06.09.09 Sunriser - Battle Mix (Wrzesień 2009)

deep house, techno
01.09.2009 - 04.10.2009

Powrót do 3

06.09.09 Sunriser - Battle Mix (Wrzesień 2009)

Postprzez sunriser 06 wrz 2009, 12:48

Witam w kolejnej edycji :) jako że kilka osób zasugerowało żebym w kolejnej odsłonie zrobił przedłużenie swojego miksu po długim namyśle tak zrobiłem, także pierwszy track jest tym co był ostatni w poprzedniej edycji.
Set w klimatach głównie deep housowych szczególnie w pierwszej połowie, druga cześć już bardziej gęściejsza z "metalicznym pomrukiwaniem" że tak się wyrażę ;)
Mam nadzieje że w tej części mniej waz zamulę niż w poprzedniej, no ale okażę się to w praniu ;)
Set tak jak poprzedni nagrany na traktorze z podczepionym mikserem :)

Czas: 38:57
Waga: 53,5 MB
Jakość: 192bkps
Gatunek: deep house, techno, tech house
tl:

01. Danny Howells - Gvibe
02. Rob Pearson vs C-Soul feat. Robert Owens - Escape From The Madness (The Timewriter Remix)
03. Karol XVII and MB Valence feat. Robert Owens - Gone Too Far (Milton Jackson Remix)
04. Marc Marzenit - Soul Fog
05. The Quasar & The Pressure - Take Me Over (Gorge Remix)
06. Lemon Popsicle - Otelu Rosu
07. Latenta Project - Rendezvous (Adam Jace Vintage Ensemble Remix)


http://www22.zippyshare.com/v/43693767/file.html
Avatar użytkownika
sunriser
 
Wiek: 33
Skąd: mam wiedzieć ?

Re: 06.09.09 Sunriser - Battle Mix (Wrzesień 2009)

Postprzez peterhol9 06 wrz 2009, 13:57

AAAAAAA..jakiż to piękny set. O niebo lepszy niż ten we wcześniejszej edycji :D Jest wolno, ale nie zamulająco. Głęboko ale nie tak, że się leci od razu na dół i tonie :D Technicznie dobrze, nie pamiętam żeby jakieś z przejść wywoływało u mnie krzywą minę, aczkolwiek coś między 19:05 a 19:19 jakby mały offbicik leciał.Najgorzej chyba wyszło to przejście w 23:45, ale tylko dlatego, że kilkadziesiąt sekund wcześniej coś zazgrzytało i ogólnie jakoś nie tak było jak być mało :P . Niemniej na tle całego seta te dwa błędy nikną :)

Z wałków mój faworyt to - Marc Marzenit - Soul Fog, ale reszta również niczego sobie.

Ogólnie to Technika+klimat+świetne wałki = Mój duży plus! Rispekt i pozdrawiam
I LOVE RUSSIAN AND GREEK PROGRESSIVE

Obrazek
Avatar użytkownika
peterhol9
yoma
 
Wiek: 38
Skąd: Tomaszów Lubelski/Lublin

Re: 06.09.09 Sunriser - Battle Mix (Wrzesień 2009)

Postprzez demens 13 wrz 2009, 17:39

Twój poprzedni mix był jednym z trzech, które zatrzymałem u siebie na dysku. Dobrze, że pierwszy track (czyli ostatni z poprzedniego mixu) leci od początku, a nie jakieś udziwnienia typu od połowy jak np. chyba ant w poprzedniej edycji. Na temat tej produkcji już się wypowiedziałem w zeszłym miesiącu i zdania nie zmieniłem, świetny wkręcający numer.
Tym setem stworzyłeś masakryczny klimat. Słuchałem go już chyba z 5 razy całego "od deski do deski". Wszystko zmixowane w taki sposób, że ani przez sekundę nie można się nudzić. Motyw z drugiego kawałka cały dzień mi chodził po głowie jak go usłyszałem :) Remix Milton'a Jackson'a na poziomie, z monologiem dającym nieco tajemniczego klimatu. Marc Marzenit - Soul Fog o matko, jak to daje po dupie! Kapitalny wał. Take Me Over spokojne, ale znakomicie przyswajalne, no i klimat trzymany niesamowicie. Szósta pozycja, jeżeli już na siłę miałbym szukać najsłabszego tracka, to ona by nim była, ale na pewno zapodanie tego utworu nie było minusem, świetnie on wprowadza w kolejną kapitalną produkcję, jaką jest Rendezvous. Już przy wchodzeniu pierwszych dźwięków, sprawiających wrażenie takich jakby "mechanicznych", wiedziałem że to będzie coś dla mnie. Bardzo "twarde" nagranie, z takim "pomrukiwaniem" tak jak wspomniałeś, po prostu świetne.

Reasumując, masz Ty łeb do takich klimatów i potrafisz znakomicie dobrać utwory. Mixowanie na najwyższym poziomie, mimo kilkukrotnego dokładnego odsłuchania seta nic niepokojącego nie przykuło mojej uwagi, no ale pewnie EKSPERCI coś wynajdą :D Set ten i jego "pierwszą część" z BM2 złączę sobie w jakimś programie coby nie musieć słuchać dwa razy Gvibe ani nic przewijać, da mi to ponad godzinnego seta który, aż sam się dziwię, cholernie wpasował w mój gust i będzie mi umilał czas w podróżach :D Pozostaje mi tylko zaapelować o podobny poziom mixu w następnej edycji ;p Dzięki.
demens
 
Wiek: 34
Skąd: łódzkie

Re: 06.09.09 Sunriser - Battle Mix (Wrzesień 2009)

Postprzez Solo van Small 27 wrz 2009, 21:56

no to i na mnie w koncu przyszla pora zebym cos naskrobal, Twoj set przesluchalem jako jeden z pierwszych ale pozniej jakos sie tak dziwnie wszystko powykrecalo ze nie zdazylem nic na jego temat napisac wiec teraz nadrobie zaleglosci
pierwszy utwor brzmi swietnie, powoli sie rozkreca i wkreca sluchaczy, pasuje na weekendowe melanze, przejscie na kolejny track niczym nie razi, troche sie zawiesilem na poczatku odpoki utwor sie nie rozkrecil i juz myslalem ze spisze set na straty ale pozytywnie sie zaskoczylem i znowu usmiech zagoscil na mojej twarzy
nr 3 mi nie podszedl, jakos nie przepadam za takimi klimatami, czworeczka juz znacznie lepiej sie prezentuje, skads pamietam te dzwieki, utwory 5,6 i 7 to zdecydowanie nie to co ten tygrysek uwielbia, zbyt spokojnie, zbyt "gleboko"
na plus dla Ciebie dziala to ze set jest utrzymany w jednym i to bardzo dobrym klimacie, traktuje cos takiego jak lekarstwo na weekendowe zmeczenie materialu :D technika tez mowi sama za siebie, widac a raczej slychac ze dobrze sie czujesz w takich klimatach, warsztat na wysokim poziomie
mam nadzieje ze w nastepnej edycji pocisniesz wiecej tech housow i zaskoczysz czyms co wwierci sie na jakis czas do mojej glowki :D
Wypoczynek :) - Over & Out :)
Avatar użytkownika
Solo van Small
 
Wiek: 43
Skąd: Vega

Re: 06.09.09 Sunriser - Battle Mix (Wrzesień 2009)

Postprzez sector 29 wrz 2009, 13:12

Do Twojego seta podchodzilem raczej sceptycznie, poniewaz bylem przekonany, ze podobnie jak u chlopakow zaskocza mnie minimale. No i w pewnym sensie tak sie stalo, jednak nie do konca. Szczerze mowiac, poczatek seta milo mnie zaskoczyl i nawet potupalem sobie noga :-) Dosyc fajne intro. Drugi kawalek tez daje rade i jest niczemu sobie. Tutaj tez mile zaskoczenie bo numer nawet wpada w ucho, jak dla mnie na +. Tak samo numer 3. Podoba mi sie, O DZIWO! :). Fajnie pociety vocal i jest dobrze. Niestety od numeru 3 set jak dla mnie sie konczy bo nie pdoba mi sie za bardzo. Kolejne tracki sa takie sobie. Sluchalem bo musialem, jednak nie podobaly mi sie tak jak poczatek.
Klimat jest fajny i o ile poczatek mozna powiedziec, ze jest fajny, luzny i mlodziezowy to koncowka troche zamula. Co do techniki to nie slyszalem zadnych zgrzytow, wiec takze na plus.
Reasumujac. Jesli chodzi o moj gust to fajnie jakbys pociagnal seta w takich klimatach jak pierwsze numery.
Avatar użytkownika
sector
the king of bongo!
 
Wiek: 38
Skąd: /dev/null

Re: 06.09.09 Sunriser - Battle Mix (Wrzesień 2009)

Postprzez Sisiek 04 paź 2009, 9:09

Na początek powiem, że podczas odsłuchu wyłapałem lekkiego muła ;) Jest dość stylowo, spokojnie, romantycznie ale z drugiej strony po prostu ... nudno :) Może akurat nie mam nastroju na słuchanie aż tak głębokiego grania ale wprowadziłbym do seta trochę więcej energii. Dałbym ułożenia kawałków które by się bardziej "przeciągały" tworząc całość. Bo tak numery niezbyt do siebie pasują. Dobry pierwszy numer od Danny Howellsa. Przed ostatni bardziej tech hałsowy numer przydałby się wcześniej. Jeszcze co do numerów te dwa co się zmieniają koło 24 minuty to straszne zbicie. W bardziej udźwiękowiony wlatuje zupełne "pusty" początek. Robi się strasznie cicho. Co do techniki spoko loko. Ale jak to wspominał DJ3500 takie klimaty można trochę bardziej pomieszać.
5-hydroksytryptamina | 3,4-dihydroksyfenyloetyloamina
Obrazek
Avatar użytkownika
Sisiek
Let's Go Techno
 
Wiek: 39
Skąd: Kraina Złudzeń

Re: 06.09.09 Sunriser - Battle Mix (Wrzesień 2009)

Postprzez dj3500 04 paź 2009, 13:12

Na początek Gvibe jeszcze w miarę fajne, potem niestety w secie przestało się cokolwiek dziać i wkrótce już prawie spałem oparty o szybę :mrgreen: Utwór w 21 minucie też przyjemny i nieco żywszy, ale natychmiast potem dopadło mnie zmulenie od kolejnej pozycji w trackliście. Ostatnie dwa tracki dużo lepsze, ale też bez spustów. Dobór wydaje się dobry, ale zupełnie nie w moim guście. Techniki szczerze mówiąc nie słuchałem, ale wygląda na to że jest bardzo dobrze, nic nie kłuło mnie w uszy. Jak zmienisz klimaty to chętnie dam jakieś punkty ;)
Avatar użytkownika
dj3500
Administrator
 
Wiek: 33
Skąd: Wrocław

Re: 06.09.09 Sunriser - Battle Mix (Wrzesień 2009)

Postprzez Vibez 04 paź 2009, 15:47

Ja coś czuje że w tych battle mixach wynajde dużo dobrej muzyki. Twój set Sun tylko potwierdza moje przypuszczenia!

Mimo że całość odbierana mimo wszystko jest przez wielu jako nudna, to zajebiście mi sie podoba taka stylistyka. Z drugiej strony jednak takie klimaty ujmował bym po 10,15 góra 20 minut gdzieś po drodze w jakiś lajtowych deepowych audycjach. 40 tak jak tutaj może faktycznie nużyć na dłuższą metę :)

Jeśli chodzi o technike to generalnie nie mam zastrzeżeń, acz momentami miałem wrażenie że może troche za wcześnie wchodzisz. Wiem, że troche też kuła mnie harmonia. Gdzieś te tonacje nie pasowały. Można było rozważyć poprzestawienie miejscami utworów tak żeby się gdzieś to fajnie pozlepiało, zwłaszcza że taki styl nie narzuca kolejności prezentowania utworów (w sensie że nie musisz nic budować, żadnej energii bani itp - tu (tak mi sie wydaje) pojawia się duża dowolność).

Punkta jakiegoś dam bo zajebiste klimaty prezentujesz. Fajnie by było usłyszeć coś podobnego w następnej edycji, z jakimiś smaczkami / wstawkami z podobnych gatunków, tak żeby nikt później nie zarzucał że sie mało dzieje :)

Ostatnia pozycja jest poprostu świetna!
Avatar użytkownika
Vibez
aka Douglas Howarth
 
Wiek: 34
Skąd: Jastrzębie Zdrój | Kraków

Re: 06.09.09 Sunriser - Battle Mix (Wrzesień 2009)

Postprzez Matvel 04 paź 2009, 17:24

Moim zdaniem jest trochę słabiej niż w poprzedniej edycji ale i tak słucha się Twoich setów bardzo ale to bardzo przyjemnie. W sumie to nie mam za wiele do napisania. Najmniej podobał mi się utwór Gone Too Far jakoś ten wokal mi nie pasuje. Najlepszy zdecydowanie początek i Soul Fog. Technicznie elegancko. Punkty powinny być, choć poziom w tym miesiącu jest szalenie wysoki.
Matvel
 
Wiek: 37
Skąd: B-stok

Re: 06.09.09 Sunriser - Battle Mix (Wrzesień 2009)

Postprzez Kasper 04 paź 2009, 20:24

Szału nie ma szczerze mówiąc. Set ma wzloty i ma upadki. Jest jednak nieco ciekawiej niż w zeszłym miesiącu choćby właśnie przez tą huśtawkę nastrojów, bo w edycji 2giej kompletnie nic się nie działo. Mixy tech-housowe to kompletnie nie mój klimat. Tutaj jednak musi być pozytyw za wakacyjne brzmienie. Start całkiem przyjemny jednak im dalej tym bardziej set podążał w klimacie anno BM 02. A szkoda, bo śmiało mogłeś wykorzystać potencjał maateriału którym zaczynałeś i uderzyć w bardziej progresywne rejony. Ciężko mi ocenić ten materiał, ale mixing znowu na poziomie i nie ma dwóch zdań, że jesteś jednym z najlepszych w tej kwestii. Szkoda, że materiałowi jednak brakuje.
Avatar użytkownika
Kasper
 
Wiek: 38
Skąd: Rybnik, PL


Powrót do 3

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość

cron