[30.11.09] Solo van Small - Battle Mix December 09

trance
20.11.2009 - 28.12.2009

Powrót do 5

[30.11.09] Solo van Small - Battle Mix December 09

Postprzez Solo van Small 30 lis 2009, 20:21

Hello :mrgreen:

udalo mi sie znalezc troche wolnego czasu wiec postanowilem go wykorzystac do nagrania nowego BM-a
jak zauwazyliscie po trackliscie klimat po raz kolejny odbiega od tego co przedstawilem ostatnio a wszystko to jest zasluga Sectora ktorego sety przypadly mi do gustu i przypomnialy mi czasy gdy uwazalem ze jest to jedyny gatunek elektroniki jaki moze mi sie podobac, oraz wplyw essentiala Patersona i kilka ostatnich setow od Askew i Kearney'a
z wprawy chyba nie wyszedlem bo mialem naprawde niezly ubaw przy nagraniu ale to juz sami ocenicie

Tracklista:

1.Activa - Transmission [Original Mix]
2.John O'Callaghan - Dont Look Back [John Askew Remix]
3.Bissen - Quicksand [Joint Operations Centre Remix]
4.RAM - Ramsterdam [Jorn Van Deynhoven Remix]
5.David Forbes - Breakout [Darker Mix]
6.Sean Tyas - Rulebook [Bryan Kearneys Out Of The Window Remix]
7.Will Atkinson - Coming Home [Original Mix]


INFO: 140 BPM, 192 kbps, 40:14 min, 55,2 MB

http://rapidshare.com/files/314332710/S ... x.mp3.html

Solo van Small - December 09 Battle Mix.mp3 :twisted: :twisted:
Ostatnio edytowano 01 gru 2009, 16:55 przez Solo van Small, łącznie edytowano 1 raz
Wypoczynek :) - Over & Out :)
Avatar użytkownika
Solo van Small
 
Wiek: 43
Skąd: Vega

Re: [30.11.09] Solo van Small - Battle Mix December 09

Postprzez peterhol9 01 gru 2009, 18:16

to tak w małym skrócie.. Seta przesłuchałem 2 razy - 1 raz słychając i popijając piwko, 2 raz - idąc na uczelnię. W obydwu przypadkach efekt ten sam - zadowolenie na gębie i szybszy krok (1- po pokoju, 2-po ulicy :D ). Dobry dobór kawałków, dobra technika (może jakoś za bardzo nie nadsłuchiwałem, ale nic po uszach nie raziło). Nawet początek w postaci Activy był niczego sobie, a muszę zaznaczyć, że za kompozycjami tego pana nie przepadam za bardzo :) Jedyny minus to Ramsterdam w mixie JvD, który przypomina Anticipation tudzież mix do Daydream od Einarów i Lemonów. Największy kawałkowy plus --> Bissen - Quicksand [Joint Operations Centre Remix] oraz Coming home!!!!

Rzecz uogólniając --wysoko, oj wysoko :)
I LOVE RUSSIAN AND GREEK PROGRESSIVE

Obrazek
Avatar użytkownika
peterhol9
yoma
 
Wiek: 38
Skąd: Tomaszów Lubelski/Lublin

Re: [30.11.09] Solo van Small - Battle Mix December 09

Postprzez TBk2000 05 gru 2009, 21:28

Co prawda Trance w moim zyciu zszedl na drugi plan jesli chodzi o muzyke, ale patrzac na trackliste bez uprzedniego przesluchania widze, ze pomimo mojego lekkiego znudzenia tym gatunkiem, wybrales kilka utworow, ktore w tym roku mi sie spodobaly. Jedne mniej, drugie bardziej, ale i tak wciaz to cos co mi sie podoba.
Pierwszy utwor mialem okazje slyszec na albumie Activa-y i nie podszedl mi za bardzo, dlatego poczatek setu pojdzie w zapomnienie. Don't Look Back - mam awersje do nowych produkcji John'a, wiec tez mnie ta produkcja nie rusza, ale dalej jest juz znacznie lepiej. Techowy Bissen - Quicksand w koncu rozruszal mnie troche i po 12 min. bezruchu zaczalem wesolo pogibywac glowa :D. Nr. 04 to jest cos pieknego. To chyba jedyny Uplift tego roku, ktory wzbudzil we mnie pozytywne emocje. Kawalek naprawde brzmi swietnie, zwlaszcza w tym remixie \o/. Niesamowicie duza dawka euforycznego Trance'u. David Forbes - Breakout, pierwszy raz to slysze, i poza cienkim breakdown'em to brzmi calkiem fajnie, choc stylistycznie przypomina sporo innych UK'owych kawalkow - techowe zaciecie i poszarpane momentami surowe sample. Przypomina Patterson'a. Sean Tyas - Rulebook (Bryan Kearneys Out Of The Window Remix) - prawdziwy Tech-Trance'owy killer. Z poczatku jaralem sie oryginalem, i choc styl Kearney'a mi sie nieco przejadl, to po wyjsciu remix'u zainteresowanie oryginalna wersja Tyas'a szybko gdzies zniknelo. Ostatnia pozycja w Twoim secie brzmi dla mnie jak wiele innych obecnie kawalkow, wiec tutaj bez zachwytu. O technice wspominal nie bede bo bylaby to chyba obraza, a ze znasz sie na rzeczy to od razu slychac.

W ogolnej ocenie, dla mnie i jak na moj obecny gust i zainteresowanie Trance'm, set jest taki w kratke ;-).
Avatar użytkownika
TBk2000
Allah Akbar !
 
Wiek: 42
Skąd: tak

Re: [30.11.09] Solo van Small - Battle Mix December 09

Postprzez kiki 08 gru 2009, 17:09

ano typowe tręsy na imprezy nam tym razem zaserwowales :) chlopcy beda zachwyceni,ja niestety nieco mniej. :roll: w ogole w tej edycji znowu 90% to tręsy :( ale nie wazne, skupmy sie na Twoim secie!
1. no jeszcze ujdzie, nie jest az taki zly kawalek
2. (przejscie bardzo czyste i szybkie :) ) okropny brejkdałn :mrgreen:
3. (przejscie fju fju co to za zabawy,co? :P ) no zaczyna sie fajnie kawalek, z ciekawoscia slucham dalej, zobaczymy jak sie Quicksand rozwinie, o nieeee brejkdałn znowu... a zapowiadalo sie na cos fajnie energetycznego - moze z domieszka vocalu, a tak naprawde to mamy do czynienia z monotonnym lubudubu :( nawet potem jak dochodza nowe dzwieki to mnie to za bardzo nie rusza...
4. tez nie bardzo...
5. yy tez nie tak do konca hehe...
6. o tego pana znam,ale ani jedna produkcja mi sie nie spodobala,moze tym razem...? oj niestety nie...
7. yhh - i typowe sciszenie, bo czas sie skonczyl,co? ;)

az mi glupio z taka recenzja, ale zupelnie nie moj klimat jesli chodzi o elektronike.. naprawde, za to widze przy Twoim secie pelna arene poznanska, uniesione rece, i pelno euforii w postaci usmiechnietych min i sporo skakania! podoba mi sie to,ze set jest bardzo spojny,od poczatku do konca ten sam klimat no i technicznie swietnie! ale moj gust muzyczny sie nie zmieni, wiec niestety z ocena bedzie ciezko :(
ale najwazniejsze jest to,ze Tobie sie podoba i ze owa muzyka sprawia Ci przyjemnosc :)

pozdrawiam ;)

ps. Twoj wczesniejszy set o niebo lepszy :P

pozdrawiam cieplo :)
Obrazek
Avatar użytkownika
kiki
z Afryki
 
Wiek: 37
Skąd: Wrocław

Re: [30.11.09] Solo van Small - Battle Mix December 09

Postprzez sector 08 gru 2009, 17:15

kiki napisał(a):4. tez nie bardzo...
5. yy tez nie tak do konca hehe...
6. o tego pana znam,ale ani jedna produkcja mi sie nie spodobala,moze tym razem...? oj niestety nie...


Sorry kiki, ale nie moglem sie powstrzymac. Swietna recenzja :D Bez kitu, az mi sie micha cieszy! :) Nie wiem czemu, ale te wszystkie punkty w polaczniu z soba brzmia rewelacyjnie :D

Mam przeczucie, ze mi sie ten set spodoba :) ale narazie jeszcze sie nie wypowiadam koncowo bo ja koncze dzis swojego nagrywac jak dobrze pojdzie.

Sorry za maly OT! :wheelchair:
Avatar użytkownika
sector
the king of bongo!
 
Wiek: 38
Skąd: /dev/null

Re: [30.11.09] Solo van Small - Battle Mix December 09

Postprzez kiki 08 gru 2009, 17:32

sector napisał(a):Mam przeczucie, ze mi sie ten set spodoba :)


hehe no wlasnie myslalam,zeby napisac ze Sectorrino bedzie zachwycony,ale nie mow hop... wiec czekam na Twoja recenzje, by opinie troche wyrownac ;) jestem ciekaw :]
yo \o/
Obrazek
Avatar użytkownika
kiki
z Afryki
 
Wiek: 37
Skąd: Wrocław

Re: [30.11.09] Solo van Small - Battle Mix December 09

Postprzez RomuS 08 gru 2009, 18:04

Się porobiło w tym BM. Szeroki zakres muzyczny i bardzo mi się tutaj podoba ;] Na tapetę mr. Solo i po TL wiele sobie obiecuję jedziem, a jak :)

1. Właściwie bardzo dobry początek i chciało by się napisać Activa (i wszystko jasne). hmmm przejście w pytę :D
2. John jakoś mi nie podchodzi ale w poplątaniu pana drugiego John-a :D takie dość dość... przejście.. hmm kolejne klasyczne miodzio ;)
3. Yahahah Bissen!!! rączki w górę i szał ciał. bdb kawałek... <taniec brzucha na balkonie> :twisted: No cholender znów świetne przejście ;> podejrzane :D
4. Kawałeczek który mianuje się tym nr. całkiem przyjemny. Tańczyć nie przestaję więc nie jest źle jak na ten gatunek. To robot czy człowiek ten Solo? :D przejście kolejne klasyk...
5. Jakoś przeszło to bez echa... ale... Sean wchodzi czuję to w kościach...
6. Haha Seat to nic... mistrz Bryan robi właśnie rozpierduchę :) a jakże come back na balkon K***a!! \o/
7. jedno kawałkowe przyśpieszenie (miłe) i Will tak trochę zjechał ale jakby to napisać a nie urazić... Fajnie się słuchało :D

Tymczasem RomuS
Avatar użytkownika
RomuS
 
Wiek: 38
Skąd: Bieruń /k. Katowic

Re: [30.11.09] Solo van Small - Battle Mix December 09

Postprzez artur 21 gru 2009, 19:40

czołem !

czas żebym i ja coś nabazgrał :) Nie ma info na czym to nagrywałeś. Set pełen energii, do czerwoności rozgrzewa grana w tym BM czesto i gęsto Activia. Jest ok, chociaż wolę takich rzeczy słuchać na jakimś evencie, a nie z grypą w łóżku. No ale wszystkiego człowiek mieć nie może :)

Drugi tjun, troche jakby vocalem stylizowany początkowo na nthing but you. Przyjemne plumkania, jedna kupić bym tego nie kupił. Wybrałbym jakąś inną pozycję pana Johna.
"Szybki piasek" rzeczywiście szybki. Słabo we mnie trafia. Kolejny numer troszke leszy od poprzednika. Jednak mam wrażenie, że te organowe melo z 21 minuty jest na czymś wzorowane. I to na czymś znany, tylko nie chce mi teraz nazwa wskoczyć. Na potańcówkę jak najbardziej. Nie wiem czy mam złudzenie , ale cos jakby delikatnie dawał znać o sobie prawy kanał w pewnych momentach w tym rejonie po breakdownie. Na słuchawkach czy w głośniku to samo. Ale dzisiaj dużo siedziałem we fruitty, także jak mówie, może to mi bębenek się w uchu poluzował :D

Kolejne dwa koncki, nie urzekają. Pasują do całości, jednak średnio mój gust. Później znowu troche mocniejsze brzmienia, na impreze jak najbardziej.

Ostatni sztos , melodyjny, daj rade.

Całość okej - technika jak najbardziej okej, bardzo szybkie przejścia - Ableton ? Co do kawałków, to średnio jak na dziś dzień we mnie trafiają. Chociaż poszaleć i poskakać by sie przy tym dało :)

Pozdrawiam i Wesołych!
Artur
Avatar użytkownika
artur
 
Wiek: 37
Skąd: Katowice/ Wrocław

Re: [30.11.09] Solo van Small - Battle Mix December 09

Postprzez wasyl 27 gru 2009, 11:20

Właśnie przesłuchane i dobrze, że właśnie teraz, gdyż Twój set bardzo ułatwił często niekrótkie przebudzanie się :). Zauważyłem też, że masz co prawda określony własny styl muzyczny, w którym często budujesz inne, nie BMowe, a raczej te pełnometrażowe sety :) i tak samo jak ja, w BM'ie często pokazujesz się z innej strony. Zobaczmy więc czy tym razem do mnie trafisz? Ano niestety, ale chyba nie... Za takim trensem chyba jednak nie przepadam (O'Callaghan, Tyas...) Active choć lubię, to jednak nie ten numer ;). Bissen zapowiadał się fantastycznie, jednak rozwinął się zupełnie inaczej, niż bym oczekiwał i tym samym w ogóle mi się nie spodobał. Zatem co mi się podobało? :) Ano jeśli chodzi o muzykę, to na pewno RAM i z całą pewnością melodyjny Will Atkinson - bardzo zacny. Technicznie jest świetnie i nie ma nawet o czym pisać... Wszystkie przejścia zwinne, zgrabne i bardzo szybkie - do takiej muzyki idealnie się nadają. Niestety muzycznie jako całość, to jednak nie moja bajka, więc tym razem chyba bez punktów... Aczkolwiek GL ;)
Avatar użytkownika
wasyl
 
Wiek: 37
Skąd: Wałbrzych

Re: [30.11.09] Solo van Small - Battle Mix December 09

Postprzez Matvel 27 gru 2009, 19:46

Tracklista wygląda bardzo, ale to bardzo dobrze więc nie będę się za mocno zagłębiał. Najgorzej z całej stawki wypada chyba Atkinson który jest mocno przeciętny. Szału nie robi też Ramsterdam, który dla mnie nie jest niczym wybitnym a się podniecają już nim o dziwo pół roku. Technicznie bardzo ładnie, nie ma się do czego przyczepić, punkty powinny być. Będzie godna konkurencja dla Sectora który jest następny w kolejce :D
Matvel
 
Wiek: 37
Skąd: B-stok

Re: [30.11.09] Solo van Small - Battle Mix December 09

Postprzez dj3500 27 gru 2009, 22:59

1 - zaczynamy suchym bitem, nie lubię tego ale niech będzie. ogólnie utwór nie przemawia do mnie
2 - fajne łojenie, wokal nie przeszkadza zbytnio
3 - ten taki średni
4 - świetna pozycja, już jej kiedyś słuchałem ale teraz do mnie trafiła
5 - taki sobie uk
6 - ałaaa mam dość tego kawałka :<
7 - strasznie męczący, w sumie niezbyt fajny wał

Dobór kawałków jest w zasadzie niezły. Nigdy bym żadnego z nich sam nie włączył (ew. poza RAM) ale słuchało się przyjemnie. Szkoda że tyle wypychaczy. Do techniki bardzo chciałem się przyczepić :mrgreen: ale nie dało rady. No tylko w 4->5 wszedłeś zbyt wczesną partią forbesa i nastąpiło zmulenie. Poza tym tip top. Mogłeś też wykombinować coś na intro i outro. Punktów to chyba nie będzie ale kto wie. Pzdr :)
Avatar użytkownika
dj3500
Administrator
 
Wiek: 33
Skąd: Wrocław

Re: [30.11.09] Solo van Small - Battle Mix December 09

Postprzez Kasper 28 gru 2009, 18:53

Jest Rulebook jest impreza... z której ja wychodzę...

OK powaga. Na dzieńdobry Activa, mój "ulubieniec" z Wysp. Jak znam, życie gdyby to był inny track to pewnie bym się popastwił, ale oddać muszę, że ten track jest całkiem, calkiem. Typowy naginacz wyspiarski, ale raczej z tych z górnej półki. Dalej "Don't Look Back", tak więc bez zbędnego oglądania się na siebie rozkoszuję się tym pięknym trackiem w bardzo dobrym remixie mistrza Askew.

Ten wokal jest mistrzowski, mówta co chceta, jeden z najlepszych wałków z albumu JoC'a... Aż żal, że śpiewająca w nim pani nie dawno poniosła śmierć w wypadku samochodowym. Przejście na John'ów bardzo dobre i bez zbędnych kombinacji. Dalej kolejne godne przejście i tak tak, klasyka ASOT'owego grania jedna z największych petard Arminowych setów back to 2007, Quicksand... Kapitalny numer i JoC nie zawodzi x2... Dalej jest już coraz lepiej i wchodzi mój tegoroczny numer 2, czyli RAMsterdam. Mówią, że Jorn van Deynhoven zmajstrował rip-off Anticipation od Lemona i Einar'a K, ale co to za rip-off skoro jest lepszy od oryginału. Gruby, genialny numer konkretna petarda, moc i energia w jednym. Przejście na RAMsterdam, standardowe, ale właśnie to jest w nim najlepszego.

Wchodzi Forbes i znów jest świetnie, samego tracka akurat nie znam i sądząc zapowiada się łupanina, która jest prognostykiem przed Rulebook. Tu przemilcze... Wracając do Forbes'a zadziwia mnie, że ten gość w każdym numerze, albo każdym który kojarze potrafi przemycić całkiem zgrabne piano. Rulebook i wchodzi Atkinson. Dobry wałek i wracamy na ścieżkę wytyczoną w pierwszej fazie seta. Solidny numer, który ukazuje spory talent owego producenta. Przjeśjcie równiez w tempo bez zachwiania dynamiki.

Bardzo dobry set i aż prosi się o punkty, które nadejdą w ramach końcowego punktowania. Nie spodziewałem się takiego grania po Tobie, ale wykręciłeś mnie na fotelu nie miłosiernie więc należy Ci się. Pozdrawiam, za miesiąc poproszę powtórkę z rozrywki.
Avatar użytkownika
Kasper
 
Wiek: 38
Skąd: Rybnik, PL

Re: [30.11.09] Solo van Small - Battle Mix December 09

Postprzez sector 28 gru 2009, 20:31

No i tak jak myslalem :) mamy zwyciezce w moim odczuciu miesiecznego battle mixa! Nie jest to pewnie dla Ciebie dziwne bo klimatem wpasowales sie idealnie. Szczerze mowiac nie ogladalem TL przed puszczeniem seta wiecc wszystko co zagrales bylo dla mnie zdecydowanie zaskoczeniem.
Wszystkie kawalki zgrane z soba bardzo dobrze. Tak jak pisales z wprawy nie wyszedles :) i jest bardzo dobrze. Przejscia sa szybkie, w pore oraz bez zarzutu. Numery do siebie pasuje idealnie, takze tutaj kolejny +. Mysle, ze jakby zapuscic takie klimaty na imprezie to bylby niezly sajgon na parkiecie! Jedyne, ale moge miec do tego samego co napisal Matvel. O ile ten RAMsterdam brzmi nawet ok, to nie jest to mega szal i tez nie rozumiem czym ludzie tutaj sie podniecaja. Forbes tez z tego co pamietam tez mi sie srednio raczej podobal, ale reszta jest ok! Mysle, ze nikt nie przebije Twoje seta. Chyba, ze faktycznie set Matvela mi podejdzie i te wszystkie recki, ktore mu ludzie wystawili to jeden wielki pic na wode.
Avatar użytkownika
sector
the king of bongo!
 
Wiek: 38
Skąd: /dev/null

Re: [30.11.09] Solo van Small - Battle Mix December 09

Postprzez Transi 28 gru 2009, 22:24

Numer 1 słaby, dla mnie to taki typowy generic (za chwilę będą mnie chłostać :D). Jakość dźwięku strasznie słaba :/ Przejście na numer 2 bardzo fajne, tyle ze „Dont Look Back” jest trochę głośniejsze od poprzednika. Oryginalnej wersji nie znam, więc nie mogę porównać remola Johnego. W nim się absolutnie nic nie dzieje! :O Nic! Dorze, ze nadciąga Bissen, który ozywia sytuację. Niezła produkcja. Przejście na „Ramsterdam” niezłe! Ojej! Jaka kopia pewnego hiciora z Flashover! Schemat taki sam, a jednak ciągle potrafi się podobać! No i co? Zwalniamy! Solo, why?! Zupełnie mi się ten Forbes nie podoba. Okrutna zmiana klimatu na „Rulebook”. Tne utwór nie zna litości, ale znudził mi się po 3 przesłuchaniach (sorry głosujący na niego w TOTY ;)). No i na koniec kolejny generic, tym razem od Atkinsona. Nein!

Technicznie set wymiata. Natomiast jeśli chodzi o dobór utworów to jak dla mnie średnio ;)
Avatar użytkownika
Transi
Keep It Dark
 
Skąd: Gorlice

Re: [30.11.09] Solo van Small - Battle Mix December 09

Postprzez Solo van Small 29 gru 2009, 0:09

dzieki wszystkim za recenzje


wasyl napisał(a):Zauważyłem też, że masz co prawda określony własny styl muzyczny, w którym często budujesz inne, nie BMowe, a raczej te pełnometrażowe sety :) i tak samo jak ja, w BM'ie często pokazujesz się z innej strony.


to nie do konca tak,wszystko zalezy od samopoczucia i odpowiedniego podejcia do tematu, natchnienie [badz jego brak] tez ma cos do powiedzenia, ogolnie to jest tak ze moj styl muzyczny jest bardzo rozny, w sumie to nie mam okreslonego stylu, raz zagram trance innym razem tech-housy i wsrod tych dwoch gatunkow staram sie krecic najczesciej, czy to set "pelnometrazowy" czy tez BM to nie ma zadnego znaczenia, tylko samopoczucie ma znaczenie gdy zabieram sie za nagranie i pomysl ktory w trakcie nagrywania zazwyczaj ciagle ewouluje[chyba tak to sie pisze :D]
Wypoczynek :) - Over & Out :)
Avatar użytkownika
Solo van Small
 
Wiek: 43
Skąd: Vega


Powrót do 5

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości

cron