04.09.09 demens

01.09.2009 - 04.10.2009

Powrót do 3

04.09.09 demens

Postprzez demens 04 wrz 2009, 18:54

Witam w kolejnej odsłonie konkursu. Jeżeli właśnie w tym momencie szukacie chusteczek do opłakiwania brejkdałnów, to możecie śmiało zaprzestać swoich działań :D Tym razem starałem się dobrać materiał bardziej mroczno-klubowy, no a jak mi to wyszło to ocenicie sami. Technicznie chyba nie lepiej niż poprzednio, a pierwszemu przejściu niestety nie podołałem.

Tracklista:
1. id
2. 4 strings - jewel (deep mix)
3. paul van dyk - torn
4. macmark - footmassage (e-craig's filthy footmassage mix)
5. factoria - no escape 2004 (mk-s remix)
6. dj nutz - roll the mellowdrum


czas: 38:23min
waga: 43,93MB
gatunek: trance
link: http://www.rapidspread.com/file.jsp?id=rnbpo8lboe
demens
 
Wiek: 34
Skąd: łódzkie

Re: 04.09.09 demens

Postprzez peterhol9 04 wrz 2009, 22:21

set ściągnięty, przesłuchany, ale z ledwo klejącymi się oczyma i ledwo słyszącymi uszami nie zdołam ocenić go obiektywnie. Recenzja będzie jutro :)
I LOVE RUSSIAN AND GREEK PROGRESSIVE

Obrazek
Avatar użytkownika
peterhol9
yoma
 
Wiek: 38
Skąd: Tomaszów Lubelski/Lublin

Re: 04.09.09 demens

Postprzez peterhol9 05 wrz 2009, 16:29

to zaczynamy Mr Demens :D Krok po kroku:
Krok 1 - Intro do kawałka - długie, może ciut za długie, ale zajebiście mroczne. Podoba mi się
Krok 2 - Wejście bitów - AAAAAAA....masakra, cóż za mocny tjun!!! Takich mózgoje**ów uwielbiam :)
Krok 3 - od 7:05 za szybko ścisza się trak i o frazę za późno wchodzi 4 strings.. Nie za dobrze, ale dynamika pozostała. Szkoda, że w 7:40 nie puściłeś wszystkich gałek wyżej (no chyba, że taki wałek jest, do tej wersji jewel nie znam :D )
Krok 4 - Jewel - śliczny numer, piękna kontynuacja numeru wcześniejszego
Krok 5 - 13:01 coś zgrzyta, 13:18 - szkoda, że że ten motyw w Jewel jest kontynuowany, bo bez niego przejście byłoby dobre.
Krok 6 - Torn? nie słyszałem do tej pory, ale utwór świetny. Idealny wręcz do dwóch wcześniejszych.
Krok 7 - za cicho bassline odnośnie Footmasagge. Reszta super
Krok 8 - sam footmassage...eh..może tutaj wstawię "j.w. " bo dobrze nakręca seta i klimatycznie pasuje wręcz nidealnie :D
Krok 9 - Troszki factoria za cicho wchodzi, by potem stać się o pół decybela za głośno. Ale przejście dobre i gdyby nie to dałbym wielkiego plusa.
Krok 10 - Trochę inaczej niż powyższe kawałki, ale Factoria daje radę :)
Krok 11 - może za cicho factoria w przejściu wyglada :)
Krok 12 - nieee!! zupełnie wałek mi ani nie podchodzi ani nie pasuje :P

Sum up: Set ciekawy klimatycznie, ciekawy (poza ostatnim numerem) dobór tracków. Niestety technika tym razem gorsza niż w poprzedniej edycji. Ale liczę, że to nie ostatnie słowo w BM i za miesiąc zaskoczysz nasz wszystkich i pozamiatasz cała edycją ! :D
I LOVE RUSSIAN AND GREEK PROGRESSIVE

Obrazek
Avatar użytkownika
peterhol9
yoma
 
Wiek: 38
Skąd: Tomaszów Lubelski/Lublin

Re: 04.09.09 demens

Postprzez demens 05 wrz 2009, 19:02

Dzięki za szybką i dokładną opinię, nie są to moje ulubione klimaty więc i technika musiała być gorsza :mrgreen: ;p
demens
 
Wiek: 34
Skąd: łódzkie

Re: 04.09.09 demens

Postprzez Solo van Small 15 wrz 2009, 21:01

kolego bierz chusteczki bo zbliza sie krytyka :D nie no zartowalem :D
moze nie bede sie rozpisywal jak peterhol9 bo az takim znawca nie jestem ale napisze to co mnie naprawde ugryzlo i gryzie mnie przy kazdym odsluchu Twojego seta[chyba juz 4 razy sluchalem] a wiec:
utwor pierwszy-aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! jak rany! prawdziwy KILLER, az mna trzepie ja to slysze, ten utwor ma moc, gdybys jeszcze mogl powiedziec kto jest wykonawca to bylbym w siodmym niebie,
przejscie jak sam juz napisales nieudane, bardzo drazni
wydaje mi sie ze gdybys zamienil PvD i 4strings miejscami to wyszloby to znacznie lepiej bo Torn jakos tak lepiej pasuje do tracka nr1 nie uwazasz?
przejscie drugie tez nie za bardzo udane, Jewel za cicho podobnie jak przy pierwszym przejsciu
pozniej jest juz lepiej, wszystko jakby zaczynalo do siebie pasowac, tak technicznie jak i klimatycznie, no prawie
ostatni kawalek nie jest juz taki mroczny jak poprzednie, jest jak wschod slonca po dlugiej bezksiezycowej nocy i moze taki wlasnie miales zamiar, utwor sam w sobie mi sie podoba i do ostatniego przejscia tez nie mam za bardzo o co sie przyczepic
reasumujac, pomimo paru zgrzytow fajnie sie sluchalo, dobor utworow ok tylko jak wczesniej wspomnialem jedna zamiana moglaby nieco podniesc klimat ktory i tak jest na wysokim poziomie bo w koncu sluchalem seta kilka razy a nik by tego nie zrobil chyba gdyby mu sie nie podobalo wiec jest ok
Wypoczynek :) - Over & Out :)
Avatar użytkownika
Solo van Small
 
Wiek: 43
Skąd: Vega

Re: 04.09.09 demens

Postprzez demens 15 wrz 2009, 23:24

Solo van Small napisał(a):wydaje mi sie ze gdybys zamienil PvD i 4strings miejscami to wyszloby to znacznie lepiej bo Torn jakos tak lepiej pasuje do tracka nr1 nie uwazasz?

Dokładnie Torn miało lecieć jako drugie, ale jakoś w ostatniej chwili przed nagraniem zmieniłem koncepcję nie wiem czemu :) Chyba rzeczywiście niesłusznie.
Solo van Small napisał(a):ostatni kawalek nie jest juz taki mroczny jak poprzednie, jest jak wschod slonca po dlugiej bezksiezycowej nocy i moze taki wlasnie miales zamiar

Ciekawa interpretacja, i trafna ;p Pierwsze 5 kawałków pustoszy i sieje zagładę, a ostatni to coś w rodzaju przyjścia na odsiecz :D

Cieszę się, że się spodobało. Co do pierwszego kawałka, jak się komuś jeszcze spodoba to podam tytuł po konkursie.
demens
 
Wiek: 34
Skąd: łódzkie

Re: 04.09.09 demens

Postprzez sector 29 wrz 2009, 18:02

No i stało sie \o/ Wreszcie przesluchalem ostatni set Battle Mixa edycji 03 :) Musze powiedziec, ze spodziewalem sie zupelnie czego innego. Na samym poczatku musze pochwalic klimat. Ten chyba najbardziej Cie wyroznia z reszty zawodnikow. Bardzo mroczny i to mi sie podoba. Nie wiem czemu, ale akurat w taka pogode jak dzisiaj bardzo dobrze i fajnie sie tego slucha :) To raz. Dwa numery nie sa takie zle, chociaz zadnen nie zrobil na mnie zadnego 'wow'. Nie bede sie rozpisywal na ich temat bo tak jak napisalem wyzej, zaden nie zrobil na mnie duzego wrazenia. Jest jeden tylko, ktory wywolal usmiech na mojej twarzy, a mianowicie ten z tekstem z Pulp Fiction, ktory z reszta kocham. Takze, to zaliczam na plus :)
Co do techniki to moglo byc troche lepiej. Miejscami troche przejscia nie sa dograne do konca. Chyba przy przejsciu z 2 na 3 kawalek cos sie nieciekawego dzieje. No i w przejsciu wlasnie na ten 'foot massage' tez mam wrazenie jakbys tylko sciszyl kawalek a nie pokrecil za bardzo EQ. Poza tym jest on chyba za cicho w porownaniu z popzrednimi. Nie mniej jednak slucha sie przyjemnie. Zwlaszcza jak nie chce sie specjalnie wsluchac w przejscia w celu oceniania seta a sluchajac go jak kazdego innego sciagnietego z neta.
Reasumujac dobra robota. Moge smialo powiedziec, ze Twoj set byl przynajmiej inny niz wszystkie z tego edycji. Tak trzymaj! Good Job!
Avatar użytkownika
sector
the king of bongo!
 
Wiek: 38
Skąd: /dev/null

Re: 04.09.09 demens

Postprzez sunriser 03 paź 2009, 23:49

Fajne mroczne intro na początek, pierwszy numer to faktycznie niezły killer, pędzi jak dzika gazela :D podoba mi się, pierwsze przejście średnie, trochę tam cicho coś w jednym miejscu jak wchodzi nowy wałek ale żadnych zgrzytów nie ma, numer od 4 Strings bardzo dobry, ładnie naparza, drugie przejście też średniawe, podobne do pierwszego ale fajnie dynamicznie wchodzi następny kawałek, Torn Van Dyka jak najbardziej wpasowuje sie w takie klimaty ale też mam podobne odczucie że mógłby sie znaleźć przed Jewel, kolejny wałek to już istne szaleństwo, ładnie E-Craig daje po garach, chyba najbardziej mi podszedł z całego setu, dalej Factoria jakoś bez większych zachwytów przeszła, ale za to ostatni numer znowuż bardzo mi się podoba, czuje tu stare dobre klimaty.
Momentami poczułem stare dobre czasy kiedy się słuchało takiej muzyki, może niektóre przejścia nie były najlepsze ale ogólnie set bardzo przyjemny, no i klimat zachowany :)
Avatar użytkownika
sunriser
 
Wiek: 33
Skąd: mam wiedzieć ?

Re: 04.09.09 demens

Postprzez Sisiek 04 paź 2009, 9:29

Szczerze niezbyt mi się spodobało. Na początku lekkie kłopoty z głośnością bo nr 1 leci na strasznym przesterze. Potem już coraz ciszej. No i ogólnie zrobiłeś straszny błąd taktyczny wstawiając na początek killera a za nim coraz "słabszych" zawodników. Z numerów to wiadomo Footmassage klasa sama w sobie. Inne raczej nie przypadły mi do gustu. Ale załóżmy że klimat jakiś jest. Co do techniki to spooooro niedociągnięć. Kłopoty z głośnością i inne takie szmery bajery. Musisz nad tym jeszcze sporo popracować i dopracować ogólny sens przejść bo na razie equalizacja na kiepskim poziomie :) No ale nie będę Ci więcej cisnął masz uszy to powinieneś wyłapać co jest nie tak :P
5-hydroksytryptamina | 3,4-dihydroksyfenyloetyloamina
Obrazek
Avatar użytkownika
Sisiek
Let's Go Techno
 
Wiek: 39
Skąd: Kraina Złudzeń

Re: 04.09.09 demens

Postprzez dj3500 04 paź 2009, 14:48

1- jakiś artefakt w pierwszym ułamku sekundy. potem już na samym początku atakuje nas MEGA PRZESTER :( set jest nagrany o wiele za głośno. za to kawałek fajny i mroczny ;)
1->2 jedynka się serowo scisza, potem robi się ogólny bajzel i nieładny crossfade. potem... no błeee, po prostu źle.
2 - teraz już ciszej (trzeba było po prostu ciszej grać pierwszy track). ten numer nie zrobił na mnie specjalnego wrażenia
2->3 trochę zbyt szybko weszliśmy trójką przez co na breaku jewel lecą przeszkadzajki. ale potem reszta przeprowadzona porządnie
3 - ten numer też nieciekawy, i nic się nie dzieje.
3->4 nagle wyciszenie trójki i melodii z trójki. poza tym może być
4 - spójny z poprzednimi utworami. też dla mnie nieciekawy.
4->5 trochę mnie ominęło ale chyba ok
5 - a nawet fajne
5->6 niedopuszczalne sciszenie piątki na początku przejścia! a potem przejście nagle się urywa. źle.
6 - może być ale ostatecznie też szybko się nudzi.

Tak jak Sisior napisał - duże problemy z głośnością, zaczynamy od przesteru a potem jest coraz ciszej. Poza tym technika jest raczej zła, a na pewno znacznie gorsza niż poprzednio. Dobór utworów mnie nie zaciekawił - nie dość, że było ich tylko sześć, to większość jak dla mnie słabych. Punktów niestety nie będzie. Pracuj dalej ;)
Avatar użytkownika
dj3500
Administrator
 
Wiek: 33
Skąd: Wrocław

Re: 04.09.09 demens

Postprzez Vibez 04 paź 2009, 15:31

Myśle że wszystko to co właśnie chciałem ci napisac w sporym elaboracie a propos kwestii technicznych zostało już powiedziane przez reszte. ;) Czeka cie dużo pracy, ale jak by nie patrzeć to zajebiście przyjemnej pracy. :)

Ja nie siedze w klimatach tak jak reszta forumowej ekipy ale musze przyznać nawet mi sie podobało. Footmassage bomba. Roll the Mellowdrum też. Nie ulega wątpliwości, że gdyby cały materiał był podany w lepszej formie, lepszy byłby jego odbiór ale wydaje mi sie że to kwestia czasu i następnych 10 setów :)

Tym razem bez punktów. Zobaczymy co tam wymodzisz następnym razem.
Avatar użytkownika
Vibez
aka Douglas Howarth
 
Wiek: 34
Skąd: Jastrzębie Zdrój | Kraków

Re: 04.09.09 demens

Postprzez Matvel 04 paź 2009, 16:44

No kurde utwór numer jeden bardzo ciekawy i chętnie dowiedziałbym się cóż to jest. Potem jest dziwne przejście i wchodzi chyba najsłabszy utwór seta który ogólnie przymulił po bardzo dobrym początku a szkoda. Trójka lepsza ale czekam na więcej. Dalej mamy przejście z dobrym pomysłem lecz trochę słabszym wykonaniem, ale daje radę. Utwór całkiem niezły. Znowu podobne przejście jak poprzednie, nie wiem czy to jest spowodowane utworami czy pracujesz nie tak jak trzeba eq, popracuj nad tym. Potem jest całkiem przyjemnie aż do ostatniego przejścia w którym znowu trochę nieładu się pojawiło. Podsumowując muzycznie jest ciekawie, poza 4 Strings i jak poprawisz technikę na pewno dam Ci punkty za set w podobnych klimatach bo w tym miesiącu będzie oto bardzo ciężko.
Matvel
 
Wiek: 37
Skąd: B-stok

Re: 04.09.09 demens

Postprzez demens 04 paź 2009, 19:24

Dzięki za szczere opinie, ogólnie pojazd niezły ale też i tego się spodziewałem :D Postaram sie poprawić następnym razem. No i może zmienię virtualDJ'a na abletona bo na vdju podobno i tak equalizacji nigdy nie zrobi się dobrze.

Noob'owskie pytanie: co to są te przestery?
demens
 
Wiek: 34
Skąd: łódzkie

Re: 04.09.09 demens

Postprzez Kasper 04 paź 2009, 19:35

Jest za głośno i jest gruby przester to fakt, ale intro SENSATIONal! Chłopie aleś wykręcił intro! Przejście po pierwszym tracku, który wskakuje zaraz po intro jest przekapitalne. Brzmi tak jakby żywcem wycieli to z lat 2002/2003, szkoda, że ten nowy track wchodzi troche za cicho, ale break wyjaśnie wszystko \o/ 4 Strings nieco wixowato, ale jakże pięknieeeeeeeeee! Track ciągnie nieco za długo, ale dynamika przejścia na kolejny track poraża, kapitalnie wypracowany moment. Tempo nieco zwalnia, ale nadrabia nutką tajemniczości, MOC! Kolejne przejście jak i track nieco dupCą sytuacje, ale cóż E-Craig to E-Craig i koniec końców jest nie do wyjebania, choć track mdły jak flaki z olejem. Wejście kolejnego tracka znowu nakręca atmosfere. Track również jednak nic specjalnego. Ostatni track wchodzi idealnie w momencie w którym ja sam bym go widział i wkompnował się perfekcyjnie. Szkoda, że zwalnia nieco już po samym wejściu wyhamowany krótkim breakiem. Mimo to, pozytywnie.

Całość świetna technicznie i nie ma uja musisz punktować. Brzmiało bardzo oldschoolowo i za to high5 bez dwóch zdań. Padło, że jesteś pierwszy, ale podobało mi się i nie ma opcji aby nie było punktów.
Avatar użytkownika
Kasper
 
Wiek: 38
Skąd: Rybnik, PL


Powrót do 3

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość

cron