11.08.09r | Wasyl | Battle Mix

Downtempo/ Progressive Trance
26.07.2009 - 31.08.2009

Powrót do 2

11.08.09r | Wasyl | Battle Mix

Postprzez wasyl 11 sie 2009, 20:43

Żeby narobić jeszcze większego zamieszania, dołączam się do bitwy :). Tym razem już nie tak szybko jak poprzednio, bo powielać gatunku nie ma co, a szybciej mógłbym zagrać tylko hardcore i pochodne :D, więc będzie delikatniej tym razem. Ze względu na zdecydowanie bardziej znany gatunek muzyczny, postanowiłem zakryć tl specjalnie dla tych, którzy lubią ID'ekować (demens :D). W przypadku ostatniego d'n'b to raczej nie było konieczne, bo tl i tak ch.. większości mówiła, umówmy się :D. Wszystkie potrzebne dane poniżej.

TL:

1. Mirco De Govia – Quantum Reign
2. Airwave – Ladyblue (Ambient Dream)
3. Leama & Moor – Shades of Red (Original Mix)
4. Acute – Citadel (Adrian Blue Rmx)
5. Bissen – Collective Unconscious (Anguilla Project rmx)
6. Aurosonic – Gemini (Original Mix)
7. Michael Badal – Cold


Time: 39:40

Bitrate: 192kbps

Tempo: ~133 BPM

Download -> http://download.enhanced-perception.com ... -2009_.mp3

Życzę miłego odsłuchu :)
Avatar użytkownika
wasyl
 
Wiek: 37
Skąd: Wałbrzych

Re: 11.08.09r | Wasyl | Battle Mix

Postprzez peterhol9 11 sie 2009, 23:25

a ja prosiłbym o wrzucenie na inny serwer :) np rapidshare, z którego dobrze idzie mi zassać :D
I LOVE RUSSIAN AND GREEK PROGRESSIVE

Obrazek
Avatar użytkownika
peterhol9
yoma
 
Wiek: 38
Skąd: Tomaszów Lubelski/Lublin

Re: 11.08.09r | Wasyl | Battle Mix

Postprzez dj3500 12 sie 2009, 0:13

Zmieniłem linka w poście Wasyla na bezpośredni :)
Avatar użytkownika
dj3500
Administrator
 
Wiek: 33
Skąd: Wrocław

Re: 11.08.09r | Wasyl | Battle Mix

Postprzez wasyl 12 sie 2009, 8:07

Dzięki man ;) i ten... Uprasza się o +2db w zakresie niskich częstotliwości, bo coś mi TDS odj..., zresztą już nie pierwszy raz ;D (ale i tak go kocham), więc skorzystajcie proszę z dwóch pierwszych kresek w EQ na potrzeby tego seta i wysuńcie je trochę do góry ;P. Dzięki
Avatar użytkownika
wasyl
 
Wiek: 37
Skąd: Wałbrzych

Re: 11.08.09r | Wasyl | Battle Mix

Postprzez peterhol9 12 sie 2009, 10:19

zaczynamy :) Nie wiem co Wy wszyscy ludzie macie, ale niemal w każdym secie jaki jest w tym miesiącu w BM, track otwierający wyrywa z kapci. To bardzo dobrze i bardzo źle z kolei. Dobrze, bo wiadomo, im więcej pięknych numerów, pięknych miejsc, dziewczyn i wszystkiego co piękne tym lepiej :) Ale źle, bo czasami jak postawi się coś pięknego obok mniej pięknych, lecz jednak nadal pięknych rzeczy, to automatycznie jakość tych mniej pięknych maleje, a przepaść między nimi a tym najpiękniejszym urasta do niewyobrażalnych rozmiarów. Tak jest tutaj, bo zacząłeś od fenomenalnego tjuna, przez co postawiłeś poprzeczkę, której następne utwory, mimo tego że dobre, nie przeskoczyły. Ale to tak tylko odnośnie tracku namber uno :) Pierwsze przejście jakoś zostawiło trochę niesmaku. Piękny utwór się kończy, i następuje zbyt nagłe wyciszenie. Praktycznie do tego przejścia można najwięcej się przyczepić :P w Drugim przejściu też następuje mały zgrzyt, bo 2 efekty, melodie, czy jak im tam (a więc chyba to co na mikserze określone jest gałką Mid :D) nachodzą na siebie.

Sum up: Mimo mojego 'narzekania' na początkowy wałek cały zestaw tracków jest genialny (i jeszcze numer Leamów... mmmmm). Klimat zostaje zachowany jak najbardziej prawidłowo. Technicznie, mimo tego co wspomniałem wyżej jest bdb. Przejścia poza dwoma pierwszymi bezbłędne, a więc innymi słowy...gra gitara :D
I LOVE RUSSIAN AND GREEK PROGRESSIVE

Obrazek
Avatar użytkownika
peterhol9
yoma
 
Wiek: 38
Skąd: Tomaszów Lubelski/Lublin

Re: 11.08.09r | Wasyl | Battle Mix

Postprzez wasyl 12 sie 2009, 10:38

Pet, ale błyskawiczna recka - dzięki! :). 1->2 było straszliwie trudno wyjść z tego, pomimo, że już miksowałem trudniejsze rzeczy ;), ale jednak co do tego nagłgo wyciszenia, to nie do końca tak, bo dwa tracki lecą razem ok 40 sek. :). W kolejnym przejściu kręciłem gałami jak tylko mogłem, żeby uniknąć kakofoni, bo zdecydowanie w pierwszej fazie zgrania te utwory gryzły się kluczem, jednak uważam, że dobre wyważenie stopnia EQ na midzie pozwoliło na nawet ładne zgranie się tym 2 utworom pod względem dopasowania samego brzmienia, abstrahując już od faktu, że to akurat był moment wyjścia z abmientowego utworu i wejścia w trensowy, co utrudniło sprawe z doborem ;), no ale dzięki za każdą z uwag :), ciesze się, że set przypadł do gustu.
Avatar użytkownika
wasyl
 
Wiek: 37
Skąd: Wałbrzych

Re: 11.08.09r | Wasyl | Battle Mix

Postprzez sunriser 12 sie 2009, 13:10

Set jak dla mnie trochę za "cukierkowaty" z melodyjkami itp. może to przez to że nie słucham za bardzo takiej muzyki ostatnio ale nie znaczy to że jest on zły, wręcz przeciwnie, klimat utrzymaty jak najbardziej, tracki widać poukładane raczej pasujące do siebie, trochę mi się nie podobało to przejście z ambientowego utworu Airwave na track L&M, wiem że ambient z trancem nie miksuje się tak "hop siup" ale wg mnie można by go czymś innym zastąpić, no ale to tylko moje spostrzeżenie, technicznie poza tym bardzo dobrze, aha no i chyba najbardziej podobał mi się pierwszy track, poezja :)
Avatar użytkownika
sunriser
 
Wiek: 33
Skąd: mam wiedzieć ?

Re: 11.08.09r | Wasyl | Battle Mix

Postprzez wasyl 12 sie 2009, 13:29

Hah, i znowu zachwyty tym Quantum Reign... No nie dziwie się w sumie, bo wytypowałem go nawet jako utwór roku 2008 :), także nie tylko Was powykręcał ;). Dzięki sunriser za opke i specjalnie for You pragnę przekierować Cie do ciemniejszych korytarzy mojego muzycznego widzimisię, skoro takiego trance'u na codzień nie słuchasz, bo ja wprawdzie również nie ;). Zatem zachęcam do odwiedzenia działu Sety i tam na górze napewno znajdziesz coś dla ucha ;).
Avatar użytkownika
wasyl
 
Wiek: 37
Skąd: Wałbrzych

Re: 11.08.09r | Wasyl | Battle Mix

Postprzez dj3500 12 sie 2009, 20:02

1 - ten utwór na intro to jak wiadomo gruby sutościsk :] zagraj go kiedyś w środku seta :mrgreen:
1->2 strata energii, nie bardzo dało się to chyba zrobić w ogóle. no w każdym razie nic dobrego, było, przelazło, słuchamy dalej
2 - o a to jest numer ode mnie :) ten mix do ladyblue, opisany jako ambient, jest jak dla mnie w istocie najżywszy. ładnie rozpędził seta
2->3 - wejście basu prześwietne, uwielbiam takie momenty. potem nieco kakofonicznie ale spokojnie da się wytrzymać. w 13:49 dochodzi do głosu ten schrzaniony moment w shades_of_blue ze zbyt nagłym wejściem. wykorzystujesz to wywalając dwójkę. ogólnie przeprowadzone bardzo dobrze, nie mam większych zastrzeżeń.
3 - utwór od Bobana tym razem. jakoś sprawiłeś, że mix się nie zwolnił po dwójce, plus za to. wałek oczywiście świetny. btw chodzi plota że tak naprawdę nazywa się Shades of Blue :mrgreen:
3->4 - wbiłeś się z czwórką nieco na chama ale można to wybaczyć. dalej przechodzi bez zastrzeżeń
4 - znowu wałek ode mnie :mrgreen: oczywiście lubię i szanuję. wprawdzie trochę męczący dla uszu. chyba nieco sciszę :P
4->5 od 26:24 a zwłaszcza 3 sekundy później robi się straszny bajzel. potem przejście wszystkim naraz, zbyt raptowne. ogólnie nie za dobrze to wyszło
5 - utwór podobny do Citadel. nie przekonuje mnie jednak specjalnie, ot przeleciał.
5->6 teraz lepiej, najpierw wszedłeś bardzo fajnie basem, a potem następuje wymiana wszystkiego innego. sprawnie zgrabnie zwinnie itd.
6 - piękny, bajeczny track. ładnie kontynuuje klimat całości
6->7 - szybko i sprawnie, trudno się czepiać
7 - kolejny ode mnie :mrgreen: hmm dopiero tutaj słyszę ten niedobór basu. trochę zwolniło po gemini ale spójność jest zachowana. na wyciszeniu przeszkadza nieco zwykły fade-out, ale w traktorze nie bardzo jest jak zrobić to lepiej.

ogólnie: połowa repertuaru jest ode mnie więc trudno żeby mi się nie podobało :mrgreen: aczkolwiek chyba wolę, gdy grasz nieco mniej dzwoneczkowo. technika poniżej Twojej przeciętnej, jednym przejściem zmuliłeś (wiem że nic się nie dało zrobić, ale może trzeba było inaczej dobrać utwory?), a jednym wyrwałeś mnie z kapci. spójność zachowałeś, słuchało się bardzo miło, nie wiem jak będzie z punktami bo podobno bardzo wysoki poziom w tej edycji :>
Avatar użytkownika
dj3500
Administrator
 
Wiek: 33
Skąd: Wrocław

Re: 11.08.09r | Wasyl | Battle Mix

Postprzez demens 14 sie 2009, 11:48

wasyl napisał(a):postanowiłem zakryć tl specjalnie dla tych, którzy lubią ID'ekować (demens :D)

Oj nie trzeba było :D ;p I tak bym nie wytrzymał więc tl'kę odkryłem jeszcze przed zassaniem, ale miła niespodzianka bo znałem tylko 2 tytuły i obydwa bardzo lubię :]

Nie będę oryginalny co do pierwszego tracka. Uwielbiam takie dreamy, ale jak dla mnie w tym secie są lepsze numery :D Dwójka także bardzo dream'owa, ale już szybsza, z piękna melodią. Przejście i tak chyba dość zgrabne biorąc pod uwagę, że zadanie do łatwych nie należało. Trzeci numer bardzo przyjemny, wstawki wokalne i delikatna melodia nadają fajnego klimatu. Kolejny kawałek to jeden z najbardziej charakterystycznych motywów jakie usłyszałem w tej muzyce. Jeszcze biorąc pod uwagę to jak wygląda oryginał, ten Adrian Blue chyba jest geniuszem. Cieszę się, że ludzie nie zapominają o takich trackach mimo takiej ilości stuff'u wydawanej codziennie ;] Tu masz dużego plusa ode mnie. Przejście w kolejny znajomy numer jak dla mnie przyzwoite, bynajmniej nie zwróciło mojej uwagi podczas słuchania i musiałem wracać :) Ten utwór swego czasu katowałem dość ostro i to chyba jeden z lepszych remoli chłopaków z Anguilla P. Kolejny tytuł nic mi nie mówił, ale gdy usłyszałem okazało się, że znam to dobrze, tyle że pod inna nazwą. Za motywem gitary ogólnie nie przepadam, jednak ten track to z pewnością jeden z najlepszych jeżeli chodzi o wykorzystanie dźwięku tegoż instrumentu. Kawałek na zakończenie - mmm co za melo. Chyba najlepszy numer tego seta, zaraz po "Citadel" oczywiście :] Badal już nie pierwszy raz u mnie plusuje, muszę dokładniej przyjrzeć się jego dyskografii bo koleś jak na razie za każdym razem do mnie trafia.

Ciężko coś dodać od siebie pod względem techniki, dj3500 ocenił wszystko okiem (a raczej uchem) fachowca, ja dopiero zaczynam więc wolę się za dużo nie wypowiadać w tej kwestii :D Pod względem melodyjności i klimatu set jak najbardziej mi przypasował, zaraz po upliftach właśnie najchętniej sięgam po takie dość spokojne, melodyjne produkcje ;] Czuję, że będzie wysoko, no ale jeszcze dużo setów do obadania więc nic nie mówię.
demens
 
Wiek: 34
Skąd: łódzkie

Re: 11.08.09r | Wasyl | Battle Mix

Postprzez wasyl 17 sie 2009, 9:00

Dobra, chyba czas nieco poodpowiadać, coby później wraz z cytowaniem post nie kończył się w Gołdapie :D.

dj3500 napisał(a):3 - utwór od Bobana tym razem. jakoś sprawiłeś, że mix się nie zwolnił po dwójce, plus za to. wałek oczywiście świetny. btw chodzi plota że tak naprawdę nazywa się Shades of Blue


No właśnie nie do końca mogłem się zdecydować na nazwę, bo kiedys na ten temat debatowaliśmy już ;)

dj3500 napisał(a):wprawdzie trochę męczący dla uszu. chyba nieco sciszę


hmm, a ja myślałem, że już na Twoich zaciemnionych HD 580 będzie można tego posłuchać z kojącym dla uszu efektem :P, jednak odnosisz wrażenie podobne do mnie ;]

dj3500 napisał(a):4->5 od 26:24 a zwłaszcza 3 sekundy później robi się straszny bajzel. potem przejście wszystkim naraz, zbyt raptowne.


taaa, właśnie chyba niepotrzebnie skusiłem się patrząc jedynie na bardzo zbliżone brzmienie do Citadel... Jak się później okazało budowa samego tracka była taka, że nie bardzo miałem pomysł na to przejście i ratowałem się tam jeszcze przed konikami, co tworzy taki zerwany efekt.

dj3500 napisał(a):trudno żeby mi się nie podobało aczkolwiek chyba wolę, gdy grasz nieco mniej dzwoneczkowo.


Chyba ja też... ;P
dj3500 napisał(a):technika poniżej Twojej przeciętnej, jednym przejściem zmuliłeś (wiem że nic się nie dało zrobić, ale może trzeba było inaczej dobrać utwory?), a jednym wyrwałeś mnie z kapci.


No właśnie, ale... Gdybym wybrał inny utwór prawdopodobnie i nie zmuliłbym Cię i nie wyrwałbym Cię z kapci tym wejściem basu :P, które też bez ukrycia emocji powiem, że mnie również bardzo się podoba ;)

Dzięki mate za recke :), oraz Tobie demens za tak pozytywny odbiór :)
Avatar użytkownika
wasyl
 
Wiek: 37
Skąd: Wałbrzych

Re: 11.08.09r | Wasyl | Battle Mix

Postprzez Matvel 19 sie 2009, 15:14

Wszyscy tak chwalą początek więc spodziewałem się jakiegoś mega utworu, no i niestety się trochę rozczarowałem bo fenomenu nie odkryłem. Bardzo spokojne przejście i trochę zwalniamy nawet nie trochę. Utwór jak dla mnie lepszy od pierwszego. Dalej bardzo dobre żywiołowe przejście, tak jak lubię. Utwór oczywiście dobry w końcu od Leama i Moor'a. Dalej mamy moje odkrycie seta, bardzo przyjemny utwór w dość spokojnym tempie ale bardzo przyjemnie bujało mi się przy nim w fotelu. Następnie wchodzi Bissen tak trochę za głośno jakoś, sam utwór dobry i to jeszcze robota polaków, nic tylko się cieszyć. Ostatnie dwa utwory także na dobrym poziomie, ogólnie cały set bardzo melodyczny i słuchanie go to była ogromna przyjemność. Punkty raczej na pewno powinny być.
Matvel
 
Wiek: 37
Skąd: B-stok

Re: 11.08.09r | Wasyl | Battle Mix

Postprzez Transi 19 sie 2009, 19:48

1) Utwór otwierający seta to klasa sama w sobie. Brakuje mi słów, żeby opisać jego piękno. Mirco spisał się na medal.
1 -> 2 Przejście było niezłe, ale bez szału. Domyślam się jak ciężko było zgrać obydwa utwory ;)
2) "Ladyblue" to jeden z najbardziej emocjonalnych utworów mojego ulubionego transowego (i nie tylko) producenta. W sumie to nie wiem dlaczego ta wersja nosi nazwę "Ambient Dream" (ok, drugi człon nazwy pasuje idealnie, ale ten ambient? ;) ) Ech, chyba sobie przesłucham CD3 z "Trilogique" na wieczór :)
2 -> 3 No ładnie się to zgrało :) Ale tak jakby mi się coś gryzło? Skrzypce jakieś czy coś? :P 13:50--> wtf? :O
3) Szczerze mówią nie miałem styczności z tą produkcją Leamoora :P Brzmi bardzo fajnie! Elegancki główny motyw, świetne, pocięte dźwięki. Przypominają się stare, dobre czasy :)
3 -> 4 No tu mi się średnio podobało. Strasznie ordynarnie wjechałeś.
4) Produkcja całkiem niezła :) Pasuje do poprzednika.
4 -> 5 Aż takiego bałaganu tu nie słyszę :) Całkiem poprawnie ;)
5) Oj nieeee, ten utwór totalnie mi się nie podoba. No i jeszcze to irytujące (przynajmniej mnie) plumkanie. Brzmi strasznie...dziwnie...
5 -> 6 Wasyl Raptusiewicz :D Znowu gwałtowny wjazd, ale tym razem idealnie pasujący :)
6) Za Aurosonic nigdy nie przepadałem, ale ten utwór jest całkiem przyjemny.
6 -> 7 Świetne przejście :)
7) Oj, bardzo przesłodzona produkcja. Nie dla mnie.

Ogólnie mixing całkiem fajny :) Dobór utworów w większości mi przypasował. Jest nieźle :)
Avatar użytkownika
Transi
Keep It Dark
 
Skąd: Gorlice

Re: 11.08.09r | Wasyl | Battle Mix

Postprzez wasyl 20 sie 2009, 11:34

Matvel, dzięki za recke, oraz za symbliczny punkcik, bo widzę, że już zagłosowałeś :). Tobie Transi również dzięki za szczegółowy wgląd w set :), no i bardzo miło, że Ci jednak podeszło, pomimo że na codzień nie słuchasz takich dźwięków ;]
Avatar użytkownika
wasyl
 
Wiek: 37
Skąd: Wałbrzych

Re: 11.08.09r | Wasyl | Battle Mix

Postprzez Matvel 20 sie 2009, 11:54

Jutro wieczorem wyjeżdżam więc nie miałem wyjścia tylko musiałem się sprężyć :D
Matvel
 
Wiek: 37
Skąd: B-stok

Re: 11.08.09r | Wasyl | Battle Mix

Postprzez Mr_Hide 24 sie 2009, 12:00

Quantum Reign - nieco tajemniczy i zaczarowany utwór, na wstęp odpowiedni. Czyste przejście i mamy Airwave – Ladyblue w jakiejś ambientowej interpretacji, kontynuuję klimat. Kolejne dobre przejście. Shades of Red - tu zrobiło się odrobinkę żywiej, ale jakoś za bardzo mnie nie wzrószył ten utwór. Przejście perfekto i pod czwórką kryje się utwór który ciągnie dalej klimat tego seta. Następnie poprawne przejście, acz słychać tam drobne niedociągnięcia, wydaję mi się że można było tam przydusić ten wystający dźwięk na wchodzącym utworze. No i mamy polski akcent, tu bardzo klimatycznie, melodycznie itp. Dalej mocne, dynamiczne przejście - bardzo dobre. Gemini - przeczuwałem że Aurosonic mnie nie zawiedzie, świetny numer, wg. mnie chyba najlepszy jak dotąd z całego seta. Udane przejście, ostatni utwór, niewiele gorszy, a może i nawet nieco lepszy od poprzedniego. :P W każdym razie na zakończenie pasuje. Podsumowując, technika bardzo dobra, set klimatyczny, chodź dla mnie nieco zbyt monotonny (po prostu nie potrafiłem do końca złapać fali tych dźwięków), bardzo fajnie że od połowy seta robi się nieco dynamiczniej. :)
Avatar użytkownika
Mr_Hide
aka Depthide
 
Wiek: 32
Skąd: Kartuzy / Kolonia

Re: 11.08.09r | Wasyl | Battle Mix

Postprzez Kasper 31 sie 2009, 13:33

Miałem już faworyta do zwycięstwa w tym miesiącu, do momentu aż przesłuchałem Twój set. Fajny chillowy start, a potem już piękne progresywne granie, palce lizać. Podobnie jak set peterhola klimatem ustawiłeś innym poprzeczke nazbyt wysoko by mogli Cie dogonić. Technicznie wygrałeś nawet z peterholem i musiałbym być bardzo upierdliwy i "z lupą" szukać miejsca aby się przypierpapierzyć. W zeszłym miesiącu zamuliłeś, a teraz odmuliłeś dwa razy tyle. Malina. Punktujesz.
Avatar użytkownika
Kasper
 
Wiek: 38
Skąd: Rybnik, PL

Re: 11.08.09r | Wasyl | Battle Mix

Postprzez Juma 31 sie 2009, 20:05

No to obiecany revenge.
Utwor numer jeden, jak juz chyba wszyscy razem jak i kazdy z osobna wspomnieli - fenomenalny. Troszke mi sie skojarzyl ze scena z "Krwawego sportu" kiedy Frank Dux cwiczyl pod okiem swego mistrza ;].
Dwojka nienajgorsza, chociaz jakby troszke hamowala set, troszke za mocno kontrastuje z pierwszym MEGA utworem.
Od 3 juz do konca "dzwoneczkowo" i skocznie, przejscia klasa swiatowa, no ale to wkoncu Wasil ;]
Znow dobry set i tym razem Cie nie opuszcze w klasyfikacji, punkty beda.
Avatar użytkownika
Juma
 

Re: 11.08.09r | Wasyl | Battle Mix

Postprzez Sisiek 31 sie 2009, 21:41

Widzę w tej edycji przeważają dwa rodzaje setów bardziej gęste techniczne i typowo pływające. Nie wiem w sumie jak Cie ocenić. Wszystko niby jest na miejscu i ładnie płynie ale troszkę się nudziłem przy odsłuchu Twojego seta. Może potrzeba większego klimatu z otoczenia a może po prostu podczas odsłuchu byłem już zmęczony. Ale co do spójności i dobranych numerów jestem całkiem na tak. Wszystko fajnie dobrałeś, jest stylowo, sympatycznie. Może brakuje mi tylko takiego "grubszego" zawodnika jak u DJ 3500 Sasha - Mongose :> Nie mniej jednak nie mogę napisać że grasz kiepsko bo i pod względem technicznym wszystko jest bardzo dobrze zrobione i dopracowane. Raczej umieszczę Cię gdzieś w punktacji tak po znajomości hehe :P ;) Oczywiście żarcik ale patrząc po innych recenzjach widać że jakość seta jest doceniona :) W późniejszym terminie posłucham jeszcze przy bardziej sprzyjających okolicznościach bądź jak mnie najdzie na większą melancholie i inaczej odbiorę muzyczny przekaz Twojego dzieła :)
5-hydroksytryptamina | 3,4-dihydroksyfenyloetyloamina
Obrazek
Avatar użytkownika
Sisiek
Let's Go Techno
 
Wiek: 39
Skąd: Kraina Złudzeń


Powrót do 2

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości