poza tym przejście jest dobre :)
7 - nitrousowi zdarzało się robić mierne uplifty, ale ten taki nie jest. porządna, barwna produkcja, przyjemnie kończy seta. urgh, coś nagle urwało muzykę ok. 42:00 :/

dobór: ogólnie to jest raczej słabo. można to zwalić na mój gust, ale imo za dużo elektrycznych motywów i złych wokali. na minus, że set jest długi (ba, przekroczyłeś limit czasowy), a zagrałeś tylko 6 utworów. sytuację trochę ratuje świetna szóstka.
technicznie: w pierwszej połowie seta jest słabo, a w drugiej dobrze. na plus brak problemów z głośnością tym razem, no i ogólnie jest o niebo lepiej niż poprzednio. punktów to raczej nie będzie, ale postęp jest. pozdrawiam :)
Avatar użytkownika
dj3500
Administrator
 
Wiek: 33
Skąd: Wrocław

Re: 10.08.09 - Kasper - Battle Mix (Lipiec/Sierpień'09)

Postprzez Juma 30 sie 2009, 22:36

Kaspa idziesz na celownik jako nr2 ;]
Na poczatek slowa otuchy po ostatnim razie, tym razem nie przegrasz z hałaśliwym Noblem ;]. Ale do rzeczy:
Intro wporzadku choc IMO troszke dla ludzi z +2 do glosnosci sluchu. Nie posiadam artefaktu który by mi to umozliwial wiec lekko przygluchy wysluchiwalem już numeru 2. Szkoda ze troche lepiej nie wkomponowal się w intro, to już drugi raz, wiec jeśli za miesiac nie będzie poprawy to dzwonie do Administracji ze skarga. Utwor nr 2 zdecydowanie sredni, ten wokal raczej mnie odpychal od sluchania anizeli wabil żeby puscic jeszcze raz.
Trojeczka zas istnieje dla mnie tylko w Originalu wiec przerzuce dalej ;]. Przejscie jak już 3500 zauwzyl troszke zchrzanione, ale dobra pozycja od M6 już po chwili pozwolila mi o tym zapomniec. Przejscie na remix Schossowa – jak najbardziej na tak, sam utwor ani chlodzi ani grzeje. Dalej ;]
6 i 7 ( mimo ze nie lubie produkcji n2o za bardzo ) to utworki naprawde niezle
Sluchajac przejsc już do konca seta można spokojnie powiedziec ze odrobiles lekcje po ostatnich wskazowkach. Choc nie jest perfekcyjnie można bez watpienia powiedziec ze mixowales w butach siedmiomilowych, tak daleko jestes od tamtego seta.

Kontynuuj i do uslyszenia w nastepnej edycji.
Avatar użytkownika
Juma
 

Re: 10.08.09 - Kasper - Battle Mix (Lipiec/Sierpień'09)

Postprzez wasyl 31 sie 2009, 11:41

Jako że Ant się wykruszył z walki, a ja posiadam zbyt mało czasu, by przesłuchać jego seta już teraz, zostawię sobie go na później i uczynię Twój set ostatnim odsłuchiwanym w tym BM'ie ;). Seta przesłuchałem 2x i na pewno jest lepiej niż miesiąc temu... Technicznie o wiele lepiej, a muzycznie po prostu lepiej ;). Znalazłem mniej elektro akcentów, których nie znoszę, a także nie znalazłem problemów z gainem :), więc za to +, ale... TL najmniej oryginalna z setów startujących w tym BM'ie, wszystko bynajmniej dla mnie opykane i bardzo przeciętnej jakości... Tandetne melodie nadal mają tutaj miejsce, kawałki po prostu przelatują nie zostawiając po sobie śladu w ośrodku pamięci mózgowej... Dobrze byłoby, gdybyś jednak nie śpieszył się następnym razem ;), na pewno technicznie byłoby stabilniej, choć i tak jest lepiej, niż poprzednio. Dobrze, że wyciągnąłeś wnioski z zeszłego miesiąca, to się chwali :). Popracuj trochę nad kreatywnością i na pewno będzie lepiej :). Pracuj dalej.
Avatar użytkownika
wasyl
 
Wiek: 37
Skąd: Wałbrzych

Re: 10.08.09 - Kasper - Battle Mix (Lipiec/Sierpień'09)

Postprzez Sisiek 31 sie 2009, 22:27

wasyl napisał(a):TL najmniej oryginalna z setów startujących w tym BM'ie, wszystko bynajmniej dla mnie opykane i bardzo przeciętnej jakości...


Ja kojarzę tylko 03 i 06. Nie wiem czy reszta utworów dobra czy nie ale moim Sowim okiem nie ocenie ich zbyt pochlebnie. Chcesz grać trance to gramy trance. Ale trance z energią, mocą, szybkością i bynajmniej nie wspominam o monotonnej UK trensowej zamulę. Muzycznie za dużo jak dla mnie nowoczesnych trancowych brzmień. Electro wstawki, vocal, motywy raczej mało ciekawe. Nie znam się dobrze na tym ale z w/w powodów raczej bym nie chciał i z tego względu oceniam tak a nie inaczej. Może trensowym zawodnikom bardziej przypada do gustu. Co do przejść niedokładnie przeczytałeś nasze wskazówki to co dzieje się na początku 20 minuty jest mało ogarnięte. Robi się cicho jak na pogrzebie i nici z trensowej energii. Rób to wcześniej i bardziej dynamicznie. Wydaje mi się że o wiele lepiej byłoby Ci grać z innego softu jak choćby Traktor czy jeszcze coś prostszego. Do grania wystarczą dwa przyciski na plejerze i 3 gały na mixerze więc jako początkujący zawodnik zacznij od tego a nie od wypełnionego różnymi funkcjami profesjonalnego Abletona którego funkcji do końca nie wykorzystujesz ;) Tak więc przepraszam, że w takim negatywnym tonie Cię oceniam ale jeszcze sporo jest do poprawienia. I jeżeli mógłbym zasugerować to o wiele lepszy set byłby jakbyś dobrał kawałki takie jak ostatni Monsun czy M6. Ale nie chce sugerować w końcu każdy grający ma jakąś swoją wizje tego co chce przedstawiać. Nie mniej jednak vocale i elektrusy strasznie słabo wypadają ;) Mam nadzieje ,że za miesiąc przedstawisz nam bardziej energetyczną trensową dawkę w końcu i Armin nieraz tak gra. Może na początek odsłuchaj starszy set z Sensation White 2005 i weź dobry przykład od swojego idola :)
5-hydroksytryptamina | 3,4-dihydroksyfenyloetyloamina
Obrazek
Avatar użytkownika
Sisiek
Let's Go Techno
 
Wiek: 39
Skąd: Kraina Złudzeń


Powrót do 2

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość

cron