03.09.09 | sector - Battle Mix (September '09)

bania u cygana do rana, do ranaaaaaaa!
01.09.2009 - 04.10.2009

Powrót do 3

03.09.09 | sector - Battle Mix (September '09)

Postprzez sector 03 wrz 2009, 20:48

Witam koledzy i kolezanki. Dzis przedstawiam wam (w koncu) swojego seta, ktorego udalo mi sie dzis nagrac. Na wstepie pragne zaznaczyc, ze nie tykalem sprzetu prawie rok, a ostatniego seta nagralem chyba w czerwcu zeszlego roku. Jednak od tygodnia znowu zaczalem siedziec na CDJami i mixerem i powstalo z tego to co powstalo. Zdaje sobie sprawe, ze mam male niedociagniecia w secie, w jednym miejscu, basseline wchodzi o 1 beat za pozno , bo troche zaspalem, ale jestem tego samego zdania co wasyl. Jesli sie nagrywa seta, jesli ja nagrywam seta to nie robie tego 100x az wyjdzie mi idealnie tylko max 2x. Raz zapamietuje sobie cue a drugi raz nagrywam. I tak wlasnie u mnie bylo. Nagrany mozna powiedziec za pierwszym razem. Mam maly problem z odsluchem, poniewaz moje glosniczki sa na chwile obecna ponad 1tys KM ode mnie, ale jakos udalo mi sie to nagrac. Tak, wiec nei bede sie tlumaczyl, sami ocenicie :) Jednak zdajcie sobie sprawe, ze pewnych rzeczy nie przeskocze hehe. Dosyc gadaniny, przejdzmy do TL.

Tracklist:
1. Simon Patterson - Smack (Heatbeat Intro Rework) [CD-R]
2. Simon Patterson - Thump (Original Mix) [Reset Records]
3. John Askew - Fade To Black (Original Mix) [Discover]
4. Sly One vs Jurrane - Second Summer (Original Mix) [Discover Digital]
5. Bryan Kearney - You WIll Never Be Forgotten (Original Mix) [Discover]
6. Ben Gold - First Class Travel (Original Mix) [Discover]


Info: 140-142BPM | 35:16min | 2x Pioneer CDJ800 Mk2 + Pioneer DJM 800 + HD25:
Dwonload: http://download.enhanced-perception.com/Sector's%20FME%20Battle%20Mix%2003%20-%20Enhanced%20Perception%20(2009-10-15)%20on%20Sense.FM.mp3

Zycze udanych odsluchow :roll:
Avatar użytkownika
sector
the king of bongo!
 
Wiek: 38
Skąd: /dev/null

Re: sector - Battle Mix (September '09)

Postprzez peterhol9 04 wrz 2009, 9:44

ogólnie rzecz biorąc to set na plus. Nie przepadam co prawda obecnie za tym stylem w trensie jaki zaprezentowałeś, ale wiem że puszczając ten mix na niejednej imprezie bezapelacyjnie porwałbyś cały tłum do wywijania w prawo i lewo :D Jeżeli chodzi o technikę to nie najgorzej, aczkolwiek przejście z Askew do Slajów pozostawia wiele do życzenia. Askew wycisza się, Low schodzi za nisko przez co mamy brzydko wyglądająca pustkę. Po Slajach też coś zgrzyta, ale minimalnie, więc nie róbmy z tego wielkiej sprawy :P Nie podobało mi się trochę zejście z Kearneja - za sprawą późno załączonego bassu w Goldzie. Ale ogólnie, jak wspomniałem, co do techniki to tragedii nie ma :)

A teraz tracki - Second summer wymiata i jest to mój faworyt jeżeli chodzi o Twój set, na drugim biegunie znajduje się Smack- tego wałka akurat nie znoszę :/

Reasumując - Set dobry, technicznie dobrze i gdyby nie to fatalne zejście z Askew byłoby miodzio. Jest klimat, dynamika i energia. Aha..na plus zasłużyłeś sobie wrzucając do znienawidzonego przeze mnie Smack Intro mix :)
I LOVE RUSSIAN AND GREEK PROGRESSIVE

Obrazek
Avatar użytkownika
peterhol9
yoma
 
Wiek: 38
Skąd: Tomaszów Lubelski/Lublin

Re: sector - Battle Mix (September '09)

Postprzez sector 04 wrz 2009, 18:26

Dziekie peterhol9 za recke :) To ja teraz, zacieram rece i czekam na Twojego BM'a :shotdance:
Avatar użytkownika
sector
the king of bongo!
 
Wiek: 38
Skąd: /dev/null

Re: sector - Battle Mix (September '09)

Postprzez peterhol9 04 wrz 2009, 20:06

sector napisał(a):Dziekie peterhol9 za recke :) To ja teraz, zacieram rece i czekam na Twojego BM'a :shotdance:

będzie za parę chwil o ile mój mulący net przyjmie uploada :P
I LOVE RUSSIAN AND GREEK PROGRESSIVE

Obrazek
Avatar użytkownika
peterhol9
yoma
 
Wiek: 38
Skąd: Tomaszów Lubelski/Lublin

Re: 03.09.09 | sector - Battle Mix (September '09)

Postprzez Solo van Small 15 wrz 2009, 20:22

przesluchalem juz 3 razy i za kazdym razem podoba mi sie coraz to bardziej
intro na medal, zupelnie sie nie spodziewalem ze po takim wejsciu bedzie na mnie czekac to co uslyszalem pozniej, nic tylko skakac i skakac, o technice sie nie bede wypowiadal bo sie nie znam :D jak mi cos zgrzyta to mowie, w Twoim secie zgrzytow sie nie doslyszalem [moze juz gluchy sie robie ;)]gdyby jednak cos takiego mialo miejsce to na pewno koledzy forumowicze mnie uswiadomia ;) ja nic nie uslyszalem
plusy za dobor utworow, od samego poczatku prawie do samego konca, jedynie "Second Summer" mi tu nie pasuje, w porownaniu do reszty otoczenia troche za spokojny
podsumowujac, set jest naprawde dobry i idealnie wpasowuje sie w moje klimaty imprezowe z soboty na niedziele :D
Wypoczynek :) - Over & Out :)
Avatar użytkownika
Solo van Small
 
Wiek: 43
Skąd: Vega

Re: 03.09.09 | sector - Battle Mix (September '09)

Postprzez demens 19 wrz 2009, 13:44

Pierwszego kawałka bardzo nie lubię i chyba żadna wersja tego nie zmieni. I w ten eufemistyczny sposób wolałbym zakończyć wypowiedź na temat tego utworu ;p Na szczęście później jest już tylko lepiej. Breakdown w "Thump" gniecie niemiłosiernie, potem taki "eventowy" standard, ale daje radę. "Fade To Black" znane, ale muszę przyznać, że doceniłem to dopiero po usłyszeniu w Twoim secie. Ma w sobie jakieś takie specyficzne piękno, mógłbym chyba tego słuchać na okrągło. Czwarty numer kosa kapitalna, słuchałem wiele razy a i tak mi się nie znudził. Szósta pozycja - znałem tylko remix Activy, ale widzę, że nie ma startu do oryginału (jak dla mnie). Niesamowita moc.
Nuta Bena Golda - pamiętam że kiedyś zbierałem się żeby ją obadać, ale jakoś w końcu zapomniałem. Bardzo dobry kawałek, na koniec takiego seta może być.

Wg mnie tym setem pokazałeś jak ciekawy może być uk trance, piękne melodie połączone z niesamowitą energią dające niezłego kopa za każdym odsłuchaniem. Świetny dobór kawałków, poza pierwszą pozycją, ale to wiadomo kwestia gustu. Do samego końca czysta moc i bardzo dobrze. Przejścia dynamiczne, podobały mi się, no może poza ostatnim. Pozdro.
demens
 
Wiek: 34
Skąd: łódzkie

Re: 03.09.09 | sector - Battle Mix (September '09)

Postprzez dj3500 27 wrz 2009, 15:56

1 - już miałem nadzieję, że sam to zrobiłeś i będzie okazja do pochwały, ale ta należy się za niezły pomysł panu Heatbeatowi a Ty będziesz musiał poczekać :> od razu zaczynamy łoić w tempie do którego większość setów nawet się nie zbliża. toty 2008 oczywiście dobry tune
1->2 bezwpadkowo
2 - kolejny syty tune od Pattersona, szkoda tylko że kolejny tak zgrany. jak na razie żadnej inwencji w doborze tracków nie widzę, ale jest przyjemnie
2->3 trochę głośno wchodzi trójka, ale bez zastrzeżeń
3 - ten jakiś taki strasznie standardowy. fajnie się słucha ale utwór bez historii
3->4 ok
4 - o, a tutaj już melodyjny, rasowy trance'owy wymiatacz :) bardzo dobry wał!
4->5 w porządku. trochę dużo się dzieje w tym przejściu ale wybrnąłeś z tego bardzo dobrze :)
5 - i znowu utwór który dobrze znam nawet ja (mimo że uk trance prawie w ogóle nie słucham :>). u mnie szału nigdy nie robił, ale porządna pozycja.
5->6 27:07 szczytem marzeń niestety nie jest. a szkoda, bo miałem nadzieję że dotrzymasz dobrą technikę do końca. o, w ogóle nic w tym przejściu się za bardzo nie zgrywa jak tak dalej słucham.
6 - kolejny bardzo epicki track. podoba mi się :) o i już koniec.

Generalnie opisałbym set jako "generic uk trance", przy czym grasz raczej taki uk trance który mi się podoba. Technicznie jest dobrze, poza tym sprzęt. Dobór utworów wprawdzie niezły, ale wyjątkowo nieciekawy, i zagrałeś tylko 6 (mimo że pierwszy potrwał 4 minuty). Słuchało się przyjemnie a jak z punktami to nie wiem. Ale może po znajomości dla administratora coś się znajdzie :mrgreen:
Avatar użytkownika
dj3500
Administrator
 
Wiek: 33
Skąd: Wrocław

Re: 03.09.09 | sector - Battle Mix (September '09)

Postprzez Matvel 27 wrz 2009, 19:28

Tutaj to od razu po zobaczeniu tl wiedziałem, że będzie bardzo dobrze. Twoich setów wcześniej nie słyszałem, ale zakładałem że porażki technicznie nie będzie. Intro samo w sobie może nie jest genialne, ale mi się zajebiście podoba :D Smack klasa sama w sobie wiadomo. W sumie pierwsze przejście pokazało że wiesz jak korzystać ze sprzętu. Thump wiadomo klasa, choć wolę Smack'a. Przejście znowu eleganckie , Fade To Black wolę jednak w remixie choć oczywiście oryginał jest również bardzo dobry. Second Summer wchodzi trochę tak niespodziewanie, ale wszystko gra ładnie. Preferuję raczej Dark Mix i moim zdaniem tutaj on by właśnie po Fade To Black bardziej pasował. Dalej mamy Bryan'a z jednym z najlepszych utworów trance'owych jakie dane mi było słyszeć. First Class Travel za to nie podoba mi się, ale i tak było do tej pory mega. Świetny set, ma ten czas masz first place u mnie i ciężko będzie zrzucić Cię z tego miejsca.
Matvel
 
Wiek: 37
Skąd: B-stok

Re: 03.09.09 | sector - Battle Mix (September '09)

Postprzez sector 27 wrz 2009, 20:20

Dzieki wielkie Matvel :)
Z gory chcialem powiedziec, ze co do numerow to tak. Zagralem tak malo, bo juz od dawna chcialem nagrac set gdzie moglbym zapodac 'You Will Never Be Forgotten' oraz 'First Class Travel' a ze ten ostatni trwa ile trwa to tak wyszlo :D W sumie to tez musze przyznac, ze nie wiedzialem ile to wszystko bedzie trwalo bo faktycznie moglbym wcisnac jeszcze jeden track, ale co robic. Za miesiac sie poprawie, bo juz mam pomysl na nastepnego BMa :)
Avatar użytkownika
sector
the king of bongo!
 
Wiek: 38
Skąd: /dev/null

Re: 03.09.09 | sector - Battle Mix (September '09)

Postprzez sunriser 03 paź 2009, 23:56

Po pierwszym spojrzeniu na tlke już wiedziałem czego sie spodziewać,dużo typowych discover-owych uk tranców za którymi ostatnimi czasy jakoś za specjalnie nie przepadam niestety, wydaje mi się że kiedyś uk trance był o niebo lepszy, często słuchałem wtedy takiej muzyki ale ostatnio wg. mnie zrobił się bardzo mdły i schematyczny tak jak uplifting niestety. Z tracków to w sumie podobały mi się tylko trzy, pierwszy remix Heatbeat z bardzo ciekawym intrem, czwarty Second Summer chyba namber łan w całym secie no ostatni track Golda też niczego sobie. Technicznie poza jednym drobnym potknięciem bardzo fajnie wyszło, plusik jescze że nagrywane na sprzęcie a nie klejone na abletonie :)
Avatar użytkownika
sunriser
 
Wiek: 33
Skąd: mam wiedzieć ?

Re: 03.09.09 | sector - Battle Mix (September '09)

Postprzez Sisiek 04 paź 2009, 8:56

A więc tak... :P Ogólnie rzecz biorąc całkiem spoko secik :) Co prawda kawałki tak znane że nawet ja je znam ale w tą koncepcje się nie wtrącam ;) Za to co mogę powiedzieć o sposobie ułożenia kawałków to set raczej "prostolinijny". Cały czas względnie monotonne (szybkie) tempo. Wszystkie kawałki takie same. Poza intro brak mi jakiegoś wprowadzenia, rozkręcenia seta a potem końcowego niszczycielskiego dojebania :P No ale nie jest źle, nie ma przysłowiowej zamuły. Technicznie w normie. Bez kombinacyjnych fajerwerków ale i bez względnej popeliny. Nawet mi się spodobało :)
5-hydroksytryptamina | 3,4-dihydroksyfenyloetyloamina
Obrazek
Avatar użytkownika
Sisiek
Let's Go Techno
 
Wiek: 39
Skąd: Kraina Złudzeń

Re: 03.09.09 | sector - Battle Mix (September '09)

Postprzez Vibez 04 paź 2009, 16:17

Ogólnie z UK trensem to mam tak, że lubie ale generalnie nie kolekcjonuje i nie słucham. Bardzo fajnie że nagrałeś coś w tym klimacie bo teraz sobie będe słuchał :) Pozytywne melodyczne plumkacze na rozsądnym tempie "do gibania". Jeśli miałbym sie do czego przyczepiać to chyba tylko do tego że całośc jest nagrana ciszej niż cała reszta konkurentów, co troche denerwuje gdy sie ułoży jakąkolwiek trackliste zawierającą ten set. Przejścia różnie, raz lepiej raz gorzej (20 minuta) ale w zasadzie to nie biją po uszach.

Dam ci pare punktów bo trafiłeś porządnie w moje gusta :) Czekam na coś podobnego w przyszłym bm!
Avatar użytkownika
Vibez
aka Douglas Howarth
 
Wiek: 34
Skąd: Jastrzębie Zdrój | Kraków

Re: 03.09.09 | sector - Battle Mix (September '09)

Postprzez Kasper 04 paź 2009, 20:12

Na wstępie ten intro edit Heatbeatów pasuje do Smack jak piernik do wiatraka, kaszana man. Dalej poszedł Thump kolejny jakże przewidywalny track Pattersona, który niczym nie różni się od Smack. Break Thump jest kapitalny szkoda, że znowu niszczy go ta bezmyślna naparzanka tuż po nim. Askew niczym mnie nie zaskoczył tym razem, bo od dawna mnie niczym nie zaskoczył. Fade To Black to ja lubie ale od M6 w konkretnym Dutch Transowym wydaniu. Second Summer to bardziej uplift niż UK, ale i takich upliftów ja nie kupuje. No i w tym momencie set zmienia się w moich uszach o 180 stopni. 2 ostatnie tracki rządzą i aż żal dupe ściska, że od początku nie pocisłeś w ten deseń. A szkuda.

Set miał jakby problemy za głośno za cicho, to raz. Po dwa mixing ciężko jednoznacznie ocenić bo UKeje mixuje się dość łatwo. Tal jak napisałem, żałuje, że nie zrobiłeś tego jak dwa ostatnie tracki. Byłyby by punkty, ale w tej sytuacji może być o nie ciężko.
Ostatnio edytowano 04 paź 2009, 20:14 przez Kasper, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Kasper
 
Wiek: 38
Skąd: Rybnik, PL


Powrót do 3

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości

cron