15 (a właściwie 16).09.09 | Douglas Howarth | Liquid Dnb

01.09.2009 - 04.10.2009

Powrót do 3

15 (a właściwie 16).09.09 | Douglas Howarth | Liquid Dnb

Postprzez Vibez 16 wrz 2009, 1:13

Aaaa! Jestem dwie godziny po czasie! Przyjmiecie? :D

Pomyślałem, że wezme udział w konkursie, bo mimo że nie mam czasu nic nagrać, dam coś co już nagrałem. Wrzucam seta który już wrzucałem a skomentowała go bagatela jedna osoba. SET JEST TEŻ KRÓTSZY O MINUTE NIŻ PRZEWIDUJE REGULAMIN, ale mam nadzieje, że krzyczeć nie będziecie :D W końcu To tylko Battle Mix a nie Oscarymix 2050. :D

Na zachęte dodam że set ten zdobył uznanie wśród znajomych mojego współlokatora, dramowców i dubstepowiczów!

Info:
Waga: 46,68mb
Czas: 33:59
Bitrate: 192kbps(CBR)


Lista:
1. Electrosoul System - From Of Life
2. Human Factor - Diggin Deepa
3. Mutated Forms - Pessimist
4. Module - Twilight Stolen (Benny Tones Full Moon Rmx)
5. Furney and Tayla - You Must Stand Still
6. Naibu - Piper Dream

Link:
RS: http://rapidshare.com/files/217817766/D ... .2009_.mp3
Zippy: http://www29.zippyshare.com/v/8817339/file.html
Ostatnio edytowano 16 wrz 2009, 1:29 przez Vibez, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Vibez
aka Douglas Howarth
 
Wiek: 34
Skąd: Jastrzębie Zdrój | Kraków

Re: 15 (a właściwie 16).09.09 | D.H. | Liquid Dnb

Postprzez dj3500 16 wrz 2009, 1:16

dorzuć jeszcze jakiegoś innego linka. albo ja jak zassam to dam swój. żeby nie było, że tylko rapid :)
Avatar użytkownika
dj3500
Administrator
 
Wiek: 33
Skąd: Wrocław

Re: 15 (a właściwie 16).09.09 | Douglas Howarth | Liquid Dnb

Postprzez peterhol9 16 wrz 2009, 10:47

"Nosił wilk razy kilka, ponieśli i wilka". Tym optymistycznym akcentem, który nijak się ma do Battle mixa zaczynamy recenzję :D

Ogólnie moje słuchanie dramenbejsów opiera się na studiowaniu pojedynczych kawałków, stronię (jakie ładne słowo :D ) natomiast od setów, które trochę zamulają mną, bo d'n'b jest dla mnie z deka jednostajnym stylem. Wyjątkiem jest BM z 1 edycji Wasyla, który stawił naprawdę dobre wałki, przez co jego set był ciekawy. Twój secik z kolei ciekawie zaczyna się i.. ogólnie jest ciekawy. Miałem pisać małopochlebną recenzję, bo po dwóch bardzo dobrych trackach, czyli pierwszym i drugim, nadchodzi czas na trzeci - nudny jak cholera. Aż tu nagle weszła czwórka, która mną pozamiatała nieźle :D :D Przepiękny numer, idealny wokal, breakdown wyważony, nie ma pośpiechu. Ogólnie takie dramy lubię. Sam Adam F, który jest chyba jedynym artystą d'n'b którego znam i cenię, nie powstydziłby się zagrać takiego dobrego stuffu :) Kolejny numer spokojniejszy, ale też niczego sobie. Ma swoją głębię i dla tego u mnie ma plusa, że ho ho :D Ostatni wałek z kolei nudny niczym ten spod nr 3 :/

Technicznie bardzo dobrze, choć..może się nie znam i konie przegapiłem :P Tak czy siak nie mogę się przyczepić do niczego :) Tyle ode mnie..co do punktacji to..się zobaczy :P
I LOVE RUSSIAN AND GREEK PROGRESSIVE

Obrazek
Avatar użytkownika
peterhol9
yoma
 
Wiek: 38
Skąd: Tomaszów Lubelski/Lublin

Re: 15 (a właściwie 16).09.09 | Douglas Howarth | Liquid Dnb

Postprzez Solo van Small 21 wrz 2009, 12:52

odkad przesluchalem album High Contrast - "High Society" uznalem ze DnB najlepiej sie slucha chodzac po miescie, wydaje mi sie ze wlasnie dlatego ze DnB jest jakby brzmieniem miasta, trudno mi to teraz dokladnie wytlumaczyc ale mniejsza z tym, podlaczylem wiec sluchawki i wyszedlem na miasto, czas zlecial mi bardzo szybko, moze nawet za szybko, tak sie zamyslilem ze nawet nie wiem kiedy ten czas minal, nic mi nie zgrzytalo ale poniewaz nie slusham DnB na co dzien, setow to juz wogole, wiec moglem nie dostrzec pewnych niescislosci,
klimat byl utrzymany od poczatku do konca, to sie czulo, nie wiem co jeszcze moglbym napisac, sluchalo sie naprawde przyjemnie
reszte wydusze chyba z siebie przy punktacji :)
Wypoczynek :) - Over & Out :)
Avatar użytkownika
Solo van Small
 
Wiek: 43
Skąd: Vega

Re: 15 (a właściwie 16).09.09 | Douglas Howarth | Liquid Dnb

Postprzez Matvel 25 wrz 2009, 17:33

Zaczyna się jak się zaczyna, bez rewelacji. Dalej drugi kawałek w ogóle mi się nie podoba. Trzeci tak samo. Dopiero od czwartego numeru dla mnie zaczął się set. I to był w sumie ostatni utwór który mi się spodobał :D No 5 jeszcze na siłę ujdzie. Zdecydowanie za mało kopa ma ten set. Technika ładnie, osobiście nic bijącego po uszach nie usłyszałem.
Za miesiąc masz się poprawić!
Matvel
 
Wiek: 37
Skąd: B-stok

Re: 15 (a właściwie 16).09.09 | Douglas Howarth | Liquid Dnb

Postprzez sector 27 wrz 2009, 19:20

Tutaj podobnie jak u Matvela tez musze przyznac, ze niestety podchodzilem sceptycznie do tego seta. Niestety nie przepadam za dramami, wiec bylem prawie pewny, ze nie spodoba mi sie. W sumie meczy mnie taka muzyka, jednak nie mialem wyjscia i wzialem sie za odsluch. Zaskoczyles mnie tutaj, bo myslalem, ze set bedzie typowa napierdalanka :) a tutaj jest wrecz przeciwnie. Mimo tego, ze dla mnie wyglada na to, ze beat jest praktycznie ten sam i sie nie zmienia, to pierwszy raz slysze takie dzwieki. Dokladniej chodzi mi o wolniejszy dnb. Nie powiem, ze jest to cos czego bym sluchal codziennie, jednak jest to fajna odskocznia. Mimo tego, ze nie lubie dramow to miejscami mi sie podobalo. Fajnie poplatane vocale z 'wolniejszym' beatem sprawia, ze dla mnie Twoj BM brzmi troche inaczej. Na plus.
Ale nie o to, nie o to! Po przesluchaniu mimo to czulem sie troche zmeczony. Jednak taka juz kolej rzeczy. Na pocieszenie dodam, ze i tak nic mnie nie zmeczylo rownie mocno co set Siska :D
O technice chyba nie ma sie co wypowiadac bo jak to napisalem u dj3500 przy nagrywaniu na Abletonie chyba nie ma czegos takiego jak technika. Dlatego wiec, nie ma sie do czego przyczepic. Przejscia nieslyszalne a ja podczas sluchania nie slyszalem nic co by mnie niepokoilo. Z reszta uzywasz tego sotfu nie od dzis, wiec dopiero by bylo dziwne jakby cos bylo nie za bardzo.
Klimat Twoj set tez posiada, co takze jest duzym plusem. Na koniec dodam, ze fajnie sie slucha tego w nocy w lozku i mimo tego, ze ta muzyka mnie meczy to jednak niektore numery odprezaja. Reasumujac musze powiedziec DOBRA ROBOTA :>
Avatar użytkownika
sector
the king of bongo!
 
Wiek: 38
Skąd: /dev/null

Re: 15 (a właściwie 16).09.09 | Douglas Howarth | Liquid Dnb

Postprzez dj3500 29 wrz 2009, 23:19

Technika dobra, tylko w przejściu 3->4 coś się gryzie harmonicznie, a ostatnie jest wyciszające. Poza tym gra. Klimatycznie jest bardzo fajnie, spokojnie i relaksująco, tylko coś za krótko :> za to polecą punkty. I może trochę zbyt jednostajnie. Ogólnie doceniam zaparcie w szukaniu takich produkcji, bo większość dnb brzmi wszak zupełnie inaczej :) Zobaczymy na ile punktów to wyjdzie ;)
Avatar użytkownika
dj3500
Administrator
 
Wiek: 33
Skąd: Wrocław

Re: 15 (a właściwie 16).09.09 | Douglas Howarth | Liquid Dnb

Postprzez sunriser 03 paź 2009, 23:55

Jako że na codzień raczej nie słucham d'n'b myślałem że będzie to coś mocniejszego, a tu w sumie miłe zaskoczenie, nawet podobało mi się, początek może trochę mniej ale już od tego numeru z pięknym vocalem zacząłem się wkręcać, Ta 4 i 5 naprawdę genialne utwory. Technicznie wydaje mi się że było ok, choć w sumie nie wiem jak to się w ogole miksuje. Podsumowując bardzo oryginalny i niebanalny secisz, fajnie się tego słuchało :)
Avatar użytkownika
sunriser
 
Wiek: 33
Skąd: mam wiedzieć ?

Re: 15 (a właściwie 16).09.09 | Douglas Howarth | Liquid Dnb

Postprzez Sisiek 04 paź 2009, 9:45

Liquid Dnb całkiem ciekawe ale set strasznie mnie znużył. Każdy kawałek to samo i raczej mało ciekawe. Tak więc o poszczególnych numerach nie mam się co wypowiadać. Nie moja para kaloszy. Wole zdecydowanie większe urozmaicenie :) Technika bardzo dobra wszystko w porządku :) Strasznie mało się wypowiedziałem ale nie wiem co mógłbym jeszcze napisać. No chyba tylko na tyle, że moja opinia jest nic nie znacząca :P Dramy to jednak nie jest moja mocna strona. Ale jak to piszą klimat zachowany hehe :P
5-hydroksytryptamina | 3,4-dihydroksyfenyloetyloamina
Obrazek
Avatar użytkownika
Sisiek
Let's Go Techno
 
Wiek: 39
Skąd: Kraina Złudzeń

Re: 15 (a właściwie 16).09.09 | Douglas Howarth | Liquid Dnb

Postprzez demens 04 paź 2009, 14:07

I bierzemy na tapetę ostatni set. Sądziłem, że moją "piątkę wspaniałych" już wybrałem, bo taki drum'n'bass nie może nic zmienić, jednak trochę namieszałeś ;p Też generalnie nie słucham tej muzyki, czasem skrobnę jakieś pojedyncze tracki, i byłem wręcz pewien że taki set zupełnie mnie zamuli. Jednak miło się zaskoczyłem. Bardzo dobre utwory dobrałeś. Mnóstwo fajnych dźwięków, jakieś pianinka, "starodawne" motywy czy wokale sprawiły, że set wytworzył specyficzny klimat, w którego zagłębienie się w ogóle nie sprawiło problemu. Co do utworów to nie potrafię wybrać faworyta, w zasadzie każdy numer ma coś w sobie. Chociaż może enigmatyczny powiew ostatniej produkcji najbardziej zapadł mi w pamięci, piękne.

Chyba nawet zostawię sobie ten set na dysku. Z doborem utworów i techniką wyśmienicie, miło będzie czasem wracać do czegoś "innego" na dobrym poziomie.
demens
 
Wiek: 34
Skąd: łódzkie

Re: 15 (a właściwie 16).09.09 | Douglas Howarth | Liquid Dnb

Postprzez Vibez 04 paź 2009, 16:35

Matvel napisał(a):Zdecydowanie za mało kopa ma ten set.


Zadziwiające jest to jak wielu ludzi utożsamia dramy z jakąs energią wykopem i generalnym rozpier****m ;) Dramowe wybicie pasuje naprawde w wieeeeelu różnych kombinacjach!

Dzięki za oceny. Za miesiąc podrzuce coś wolniejszego ;)
Avatar użytkownika
Vibez
aka Douglas Howarth
 
Wiek: 34
Skąd: Jastrzębie Zdrój | Kraków

Re: 15 (a właściwie 16).09.09 | Douglas Howarth | Liquid Dnb

Postprzez Matvel 04 paź 2009, 16:48

Po części masz rację, ale na przykład słuchając set Wasyla z pierwszego BM nie miałem takiego odczucia jak u Ciebie. Za mało urozmaiciłeś tracklistę jak dla mnie po prostu, Sisiek do nieźle określił "Każdy kawałek to samo". Może w next edycji ja się zabawię w dnb i Ci pokaże jak to się robi :D
Matvel
 
Wiek: 37
Skąd: B-stok

Re: 15 (a właściwie 16).09.09 | Douglas Howarth | Liquid Dnb

Postprzez Vibez 04 paź 2009, 16:51

Co ja zrobie że kocham ambient i lubie dram, a jak ktoś łączy jedno z drugim to dostaje orgazmów? :) Dla mnie wszystkie te numery to zajebista głębia i super połamane wybicia.

A co do twoich prób dramowych, nagraj coś, z chęcią posłucham ;)
Avatar użytkownika
Vibez
aka Douglas Howarth
 
Wiek: 34
Skąd: Jastrzębie Zdrój | Kraków

Re: 15 (a właściwie 16).09.09 | Douglas Howarth | Liquid Dnb

Postprzez Kasper 04 paź 2009, 19:52

Matvel napisał prawde za mało kopa ma ten set, tracki dość płytkie i ubogie, rispekt za to, że umiesz taki stuff w ogóle mixować, ale tu niestety wieje nudą. Wiele mil od tego co prezentowałeś w PE. Zaserwowałeś mi 34 minuty nudy. Niektóre wokale jeszcze pogarszają sytuacje i to nie jest naprawdę to co chciałbym słuchać. Tyle ode mnie, zdaje sobie sprawę, że niezbyt wiele, ale naprawdę nie wzbudził ten set we mnie żadnych emocji a jedynie chęć kliknięcia na set Matvela, który był następny w kolejce.

Proggy stuff next time please, give me some postive experience!
Avatar użytkownika
Kasper
 
Wiek: 38
Skąd: Rybnik, PL

Re: 15 (a właściwie 16).09.09 | Douglas Howarth | Liquid Dnb

Postprzez Vibez 04 paź 2009, 20:37

Kasper napisał(a):Wiele mil od tego co prezentowałeś w PE.


Przecież to jest kompletnie inna muzyka.

Kasper napisał(a):Proggy stuff next time please, give me some postive experience!


Kotletów odgrzewać nie ma co, a obecny materiał w ogóle do mnie nie przemawia. PE skończyło sie tam gdzie sie skończył dobry prog trance niestety.
Avatar użytkownika
Vibez
aka Douglas Howarth
 
Wiek: 34
Skąd: Jastrzębie Zdrój | Kraków


Powrót do 3

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość

cron