15.09.09. Kasper - Battle Mix (Wrzesień'09)

01.09.2009 - 04.10.2009

Powrót do 3

15.09.09. Kasper - Battle Mix (Wrzesień'09)

Postprzez Kasper 16 wrz 2009, 8:14

Sorry za spóźnienie! Miałem wrzucone już wczoraj, ale został wezwany szybciej do pracy i nie dało rady szybciej założyć tematu. W tym miesiącu, możliwe, że wszystkim bardziej przypadnie do gustu. Będzie Kalkbrenner, Cattaneo, Tiesto, będzie o miłości do słońca i aspektów z tym związanych, będzie także po amerykańsku. Zapraszam!

Tracklist:

01. Paul Kalkbrenner - Train
02. Applescal - Describe The Doc (Hernan Cattaneo & Martin Garcia Remix)
03. Reboot - Caminado
04. Dusty Kid - America (Director's Cut)
05. Alan Connor & Mike Melange - I Love The Sunshine (Beltek Club Mix)
06. Nv & Noy - Ocean Drive
07. Taxigril - High Glow


http://www.megaupload.com/?d=W5I4CYFI

Jeśli spóźnienie razi administratora proszę usunąć post i mnie zdyskwalifikować. Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
Kasper
 
Wiek: 38
Skąd: Rybnik, PL

Re: 15.09.09. Kasper - Battle Mix (Wrzesień'09)

Postprzez sector 16 wrz 2009, 9:43

niech bedzie, ale na przyszlosc nie czekaj do ostatecznego terminu!
Avatar użytkownika
sector
the king of bongo!
 
Wiek: 38
Skąd: /dev/null

Re: 15.09.09. Kasper - Battle Mix (Wrzesień'09)

Postprzez Kasper 16 wrz 2009, 9:49

sector napisał(a):niech bedzie, ale na przyszlosc nie czekaj do ostatecznego terminu!


Tak jak mówie, wezwano mnie szybciej do pracy a miałem na nocną zmianę więc nie było szans... My faul, biję się w pierś!
Avatar użytkownika
Kasper
 
Wiek: 38
Skąd: Rybnik, PL

Re: 15.09.09. Kasper - Battle Mix (Wrzesień'09)

Postprzez peterhol9 16 wrz 2009, 9:52

Nie znam nic z tracklistingu, a to..duży plus :) Dużym plusem jest też umieszczenie Cattaneo i Belteka (Beltka? Kaspra? Kaspera? :D :D ) których produkcje, może nie wszystkie, ale lubię :)

Set zaczyna się jednak od niewypału, bo Train to kicha, jakich mało niestety. Mam problem teraz bo.. nie wiem czy ten kawałek trwa do 2:45, czy dłużej. Jeśli trwa do 2:45 to świadczy, że to co się dzieje później zostało poprzedzone bardzo dobrym przejściem :) Kolejne przejście - ok 9:10 - trudno się czepiać, bo taka specyfika kawałka, ale dobre :) może gdyby track wchodzący już na początku szedł trochę głośniej byłoby 1 klasa, bo tak przez chwilę zrobiło się za cicho. Ale to nic..mamy teraz świetny wokalny tjun. 12:25 tutaj już niestety gorzej z przejsciem, za wcześnie zacząłeś, przez to we frazę nie wszedłeś :) pierwszy kawałek kończy się za szybko, robi się pustka i lipa :P za to..co się dzieje po przejściu, chodzi mi o kawałek to coś pięknego. Może numer nie pasuje idealnie do wcześniejszych, ale różnica minimalna, bo gitarowe granie nie za szybkie, sprawia że nie ma gnania, ani stania w miejscu :D

I Love The Sunshine - piękny tjun, ale trwa może trochę za długo i trzebaby było go wcześniej zakończyć :) Przejście po tym - nie najgorsze. chyba tak samo bym je zrobuił :P bez zbędnego meczenia się z wchodzeniem. Z resztą kawałek na to pozwala, więc czemu nie :D

Nv & Noy - Ocean Drive - OMG!!!!!! cóż za majstersztyk! Szukam, kupuje i on ląduje w mojej mp3 :D

Przejście ostatnie - no trochę Midy nachodzą, ale nie jest tragicznie. Można było jakoś inaczej to pomyśleć, niemniej 3 sekundy 'nachodzonych midów' rekompensuje wał ostatni. Trochę wyjący wokal (Jes? :D) ale ogólnie wymiata.

Ogólnie to tak: ch**owo... Ja bym z takim czymś nawet nie wyskakiwał. Nie no..żartuję :P Zaskoczony jestem na maxa. Nie spodziewałem się za Chiny Ludowe takiego klimatu i takich wałków jak zapodałeś w tej edycji. Normalnie końcówka wyrwała mnie z mojego krzesła. Technicznie dobrze, o niebo lepiej niż ostatnio. Są błędy, ale jak wspomniałem wyżej, dobór kawałków je rekompensuje. Z resztą wszystko można poprawić wraz z czasem. Liczę, że w następnej edycji zapodasz coś równie ciekawego, bo rozbudziłeś mój apetyt :) Punkty masz murowane jak coś ;)
Ostatnio edytowano 16 wrz 2009, 9:53 przez peterhol9, łącznie edytowano 2 razy
I LOVE RUSSIAN AND GREEK PROGRESSIVE

Obrazek
Avatar użytkownika
peterhol9
yoma
 
Wiek: 38
Skąd: Tomaszów Lubelski/Lublin

Re: 15.09.09. Kasper - Battle Mix (Wrzesień'09)

Postprzez sector 16 wrz 2009, 9:52

Nie no spoko, nic nie mowie, Rozne rzeczy sie moga zdarzyc przeciez, takze luz. Tylko napisalem to, zeby sie tak nie dzialo co miesiac (nie mowie o Tobie, tylko ogolnie) bo wtedy zacznie sie robic burdel a przeciez regulamin w jakims stopniu tez trzeba przestrzegac!

ale koniec tego gadania, sciagam seta :)
Avatar użytkownika
sector
the king of bongo!
 
Wiek: 38
Skąd: /dev/null

Re: 15.09.09. Kasper - Battle Mix (Wrzesień'09)

Postprzez Kasper 16 wrz 2009, 9:57

Niechcę cytować odpowiednio ale zakładam, że Twoje uwagi peterhol9 dotyczą tracków 3 i 4, 3 mam taką wersję jaką mam i nie inną niestety. Jakby dał ją głośniej to 3 i pół koła dopierdoliłby mi za przestery, 4 może źle wchodzi i wychodzi, ale to wersja skrócona, jakbym dał oryginalną ponad 17 minutową wersją to już nic więcej nie zdążyłbym zagrać hehe... Tyle co do wątpliwości. Dzięki za miłą ocenę!
Avatar użytkownika
Kasper
 
Wiek: 38
Skąd: Rybnik, PL

Re: 15.09.09. Kasper - Battle Mix (Wrzesień'09)

Postprzez sector 17 wrz 2009, 15:56

Na wstepie, zeby bylo jasne, chcialbym zaznaczyc,ze zaczalem sluchac tego BM'a bez zadnych uprzedzen. Nie patrzylem na zadne tracki, tytuly i takie tam bo nawet nie odpalilem spoilera. Takze, jesli oceniam tracka to tylko czy mi sie podoba czy tez nie, nie na podstawie producenta.
Poczatek. Fajne intro. Myslalem, ze cos sie rozkreci jakos inaczej, ale nie bylo zle. Przejscie poszlo calkiem niezle. Wszystko w miare dobrze. W sumie w zadnym momencie nie uslyszalem nic strasznego, zadnego zgrzytu. Jedynie co jak sluchalem to zauwazylem w jednym momencie, ze troche za szybko uciales srednie w jednym z przejsc.
Co do samych kawalkow, to te z gitarkami jakos srednio mi podchodza. Pierwszy nawet do pewnego stopnia fajny, ale potem jak juz wchodzi sama gitarka to troche za malo trensowy czy nawet housowy dla mnie. Myslalem, ze pozniej bedzie cos dla odmiany, ale kolejna gitarka. Tutaj numer ogolnie tez nawet by mogl byc, tylko ten glos tego kolesia jakos tak przerobiony, ze troche wyszlo vixowata imo. Jeszcze na dodatek ten spiew. Z tego powodu mam troche mieszane uczucia. Do reszty nie bede sie wypowiada, bo zaden track ani nie wprowadzil mnie w jakas euforie, ani tez specjalnie nie razil. Jedynie co to chcialem sie odniesc do tych gitarek.
Klimat napewno jest. Tak jak napisales plazowy. Za to plus. Chwilami jak sluchalem, to wyobrazalem sobie, ze napewno fajnie by sie siezdialo na plazy i sluchalo seta. A juz napewno lepiej niz w pociagu jadac z zawrotna predkoscia :)
Reasumujac, pomijajac fakt, ze nie moje klimaty, to oceniajac seta w powiedzmy obiektywny sposob, na ile jest to ze mna mozliwe, wyszlo Ci calkiem niezle. Klimat JEST, technika JEST, dobor kawalkow JEST.
Czy beda pkt to sie okaze, bo na chwile obecna jest to jedyny set jaki udalo mi sie przesluchac, po tym jak dj3500 mnie uspil swoim plumkaniem :- D
Avatar użytkownika
sector
the king of bongo!
 
Wiek: 38
Skąd: /dev/null

Re: 15.09.09. Kasper - Battle Mix (Wrzesień'09)

Postprzez Solo van Small 24 wrz 2009, 18:17

jako ze czasu nie mam za duzo bede sie streszczal
pierwszy utwor idealnie pasuje na intro i swietnie laczy sie z drugim utworem - duzy plus
poczatek bardzo mi sie podoba, kolejne przejscie to wedlug mnie niewypal, te kawalki nie za bardzo do siebie pasuja, sa jak niebo i ziemia, nie te klimaty,do samego utworu nic nie mam, bardzo mi sie podoba ale nie pasuje tu i tyle, kolejne przejscie to juz katastrofa, maslo maslane, jakbym sluchal jakiegos dennego radia, ble
miedzy 4 i 5 tez nie jest najlepiej, plus dla Ciebie za to ze chociaz walki mi sie podobaja ;)
5,6, i 7 - czemu tak nie bylo od poczatku?? jest klimat, przejscia dla mnie bez zarzutow (mozna sie troche przyczepic do ostatniego przejscia ale i tak jest znacznie lepiej niz to bylo na poczatku) , az sie milo zrobilo tylko szkoda ze dopiero na samym koncu
gdybys zaczal seta wlasnie od 5 i pociagnal go w takim klimacie do konca byloby wedlug mnie o niebo lepiej...
Wypoczynek :) - Over & Out :)
Avatar użytkownika
Solo van Small
 
Wiek: 43
Skąd: Vega

Re: 15.09.09. Kasper - Battle Mix (Wrzesień'09)

Postprzez Matvel 27 wrz 2009, 19:14

Bardzo mnie ciekawiło jak wybrniesz z Train'a bo sam kiedyś robiłem z niego intro i osobiście nie byłem zadowolony z rezulatatów. U Ciebie jest świetnie, ciekawi mnie czy to zasługa drugiego utworu czy Ty zadziałałeś jak trzeba. Sam set bardzo przyjemny, świetny klimat. I Love The Sunshine genialny utwór. A High Glow na koniec pozwoliło mi rozpłynąć się dokumentnie. Co do techniki jest trochę gorzej, przejście z 9.30 robi się przez długi moment zdecydowanie za cicho. Na I Love The Sunshine też przejście jest jakby za późno. Na ten czas to jeden z moich faworytów na ten miesiąc.
Matvel
 
Wiek: 37
Skąd: B-stok

Re: 15.09.09. Kasper - Battle Mix (Wrzesień'09)

Postprzez demens 01 paź 2009, 20:47

Po męczącym tygodniu strasznie chce mi się spać, i pierwsze 16 minut seta nasiliło ten stan. Zupełnie nie moja bajka. Momentem, który zadziałał nieco jak mała czarna, było wejście wokalu w ok. 17 minucie, nie potrafię wskazać który to numer z tracklisty. Nawet przyjemny wokal chyba z gitarowym podkładem, motyw przewodni także bardzo miły dla ucha. Kolejny utwór - niesamowity klimat. Najlepsza produkcja w secie. Ostatni utwór już nie tak dobry jak poprzednicy, chyba to przez to, że nie bardzo przepadam za tą wokalistką. Jednakże budowa kawałka i klimat zasługują na pochwałę, jest nieźle.

Technicznie wymiatasz, też tak chcę ;p Niestety jeszcze dużo pracy przede mną. Set ciekawy, zupełnie inny niż poprzednio. Szerokie masz te horyzonty muzyczne ;p
demens
 
Wiek: 34
Skąd: łódzkie

Re: 15.09.09. Kasper - Battle Mix (Wrzesień'09)

Postprzez sunriser 03 paź 2009, 23:57

Kasper napisał(a):będzie o miłości do słońca i aspektów z tym związanych

Caminhando e cantando e seguindo a canção,
Somos todos iguais braços dados ou não
Caminhando Caminhando !!
sorry ale nie mogłem się powstrzymać, kochem ten numer :)

Po pierwsze to fajnie że nareszcie nagrałeś cos nie asotowego i tak trzymać, fajnie gdyby w następnej edycji też było cos nie-asotowego :D
Dobra przejdźmy do sedna sprawy, początek bardzo lajtowy, dobry numer Paula, dalej nieźle wykombinowałeś to wejście z 1 na 2, fajnie wyszło, co do tracka to istny geniusz, zresztą marka Cattaneo mówi sama za siebie, piękny płynący track, pod trójką kryje się mój ulubieniec (na początku zostało już wszystko wyjaśnione co do opini na temat tego numeru także daruje sobie drugi raz:), niestety jest jeden problem 2 i 3 to zupełnie inna bajka i jakoś nie bardzo do siebie pasują, dalej jest bardzo dobrze, fajne lajtowe tracki, dużo gitarek, fajny wokal w tym I Love The Sunshine, końcówka też dobra choć może nieco inny klimat. Podsumowując bardzo mi się podobało, jedynym minusem jest to że set jest niestety troche chaotyczny miejscami i traci swój klimat, głównie tyczy to się ustawienia 2 i 3 obok siebe, genialne numery ale jednak moim zdaniem nie powinny się znaleźć obok siebie.
Avatar użytkownika
sunriser
 
Wiek: 33
Skąd: mam wiedzieć ?

Re: 15.09.09. Kasper - Battle Mix (Wrzesień'09)

Postprzez dj3500 04 paź 2009, 14:11

1 - o, myślałem że będzie intro od jarrella :D zaczyna się bardzo ładnie. zejście na dwójkę ok
2 - fajnie się nakręca, przyjemny klimatyczny track.
2->3 no cóż, nie było szansy na zrobienie tego przyzwoicie, chyba trzeba byłoby kombinować jakieś przejście na breakdownie żeby w ogóle zejść na trójkę z jakiegokolwiek dynamicznego kawałka ;) trochę to wytrąca z rytmu, no ale tragedii nie ma
3 - ogólnie lol :D
Kasper napisał(a):Jakby dał ją głośniej to 3 i pół koła dopierdoliłby mi za przestery

zawsze masz do dyspozycji kompresory i takie tam. no ale nawet nie czuję żeby było jakoś o wiele za cicho
3->4 też nie wygląda to najlepiej, no ale mimo to plus za nietypowość :)
4 - o to mi nawet dawałeś. fajny lajtowy track. jego umieszczenie po trójce jest nietypowe ale chyba na plus :)
4->5 kolejne przejście na bezbicie, nie wyszło źle. trochę tylko zaskakuje nagle wchodzący wokal
5 - o, ten nie bardzo mi się podoba. główny synth ma trochę nieprzyjemny dźwięk (chociaż to nic w porównaniu z tym czym raczyłeś nas w poprzedniej edycji). za to ładna gitarka, no i wokal na szczęście zniknął zaraz jak tylko się pojawił.
5->6 spokojne, porządne przejście.
6 - trochę mnie ten utwór wynudził
6->7 jakiś taki brak koordynacji pojawił się w tym przejściu, można było chyba wcześniej wchodzić. ale ok
7 - dobry, relaksujący numer (taxigirl to jest tiesto i jes bodajże?). fajnie kończy seta :)

Ogólnie, set jest milion razy lepszy od poprzednich - materiał, który zagrałeś, można tym razem nazwać ciekawym. Jest, owszem, trochę zbyt lajtowo i wydaje się że płynie to donikąd, a brakuje głębi, ale zrelaksować się spokojnie można. Technika byłaby bardzo dobra gdyby nie ta trójka, ale i tak wybrnąłeś z tego zadowalająco. Mogą być punkty. Pozdrawiam :)
Avatar użytkownika
dj3500
Administrator
 
Wiek: 33
Skąd: Wrocław

Re: 15.09.09. Kasper - Battle Mix (Wrzesień'09)

Postprzez Vibez 04 paź 2009, 16:54

Próbuje twojego seta od tygodnia ściągnąć ale ciągle mi sie wiesza jak mam 6 sec left. Da rade gdzies indziej wrzucić, bo może bym ci jakieś punkty dał a dzisiaj ostatni termin! :)
Avatar użytkownika
Vibez
aka Douglas Howarth
 
Wiek: 34
Skąd: Jastrzębie Zdrój | Kraków

Re: 15.09.09. Kasper - Battle Mix (Wrzesień'09)

Postprzez Vibez 04 paź 2009, 21:22

No i ostatni set. Cóż ja moge powiedzieć Kacprze, spodziewałem sie drugiego asota a dostalem bardzo przyjemny materiał. Lekkie wypadowe dźwięki na trase do auta na podziwianie morza z półki skalnej i temu podobne. ;) Jeśli chodzi o technike i mixing to zastrzeżeń mam sporo. Po szczegóły zapraszam na gg w wolnej chwili, tu ci tylko powiem że rzuciło mi sie w uszy twoje mocno hamskie wpychanie sie numerem w numer w różnych przedziwnych miejscach. Jest też średnio harmonicznie przez co część z tych przejść bardziej kłuje w uszy niż pozostałe.

Mógłbyś robić ISOS z Tiestem :P

Z punktami nie wiem jak to będzie, musze zaraz pomyśleć. Ale gdybyś zaserwował cos w podobnym klimacie naspnym razem to bym sie nie obraził.

Ostatni numer na twojej trackliście wybitnie mi sie spodobał ;)
Avatar użytkownika
Vibez
aka Douglas Howarth
 
Wiek: 34
Skąd: Jastrzębie Zdrój | Kraków

Re: 15.09.09. Kasper - Battle Mix (Wrzesień'09)

Postprzez Sisiek 04 paź 2009, 22:21

W końcu wyrzuciłeś te denne trensowe numery i poleciałeś w innym kierunku za co w sumie należy się pochwała.Set mi się spodobał. Strasznie wakacyjna, plażowa rozluźniająca atmosfera :) Może akurat jestem w takim stanie, który sprzyja takiej atmosferze więc udało Ci się mnie lekko oczarować :P Bardzo lajtowy początek potem trochę bardziej transowo ale z nutką dostojności. Na zimowe wieczory może się przydać takie "ciepłe" granie. Technicznie jeszcze nie wszystko jest w porządku ale załóżmy że w związku z dobrymi numerami nie będę Ci cisnął :P
5-hydroksytryptamina | 3,4-dihydroksyfenyloetyloamina
Obrazek
Avatar użytkownika
Sisiek
Let's Go Techno
 
Wiek: 39
Skąd: Kraina Złudzeń


Powrót do 3

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość

cron