15.09.2009 | dj3500 | progressive

01.09.2009 - 04.10.2009

Powrót do 3

15.09.2009 | dj3500 | progressive

Postprzez dj3500 15 wrz 2009, 22:57

Jak Wasyl pokazał mi tl tego, co miał zamiar zagrać, to stwierdziłem "nie, no to nie ma sensu, z takim czymś nie wygram, nie startuję" :mrgreen: Ale skoro zrezygnował, to powiększę niewielką liczbę uczestników :) Niespecjalnie miałem czas nagrać coś nowego, więc wrzucam wycinek ze starego seta. Zagrałem w nim kilka ładnych progresywnych utworów które w zamierzeniu mają stworzyć smutny, melancholijny nastrój (to dla tych którzy lubią szukać w secie przesłania :mrgreen:)

tl:
01. Lange - Frozen Beach
02. Jay Lumen - Clear Memories (Ormatie Remix)
03. Mannel - A Tunderek Hagja
04. Siberian Son - Venus
05. Indecent Noise - Proxima Centauri
06. Distant Fragment - Luminous Clouds (Jeff Belfi Remix)
07. dTolio - Contradictable
08. Subsphere - First Light
09. Hawk - Need For Cognition (Planisphere Remix)


bpm 129-133 | 40:42 | 192 kbps | ableton 7
direct link: http://download.enhanced-perception.com ... x%2003.mp3
cuesheet: http://download.enhanced-perception.com ... x%2003.cue

Mam nadzieję że się spodoba :)
Avatar użytkownika
dj3500
Administrator
 
Wiek: 33
Skąd: Wrocław

Re: 15.09.2009 | dj3500 | progressive

Postprzez demens 15 wrz 2009, 23:11

No już się bałem, że twórca najlepszego seta poprzedniej edycji nic nie zapoda ;p Nie nastawiam się na podobny poziom coby się nie zawieźć, ale faktem jest, ze tracklista znów wygląda smakowicie :D
demens
 
Wiek: 34
Skąd: łódzkie

Re: 15.09.2009 | dj3500 | progressive

Postprzez peterhol9 16 wrz 2009, 8:20

dj3500 napisał(a):03. Mannel - A Tunderek Hagja
aaaaaaaaaa!!!!!! miałem ten kawałek wrzucić do mojego następnego BM, więc teraz koncepcję muszę zmienić :( Co jak co, ale tl zabija. zaraz zassam, ale mogę od razu dedukować, że wysokich lotów set :)
I LOVE RUSSIAN AND GREEK PROGRESSIVE

Obrazek
Avatar użytkownika
peterhol9
yoma
 
Wiek: 38
Skąd: Tomaszów Lubelski/Lublin

Re: 15.09.2009 | dj3500 | progressive

Postprzez peterhol9 16 wrz 2009, 9:18

to lecim: :D

1. Pierwszy kawałek - poezja..!! Nie wiedziałem, że Lancz takie pikne numery produkuje. Jak na początek seta znakomicie.
2. Pierwsze przejście - no niestety nie podoba mi się. Wydaje mi się, jakbyś nie trafił we frazę. Na samym początku też jakby dwie melodie (a właściwie średnie dźwięki) na siebie zachodziły.
3. Kolejne cudo..Piękny breakdown. Nie wiem gdzie Ty wynajdujesz takie kawałki. Jak masz jakieś specyficzne ich źródło to..podziel się :P
4. To się nazywa przejście !!! Pobrzmiewające melo które trwa odjakiegoś czasu sprawia, że niemal nie widać dokładnej granicy pomiędzy oboma (Obama :D ) utworami.
5. Tunderek - jeden z moich ulubionych progresywnych wałków. Aż strach pomyśleć, że grał takie tjuny Armin w swoim asocie.
6. Kolejne przejście.. Co prawda przy nim nie było ochów i achów jak wyżej, ale poprawnie :)
7. Cholera..też miałem w swoim bM rzucić coś od Siberian son :D Kawałek więcej niż średniak, gorzej niż bardzo dobry, ale dobrze wpasowany w set i fajnie go nakręca
8. Nie podoba mi się przejście..robi się jakby Venus dobiegało końca, jest za wolno i rażą wysokie dźwięki wchodzące w Proximie
9. i Proxima mi się nie podoba :D
10. A to przejście całkiem, całkiem, od basslinu w stronę plumkającego Distanta :D
11. Zapomniałem o panu Belfim, który w swych setach zapodaje niezły stuff :) jego mix do jakże lubianych Distantów nienajgorszy:)
12. Też nie najgorsze przejście :)
13. Contradictable - w00t, w00t !! Przypomina mi się J. M. Jarre. Bardzo dobra produkcja
14. Piękne przejście i..
15. ..piękny wałek
16. Kolejne przejście z tych dobrych. Jest energicznie, żywiołowo i nawet wersja Planisphere, za którą nie przepadam (bo wolę oryginał) idealnie się wpasowuje :)

Reasumując. Trochę się przeliczyłem, bo ten set nie jest dokładnie taki, jaki myślałem, że będzie. Dlaczego..ano niestety dla mnie składa się on z 3 części. Pierwsza- zajebista, od kawałka nr 1 do kawałka nr 4 włącznie. Tutaj klimat budowany jest stopniowo, wszystko się ładnie rozkręca, by.. i tutaj część druga - mniej zajebista. Niestety nagle robi się stop, jest wolniej, bardziej monotonnie i przynajmniej ja nie widzę ciągłości. Na koniec jest część trzecia - w postaci samego Hawka. Kawałek idealny na koniec setu, ale.. no właśnie, gdyby była ciągłość po Siberian son. To Tyle odnośnie klimatu :)

Technika dobra, aczkolwiek były miejsca, które mi się nie podobały.

Ogólna konkluzja: Zostały mi jeszcze chyba 2 sety do przesłuchania. Na ten moment jednak jesteś u pudle, więc jest dobrze :D
I LOVE RUSSIAN AND GREEK PROGRESSIVE

Obrazek
Avatar użytkownika
peterhol9
yoma
 
Wiek: 38
Skąd: Tomaszów Lubelski/Lublin

Re: 15.09.2009 | dj3500 | progressive

Postprzez sector 17 wrz 2009, 18:45

No wiec tak. Zaczynalem sluchac seta jakos ok 8 rano. Przyznam, ze tak samo jak w przypadku Kaspera, tak i tutaj nie patrzylem na TL. Chcialem Cie wziasc z zaskoczenia. Wyszlo tak, ze prawie nie usnalem :D Cos mi sie wydaje i w sumie sie troche tego boje, ze chyba nikt nie trafi z obecnych w moj gust muzyczny i bedzie mi jeszcze ciezej wybrac szczesliwcow. Nie mniej jednak przejde do sedna sprawy.

Intro zaczelo sie fajnie, fajne dzwieki, nie powiem! Fajnie tez wszedles z drugim numere, tez mi sie podobalo. Miejscami nie spodziewalem sie nawet, ze zapodasz pare breakow, ale oczywiscie bylo to mile zaskoczenie. Nie mniej jednak numery nie dla mnie, albo zle miejsce na sluchanie seta wybralem (pociag) i za wczesna godzine, bo naprawde pod koniec prawie spalem oparty o szybe.

Technika, o ile mozna to tak nazwac przy secie skladajacych sie z 'kreseczek' jest dobra. Co wiadomo z reszta nie od dzis, bo nie jest to Twoj pierwszy set w Abletonie. Nie mniej jednak bylo jakies przejscie gdzie mogles jeszcze dopracowac. Ale to i tak tylko szczegol, bo nie bylo to nic istotnego.

Klimat tez oczywiscie byl. Melancholijno usypiajacy imo. Nie moje klimaty jak wspomnialem na poczatku. Na plus to ze wpakowales w seta kawalki breakowe!

Ogolnie moglbys zapodac cos szybszego na przyszlosc :)
Avatar użytkownika
sector
the king of bongo!
 
Wiek: 38
Skąd: /dev/null

Re: 15.09.2009 | dj3500 | progressive

Postprzez Matvel 22 wrz 2009, 20:56

Zgodzę się z tym co napisał Sector, set jest mocno usypiający. Dla mnie w większości przypadków jest to wadą ale wczoraj musiałem szybko zasnąć i mi się udało. Ogólnie najlepsze są dwa ostatnie i dwa pierwsze utwory, środek mi jakoś nie leży. Co do techniki jak co miesiąc nic się nie zmieniło, pierwsze przejście tylko takie troszkę przekombinowane. Czy będą punkty nie wiem jeszcze bo to pierwszy set który słuchałem.
Matvel
 
Wiek: 37
Skąd: B-stok

Re: 15.09.2009 | dj3500 | progressive

Postprzez demens 25 wrz 2009, 10:20

Nie słuchaj tych powyżej :mrgreen: Nie zawiodłem się. Set zatytułowany "Astral Breeze" do dzisiaj pobrzmiewa w głośnikach i ten także na długo zagości na playliście. Ten jest już może nieco inny, dużo spokojniejszy i melancholijny, ale wcale nie gorszy. Na dowód tego powiem, że zanim zabrałem się do oceny przesłuchałem go chyba już z 10 razy.
Zacznę może od moich faworytów, a mianowicie Siberian Son - Venus i Subsphere - First Light. Nie zapodawaj więcej takich tracków, bo mi serce pęknie :mrgreen: Ci producenci chyba wylewają wszystkie swoje żale i smutki na te nuty i wychodzi co wychodzi, nie tylko upliftowe breakdown'y powinny się kojarzyć z chusteczkami ;P Takie kawałki mają duszę, czegoś w ten deseń szukam z progresywnych tracków.
Początek fenomenalny, bardzo tajemniczy i piękny zarazem. Wejście z drugą nutą nawet niezłe, ale chyba za łatwo nie było tego zgrać. Plus za odwagę haha. Trzecia nuta ma w sobie coś sentymentalnego, idzie się rozmarzyć słuchając tego. Proxima Centauri słyszałem kiedyś i wtedy zupełnie mi się nie podobało, może dlatego że to tylko sampel był chyba. Ten monolog wrył mi się gdzieś głęboko i nie chciał wyjść z głowy przez długi czas :] Melodycznie także nie najgorzej. Szósta pozycja już nieco weselsza, daje odetchnąć po tych długich chwilach nostalgii ;p Ale za chwilę wchodzi opisane wcześniej First Light i sentymentalny klimat konsekwentnie ciągniemy dalej.
Tak jak w poprzedniej edycji, po Planisphere miałem duże oczekiwania. Początek zupełnie nie zwiastował tego co się stanie później. Wyciszenie i dalej po prostu magia. Znowu muszę ubolewać nad tak szybkim zakończeniem seta.

Strasznie mi się podoba sposób w jaki miksujesz te melodyczne tracki. Nawet nie mam ochoty zaglądać do sklepów celem zaopatrzenia w całe produkcje, w takiej formie słucha mi się bardzo dobrze. Z poprzednim setem było podobnie.
Na koniec mam prośbę, jeżeli masz gdzieś jeszcze linka do całości tego mixu to byłbym wdzięczny :)
demens
 
Wiek: 34
Skąd: łódzkie

Re: 15.09.2009 | dj3500 | progressive

Postprzez Solo van Small 29 wrz 2009, 10:45

Twojego seta zostawilem sobie na deser :D
poczatek piekny wrecz powalajacy, swietne intro ale co do przejscia to juz nie mogo powiedziec tego samego, jakby te dwa utwory sie ze soba klocily, pozniej juz jest na szczescie tylko lepiej i lepiej, klimat klimat i jeszcze raz swietny klimat w polaczeniu z bardzo udanymi przejsciami i odpowiednio dobranymi utworami
bardzo spodobal mi sie ten set, jest w nim wszystko czego potrzebowalem po ciezkim dniu w pracy, mozna sie zrelaksowac i niezle wkrecic
napisalbym cos wiecej ale niestety czas mi na to nie pozwala
ogolnie set bardzo udany, miejscami powalajacy
bede mial niezly zgryz przy punktacji :D
Wypoczynek :) - Over & Out :)
Avatar użytkownika
Solo van Small
 
Wiek: 43
Skąd: Vega

Re: 15.09.2009 | dj3500 | progressive

Postprzez sunriser 03 paź 2009, 23:50

Mroźna plaża na początek seta idealna, piękny numer i te dzwoneczki, szkoda że Lange już nie robi takich numerów, drugi numer znam bardzo dobrze i często do niego wracam, miło wszysko plumka sobie, zresztą zestawienie Lumen w remiksiie Ormatie mówi samo za siebie, uwielbiam produkcje tych kolesi choć Lumen obecnie robi trochę inną muzykę. Kolejne dwa numery idealnie do siebie pasują, pełna melancholia, piękne utwory, piątka może trochę mniej mi się podoba od poprzedników, za to kolejne numery pięknie płyną, przed ostatni utwór jest genialny, można sie rozmarzyć.
Technicznie bardzo dobrze, może poza pierwszym przejściem które niezbyt mi sie podobało z tym wejściem następnego numeru.
Sądzę że gdybym go słuchał dawniej to jeszcze bardziej by mi się podobało bo kiedyś to częściej siedziałem w tych klimatach.
Podsumowując kawał dobrego melancholijnego progu czyt. plumkania :), momentami może się trochę przynudziłem ale ogólnie bardzo mi się podobało.
Avatar użytkownika
sunriser
 
Wiek: 33
Skąd: mam wiedzieć ?

Re: 15.09.2009 | dj3500 | progressive

Postprzez Sisiek 04 paź 2009, 9:20

Widzę wyleczyłeś się z mixów na 100 kawałków :P Co tu mamy? W sumie nie ma się do czego przyczepić ( a szkoda :P ). Klimat bardzo mi pod pasował bardzo fajne, dreamowe, progresywne granie. Można się zamyślić i odpłynąć. Fajne wybiegi z przyspieszaniem seta w niektórych momentach i potem powrót do bajkowego klimatu. Siberian Son - Venus mój faworyt. Piękny numer a zwłaszcza to co się dzieje na breakdownie. Potrafię go słuchać kilka godzin z rzędu :P Kocham takie tracki więc masz za to u mnie ogromnego plusa :) Technicznie to wiadomo Ableton + Mixed In Key ? Wszystko do siebie pasuje i zrealizowane profesjonalnie :) W następnej edycji też chyba wyskoczę z czymś takim żeby nie było bezdusznej jebaniny jak ostatnio :P Set oceniam bardzo pozytywnie.
5-hydroksytryptamina | 3,4-dihydroksyfenyloetyloamina
Obrazek
Avatar użytkownika
Sisiek
Let's Go Techno
 
Wiek: 39
Skąd: Kraina Złudzeń

Re: 15.09.2009 | dj3500 | progressive

Postprzez Vibez 04 paź 2009, 16:10

Ja nie wiem co oni od ciebie chcą ciągle podkreslając ta melancholie :D Dla mnie set mistrz, bomba i Jackie Czan. Zajebisty klimat od początku do końca. Super pomysł żeby zacząć od Frozen Beach. Nie będe sie rozwodził nad każdym trackiem bo to bez sensu. W środku znalazłeś nawet czas na breaki i chwała ci za to dobry człowieku!

Numer drugi i ostatni mistrze, przy czym drugiego nie znałem i ciesze sie że teraz miałem okazje.

Dostajesz piątaka bez dyskusji :)
Avatar użytkownika
Vibez
aka Douglas Howarth
 
Wiek: 34
Skąd: Jastrzębie Zdrój | Kraków

Re: 15.09.2009 | dj3500 | progressive

Postprzez Kasper 04 paź 2009, 19:46

Tutaj za bardzo nie ma co gadać bo jak ktoś gra Mannel - Tunderek Hangja i Hawk - Need For Cognition w jednym secie nie może być inaczej. Dodam iż Hawk to najlepszy track jaki ever wyszedł w Anjunadeep obok Larrego 54. Pierwsze przejście przeciśnięte nieco na siłe, Lange ładnie choć nudno budował klimat. Lumen wpakował się nieco niefrasobliwie, ale ogólnie żadnego bólu uszu to u mnie nie spowodowało. Przejście na Mannel bardzo przewidywalne, ale takie miało być. Wszedł w tym momencie kiedy miał i jest jeszcze piękniej. Ten track to konkretny nakręcasz i nigdy nie zmienie o nim zdania. Szkoda, że tak szybko wypycha go ten syberyjczyk, ale straty nie ma bo ten mruczący bassline przypomina mi to stary remix Schulza do She Turns, z resztą jeśli dobrze pamiętam Schulz grał ten track swego czasu. Dalej jest bardzo w klimacie i bardzo dopasowanie, jednak owe tracki już nie oszałamiają mnie tak, jak wcześniejsze. Przedostatnie przejście jak na Ciebie dość kiepskie, ale track Leona ratuje sytuacje, typowa dla niego melodia grubo podkręca set, pięknie zwięczony kawałkiem Hawka.

Set miał wzloty i gleby, ale ten się nie myli kto nic nie robi Mannel, SS, i Subsphere i Hawk, to na tyle smakowite kąski, że nie mogą Ci nie dać punktów. Mixing w tym miesiącu ustępuje dwóm poprzednim, ale klimat, miód malina także punkty są, a byłeś drugi w ocenie.
Avatar użytkownika
Kasper
 
Wiek: 38
Skąd: Rybnik, PL

Re: 15.09.2009 | dj3500 | progressive

Postprzez dj3500 04 paź 2009, 22:13

peterhol9 napisał(a):aaaaaaaaaa!!!!!! miałem ten kawałek wrzucić do mojego następnego BM, więc teraz koncepcję muszę zmienić :(

nikt nie mówi że nie można powtórzyć utworu :P
sector napisał(a): naprawde pod koniec prawie spalem oparty o szybe.

:lol:
Sisiek napisał(a):W sumie nie ma się do czego przyczepić ( a szkoda :P ).

in your face :P W ogóle to nie sądziłem że spodoba Ci się set z trackiem od Indecent Noise :mrgreen:
Vibez napisał(a):przy czym drugiego nie znałem

:o
Kasper napisał(a):Przedostatnie przejście jak na Ciebie dość kiepskie

przejście na Subsphere, czy na Contradictable? jakby co to utwór z wokalem to Contradictable ;)
Kasper napisał(a):a byłeś drugi w ocenie.

?

Wszystkim wieelkie dzięki za recki i miłe słowa :*
Avatar użytkownika
dj3500
Administrator
 
Wiek: 33
Skąd: Wrocław

Re: 15.09.2009 | dj3500 | progressive

Postprzez Sisiek 04 paź 2009, 22:27

dj3500 napisał(a):W ogóle to nie sądziłem że spodoba Ci się set z trackiem od Indecent Noise :mrgreen:


A kto to jest :mrgreen: Siberian Son - Venus mnie oczarowało więc kolejny track jakoś przeleciał na dobrej fazie :P
5-hydroksytryptamina | 3,4-dihydroksyfenyloetyloamina
Obrazek
Avatar użytkownika
Sisiek
Let's Go Techno
 
Wiek: 39
Skąd: Kraina Złudzeń


Powrót do 3

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość

cron