10.08.2009 - Depthide - Battle Mix (Sierpień)

Progressive House / Vocal House
26.07.2009 - 31.08.2009

Powrót do 2

10.08.2009 - Depthide - Battle Mix (Sierpień)

Postprzez Mr_Hide 10 sie 2009, 19:17

Czas: 40:52
Waga: 57,4 MB
Jakość: 192bkps
Gatunek: progressive house, vocal house, funky house
Nagrano na: Traktor Dj 3 + Reloop

Tracklist:

01. Lokitas - Indifference (Aleksey Beloozerov Remix) [Pitch Music]
02. Bobby Deep - Siempre La Musica (Christos Fourkis Mix) [Acuna Boyz]
03. Vibetech - Popdrive (Original Mix) [Panda]
04. Azizy & Elman - Constantinople (DMD Mix) [soWHAT]
05. Caliente and Salinas - La Ricura (Greg Stainer Remix) [Guajira]
06. Robbie Rivera - Back To Zero (Tocadisco Mix) [Spinnin']
07. Inkfish and David West - Hello Piano (Original Mix) [Tolerant]
08. No Mercy - Where Do You Go (Depthide's Sorrow Remix) [Unreased]


Link: http://www.4shared.com/file/124173009/67e18fc2/Depthide_-_Battle_Mix__09082009_.html
Avatar użytkownika
Mr_Hide
aka Depthide
 
Wiek: 32
Skąd: Kartuzy / Kolonia

Re: 10.08.2009 - Depthide - Battle Mix (Sierpień)

Postprzez peterhol9 11 sie 2009, 13:40

no to zaczynamy...
To tak..jak na dja przystało, fajnie że w secie pojawia się własny, autorski kawałek (a co do tego seta, to raczej remiks :) ). Za to wielki szacun. Szacun ponadto za klimat, wolniejszy, melodyjny. Zaczyna się od cudownego kawałka i dalej rozkręca ku przestworzom melodyjnego oceanu. Track nr 2 zabił mnie po prostu. Uwielbiam niebanalne pianina. Może piano w nim mało jest, ale kilka dźwięków, które są dźwiękami klasycznych instrumentów a nie elektronicznie sfabrykowanym shitem sprawiło, że odleciałem. 3 wałek jeszcze lepszy.. Albo inaczej..Inny. Dobry bassline sprawia, że set nabiera rozpędu. $ kawałek i zmiana klimatu na funky. Jednak nie ma odwrócenia o 180 stopni, bo zarówno to co było do kawałka nr 3 jak i to co później pasuje do siebie (czyli nr 4 i 5).

IMO największym błędem jest rzucenie 06, czyli Robbiego. Jakoś psuje mi całą koncepcję setu, bo Hello piano jak i La Ricura odbiegają stylowo zupełnie od niego :/

a Co do techniki, to dla mnie ok. Tylko może pierwsze przejście pozostawiało kapkie do życzenia, bo w pewnym momencie za bardzo 1 kawałek się wyciszył (a dokładniej chyba Low za nisko zeszło :D)

Ogólnie jednak set na duży plus, extra klimat i kupa dobrych wałków. To powinno mówić samo za siebię
I LOVE RUSSIAN AND GREEK PROGRESSIVE

Obrazek
Avatar użytkownika
peterhol9
yoma
 
Wiek: 38
Skąd: Tomaszów Lubelski/Lublin

Re: 10.08.2009 - Depthide - Battle Mix (Sierpień)

Postprzez Mr_Hide 11 sie 2009, 22:34

Dzięki serdeczne za pozytywną opinię. Z tym Robbie Riverą to zastanawiałem się do ostatniej minuty i patrz musiałem gada wcisnąć. :D Na ogół staram się zawsze zmieszać minimum z 2 style lub "rodzaje uczuć", myślę że w 1h można by trochę lepiej rozwinąć drogę do tego utworu.
Avatar użytkownika
Mr_Hide
aka Depthide
 
Wiek: 32
Skąd: Kartuzy / Kolonia

Re: 10.08.2009 - Depthide - Battle Mix (Sierpień)

Postprzez Matvel 13 sie 2009, 10:57

Bardzo przyjemny początek, fajnie buja. Następny trochę mniej fajny pewnie przez ten jakby to nazwać "tani" wokal :D Trzeci kawałek leci sobie leci, za dużo się nie dzieje. Dopiero budzę się przy czwartym i piątym utworze, delikatnie się klimat zmiania na lepsze. Potem jest Back To Zero które lubię ale nie w tym remixie niestety. Ostatnie dwa kawałki bez historii. Twój remix całkiem przyjemny, lubię takie wynalazki ale u Ciebie niestety za mało się w nim jak dla mnie dzieje. Co w ogóle jest głównym minusem tego seta, po prostu nie mój klimat. Technicznie bez zarzutów, tam w środku przez moment mi się coś o uszy obiło, ale ogólnie bardzo dobrze. Następnym razem poproszę o więcej dynamiki.
Matvel
 
Wiek: 37
Skąd: B-stok

Re: 10.08.2009 - Depthide - Battle Mix (Sierpień)

Postprzez dj3500 20 sie 2009, 19:39

1 - indifference teraz gra każdy ale i nie bez powodu ;) a tego remixu nie znam na pamięć :p dobry początek
1->2 ok
2 - fajny numer, ino trochę nudny. ale do słuchania w tle nadaje się bardzo dobrze :) zresztą fourkis lipy nie odstawia.
2->3 ładna zmiana basu, potem kolejne poprawne przejście
3 - tytuł obudził we mnie wątpliwości ale niepotrzebnie ;) świetny głęboki numer!
3->4 ok
4 - bu, popsułeś :( takiego house'u nie lubię.
4->5 no i znowu bardzo dobrze
5 - dalej mi nie podchodzi
5->6 jakiś efekt może by się przydał bo to wejście wyszło dość nagle. ale poza tym nie można się czepić
6 - takiego popu z takim wokalem tym bardziej nie trawię. nie mój klimat po prostu.
6->7 bardzo dobry pomysł, dobra realizacja.
7 - co prawda nijak się ma do najlepszych dokonań Westa, ale całkiem przyjemny tune.
7->8 po wymianie basu zrobiło się za cicho na dole. po zejściu na breakdown też wszystko nagle znika. ale i tak dobrze.
8 - widzę że Twój własny remix więc cóż można powiedzieć? ano niezły. stylistycznie nie podoba mi się jakoś bardzo ale pod względem realizacji brzmi to bardzo ładnie :)

ogólnie: pierwsze trzy utwory dobre, dalej niestety udałeś się w niesprzyjające mi klimaty muzyczne. technicznie jest bardzo dobrze, nie miałem się gdzie czepiać. będę miał zagwozdkę przy głosowaniu ;)
Avatar użytkownika
dj3500
Administrator
 
Wiek: 33
Skąd: Wrocław

Re: 10.08.2009 - Depthide - Battle Mix (Sierpień)

Postprzez wasyl 21 sie 2009, 8:43

To niech Cię już całe Enhanced Perception zbiorczo oceni... :P

Zaczynamy świetnym progresywnym tunem z górnej półki w rmx'ie, który na szczęście nie przejadł mi się i gdybym wcześniej pohamował się przed przeczytaniem recki od Kuby, dałbym sobie niemal rękę uciąć, że pokierujesz się w tą stronę do końca, a wtedy mógłbym nazwać Cię dj'em spełniającym moje zachcianki :D.
1->2 bdb, kawałek idealnie pasujący i kontynuujący klimat.
2. Kolejny, za którym przepadam :)
2->3 jest w porządku
3. Za to ten bardzo lubię... Pierwszy raz usłyszałem go kiedyś w secie Vasamiego i nie mogłem się dogrzebać, cóż co jest za tune! Ten pocięty damski wokal w tle mnie rozbraja...
3->4 ładnie, sprawnie, bardzo elegancko...
4. No ale... Przecież tak się nie powinno drastycznie zmieniać klimatu, kiedy rozpływałem się w mrocznych progresywnych tłach :(. -1.
4->5. Znowu ładnie.
5. Klimat kontynuujesz, ale od 4 tracka niestety... Za to licząc od początku seta, jesteśmy jeszcze głębiej w dupie ;D. Kurcze, aż się dziwię, że pokazujesz tutaj dwie, tak odmienne twarze... Jednak taki house jest ogólnie dobrze odbierany na imprezie, która ma się dopiero odbyć :)
5->6. Jakby ktoś miał wątpliwości, że mixujesz na sprzęcie/sofie różnym od Abletona, to aż do tego momentu :P. Faktycznie dość nagle, ale klimat jest dobrze kontynuowany (teraz już od 3 numerów :D).
6. Doszły wokale i podoba mi się jeszcze mniej, niż na poprzednich 2 produkcjach. Szkoda... Tracisz w moich oczach to, co zbudowałeś przez pierwsze 15 minut... A przecież można było nagrać osobno czysto house'owy set w kolejnym BM'ie...
6->7 -||-
7. Tutaj już nieco lepiej, ale tego, że West maczał w tym palce, to bym nie łyknął bez spoglądania w TL.
7->8 Nie najgorsze w ogóle, ale najgorsze z zestawienia przejść w tym secie :), w którym trzeba przyznać, że technika stoi na bardzo zadowalającym poziomie...
8. No ciekawie wykombinowałeś ten rmx. Sporo zmieniłeś biorąc pod uwagę oryginalne brzmienie utworu. Brzmi to całkiem nakręcająco, no i pasuje tu...

Hmm.. Wiem jedno. Gdybyś pociągnął ten klimat z pierwszych trzech produkcji, konkurowałbyś tutaj z najlepszymi, jednak później było całkiem nie w moim stylu, pomimo, że technicznie set zagrany bardzo dobrze. No zobaczymy jak to będzie... :P
Avatar użytkownika
wasyl
 
Wiek: 37
Skąd: Wałbrzych

Re: 10.08.2009 - Depthide - Battle Mix (Sierpień)

Postprzez Kasper 28 sie 2009, 13:30

Dla mnie set wystartował nieco późno bo dopiero od tracka numer 6 "Back To Zero", remix Tocadisco mi się nie podoba, ale dobre i to, bo dość nudnym dla mnie pocztku. Potem Hello Piano, które zawiera motyw z jednego z filmów Disneya(?). Nie wiem ile w tym prawdy, ale po raz kolejny West pokazał jakim jest mocarzem. Do końca jest idealnie i żałuje, że nie wystartowałeś już w tym stylu. Dobry jest także track 03, ale wpleciony w mniejszy lub większy... dlatego nie brzmi tak rewelacyjnie jak powinien.

Set przeciętny jak dla mnie, ale jeśli w przyszłym miesiącu wystartujesz od miejsca, w którym skończyłeś punkty masz jak w banku. Co do techniki, to imo rewelacyjna, bo czyściutko było jak na moje uszy. Z resztą ja nie jestem z tych co lepią uszy do głośników byle tylko dosłyszeć najmniejszy błąd. Margines błędu istnieje.
Avatar użytkownika
Kasper
 
Wiek: 38
Skąd: Rybnik, PL

Re: 10.08.2009 - Depthide - Battle Mix (Sierpień)

Postprzez sunriser 29 sie 2009, 14:08

No to tak, pierwszy numer w sam raz na początek, zaczyna się spokojnie pięknym progresywnym numerem. Może faktycznie dość głośno o nim ostatnio na różnych progresywnych setach, ale co z tego.
Drugi numer jest chyba moim faworytem z całego seta, pięknie buja na lewo i prawo, przy czym fajnie nakręca seta, uwielbiam takie nie angielskojęzyczne motywy, zresztą od Bobby Deep-a jeszcze słabego numeru nie słyszałem do tego jeszcze remiks Fourkisa.
Dalej Popdrive może nieco mniej mi się podoba niż poprzednie utwory ale jest dobrze. Potem trochę zmiana klimatu, ale w niczym nie przeszkodziła, nawet fajnie wyszła ta zmiana z progressive na bardziej funkujące klimaty, numery 4 i 5 fajnie współgrają ze sobą, dobre funkujące tracki, dalej robi się bardziej dynamicznie, wg. mnie nie znaczy wcale że gorzej, przynajmniej coś się dzieje w secie nie jest monotonnie, aż chce sie potupać nogą przy Back To Zero, fajny numer, może na trackliście połączenie Tocadisco np. z Fourkisem nie wygląda najlepiej ale odsłuchując seta wcale mi to nie przeszkadza, zresztą ten remix jakby nie w jego stylu trochę, Hello Piano dobry track choć w sumie Inkfisha z Westem chyba na więcej było stać :)
Na koniec coś autorskiego, interesujący ekspryment, ciekawe czy ktoś znany odważyłby się na zremiksowanie tego numeru :)
Podsumowując bardzo mi się podobało i jak niektórym ta zmiana klimatu nie podeszła to mi wręcz przeciwnie, punkty polecą :D
Avatar użytkownika
sunriser
 
Wiek: 33
Skąd: mam wiedzieć ?

Re: 10.08.2009 - Depthide - Battle Mix (Sierpień)

Postprzez demens 29 sie 2009, 19:38

Początek dość przyjemny, aczkolwiek nie zostałem rozłożony na łopatki ;p W pierwszym przejściu rzeczywiście odnosi się wrażenia minimalnie zbyt dużego wyciszenia pierwszego tracka. Drugi numer także jakoś nie przykuł mojej uwagi, sennie jak dotąd. Trzeci kawałek niby w podobnym klimacie, ale tu już naprawdę wpasowało w mój gust. Fajny, głęboki numer, jakby z lekkim "pomrukiwaniem". Czwarty track i zmieniamy trochę klimat, patrzę "funky" i spodziewałem się jakiegoś darcia japy lub innego "ożywienia", a tu miłe zaskoczenie, świetny skoczny numer, brzmiący przy tym dość "ekskluzywnie". Przypominają mi się czasy, kiedy nałogowo słuchałem takiego właśnie house'u :D "La Ricura (Greg Stainer Remix)" niby niezłe, ale mam wrażenie jakbym już słyszał ze sto podobnych numerów. Przejście na "Back to zero" świetnie wykombinowane, dobrze kontynuuje klimat poprzednika. Sam kawałek przyjemny, ale jakoś szczególnie nigdy za nim nie przepadałem, w żadnej wersji. Wchodzi West i set rozkręcony na dobre. Bardzo dobra produkcja.
Utwór na zakończenie w autorskim remiksie, trzeba przyznać że brzmi to bardzo profesjonalnie, wokal dobrze zgrany z tymi "gęstymi" dźwiękami. Szacuneczek ;)

Technicznie wszystko pięknie, tylko w tym pierwszym przejściu zrobiło się w pewnym momencie jakby trochę za cicho. Dobór kawałków bardzo ciekawy, zmieszanie stylów wyszło bardzo zgrabnie i fajnie set pod koniec zaczął się rozkręcać. Propozycja Kasper'a z kontynuacją w kolejnym BM'ie nie jest zła ;) Pozdro.
demens
 
Wiek: 34
Skąd: łódzkie

Re: 10.08.2009 - Depthide - Battle Mix (Sierpień)

Postprzez Transi 30 sie 2009, 19:03

Kurcze, gdyby set był utrzymany w takich klimatach jak utwory 1 - 3 to byłoby wspaniale. Tak jednak nie jest. Mimo, ze technicznie jest ok, to dobór reszty utworów zupełnie nie przypadł mi do gustu. Niepotrzebnie poszedłeś w stronę "takiego" house'u. Ech, gdybyś utrzymał to co grałeś na początku...Mi się niestety nie podobało.
Avatar użytkownika
Transi
Keep It Dark
 
Skąd: Gorlice

Re: 10.08.2009 - Depthide - Battle Mix (Sierpień)

Postprzez Mr_Hide 30 sie 2009, 19:35

Dzięki wszystkim za opinię, ten pozytywne i negatywne oraz tym którym jeszcze coś dopiszą. Fajnie że co niektórym spodobało się to egzotyczne połączenie dwóch odmian house'u. A jakby się komuś jeszcze remiks spodobał to proszę się częstować :roll: (jakby było czym):
SoundCloud
4Shared

;)
Avatar użytkownika
Mr_Hide
aka Depthide
 
Wiek: 32
Skąd: Kartuzy / Kolonia

Re: 10.08.2009 - Depthide - Battle Mix (Sierpień)

Postprzez Sisiek 31 sie 2009, 19:43

Początek seta bardzo fajny. Lokitas na pokładzie i lecimy. Chociaż mają o wiele lepszych produkcji ta klimatem i gęstością nie odstaje od nich na pewno. Drugi i trzeci numer też spoko chociaż robi się już za bardzo hałsowo jak dla mnie. Potem już totalna zmiana klimatu i hałs do potęgi :) Nie mam w sumie nic przeciwko ale zdecydowanie inne hałsowe klimaty bywały u mnie na TL a odkąd zagęściłem swój muzyczny styl już raczej się tego nie spotka i nie preferuje. Albo może po prostu nie mam nastroju na tego typu rzeczy no nie wiem. Numer 4 i 5 dla mnie kiepskie, Robie Riviera lekko serowaty nawet bardziej niż lekko :P Po początku z Lokitas nigdy dalej nie spodziewałbym się Hello Piano. Numer bardzo dobrze mi znany ale też raczej kojarzę z trensowymi setami. Bądź co bądź w całej tej hałsowej mieszaninie dobrze wypada i fajny klimacik. Ostatni numer w którym maczałeś palce jak najbardziej pasuje do seta ale mi nie podchodzi. Tak więc klimatycznie całkiem spoko bo mimo zmiany po 3 pierwszych wałkach utrzymujesz klimat i jest spójnie. Jednak ten klimat nie do końca do mnie trafia więc moja ocena taka a nie inna. Co do techniki to nie jest najgorzej. Dość dobrze wszystko Ci idzie. Nie podobało mi się tylko kilka momentów jak choćby ostatnie przejście gdzie kawałki lekko się gryzą. To samo zauważyłem we wcześniejszych momentach ale ogólnie nie będę narzekał. :)
5-hydroksytryptamina | 3,4-dihydroksyfenyloetyloamina
Obrazek
Avatar użytkownika
Sisiek
Let's Go Techno
 
Wiek: 39
Skąd: Kraina Złudzeń

Re: 10.08.2009 - Depthide - Battle Mix (Sierpień)

Postprzez Juma 31 sie 2009, 20:15

Hej,
Cieply spokojny numer na poczatek jak najbardziej na plus, buduje wakacyjny jeszcze klimat, no ale slonca i fanej pogody nigdy dosyc. Przejscie jak i kolejny utwor kontynuuje dobrze zaczeta robote. Podobnie sprawa ma sie odnoscnie trojki. OD 4-6 troszke klimat usiadl. 7dem - zdecydowanie wyroznia sie w drugiej polowie seta. Przejscia poprawne bez zgrzytow. Zdecydowanie pozytywny BM. Dzieki ze moglem milo spedzic 41 min nad tym setem.

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Juma
 


Powrót do 2

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość

cron