13.O9.2OO9 Sisiek - Battle Mix September'09

Hard Techno
01.09.2009 - 04.10.2009

Powrót do 3

13.O9.2OO9 Sisiek - Battle Mix September'09

Postprzez Sisiek 13 wrz 2009, 19:14

Witam, po krótkiej przerwie :mrgreen: Tym razem zgodnie z wolą ludu i w związku z obietnicą daną użytkowniczce Vidia wjeżdżam z grubym materiałem. Sowa chwilowo odleciała do ciepłych krajów w końcu jej też należą się wakacje. Decki wolne więc postanowiłem coś "przysmażyć" :D Żeby nie brzmiało to zbyt poetycko set nagrany w konwencji bezduszna rzeźnia :D Chociaż i tak nie jest to szczyt możliwości jeżeli chodzi o moc i energie ;) Jak zwykle zapraszam do odsłuchu, opinii, wytknięcia błędów i tak dalej. Mam nadzieje, że pokatujecie trochę swoich sąsiadów, członków rodziny czy też siostrę z którą dzielicie pokój :mrgreen: Tyle ode mnie, poniżej dane techniczne. WAJCHA !

Styl: Hard Techno
BPM: 150-155
Czas: 40:01 :P

:arrow: http://www27.zippyshare.com/v/22260006/file.html
:arrow: http://www.megaupload.com/?d=OE6SGLTL

TL:

1. Concrete Djz - Wireless Electricity (Original Mix)
2. O.B.I - Killing Spree
3. O.B.I - Hardtechno Symphonie (Robert Natus Remix)
4. Hardtrax vs. Mike Drama - Solid Rhythm
5. Natus N' Arkus - Desert Race
6. DJ Arcane - Bloodbrothers
7. Laker Vs Switchblade - The Infamous
8. Greg Notill - Born Again
9. Tomash Gee - Down The Hatch
10. Unknow - Sunglasses At Night (Schranz Bootleg)
5-hydroksytryptamina | 3,4-dihydroksyfenyloetyloamina
Obrazek
Avatar użytkownika
Sisiek
Let's Go Techno
 
Wiek: 39
Skąd: Kraina Złudzeń

Re: 13.O9.2OO9 Sisiek - Battle Mix September'09

Postprzez Vidia 13 wrz 2009, 19:18

Sisiek napisał(a):Styl: Hard Techno

\o/
patrzę piękna prędkość;p
Sisiek napisał(a):w związku z obietnicą daną użytkowniczce Vidia wjeżdżam z grubym materiałem.

już pobieram:] i dziękuję!:*
Po TL widzę, że choć oczywiście nic nie znam, to będzie grubo (Natus, Notill) i polski akcent Tomash Gee którego produkcje bardzo mi się ostatnio spodobały.
Sisiek napisał(a):Jak zwykle zapraszam do odsłuchu, opinii, wytknięcia błędów i tak dalej.

masz to:]:P
Ostatnio edytowano 04 paź 2009, 20:31 przez Vidia, łącznie edytowano 3 razy
Vidia
Die Sehnsucht.
 
Skąd: Mazowsze

Re: 13.O9.2OO9 Sisiek - Battle Mix September'09

Postprzez peterhol9 13 wrz 2009, 20:05

Ogólnie rzecz biorąc to miałem wielkie trudności z oceną Twojego seta. Nie gustuję za bardzo w takich klimatach.. Albo inaczej.. Lubię od czasu takie klimaty, ale w postaci pojedyńczych wałków granych w towarzystwie upliftów czy progów. 40 minutowy set trochę męczy moje uszy niestety, ale.. są plusy.

Od 1 do ostatniej minuty przesłuchałem i moje refleksje w kilku małoskładnych zdaniach i zwrotach:

1 przejście - w momencie samego przejścia robi się za cicho, ale tylko na 3 sekundy. Później wszystko wchodzi na właściwe tory :)
2 przejście - git blues :)
3 przejście - jakoś za dużo dźwięków za chodzi na raz. Ale tragedii nie ma :P

..reszta przejść ( :D ) - bez zarzutu :D (no może jeszcze w 28 minucie coś niskie dźwięki za nisko są :D i cicho się robi na basie )

Dla mnie osobiście set zaczyna się w okolicach 19 minuty wraz z wejściem bodajże The Infamous. Ogólnie właśnie ostatnie kawałki są jak dla mnie bardzo przyswajalne i można powiedzieć, że nawet mi się podobają :)

Podsumowując: Technicznie dobrze, aczkolwiek edycję temu byłem pod większym wrażeniem jeżeli chodzi o technikę. Klimatycznie - bardzo dobrze pod tym względem, że jest urozmaicenie, nie ma utartych schematów a właściwie gatunków. Nie znajdziemy tutaj ani popularnych upliftów, progów ala Kintar i inne Casina, pop trensów i takie tam. Jest coś nowego i za to należy się duży plus. A więc mój faworycie ostatniej edycji.. keep it going, a czy punkty będą to się pomyśli :P
I LOVE RUSSIAN AND GREEK PROGRESSIVE

Obrazek
Avatar użytkownika
peterhol9
yoma
 
Wiek: 38
Skąd: Tomaszów Lubelski/Lublin

Re: 13.O9.2OO9 Sisiek - Battle Mix September'09

Postprzez Sisiek 13 wrz 2009, 20:26

peterhol9 napisał(a):nie ma utartych schematów a właściwie gatunków.


Dziękuje za docenienie :) Właśnie dlatego, że obiecałem Vidia i uznałem ze kiepsko będzie po raz 3 trzeci nagrywać zaczarowane minimal-techno poszedłem w tą stronę. Co do techniki też pewnie macie racje nie umiem tego profesjonalnie grać :P Znaczy wiem jak to się robi ale nawyki z mojego normalnego stylu zostają :P Tak wiec od następnej edycji wracamy do normalności :P

Vidia napisał(a):patrzę piękna prędkość;p


Raz coś nie na 125 xP

Vidia napisał(a):już pobieram:] i dziękuję!;*


Proszę bardzo :)
5-hydroksytryptamina | 3,4-dihydroksyfenyloetyloamina
Obrazek
Avatar użytkownika
Sisiek
Let's Go Techno
 
Wiek: 39
Skąd: Kraina Złudzeń

Re: 13.O9.2OO9 Sisiek - Battle Mix September'09

Postprzez sector 17 wrz 2009, 18:27

No wiec tak. Na poczatku chcialem takze nadmienic, ze straszie sie zmeczylem sluchajac tego. Juz teraz wiem, a raczej przypomnialem sobie, dlaczego nie gustuje w hard techno i schranzach! :D Poprostu to nie dla mnie. Kawalki naparzaja co jeden to bardziej. Oczywiscie ostatni track (chyba) mial najwiecej melodii w sobie, w srodku tez cos bylo, ale nie pamietam co. W sumie to i tak mi sie nie podobal jakos nadzwyczajnie :- D

Przejscia spoko! Takie sie w sumie powinno robic. Szybko i nie wiadomo kiedy. Pamietaj jak kiedys ogladalem Reakiego w akcji i tez tak fajnie sobie mixowal z faja w gebie. Tutaj odnioslem wrazenie, ze gdyby Pan Sowa byl to tak samo z fajka w dziobie by sobie luzno faderami nakrecal :D Reasumujac, nie zauwazylem niczego razacego!

Klimat byl. Mysle, ze nawet Stelmachowi by sie podobalo, zwlaszcza, ze lubi takie mroczne granie. Mozliwe, ze na najwiekszej bani w parczewie przy tym jechal jak Johnny na JOCu, jednak tak to tylko troche poruszalem glowa miejscami.

Podsumowujac. Nie moj klimat, dlatego raczej mi sie nie podobalo. Znacznie bardziej podobal mi sie Twoj set z techami z DETOXa ktory pamietam ze sluchalem nawet pare razy. Tutaj juz tak fajnie nie bylo :) Nie mniej jednak respect za wlozona prace itp
Avatar użytkownika
sector
the king of bongo!
 
Wiek: 38
Skąd: /dev/null

Re: 13.O9.2OO9 Sisiek - Battle Mix September'09

Postprzez Sisiek 17 wrz 2009, 21:06

sector napisał(a):Na poczatku chcialem takze nadmienic, ze straszie sie zmeczylem sluchajac tego.


Ja nagrywając też aż mnie głowa bolała :P

sector napisał(a):Nie moj klimat, dlatego raczej mi sie nie podobalo. Znacznie bardziej podobal mi sie Twoj set z techami z DETOXa ktory pamietam ze sluchalem nawet pare razy. Tutaj juz tak fajnie nie bylo :) Nie mniej jednak respect za wlozona prace itp


Przekręć do Sherrego żeby nie leciał w uja i nie wydawał takich bzdetów jak teraz to jeszcze będzie okazja żeby nagrać dobrego techowca :D Szacunek za podjęcie walki i przesłuchanie :D
5-hydroksytryptamina | 3,4-dihydroksyfenyloetyloamina
Obrazek
Avatar użytkownika
Sisiek
Let's Go Techno
 
Wiek: 39
Skąd: Kraina Złudzeń

Re: 13.O9.2OO9 Sisiek - Battle Mix September'09

Postprzez Solo van Small 22 wrz 2009, 15:43

po przesluchaniu Twojego seta pojecie Battle Mix zaczyna nabierac zupelnie nowego znaczenia :D
czulem sie jak bym byl w trakcie jakiejs bitwy :D takiej nawalnki juz dawno nie sluchalem i prawde mowiac nie wiem nawet jak sie zabrac do opisania tego co w takcie tych trzydziestu paru minut przemknelo przez moja glowe
klimat jest na pewno, co do tego nie mam najmniejszych watpliwosci, z calego setu w pamieci pozostaly mi 2 pierwsze utwory i 2 ostatnie, Sunglasses wymiata, to chyba jedna z lepszych wersji tego utworu jaka kiedykolwiek slyszalem, przejscia tez niezle Ci wyszly choc nie wiem czy w trakcie tego dudnienia zauwazylbym cos niewlasciwego :D
nie przepadam za bardzo za az tak ciezka odmiana muzyki elektronicznej (przynajmniej nie ostatnio) ale przesluchalem Twojego seta juz chyba ze 4 razy i cos mi mowi ze dopoki nie nagrasz kolejnego BM-a bede do niego chyba jeszcze czesto wracal
Wypoczynek :) - Over & Out :)
Avatar użytkownika
Solo van Small
 
Wiek: 43
Skąd: Vega

Re: 13.O9.2OO9 Sisiek - Battle Mix September'09

Postprzez dj3500 27 wrz 2009, 21:08

Na ogół nie lubię się specjalnie chwalić osiągnięciami itd., zresztą ludzie też nie lubią kiedy ktoś się przechwala. Ale teraz muszę to napisać: udało mi się przesłuchać to od początku do końca i to nawet bez pauzowania! \o/ :mrgreen: Ale wymęczyło mnie to chyba bardziej niż siedmiogodzinny egzamin który miałem niedawno. Muszę też skapitulować, jeśli chodzi o napisanie czegoś sensownego o secie. Nie umiem. Mam tylko dwa zastrzeżenia techniczne: przejścia około 28:45 i 32:45 sprawiały wrażenie "o k.. co tam się dzieje" i braku kontroli. Reszta chyba ok ale nie wsłuchiwałem się. "Klimat" jest bezkompromisowy i siarczysty, a kawałki zdają się różnić tylko o tyle o ile prezentują różne sposoby bicia serca u Chucka Norrisa :mrgreen: Co by nie pisać, u mnie punktów nie będzie. Pozdrawiam :)
Avatar użytkownika
dj3500
Administrator
 
Wiek: 33
Skąd: Wrocław

Re: 13.O9.2OO9 Sisiek - Battle Mix September'09

Postprzez Sisiek 28 wrz 2009, 5:58

dj3500 napisał(a):sprawiały wrażenie "o k.. co tam się dzieje" i braku kontroli.


3500 wale focha :P Chcieliście hard a teraz nie możecie wysłuchać :P HARD TECHNO TO WOJNA :mrgreen: Byłeś w M25 to ogarnij jak to brzmi na żywo na pełnej mocy :D
5-hydroksytryptamina | 3,4-dihydroksyfenyloetyloamina
Obrazek
Avatar użytkownika
Sisiek
Let's Go Techno
 
Wiek: 39
Skąd: Kraina Złudzeń

Re: 13.O9.2OO9 Sisiek - Battle Mix September'09

Postprzez demens 28 wrz 2009, 18:53

Krótka recka na szybko bo od 5:50 jestem na nogach i jutro to samo. Cholernie mocny set, jak to nie jest szczyt energii to boję się myśleć o tych jeszcze "mocniejszych" trackach ;p Na pierwszy rzut ucha set wygląda jak zwykła naparzanka, ale jak się głębiej wsłuchać to można wyłapać kilka świetnych numerów, posiadających bardzo ciekawe udźwiękowienie. Fajnie koleś się drze w drugim kawałku, po czym wchodzi taki delikatny motyw, a w tle oczywiście wszystko nawala niemiłosiernie. Dobry numer. Jednak najlepsze co tu usłyszałem to utwór na ok. 13min, mroczny motyw nieźle zapadający w pamięć, chciałbym kiedyś coś takiego usłyszeć na dobrym nagłośnieniu, może na Mayday będzie okazja hehe. W ogóle pierwsza część seta przypadła mi do gustu o wiele bardziej niż pierwsza, chociaż ostatni numer też całkiem niezły. Technicznie jestem za cienki bolek żeby się wypowiedzieć, nie wyłapałem niczego niepokojącego na przejściach, ba, nawet nie wyłapałem chyba żadnego przejścia :D
demens
 
Wiek: 34
Skąd: łódzkie

Re: 13.O9.2OO9 Sisiek - Battle Mix September'09

Postprzez sunriser 03 paź 2009, 23:53

Szczerzę mówiąc przed odsłuchem dość sceptycznie podchodziłem do tego seta, jako że techno w 150-155 nie jest przeze mnie jakoś szczególnie lubiane :)
ale przyznam że się miło zaskoczyłem, początek może jakoś specjalnie nie wpadł mi w ucho ale tam gdzieś od Natusa bodajże zacząło mi się podobać to szybkie łupanie, bardzo fajnie trzyma fason i gna do przodu :D Co do techniki to nie będe się za bardzo rozpisywał, ale na moje oko było względnie dobrze może momentami trochę gorzej ale wiem że ta muzyka do łatwych w miksowaniu nie należy raczej także jest ok.
Z tracków to chyba najbardziej podobał mi się Born Again i ten schranzowy butlejg do Sunglasses At Night. Ogólnie jeśli chodzi o takie typowe pralnie :D to preferuje jednak jej zdecydowanie wolniejsze odmiany (coś a'la Liebing kiedyś) ale w sumie to zaskoczyłem się na plus tym setem.
Avatar użytkownika
sunriser
 
Wiek: 33
Skąd: mam wiedzieć ?

Re: 13.O9.2OO9 Sisiek - Battle Mix September'09

Postprzez Vibez 04 paź 2009, 15:16

Stwierdziłem że posłucham battle mixów przy sprzątaniu w domu co to by połączyć przyjemne z pożytecznym. Wypadło akurat tak, że zacząłem sprzątać kuchnie gdy rozpoczął sie twój set, i ostatecznie wyszło na to, że kuchnia po całym sprzątaniu w domu była najczystrza :D

Było mocno i z jebnięciem, i mimo że w moim przypadku nie umiem wysiedzieć w jednym pokoju z taką muzyką za długo to podobało mi sie. Nad przejściami sie nie będe rozwodził bo nie o to w tej muzyce chodzi. Dobor materiału w porządku, nie słucham tego na codzień więc nie wiem co tu można by jeszcze na wymyślać. Grunt że było stabilnie, konsekwentnie. Ostatni numer okazał sie dziarską przeróbką i wpadł mi szczególnie w ucho.

Złapałem sie na tym że przy zmywaniu jeździłem gąbką po talerzu niczym reką po vinylu i ruszałem dupą w rytm jebnięć więc Sisior - set ci wyszedł. :D Będa punkty bo czasem sobie lubie zepsuć mózg. :)

Czekam na coś takiego za miesiąc! (czy tam za ile - next bm)
Avatar użytkownika
Vibez
aka Douglas Howarth
 
Wiek: 34
Skąd: Jastrzębie Zdrój | Kraków

Re: 13.O9.2OO9 Sisiek - Battle Mix September'09

Postprzez Matvel 04 paź 2009, 17:18

Sisiek napisał(a):3500 wale focha :P Chcieliście hard a teraz nie możecie wysłuchać


Taki sam zarzut będzie pewnie do mnie bo sam pisałem że czekam na coś bardziej hard od Ciebie, no i muszę przyznać że poprzednie dwa sety o wiele bardziej mi się podobały. Jest dobrze set na pewno posłucham jeszcze nie raz. Remix Sunglasses mnie poskładał, już kiedyś słyszałem go i podpisany był niby jako remix Liebinga. Technicznie ładnie (przejście na Sunglasses _O_), ogólnie muszę spróbować sam pograć coś w takiej prędkości. Jak dla mnie w next edycji przydałby się powrót Pana Sowy :D
Matvel
 
Wiek: 37
Skąd: B-stok

Re: 13.O9.2OO9 Sisiek - Battle Mix September'09

Postprzez Kasper 04 paź 2009, 20:19

Powiem szczerze i wiem, że Sisior się nie obrazi, bo o nie z Tychów. Set to łomot w stylu Nob3l wanna be z pierwszej edycji. Sorry nie da się tego słuchać bo to jak nagrał kiedyś Arkus P była Hardcore Salsa, kompletnie nie moje granie i ani na moment nie miałem na czym zaczepić ucha. Męczarnia koszmarna. Sorry Sisior, nie tym razem. Przy tym nawet set Vibeza to dla mnie miód malina. Szkoda liczyłem na Ciebie bo potrafisz dać do pieca nie koniecznie w taki sposób.
Avatar użytkownika
Kasper
 
Wiek: 38
Skąd: Rybnik, PL

Re: 13.O9.2OO9 Sisiek - Battle Mix September'09

Postprzez Sisiek 04 paź 2009, 21:25

Jesteście skończeni :P :P :P :mrgreen: Obrażam się :mrgreen:

Matvel napisał(a):przydałby się powrót Pana Sowy :D


Mr. Owl is back in town :D O ile będzie czas czekajcie na dobre seciwo :P
5-hydroksytryptamina | 3,4-dihydroksyfenyloetyloamina
Obrazek
Avatar użytkownika
Sisiek
Let's Go Techno
 
Wiek: 39
Skąd: Kraina Złudzeń

Re: 13.O9.2OO9 Sisiek - Battle Mix September'09

Postprzez dj3500 04 paź 2009, 21:43

Jak już są zamówienia to ja poproszę progi w Twoim wykonaniu :mrgreen:
Avatar użytkownika
dj3500
Administrator
 
Wiek: 33
Skąd: Wrocław

Re: 13.O9.2OO9 Sisiek - Battle Mix September'09

Postprzez Sisiek 04 paź 2009, 21:57

dj3500 napisał(a):Jak już są zamówienia


Zapisy na pralkę w okienku obok :mrgreen: Nie wiem czy moge Ci zaufać bo na hard techno mnie podpuściłeś i teraz wszyscy mi cisną :P Ale myślałem o progach tylko numery na pewno nie nowsze niż 2006. ;) Pożyjemy, zobaczymy, zagramy :P
5-hydroksytryptamina | 3,4-dihydroksyfenyloetyloamina
Obrazek
Avatar użytkownika
Sisiek
Let's Go Techno
 
Wiek: 39
Skąd: Kraina Złudzeń


Powrót do 3

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość

cron