23.10.09 | Wasyl | Battle Mix

Progressive House/Breaks
12.10.2009 - 15.11.2009

Powrót do 4

23.10.09 | Wasyl | Battle Mix

Postprzez wasyl 23 paź 2009, 20:53

Słowem wstępu chciałbym zaznaczyć fakt, że beze mnie nie zaczniecie ;P. Obiecałem, że zjawie się tutaj po nieobecności w zeszłym miesiącu, a więc jestem! :twisted:. Pytanie brzmi: Czy aby na pewno zezwolicie na mój start...? Ano właśnie, nagrałem seta o 10 minut dłuższego od czasu regulaminowego, ale nie to mnie interesowało kiedy go nagrywałem... Prawdę powiedziawszy miałem wenę pierwszy raz od dłuższego czasu i popłynąłem nie zważając na czas, poza tym nie chciałem przerywać tej opowieści muzycznej... Set powstał na moją osobista potrzebę, nie zaś na potrzebę BM'a, jednakże bardzo chciałbym stanąć z Wami w szranki w tym miesiącu i dlatego też bardzo proszę o przyjęcie mnie w te progi (po cichu liczę na nieco luźniejsze podejście do sprawy, niż miało to miejsce na fmt ;) :roll:. Pomimo iż czas regulaminowo dyskwalifikuje mnie na starcie ,wyrażam zgodę aby wyłączyć seta po 41 minutach. Nie chciałem już bawić się w ucinanie go, by tylko zmieścił się w regulaminowym czasie.
Opowieść składa się z dwóch różnych klimatycznie części, podzielonych na równe części ;) - pierwsza bardziej mroczna, druga bardziej melancholijna i połamana ;].

Obrazek


TL:
01. Kintar - Do Not Break My Heart (Original mix)
02. Hypnotic Hour - Dark Eyes (Maindave Fly rmx)
03. Faskil - It Puts Me To Sleep (Main mix)
04. Dj Trenix - English Rose (Original mix)
05. Abdomen Burst - So Many Hopes
06. Vg & Dave Sullivan - Cloudsurfers (Original Mix)
07. Michael & Levan & Stiven Rivic - Connection (Aeron Aether Remix)


Czas: 43:52 min.

Jakość: 192kpbs

Waga: 60mb

Gatunek: Progressive House/Progressive Breaks

download -> http://download.enhanced-perception.com ... 0BM%29.mp3

Miłego słuchania ;)
Ostatnio edytowano 29 paź 2009, 10:02 przez wasyl, łącznie edytowano 7 razy
Avatar użytkownika
wasyl
 
Wiek: 37
Skąd: Wałbrzych

Re: 23.10.09 | Wasyl | Battle Mix

Postprzez peterhol9 23 paź 2009, 21:52

znowu jako pierwszy się wypowiem :D Ok.. Najpierw kwestia organizacyjna. Odnośnie przedłużenia czasu znalazłem jedno lekarstwo, którym jest mianowicie wyrzucenie Aes Dana - Heights, nijak tutaj nie pasującego. Początek w postaci Do Not Break My Heart jest o wiele bardziej obiecujący :) Ogólnie to muszę przyznać, że po wyżej wspomnianym Heights miałem lekkie obawy, Kintar również mi średnio poszedł i obawy trochę się powiększyły również za sprawą dwóch pierwszych przejść, które moim skromnym zdaniem nie są najlepsze. Ale z czasem wszystko się zaczęło układać, aż do 16-18 minuty, gdzie.. zaczęło wszystko przybierać z lekka idealnego kształtu..no dobra, "idealny" to może za duże słowo. Było więc "bardzo dobrze" :D Technicznie również było coraz lepiej i gdyby nie również wyżej wspomniane dwa pierwsze przejścia to seta można by zakwalifikować do technicznych..dobrze zrobionych setów :D No :D

Co do kawałków to trudno jest mi wskazac najlepszy. Wszystko co działo się po minucie 33 wprawiło mnie w lekki zachwyt, ale wskazanie tego jedynego, najlepszego punktu raczej jest teraz niemożliwe :P

Uogólniając: Po początkowych tonach miałem chęc pisac "Sorry, ale wolę to co zapodałeś w EP z 2.10.09", ale oczywiście zdanie się zmieniło i..podoba mi się Twój set z EP z 2.10.09 i ten z BM edycja 4 :) Do zakończenia 1 etapu -wrzucania, został tydzień i coraz lepsze rzeczy się pojawiają. Chyba więc tym razem wysoko nie zajdę :D :D ok, bez marudzenia. Podobało mi się i set w mojej klasyfikacji stoi wysoko :)

tak a propos..ten secik z EP o którym wyżej wspominam jest jednym z najlepszych jakie od Ciebie słyszałem(chociaż jest klimatycznie pokręcony i chyba to mi się podoba :D ) :)
I LOVE RUSSIAN AND GREEK PROGRESSIVE

Obrazek
Avatar użytkownika
peterhol9
yoma
 
Wiek: 38
Skąd: Tomaszów Lubelski/Lublin

Re: 23.10.09 | Wasyl | Battle Mix

Postprzez wasyl 24 paź 2009, 6:47

Haa, to ja obawiałem się czegoś zupełnie innego... Mianowicie, że po 4 utworze zostanie stwierdzone "yyyy, dlaczego k.. zmienił się klimat? fdasjhfdjfd", a tutaj proszę Aes Dana z Kintarem nie podeszła ;P. Nie ma mowy o tym, żeby wywalić Aes Dane, o nie :P, ten nowy album jest zbyt dobry, bym go nie promował również tutaj ;). Jak zwykle Pet ocenił mnie szybciej, niż zdołałbym przypuścić, za co wielki ;* ;) tylko tak sie zastanawiam, czy Ty nie masz uruchomionego jakiegoś alarmu na nowe posty w BM'ie :D i nie próbuj być teraz uszczypliwy pytając, czy ja w ogóle sypiam, skoro odpisuje na temat przed 8 w SOBOTĘ ;p , bo siedze właśnie w pracy (k...) i żarcik odebrałbym jako ten z gatunku "nie na miejscu" :D. Poza tym doceniam, że jesteś moim stałym odbiorcą i nawet korzystasz z zasysu umieszczonego na naszym sajcie ;). Jeszcze raz wielkie dzięki za recke.
Avatar użytkownika
wasyl
 
Wiek: 37
Skąd: Wałbrzych

Re: 23.10.09 | Wasyl | Battle Mix

Postprzez peterhol9 24 paź 2009, 12:52

wasyl napisał(a):tylko tak sie zastanawiam, czy Ty nie masz uruchomionego jakiegoś alarmu na nowe posty w BM'ie :D
i tu mnie masz :D bo ja nastawiam budzik, żeby mi dzwonił co pół godziny w nocy. wstaję, patrzę czy coś w BMie zaistniało i kładę się spac. I tak kilkanaście razy dziennie :D :D

wasyl napisał(a):i nie próbuj być teraz uszczypliwy pytając, czy ja w ogóle sypiam, skoro odpisuje na temat przed 8 w SOBOTĘ ;p , bo siedze właśnie w pracy (k...) i żarcik odebrałbym jako ten z gatunku "nie na miejscu" :D.
cholera..o to właśnie też miałem pytac :P :P
I LOVE RUSSIAN AND GREEK PROGRESSIVE

Obrazek
Avatar użytkownika
peterhol9
yoma
 
Wiek: 38
Skąd: Tomaszów Lubelski/Lublin

Re: 23.10.09 | Wasyl | Battle Mix

Postprzez bAchoR 26 paź 2009, 7:22

Nie ściągajcie tego seta !! Tam jest groźny robak ! :lol:
Dejan S. - Behind The Mountains (Original Mix) <3 <3 -> mój nowy przyjaciel.
bAchoR
Dwight Mayweather
 
Wiek: 37
Skąd: nigdzie i nigdy

Re: 23.10.09 | Wasyl | Battle Mix

Postprzez wasyl 26 paź 2009, 15:01

To ja się Panie jakiejś recki spodziewałem, a tutaj antyreklama ;o Sam Pan masz robaka - w tyłku ;p
Avatar użytkownika
wasyl
 
Wiek: 37
Skąd: Wałbrzych

Re: 23.10.09 | Wasyl | Battle Mix

Postprzez Transi 27 paź 2009, 20:20

OK., zaczynamy :)

1. Utwór otwierający jest absolutnie fantastyczny. Jeden z moich ulubieńców z albumu „Leylines”. Brzmi naprawdę kapitalnie!
1 -> 2 Byłem ciekaw jak poradzisz sobie z przejściem. No i powiem Ci, ze średnio to wyszło. Można powiedzieć, ze czar prysł ;) Zupełnie odmienne klimaty!
2. Utwór otwierający album „Serendipity”. Mistrzostwo świata. Więcej mówić na temat tej produkcji Kintara mówił nie będę. Genialne!
2 -> 3 Hmmm, mam wrazenie, ze coś tu zgrzyta ;) Słyszę efekt ‘wciąganej kasety” :D
3. Kolejna propozycja z Mistiquemusic! Remix Maindave’a bardzo cenię (o czym pisałem w mojej recenzji do tej EP). W minimalny sposób przegrywa z interpretacją Bobby’ego Deepa. Co do jego wersji – istna rakieta! Wkręcający bassline, dwa świetne breakdowny (pierwszy okraszony breakbeatową wstawką, drugi całkowicie melodyjny), no i ta bijąca z utworu energia! Ale musi siać spustoszenie na imprezach! Me likes it! :)
3 -> 4 Przejście na tak zwanej „pełnej kur*^” :D Nieźle to wyszło :)
4. Jedna z nowszych propozycji z Frisky Records. Bardzo ją lubię. Faskil odwalił kawał porządnej roboty. A te mówione wstawki w breakdownie wygrywają :)
4 -> 5 Ponownie bardzo szybkie przejście i również bardzo ładne :)
5. Tej produkcji nie znałem. Brzmi przyjemnie, ale szału nie ma ;) Zbyt słodka produkcja jak na mój gust.
5 -> 6 Średnio mi się podobało. Było bardzo nagłe i tak jakby delikatnie za ciche.
6. Doskonale znana mi produkcja z Toes In The Sand Recordings. Abdomen Burst nieźle miesza w tym roku! Mi bardziej podoba się remix Zubkova :)
6 -> 7 No tu o wiele lepiej! W zasadzie to bardzo ładnie :)
7. „Cloudsurfers” polecałem w mojej recenzji, więc wiadomo co myślę o tej produkcji. Bomba!
7 -> 8 No tu jakoś lepiej to brzmi. Domyślam się, że zgrywanie dwóch tak odmiennych utworów jest trudne. Tu po prostu do siebie pasowały :)
8. Jedna z najnowszych propozycji z Mistiquemusic. Wg mnie to najlepsza breakbeatowa interpretacja z dostępnych na tej EP. Aether nie odwalił maniany i stworzył naprawdę dobry remix. Smaczku dodają skrzypcowe wstawki :)

Ogólnie całkiem nieźle. Momentami technika zgrywania utworów średnio mi się podobała, natomiast set nadrabia doborem utworów :) Najgorzej wypada nr 5.
Avatar użytkownika
Transi
Keep It Dark
 
Skąd: Gorlice

Re: 23.10.09 | Wasyl | Battle Mix

Postprzez sector 28 paź 2009, 20:39

Juz Wasyl mialem oceniac seta, kiedy to zobaczylem jeden mankament :objection:

REGULAMIN napisał(a):2. Wymogi wobec setów:
- mają być zmiksowane,
- gatunek: szeroko pojęta muzyka elektroniczna,
- czas trwania: 35-41 minut,
- waga pliku: maks. 80 MB,
- bitrate: min. 128 kbps,
- set ma być w jednym kawałku,
- jedynym linkiem do seta nie może być Rapidshare ani Megaupload, tzn. musi wtedy być jeszcze jakiś inny.[/color]


O ile mozna przymknac oko na 1-2min to nie na 10min. Popraw seta do regulaminowego czasu, albo przeniesiemy go do dzialu Sety! :fail:
Sorry, ale takie podejscie jest troche nie na miejscu, ze nie interesuje Cie regulaminowy czas. Regulamin obowiazuje wszystkich. Byla juz raz "afera", ze Kasper nie podal TLki i w koncu musial ja napisac. Takze, albo albo...
Avatar użytkownika
sector
the king of bongo!
 
Wiek: 38
Skąd: /dev/null

Re: 23.10.09 | Wasyl | Battle Mix

Postprzez dj3500 28 paź 2009, 21:39

Ja tylko przypomnę co regulamin mówi w kwestii dopuszczalnych naruszeń:
10. Miksy niezgodne z punktami 2 lub 3 są dyskwalifikowane. Mogą jednak być warunkowo dopuszczone do konkursu, jeśli nie sprzeciwi się temu żaden uczestnik ani administrator.

Skoro sector się sprzeciwił, to musisz go Wasylu uciąć. Co zresztą kłopotu sprawić Ci nie powinno ;) Obok możesz zostawić linka do pełnej wersji itd.
Avatar użytkownika
dj3500
Administrator
 
Wiek: 33
Skąd: Wrocław

Re: 23.10.09 | Wasyl | Battle Mix

Postprzez sector 28 paź 2009, 21:46

Poprostu uwazam, ze to nie fair. Skoro ma byc 41 to na 1,2 minuty nikt nie zwroci uwagi, ale 10 to co innego. Rownie dobrze, kazdy moglby nagrywac seta po 2h i powiedziec posluchajcie sobie od 20 do 60minuty. Jesli, sam mowisz, ze seta mozna wylaczyc po 41minucie to poprostu go utnij i tyle.
Avatar użytkownika
sector
the king of bongo!
 
Wiek: 38
Skąd: /dev/null

Re: 23.10.09 | Wasyl | Battle Mix

Postprzez peterhol9 29 paź 2009, 9:36

No i musisz Wasylu jednak Aes Danę uciąć :P
I LOVE RUSSIAN AND GREEK PROGRESSIVE

Obrazek
Avatar użytkownika
peterhol9
yoma
 
Wiek: 38
Skąd: Tomaszów Lubelski/Lublin

Re: 23.10.09 | Wasyl | Battle Mix

Postprzez wasyl 29 paź 2009, 10:06

Faktycznie sector, wygłupiłem się trochę, za co przepraszam ;). Set został skrócony do 43:52 - mam nadzieję, że tak już może zostać... Link został podmieniony w pierwszym poście na ten właściwy :). Widzisz pet, wykrakałeś k.. musiałem wyciąć Aes Dane :D. Nic tak nie mobilizuje człowieka jak reprymenda :D
Avatar użytkownika
wasyl
 
Wiek: 37
Skąd: Wałbrzych

Re: 23.10.09 | Wasyl | Battle Mix

Postprzez sector 29 paź 2009, 16:11

No to zaczynamy.
W sumie nie spodziewalem sie takich kawalkow.
1. wywarla na mnie pozytywne wrazenie. Buduje fajny klimat i ogolnie mi sie podoba. Taki chyba moshicowe rytmy.
2 -> przejscie sprawne, nie ma problemow ;-) Szkoda, tylko, ze nastepny kawalek nei do konca jest w tych samych rytmach. Mimo, ze podobny klimat to jednak nie to samo. Brakuje bembenkow itp. Tutaj troszeczke ma minus bo troche nudnawo sie imo robi.
3 -> kolejne fajne szybkie przejscie. Tutaj juz troche szybciej, mam nadzieje, ze bedzie czas na pobudke. Fajny sampelek w tle. Na pierwsze 30sek podoba mi sie. Swietnie brzmi w tym traku ta gadana partia. Dodaje mega mrocznosci i klimatu. Duzy + :)
4 -> kolejne przejscie takze bez zadnych problemow. W sumie bym sie zdziwil gdyby bylo inaczej ;) Numer jakby troche za spokojny dla mnie. Szkoda, ze nie jest to do konca ten sam klimat co poprzednich kawalkow. Jednak widze a razej slysze, ze zaczynaja sie juz polamance.
5 -> Kolejny polamaniec. Ogolnie nawet mi sie podoba. Taka nietypowa zamulka. Fajnie sie tego dosyc slucha bo ma fajny klimat, jednak na dluzsza mete usypia maxymalnie. Musze jednak przyznac, ze wszystko brzmi dosyc ciekawie, delikatne sample, lekkie melodie. Wszystko jakby na takiej lekkiej swiezosci :- D
jeszcze 10min do konca a ja usypiam :(

Reasumujac. Na poczatku nie spodziewalem sie takiego grania jakie zapodales na samym poczatku seta. Zdziwilem sie, ze set bedzie sie ciagnal wlasnie w tym stylu co mi w sumie odpowiadalo. Niestety z kazdym kolejnym numerem klimat troche sie zmienial. Oczywiscie ogolny zarys nadal bym, jednak nie bylo juz tak fajnie i orientalnie jak bym sie tego spodziewal. Pod koniec troche mnie juz nudzilo. Wg mnie nic sie nie dzialo, caly czas to samo i w 32 minucie juz przysypialem. Nie bylo zle. Technicznie nie mozna sie do niczego przyczepic. Klimatu seta takze nie mozna Ci wypomniec. Jednka nie moje klimaty sprawily, ze przysypialem. Zobaczymy jak to bedzie na koncu z punktami :)
Avatar użytkownika
sector
the king of bongo!
 
Wiek: 38
Skąd: /dev/null

Re: 23.10.09 | Wasyl | Battle Mix

Postprzez wasyl 05 lis 2009, 21:22

Dzięki sector za recke ;). Szczerze powiedziawszy czytając Twoją ost. recenzję do seta Kuby byłem niemalże pewien, że przy moim również uśniesz... ;) Jednak łudziłem się, że może dotrwasz chociaż do końca, ale nie ;p.
Avatar użytkownika
wasyl
 
Wiek: 37
Skąd: Wałbrzych

Re: 23.10.09 | Wasyl | Battle Mix

Postprzez sector 05 lis 2009, 22:37

wasyl napisał(a):Jednak łudziłem się, że może dotrwasz chociaż do końca, ale nie ;p.

No no Wasylu! Kazdego seta przesluchuje od poczatku do konca, czasami nawet pare razy, "ale to w zaleznosci". Pisalem, ze usypiam, ale nie usnalem hehe.
Avatar użytkownika
sector
the king of bongo!
 
Wiek: 38
Skąd: /dev/null

Re: 23.10.09 | Wasyl | Battle Mix

Postprzez RomuS 08 lis 2009, 16:00

Ogarnę to jako całość, przynajmniej się postaram bo set mógłbym podzielić na 3 części. Do około 20min budowany jak wspomniał Sector moshicowe klimaty zmieniają się w bardziej wartkie, całkiem ciekawe i niepozwalające się oderwać od słuchania. miło. i 40min znów trochę schodzimy... nie daj boże słuchać przy niskim ciśnieniu bo możemy odpłynąć. Ogólnie bardzo mi się podobało, w końcu nie zawsze trzeba słuchać połamanych dźwięków i odchamić się przy czymś spokojnym również trzeba. Techniki nie oceniam jedynie wartość muzyczną, która jest na dość wysokim poziomie. Dla mnie całkiem miły orientalny secik który na moim hdd pozostanie z pewnością. Gratulacje ;)
Avatar użytkownika
RomuS
 
Wiek: 38
Skąd: Bieruń /k. Katowic

Re: 23.10.09 | Wasyl | Battle Mix

Postprzez Matvel 14 lis 2009, 15:26

Pierwszy utwór znany mi z albumu Kintara wywarl na mnie bardzo pozytywne wrażenie i pozwolił założyć że dalej będzie równie dobrze. Pierwsze przejście takie sobie szczerze przyznam, utwór także słabszy od poprzednika. Idziemy dalej, tym razem przejście zdecydowanie lepsze bez jakichkolwiek zarzutów. Świetny wokal w utworze nadaje mroczny klimat. Szkoda że dalej jest zmiana klimatu na plumkanie, przejścia ładne szkoda tylko że mamy za mało kopa. I w sumie do końca już jest tak muląco. Na plus wyciągam z tego seta utwór Faskila w którego będę musiał się zaopatrzyć. Punktów ode mnie raczej nie będzie.
Matvel
 
Wiek: 37
Skąd: B-stok

Re: 23.10.09 | Wasyl | Battle Mix

Postprzez Solo van Small 14 lis 2009, 16:17

ok, krotko i na temat
Kintar-miodzio, bardzo ladnie wprowadza na poczatku w klimat, co do przejscia w drugi utwor moglbym sie troche poklocic ze nie wyglada najlepiej ale mam dobry humor dzisiaj wiec jakos to przemilcze, powiem tylko ze na sluchawkach brzmi to lepiej niz na glosnikach...sam utwor taki sobie ale trzyma poziom, dalej przejscie na 3 i tez jest ok, track jest bardzo ladny, pozytywnie wkreca, szkoda tylko ze tak szybko sie konczy, przejscie na kolejny utwor jakby troche zbyt nagle a i on sam troche spokojny ale zobacze co bedzie dalej...hm troche polamancow, nareszcie, klimat jaki wytworzyles az sam sie o to prosil, moze juz trzeba bylo do konca pociagnac breaki, bo jakos mi ten track miedzy nimi nie specjalnie pasuje, 7 bardzo sie podoba
troche mi to chaotycznie wyszlo ale teraz nic wiecej z siebie nie wykrzesam
za pierwszym i drugim razem set mi sie bardziej podobal, punkty niewatpliwie beda ale chyba wlasnie spadles o jedno oczko w mojej ogolnej klasyfikacji
Wypoczynek :) - Over & Out :)
Avatar użytkownika
Solo van Small
 
Wiek: 43
Skąd: Vega

Re: 23.10.09 | Wasyl | Battle Mix

Postprzez Kasper 15 lis 2009, 18:58

Tu nie będę się rozpisywał. Powiem prostu z mostu. Jawnie nieleży mi Twój styl. Progi dobrane przez Ciebie to takie plim, plam, plom jeden z miliona, który brzmią tak samo, jeden podobny do drugiego. Nic mi tu nie wpada w ucho. Technicznie jest mistrzowsko, klimat też jest, ale dźwięki puste i bez wyrazu. Trochę tak jak upliftingi od Kandiego, niby bajer a jednak przy każdym następnym zastanaiasz się czy to aby nie poprzedni. Jestem na nie. Także te prog-breaky które wplatasz są nijakiem. Wszystko na jedną modłę tylko stopa inna. Nie kupuje Cie Wasyl, i liczę, że albo zahaczysz o stuff, który i ja kupie (nie mylić z tym, który jak słucham), albo nigdy nie skumam tego co chcesz przekazać graną muzyką.
Avatar użytkownika
Kasper
 
Wiek: 38
Skąd: Rybnik, PL

Re: 23.10.09 | Wasyl | Battle Mix

Postprzez Vibez 15 lis 2009, 19:27

No panie Wasyl, po twoim secie spodziewałem sie najwięcej, w sensie najbardziej sie nastawiłem. Klimatem po raz kolejny nie zawodzisz, jednak coś ci sie stało tym razem i mixowanie nie jest takie zajebiste do jakiego mnie przyzwyczaiłeś.

Pierwszy numer bardzo przyjemny, bardzo lajtwy co elegancko naprowadziło na klimat. Drugi natomiast wchodzi jak kaflem w morde i zaczyna zapindalać. Troche na sam start wypadłe mz obiegu. Drugi numer na szczęście okazuje sie być kozacki więc szybko zapominam. Następne dwa super przestrzenne co lubię. Myslami nawet myjąc talerze zdążyłem gdzies odpłynąć. Na breakbeat mały fałsz, ale wybaczam bo break. So Many Hopes okazuje sie być zajebiste i zaraz sobie od razu ściągne na dysk :D Cloudsurfers mija jakoś bez większych emocji, ale potem znów sie robi ciekawie bo wchodzi Connection w remixie Aerona. Pan Stiven Rivic mi właśnie wysłał zaproszenie na majspejsie więc tym bardziej sie robi ciekawie. Numer świetny.

Co ja ci moge powiedzieć, podobało mi sie. :) Pare zajebistych numerów wyhaczyłem. Technicznie nie będe sie wypowiadał bo swoje wiesz i dobrze umiesz, kwestia tego "jak wypadnie". Moge na koniec tylko dodać jeszcze że podoba mi sie że prawie cały twój set brzmi jednakowo (poza jednym numerem może), tak jak by wszystkie numery masterował jeden label. To sie ceni majster.

Pozdro :)
Avatar użytkownika
Vibez
aka Douglas Howarth
 
Wiek: 34
Skąd: Jastrzębie Zdrój | Kraków

Następna strona

Powrót do 4

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości