Finał!

3 z 13 | 22.12 -> 28.12
Głosowanie na najlepszy numer 2009 roku.

Powrót do Tune Of The Year 2009

Wybierz 3 kandydatów na utwór roku 2009:

Ankieta wygasła 29 gru 2009, 1:33

Airwave feat. Ludovic Meyer - Batignolles Blues (Ferry Tayle & Stephan R Neverending Story Remix)
9
8%
Bakke & Joni - Envision
16
14%
Dakota - Johnny The Fox (Barnes & Heatcliff Remix)
8
7%
Estiva - I Feel Fine (Piano Dub)
3
3%
Gaia - Tuvan
10
8%
Gareth Emery - Metropolis
6
5%
John Askew - Vandalism
13
11%
Kimito Lopez - There's No Such Thing As Mermaids
2
2%
Oleg Zubkov - New Parallels (Atrium Sun Remix)
11
9%
Sean Tyas - Rulebook (Bryan Kearney's Out The Window Remix)
11
9%
Temple One - Sahara Nights
7
6%
Union Jack - Papillon
11
9%
Will Holland feat. Line Froyset - Things That Happen (Temple One Remix)
11
9%
 
Liczba głosów : 118

Re: Finał!

Postprzez sector 22 gru 2009, 15:26

Transi napisał(a):Skandal to mało powiedziane :( Dziwnie to wygląda :/ Nagle osoby, które głosowały na progresywnych zawodników przeszły na trance? Troszkę lipton. Było 8 produkcji,a przeszła tylko jedna :@


A wiesz czemu krolu zloty? :- )) Bo mieliscie za kolorowo :- D Chodzi mi o to, ze mieliscie wiecej swoich kawalkow progresywnych i dzieki temu ludzie mieli wiekszy wybor i jak widac glosy wiekszosci sie nie pokrywaly. Za to np. sluchacze mocniejszego tupniecia mieli do wyboru jedynie 4-5 kawalkow we wszystkich grupach i praktycznie w kazdej mozna bylo zaglosowac wlasnie na 2 uk trensy. Dzieki temu mialem wlasnie nadzieje, ze ukeje przejda. Tak wiec widac, ze u nas pokrycie bylo :lol: a u was nie.

Nie mniej jednak mysle, ze nie ma takiej tragedi. W finale znalazlo sie wszystkiego po trochu.
paauli_83 napisał(a):raczej armagedon :D no cóz szkoda :(

Nie martw sie, moze dzis Hirek Wrona wspomni cos o naszym malym glosowaniu w Tele-expresie :lol: :D

Obrazek
Avatar użytkownika
sector
the king of bongo!
 
Wiek: 38
Skąd: /dev/null

Re: Finał!

Postprzez pickars 22 gru 2009, 15:31

Matvel napisał(a):Dzięki Bogu, jak bym potem wytrwał w słuchaniu wyników :D Ogólnie nie jest źle, miernot poza Tuvan nie ma. W sumie ciężko było wybrać 3 z 4 utworów, ale jakoś poszło.


W 100% sie z Toba zgadzam. W ogole dziwi mnie jak mozna tyle miejsca poswiecac tak przereklamowanemu utworowi jak Tuvan. :)
Avatar użytkownika
pickars
 
Wiek: 36
Skąd: Warsaw

Re: Finał!

Postprzez p3ps1 22 gru 2009, 15:50

a co wy chcecie od Tuvan.. imo dobry wal... wasz problem polega na tym ze jest do niego przyklejona etykieta dj-a który jest bee :blah: duma wam nie pozwala na niego głosować ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
p3ps1
 
Wiek: 41
Skąd: Wrocław

Re: Finał!

Postprzez sector 22 gru 2009, 16:24

Nie. Poprostu nam sie nie podoba! :)
Avatar użytkownika
sector
the king of bongo!
 
Wiek: 38
Skąd: /dev/null

Re: Finał!

Postprzez Matvel 22 gru 2009, 17:02

Mówiłem już wcześniej, że tu nie chodzi oto czy się podoba czy nie i czy go zrobił Armin czy ktokolwiek inny. To nie jest utwór który zasługuję w ogóle na wzięcie pod uwagę w wyborze na utwór roku, jest koszmarnie przeciętny. A głośno to o nim jest właśnie przez autora, który wydawał papkę i nagle zrobił coś co nawet da się słuchać, tylko problem w tym że do zajebistości (a tylko takie utwory powinniśmy tu rozpatrywać) to mu brakuje całkiem sporo.
Matvel
 
Wiek: 37
Skąd: B-stok

Re: Finał!

Postprzez bts 22 gru 2009, 18:11

Dobra ja w tym momencie kończę zabawę w TOTY. Ostatni kawałek z mojego TOP5 poległ więc nie widzę sensu w wybieraniu czegoś w stylu 'mniejszego zła'.
Ps. Wyżej cenicie I Feel Fine od Fading Freedom? Serio? Współczuję... :D
Chris Harvey - In Dreams With Betty
Basil O'Glue - Angular Momentum (Original Mix)
Rex Mundi - Interstate Of Lightning
Icon & Jam - Estimado
Avatar użytkownika
bts
 
Wiek: 41
Skąd: Warszawa|Radom

Re: Finał!

Postprzez Humulus 22 gru 2009, 20:10

bts napisał(a):Ps. Wyżej cenicie I Feel Fine od Fading Freedom? Serio? Współczuję... :D

A dziękuję - ze współczuciem w dzisiejszych czasach krucho...
Obrazek
Avatar użytkownika
Humulus
 
Wiek: 42
Skąd: Tomaszów Lub.

Re: Finał!

Postprzez yaper 22 gru 2009, 21:11

Pora na moje refleksje...

Wybór trzech utworów w finale był dla mnie oczywisty. Znalazły się tutaj konkretnie 3 utwory, na które bym zagłosował - reszta to lipton, toteż samo głosowanie zajęło mi mniej niż 30 sek! :D Pochwalę się, że w tym zacnym gronie znalazły się właśnie 3 numery z mojego top6, jakie podałem w eliminacjach, z tym, że 1 z tym utworów jest w innym mixie.

Generalnie to jestem zadowolony z takiego, a nie innego obrotu spraw - przeszło, co miało przejść. Szkoda jedynie 'Thump' i 'Transmission', ale z tego co widzę to progresywni zamulacze jeszcze bardziej ucierpieli :D Najważniejsze, że utwór godny TOTY znajduje się na liście.

Na koniec pozostaje mi życzyć powodzenia w głosowaniu, szczególnie na UK-transowe kawałki! Ludzie: nadszedł czas zjednoczenia, głosujcie na prawdziwy feeling, prawdziwą banię za 1500-100-900 zł i pięćdziesiąt groszy. Pokażcie na co Was stać, aby podczas audycji nie było wioski i słomy z gumiaków. Wyobraźcie sobie, że głosując na jeden z tych kawałków ratujecie małego kotka przed śmiercią głodową lub wypadkiem samochodowym - naprawdę warto (szczególnie moje drogie Panie zachęcam do tej akcji, ponadto Bozia Wam wynagrodzi udanym rokiem pod względem urody ;))
TRANCE ENGINEERING

"Bóg stworzył trance, a następnie człowieka, aby człowiek mógł słuchać trance, lepszego dzieła Bożego oczekiwać nie możemy(...)"

last.fm
Avatar użytkownika
yaper
dole
 
Wiek: 36
Skąd: Małopolska

Re: Finał!

Postprzez soczek 22 gru 2009, 22:27

Temple One (Sahara Nights) zgłosiłem ja \o/ Tuvana i Dakotę nie pamiętam. Zagłosowane.
soczek
 
Skąd: Nowy Sącz

Re: Finał!

Postprzez KaSS 23 gru 2009, 10:34

No fakt wybór był bardzo prosty i oczywisty :D
Obrazek
<3|trance .. transforming peace into music|<3
Avatar użytkownika
KaSS
 
Wiek: 32

Re: Finał!

Postprzez p3ps1 23 gru 2009, 11:16

Matvel napisał(a):To nie jest utwór który zasługuję w ogóle na wzięcie pod uwagę w wyborze na utwór roku, jest koszmarnie przeciętny.


jak większość która dotarła do finału.. ja śmiało mogę powiedzieć ... wole tuvan niż te wasze Vandalism czy Papillon :P co nie zmienia faktu ze znam te utwory i tez niczym szczególnym się nie wyróżniają.. cit."..nawet da się słuchać"

każdy ma swoje gusta i trza je uszanować ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
p3ps1
 
Wiek: 41
Skąd: Wrocław

Re: Finał!

Postprzez peterhol9 23 gru 2009, 15:07

Matvel napisał(a):A głośno to o nim jest właśnie przez autora, który wydawał papkę i nagle zrobił coś co nawet da się słuchać, tylko problem w tym że do zajebistości (a tylko takie utwory powinniśmy tu rozpatrywać) to mu brakuje całkiem sporo.
tu też się wypowiem.. Pierwszy raz słyszałem Tuvan nie jako Gaia - Tuvan, lecz jako tło do jednego z wywiadów z Arminem.. Nie miałem zielonego pojęcia co to za wałek i kto jest jego autorem. PO prostu zamiast słuchać pierdów Armina, wsłuchałem się w tej przygrywający mu tjun i odtąd wydał mi się zajebisty!

Tutaj jest potwierdzenie
viewtopic.php?f=19&t=1657

BTW. Widać Transiemu tez się podobał :P
I LOVE RUSSIAN AND GREEK PROGRESSIVE

Obrazek
Avatar użytkownika
peterhol9
yoma
 
Wiek: 38
Skąd: Tomaszów Lubelski/Lublin

Re: Finał!

Postprzez Matvel 23 gru 2009, 16:06

p3ps1 napisał(a):
Matvel napisał(a):To nie jest utwór który zasługuję w ogóle na wzięcie pod uwagę w wyborze na utwór roku, jest koszmarnie przeciętny.


jak większość która dotarła do finału.. ja śmiało mogę powiedzieć ... wole tuvan niż te wasze Vandalism czy Papillon :P co nie zmienia faktu ze znam te utwory i tez niczym szczególnym się nie wyróżniają.. cit."..nawet da się słuchać"

każdy ma swoje gusta i trza je uszanować ;)


Znowu to samo, mówiłem że tu nie chodzi o gusta. Ja się pytam kolejny raz co tam jest takiego genialnego? Jak padnie odpowiedź że się po prostu podoba to się chyba załamię.

Przeczytałem odp w drugim temacie i oto mi chodziło.
Matvel
 
Wiek: 37
Skąd: B-stok

Re: Finał!

Postprzez p3ps1 23 gru 2009, 17:01

Matvel napisał(a):Ja się pytam kolejny raz co tam jest takiego genialnego?


a gdzie ktoś mówi ze ten numer jest genialny .. ?? jest dobry wole to niż inne pozycje które się znalazły w finale :P

może za dużo powiedziane ale mnie akurat ten numer przypomina pocięty vocal w stylu Andy-go Moora , a melodyjka nie jest jakaś pierwsza lepsza zapada w pamięć.. tyle w temacie
Obrazek
Avatar użytkownika
p3ps1
 
Wiek: 41
Skąd: Wrocław

Re: Finał!

Postprzez Rapture 24 gru 2009, 11:14

Juz mi emocje opadly, wiec i ja napisze kilka slow. Ogolnie troche sie zawiodlem (jak wiekszosc), ze tak mala liczba progow dotarla do finalu, ale i tak jest lepiej niz w zeszlym roku (kiedy dominowal Patterson i inne hurtowe badziewie). Jako, że sporo na naszym niby-FME transowcow to mozna to zrozumiec, tym bardziej, ze kilka numerow faktycznie daje rade.

Nie wiem natomiast jak moglo znaleźc miejsce w finale "Rulebook" :O O ile lubie sie jeszcze czasem do Trensow i UK'ów, pobawic, odpalic jakis set Kearney'a to przeciez ten numer to - bez owijania w bawełne - syf, jebniete kilka dzwiekow w najprostszej kombinacji + loop perkusyjny, katowany juz w innych produkcjach do nieprzytomnosci... Sorry, ale jak cos takiego slysze w glosowaniu na najlepszy utwor roku, to mnie krew zalewa.

To tyle, dziekuje za uwage.
Obrazek
Avatar użytkownika
Rapture
Syn Wisternoffa, Brat Rosena
 
Wiek: 34
Skąd: Szczecin/Wrocław, PL

Re: Finał!

Postprzez sector 24 gru 2009, 12:05

Sorry gosciu, ale tym co piszesz, tylko sie osmieszasz. Mimo tego, ze kazdy ma swoj gust i slucha innych gatunkow, to nazywaniem czego co znajduje wielu odbiorcow i bardzo sie podoba niektorym uzytkownikom u nas na forum 'syfem' jest conajmniej smieszne i w sumie swiadczy tylko o Tobie i Twojej znajomosci muzyki. Idac Twoim tokiem rozumowania mozna nazwac wiekszosc kawalkow Techno, minimal itp. syfem bo tam nic sie nie dzieje. Non stop 4x4, z kazda kolejna fraza wejdzie jakis nowy sampel/melodia, ktora pozniej znika i w zasadzie jedna i ta sama petla +/- jakis dzwiek. A jednak jest masa ludzi, ktorzy tego sluchaja i szaleje na tego typu kawalkach granych zywo.

Rapture napisał(a):jebniete kilka dzwiekow w najprostszej kombinacji + loop perkusyjny

W tym miejscu rozumiem, ze wiekszosc kawalkow, ktore sluchasz jest mega skomplikowana i ciezka do podrobienia. Pewnie w kazdym sa innowacyjne rozwiazania i mega skomplikowane melodie (o ile wogole takie cos istnieje).

Nawet w dyskusji wyzej, nikt nie napisal, ze Gaia czy jakis inny numer to syf, wiec radze Ci sie ogarnac i troche rozluznic bo peknie Ci zylka pierdzaca i faktycznie zaleje Cie krew.

Jestes taki nabuzowany przejsciem remixu Kearneya a ciekawi mne np. czemu nikt sie tak nie oburzyl gdy do polfinalu przeszedl Dash Berlin i Made Of Love od Corstena, ktore to kawalki sa typowym popem...
Avatar użytkownika
sector
the king of bongo!
 
Wiek: 38
Skąd: /dev/null

Re: Finał!

Postprzez Rado 24 gru 2009, 12:20

Potwierdzam zdanie sectora, do finału przeszło wiele dobrych numerów, nie tylko transowych i nikt ich tutaj nie krytykuje, to tylko świadczy o różnych gustach forumowiczów i bardzo dobrze rokuje na przyszłość, ja oddaje głosy na swoich faworytów i tyle w temacie, bo taka dyskusja który numer jest bardziej ambitny do niczego nie prowadzi.
Obrazek
Avatar użytkownika
Rado
 
Wiek: 32
Skąd: Siewierz / Silesia

Re: Finał!

Postprzez Rapture 24 gru 2009, 14:02

sector napisał(a):Nawet w dyskusji wyzej, nikt nie napisal, ze Gaia czy jakis inny numer to syf, wiec radze Ci sie ogarnac i troche rozluznic bo peknie Ci zylka pierdzaca i faktycznie zaleje Cie krew.

"Syf" nie napisali, za to wyrazali sie o tym numerze w mniej pejoratywny sposob (miernota itp.) A z defekacja nie mam zadnych problemow :]
sector napisał(a):Jestes taki nabuzowany przejsciem remixu Kearneya a ciekawi mne np. czemu nikt sie tak nie oburzyl gdy do polfinalu przeszedl Dash Berlin i Made Of Love od Corstena, ktore to kawalki sa typowym popem...

Bo po pierwsze - przeszly do polfinału a nie do finału :D Po drugie - z Kearney'owych numerow to kawalkiem roku mogł byc sobie taki np" Punchline" ktory ma chociaz ciekawa, cala czas budujaca klimat linie basu. A takich rzeczy jak "Rulebook" jest cala masa i najczesciej robia jako zapychacze do setow
sector napisał(a):Idac Twoim tokiem rozumowania mozna nazwac wiekszosc kawalkow Techno, minimal itp. syfem bo tam nic sie nie dzieje. Non stop 4x4, z kazda kolejna fraza wejdzie jakis nowy sampel/melodia, ktora pozniej znika i w zasadzie jedna i ta sama petla +/- jakis dzwiek. A jednak jest masa ludzi, ktorzy tego sluchaja i szaleje na tego typu kawalkach granych zywo.

Akurat te minimalistyczne rzeczy jakie slyszalem zdecydowanie zamulajace nie sa. Nie w tym jednak sek bo po prostu nie zrozumiales o co mi chodzi - nie mowilem ze wszystkie UK/techno rzeczy sa fe tylko mowilem o jednym konkretnym numerze, ktory nie niesie ze soba nic czym mialby pretendowac do miana utworu roku - nie jest ani w jakis tam sposob innowacyjny ani mega oryginalny.

Nie wspomne, ze wyrazilem jedynie swoja opinie odnosnie tego czegos (co chyba mi wolno bo nie widzialem w pierwszym poscie nic odnosnie tego - nulla crima sine lege hehe) a nie bulwersowalem sie, ze komus to sie podoba. Jego sprawa. Masa ludzi objechala w tym temacie "Tuvan" ale widze, ze ja kopnalem w czule miejsce skoro od razu poszedl taki bulwers :D No nic, zycze Wesolych Swiat :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Rapture
Syn Wisternoffa, Brat Rosena
 
Wiek: 34
Skąd: Szczecin/Wrocław, PL

Re: Finał!

Postprzez peterhol9 24 gru 2009, 14:46

Rapture napisał(a):nulla crima sine lege hehe
:lol: Leżę :D

Śmiać mi się chce trochę w związku z tą dyskusją, jak i z innymi. Sector broni upliftów, Matvel Voorna i ogólnie jest tak, jakbyście bronili jakiś świętości :) Nie ma co się buzować i spinać z powodów muzycznych, bo chociaż to ważna sfera, to jednak jest to tylko muzyka. Ja rozumiem, że Rapture obraził "syfiastym" słowem numer Kearneya, jednak podobnie (jak sam Rapture wspomniałeś) różne pejoratywne określenia były adresowane do różnych wałków..

Sum up: Wyluzujcie i zamiast siebie atakować podawajcie argumenty wobec tego dlaczego coś jest be, a nie jupi

Wasz Ojciec wielebny, Ph9
Amen :D Wesołych świąt :)
I LOVE RUSSIAN AND GREEK PROGRESSIVE

Obrazek
Avatar użytkownika
peterhol9
yoma
 
Wiek: 38
Skąd: Tomaszów Lubelski/Lublin

Re: Finał!

Postprzez Rapture 24 gru 2009, 16:17

"nullum crimen sine lege" poprawnie, teraz dopiero zauwazylem :oops:
Obrazek
Avatar użytkownika
Rapture
Syn Wisternoffa, Brat Rosena
 
Wiek: 34
Skąd: Szczecin/Wrocław, PL

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Tune Of The Year 2009

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość