11.08.2009 - Juma - Battle Mix ( Sierpien )

26.07.2009 - 31.08.2009

Powrót do 2

11.08.2009 - Juma - Battle Mix ( Sierpien )

Postprzez Juma 11 sie 2009, 1:56

No to w/g zapowiedzi dolaczam i ja.
W tym miesiacu troszke spokojniej zeby nie bylo ze tylko tlucze i halasuje.

40:58min
56.26mb
132bpm

Link

01.Art of Trance - Dud UK
02.Gaetano - Beyond Our Horizon ( Road to Paradise Mix )
03.Cajun feat Marcie - Lovely Day ( Original Mix )
04.Bakke and Joni - Envision ( Original Mix )
05.Octagen and M.I.D.O.R - Arrogance Is Bliss
06.Jonas Steur - Simple Pleasures ( Original Mix )
07.Bobina - Time and Tide ( Gareth Emery Remix )
08.Gabriel Lukosz feat Rachele Warner - Last One Out ( Niklas Harding Remix )


Njoy!
Ostatnio edytowano 12 sie 2009, 13:23 przez Juma, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Juma
 

Re: Juma - Battle Mix ( Sierpien )

Postprzez Mr_Hide 11 sie 2009, 22:36

Ok, to zaczynamy. Na początek bardzo dobry utwór świetnie wprowadza w klimat seta. Drugi traczek równie klimatyczny i jeszcze jakby odrobinę stonowany. Trójka natomiast jest świetna i już można odpłynąć, bardzo melodyjny i melancholijny utwór. Czwórka również konkretna na pewno wpasowała się w repertuar. Arrogance Is Bliss - cudowny utwór jak dotąd najlepszy w całym secie. Słuchając dalej - dynamiczne przejście i chyba trochę bpmów podskoczyło w następnym utworze. Time and Tide również bardzo dobre. Na koniec utwór z wokalem myślę że jak najbardziej wpasował na koniec.
Technicznie bez zastrzeżeń. Jedyne do czego mógłbym się przyczepić to końcówka seta i dość "szarpnięte" wyciszenie ostatniego utworu, no ale rozumiem że trzeba się było zmieścić w czasie.

Podsumowując - bardzo pozytywny i przemyślały set, jest klimat, pomysł i technika. :) Na ogół nie słucham zbyt wiele tego typu muzyki, ale bynajmniej na wieczorową porę w dość szary i męczący dzień set wpasował mi się idealnie. (nie twierdze że później było by inaczej). :)
Ostatnio edytowano 12 sie 2009, 21:08 przez Mr_Hide, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Mr_Hide
aka Depthide
 
Wiek: 32
Skąd: Kartuzy / Kolonia

Re: Juma - Battle Mix ( Sierpien )

Postprzez peterhol9 11 sie 2009, 23:19

coż za piękny track rozpoczynający!!! Art of trance w dosłownym znaczeniu. Dalej Envision, Simple pleasures (czyli ostatni z wielkich numerów Jonasa :( ). Numery jakie zebrałeś są kapitalne. Żeby było jeszcze lepiej to set złożony z tych 'zawodników' ma klimat. Widać więc, że zestawienie dobrych, znanych kawałków razem może zagwarantować piękną ciągłość seta.. Jeżeli chodzi o technikę, to cóż...profesjonalistów się nie gani ( :D )ale...były przejścia które mi jakoś nie podpasowały. Chodzi mi w szczególności o przejście 2-3. Za szybko pierwszy track ucichł. Reszta bez zarzutu :)
I LOVE RUSSIAN AND GREEK PROGRESSIVE

Obrazek
Avatar użytkownika
peterhol9
yoma
 
Wiek: 38
Skąd: Tomaszów Lubelski/Lublin

Re: Juma - Battle Mix ( Sierpien )

Postprzez sunriser 12 sie 2009, 12:05

No to i ja coś napiszę, dobry tjun na początek seta, dobrze wprowadza w klimat, potem dwa nieznane mi numery ale jakżesz ciekawe szczególnie Beyond Our Horizon choć trójka z wokalem Marcie tez niczego sobie. Później Envision, nowy track z albumu Octagen and M.I.D.O.R i Jonasowe Simple Pleasure świetnie utrzymują spokojny i nastrojowy klimat seta, końcówka trochę mniej mi podeszła, technicznie bez większych zastrzeżeń.
Ogólnie set bardzo spokojny, nastrojowy, podobało mi się ;)
Avatar użytkownika
sunriser
 
Wiek: 33
Skąd: mam wiedzieć ?

Re: 11.08.2009 - Juma - Battle Mix ( Sierpien )

Postprzez wasyl 14 sie 2009, 9:09

Ok Juma, przyszedł czas i na Ciebie ;)

Włączamy seta i... Powiało Indiami, że łooo ;). Początek oznajmił, że będzie tutaj klimat Moshicowo-KIntarowo-Vasaminowaty :P, ale jednak nie zrobiło się aż tak ciemno, jak przypuszczałem że się zrobi po pierwszych 10 sekundach :) (na tytuł nie patrzyłem, bo raczej po nim wnioskować bym tego nie mógł :P). Sam utwór naprawdę dobry i nadaje się na początek seta.
1->2 Bardzo płynne, zwinne przejście w stylu Abletonowym :), ale Ty grasz chyba ze hardware? Jeśli tak, to naprawdę bardzo ładnie...
2. Zdecydowanie dobra kontynuacja po jedynce, zaciemniony klimat utrzymuje się, co bardzo mi się podoba :). Niby nic większego się tutaj nie dzieje, ale kiedy konstruujemy takimi utworami seta, zazwyczaj tworzy się jakaś opowieść. Po tym zdecydowanie zagrałbym numer od Marcelo Vasami - Walking In The Dark (Pablo Roma rmx) coby zagęścić nieco klimat ;P.
2->3 Ty wybierasz jednak inny kierunek - ten bliższy brzmieniu często zasłyszanym w setach Schulza, jednak wydaje mi się, że zabrakło w tym przypadku pomysłu na przejście, pojawiło się w sumie nagle i znikąd, oraz tam też podążyło ;).
3. Bardzo przyjemny, odprężający utwór.
3->4 Myślę, że jakbyś już w 16:56 wszedł z głównym motywem z Envision, byłoby jeszcze lepiej :), chociaż i tak było naprawdę dobrze.
4. No cóż... Bali nic nie przebije i nic innego raczej na mojej ścianie w postaci vinyla nie zagości :D, ale jak na ten duet przystało jest głębia, jest klimat, jest wszystko to, co składa się po prostu na bardzo dobry utwór. Odnoszę wrażenie, że zrobiło się nieco ciszej? Zapewne jest to wynik takiej, a nie innej charakterystyki brzmienia Envision...
4->5 Dbale wymieniasz obydwa utwory, zamykając ten wcześniejszy bardzo powoli i otwierając równolegle do niego ten kolejny, ALE... :P Nigdy co prawda nie było mi dane grać Envision i nie wiem jak się z tego wychodzi, za to wydaje mi się, że nr. 5 akurat średnio się nadawał po nim, pomimo Twoich starań nie zabrzmiało to zbyt ładnie na mój gust, a szkoda.
5. Utwór jest po prostu dobry :) i jak dotąd w kwestii czysto muzycznej jest naprawdę bajecznie i dość nastrojowo.
5->6 Przez chwilę zrobiło się bardzo pusto na bicie i klimat jakby się zatracił, za to finiszujesz na tym przejściu naprawdę świetnie :)
6. Sam utwór nie podoba mi się niestety ;]
6->7 Sam nie wiem co o tym myśleć, bo technicznie jest wszystko w porządku, ale nie wiem czy nie wszedłbym już od razu na tą główną linię basową, wtedy uniknąłbym pustki, a i kakofonii raczej też ryzyka bym nie poniósł, bo nie było co tam się za bardzo gryźć ;). Wiem doskonale, że pustka sama w sobie panuje w tym utworze, ale sekundę wcześniej po prostu było dość gęsto i stąd też takie moje mieszane odczucia ;D
7. Za to Bobina o wiele lepsza od poprzednika ;)
7->8 Hmm zrobiłeś większość rzeczy odwrotnie, niż robi się to zazwyczaj i spodziewałem się ciekawego efektu, ale powstał średni... Co mam na myśli? Już tłumaczę :P. Wymieniałeś wszystko różne od bitu wcześniej, a bit zostawiłeś na sam koniec, no i do tej pory było bardzo ciekawie, ale po wymianie basu zrobiło się zdecydowanie za cicho i to zburzyło chyba dość sporo...
8. Utwór bardzo lubię, ale ten rmx nie przypadł mi do gustu. No i dziwnie to zakończyłeś ;P, ale wiem - czas, wiec ok ;)


Podsumowując, seta słuchało się bardzo przyjemnie, w szczególności pierwszej jego połowy i gdybyś nie zakończył szybciej, tak jak to uczyniłeś, to pewnie z wielką niechęcią musiałbym ruszać dupsko do pracy, a tak będzie mi zdecydowanie łatwiej ;). Jest to BM, więc dlatego Juma rozpisywałem się tak szczegółowo na temat każdego przejścia...Choć wiem, że doskonale zdajesz sobie z tego wszystkiego sprawę, bo nie od dziś bawisz się w mixing ;). gdybym usłyszał taki set w radiu na pewno zassałbym go po audycji na dysk, no i mogę mieć tylko nadzieję, że zajmiesz któreś z wyższych miejsc, byśmy razem z Kubą mogli Cię ugościć w jednej z audycji na Sense.FM :).
Avatar użytkownika
wasyl
 
Wiek: 37
Skąd: Wałbrzych

Re: 11.08.2009 - Juma - Battle Mix ( Sierpien )

Postprzez Juma 14 sie 2009, 11:22

wasyl napisał(a):1->2 Bardzo płynne, zwinne przejście w stylu Abletonowym :), ale Ty grasz chyba ze hardware? Jeśli tak, to naprawdę bardzo ładnie...


Akurat BM lata w abletonie bo decki i plyty zawiozlem do kraju, wiec aktualnie jestem bez hardware.

Miedzy 2->3 musialem tak dosc szybko zkillowac srodek bo gryzly sie niesamowicie

wasyl napisał(a): Jest to BM, więc dlatego Juma rozpisywałem się tak szczegółowo na temat każdego przejścia...Choć wiem, że doskonale zdajesz sobie z tego wszystkiego sprawę, bo nie od dziś bawisz się w mixing ;).


Nie musisz sie az tak fest tlumaczyc - nie zabije Cie ;]
Poczekaj az ja wjade z recka na Twoj temat ;]

Dzieki za szczegolowy rec.
Avatar użytkownika
Juma
 

Re: Juma - Battle Mix ( Sierpien )

Postprzez dj3500 18 sie 2009, 1:04

Mr_Hide napisał(a):bynajmniej na wieczorową porę

przynajmniej ;)

1 - intro świetne, szkoda trochę że potem wchodzi suchy bit ale zaraz robi się przyjemnie.
1->2 brzmi to gładko, profesjonalnie. widać że to nie Twój pierwszy set :>
2 - przyjemny, stonowany track. nie wyrywa z kapci, ale słucha się świetnie.
2->3 no widać że w tym przejściu nic nie pasowało a Ty starałeś się zrobić co tylko się da :) do 11:20 wychodziło to przyzwoicie ale 10 sekund później mamy dramatyczny crossfade. bardzo słabo tutaj.
3 - nie pasuje to tutaj raczej, bardzo zwalnia set, może bardziej na początku byłoby lepsze. na plus - track świetnie odprężający :)
3-4 wejście basem w stylu wprawnego abletonisty. 16:54 niestety zbyt nagle. poza tym jednak porządnie.
4 - śliczny track, wiadomo. jeden z lepszych w tym roku.
4->5 - trochę wymuliło ale tylko trochę, jest ok.
5 - nie za dobrze kontynuuje to klimat z Envision. poza tym, że lajtowy, numer nie oferuje przedłużenia, a szkoda.
5->6 ok
6 - może to by było lepsze po Bakkem? na początku nieciekawe ale potem rozwija się bardzo elegancko. track na duży plus :)
6->7 32:38 wyjście w próżnię trochę, ale w sumie nie razi to za bardzo. poza tym bardzo ładnie.
7 - jak poprzednik - rozwija się w trakcie w ładny utwór. jest już zdecydowanie bardziej trancowo niż wcześniej.
7->8 36:47 zaczyna się serowe wyciszenie, przejście przez zwyczajny crossfade całkiem do mnie nie przemawia. potem tak jak Wasyl pisał wejście basu jest za ciche. na minus
8 - co do wokalu: nie przeszkadza, a to już coś ;) co do reszty: niestety nie to czego można było się kiedyś spodziewać po produkcjach od Hardinga, dość przeciętna trance'owa aranżacja.

technika: pierwsze przejście i informacja o abletonie dały sporo nadziei na bezbłędny technicznie set, ale ta nadzieja była sukcesywnie rozwiewana przez kolejne przejścia. pod tym względem w secie nie ma szału, a wręcz jak na abletona jest dość nieporadnie.
klimat: konsekwentnie utrzymana lajtowość, kolejność niektórych tracków trochę nie pasuje ale generalnie ma to ręce i nogi. główny cel czyli przyjemność ze słuchania spokojnie został osiągnięty :) pozdrawiam :)
Avatar użytkownika
dj3500
Administrator
 
Wiek: 33
Skąd: Wrocław

Re: 11.08.2009 - Juma - Battle Mix ( Sierpien )

Postprzez Matvel 18 sie 2009, 20:40

Bardzo interesujący początek i zaraz po nim udane przejście na Gaetano. Sam utwór taki trochę bez historii więc czekam co tam się będzie działo dalej. Dalej mamy takie trochę przekombinowane przejście i w ogóle 3 do 2 tak średnio pasuję jak na moje ucho dziwny zabieg przyznam :D Sam kawałek niestety skreślam bo nie lubię takich wokali. Tym razem świetne przejście i genialny utwór. Można by się było długo o nim rozpływać, ale idziemy dalej. Przejście ok, utwór taki trochę zamulający ale nie jest zły. Simple Pleasures to już niestety zmierz jego krótkiej kariery, w ogóle nie rusza mnie ten utwór. Za to remix Garetha rusza mnie i to bardzo, najlepszy utwór z całego seta. No i na koniec bo mocno wyciszonym przejściu mamy utwór zupełnie po historii po Time And Tide to nawet wypada on marnie, choć wokal całkiem dobry muszę przyznać. Ogólnie całkiem przyjemnie mi się słuchało tego seta, mimo że większość setów mam już za sobą to ciężko mi powiedzieć czy będą punkty.
Matvel
 
Wiek: 37
Skąd: B-stok

Re: 11.08.2009 - Juma - Battle Mix ( Sierpien )

Postprzez Transi 30 sie 2009, 11:48

O masakra. Absolutnie fantastyczny bM - na pewno najlepszy z tych, które do tej pory usłyszałem :O Mistrzowski mixing, selekcja utworów na bardzo wysokim poziomie. Klimat jaki udało Ci się zbudować jest fantastyczny. Juz sam początek seta był magiczny, no ale czego innego mozna się spodziewać po Art of Trance? :) Jak weszło "Envision" to az miałem ciary :P Nie podobało mi się przejście z w/w utworu na "Arrogance Is Bliss" - w pewnym momencie zrobiło się pusto. Po tjunie Octagena i (po)M.I.D.O.R.a wszedł imo najsłabszy utwór w całym secie - Steur juz do mnie nie przemawia :/ Następna produckja jest całkiem przyjemna - Gareth jedzie non stop na tym samym schemacie, ale jest coś interesującego w tym remolu. Najs! Przejście na Last One Out (Niklas Harding Remix) było dla mnie dziwne, nie spodobało mi się :/ Sam utwór tez nie :P
Myślę, ze punkty będą :) Ale czy na pewno tak będzie? To okaze się po przesłuchaniu reszty setów :P
Avatar użytkownika
Transi
Keep It Dark
 
Skąd: Gorlice

Re: 11.08.2009 - Juma - Battle Mix ( Sierpien )

Postprzez demens 30 sie 2009, 12:07

Jako ostatni został pan Juma. Nie ulega wątpliwości, że początek jest świetny. Niebanalny track. Drugi numer znakomicie wprowadza więcej energii, chyba nawet najlepszy kawałek w secie. Trójka rzeczywiście chyba trochę nie pasuje, co jednak nie zmienia faktu, że kawałek jest wyśmienity, piękny wokal. "Envision" całkiem przyjemne, ale nijak ma się do ich poprzedniej produkcji pt. "Bali". Nie rozumiem takiego szału co niektórych wokół tej nuty :) Nuta Octagena i Midora - takich spokojnych dźwięków się nie spodziewałem, miła niespodzianka bo numer przedni. No i ostatnie trzy kawałki prezentują "spokój" jakiego nie trawię, po prostu nie przypadły mi do gustu. Jedynie wokal ostatniej produkcji zasługuje na uwagę, bardzo przyjemny. Ten powtarzający się motyw w remiksie Emery'ego jak na początku nawet mi się podobał, to teraz przyprawia mnie o mdłości :?

Technika świetna, mnie jako zwykłemu słuchaczowi i początkującemu w dziedzinie miksowania w zupełności wystarcza :D Dobór kawałków w połowie trafił w mój gust ;] Profesjonalny secisz.
demens
 
Wiek: 34
Skąd: łódzkie

Re: 11.08.2009 - Juma - Battle Mix ( Sierpien )

Postprzez Kasper 31 sie 2009, 13:38

W zeszłym miesiącu zdaje się byłeś moim zwycięzcą, teraz jesteś wielkim przegranym. Nie podoba mi się takie granie. Według mnie nic się nie dzieje, zmieniają się jedynie melodie w tle i tyle. Mixing nie do zdarcia, ale stuff kompletnie nie mój. W końcówce się nieco ożywiło, ale już za późno by ratować moją ocenę. Jestem na nie!
Avatar użytkownika
Kasper
 
Wiek: 38
Skąd: Rybnik, PL

Re: 11.08.2009 - Juma - Battle Mix ( Sierpien )

Postprzez Sisiek 31 sie 2009, 20:34

Opinia po znajomości wiec nie bierzcie sobie do serca :D Ja temu człowiekowi podaje płyty i kreuje jego występy artystyczne :D Ale zobaczymy jak sam sobie radzi :P Pięknym allahem powiało na początku i możemy lecieć dalej. O dalej też sympatycznie i tego juz nie piszę po znajomości. O wiele fajniej niż ta mało sympatyczna uk trensowa naje.. w zeszłym miesiącu :P Akurat dzisiaj i ogólnie słuchałem więcej takich pływających trensowych motywów więc klimat mi się udzielił. 3 numer i Dżuma uważaj bo się rozmarzę :P Tylko Marcie trochę za bardzo słodzi ;) Envision od naszych szwedzkich zawodników też przyjemny numer. Octagen myślałem ze będzie trochę bardziej dynamicznie. Dalej jest już fajnie "plażowo" a Emery ze swoim remixiem jak zawsze niszczy. Ostatni numer trochę bardziej serowy ale nawet spoko plumka. Klimat zupełnie inny niż w zeszłym miesiącu ale bardzo mi przypadł do gustu. Może robię się bardziej sentymentalny ;) Realizacja pod względem technicznym porządna nie ma się do czego za bardzo przyczepiać :)
5-hydroksytryptamina | 3,4-dihydroksyfenyloetyloamina
Obrazek
Avatar użytkownika
Sisiek
Let's Go Techno
 
Wiek: 39
Skąd: Kraina Złudzeń

Re: 11.08.2009 - Juma - Battle Mix ( Sierpien )

Postprzez Juma 31 sie 2009, 20:37

"widac ze milosc Ci Sluzy" hahaha ;]
Avatar użytkownika
Juma
 


Powrót do 2

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości

cron