[06.12.2009] Unsolved Mystery - Battle Mix (December 2009)

20.11.2009 - 28.12.2009

Powrót do 5

[06.12.2009] Unsolved Mystery - Battle Mix (December 2009)

Postprzez Transi 06 gru 2009, 11:39

Bez zbędnego pierdzielenia :P Nowy Battle Mix - tym razem nagrałem coś bardziej energetycznego (przynajmniej wg mnie). Zapraszam :)

Tracklista:
01. Michael & Levan featuring Stiven Rivic - Croatia (Vibetech Intro Mix)
02. Michael & Levan featuring Stiven Rivic - Invisible Children (Basil O'Glue Remix)
03. Tropical Highlight - Think Progressive (Original Mix)
04. Stone Mason - Final Point (Kay-D Remix)
05. Kay-D - Around The Mars (Original Mix)
06. ZB - Influenza (Michael & Levan featuring Stiven Rivic Remix)
07. Wes Straub - Seraphims Ghost (Original Mix)


http://rapidshare.com/files/317013038/U ... _2009_.mp3
http://www.rapidspread.com/file.jsp?id=p46xylafyl

Jak teraz słucham tego seta na głośnikach to widzę ile tu niedociągnięć :] z 05 na 06- fatalnie :( No ale trudno, zmienia juz nie będę :)
Avatar użytkownika
Transi
Keep It Dark
 
Skąd: Gorlice

Re: Unsolved Mystery - Battle Mix (December 2009)

Postprzez peterhol9 06 gru 2009, 18:34

zaczynamy Mr Progressive :P

1 - Nigdy za Levanami nie przepadałem, ale ten numer jest dobry.. Może dlatego że w mixie :D Przejście również dobre.. równo i czysto :)
2 - Uratowałeś się wpuszczając mix Basila.. Jedyna wersja IC jaką moje uszy polubiły :) Przejście - jakoś takie średnie.. Na początku nachodzą lekko dwie melodie, później dobrze, ale uogólniając - tak o :P
3 - tjun średniawy - Niestety w takich nie gustuję :( Nie wyłapałem bo się zagapiłem.. Ale to znaczy, że było niewidoczne, więc na + ;)
4 - Bardzo dobry tjun. W sam raz na to miejsce w secie :) Przejście - jakby pierwszy za szybko cichł, a drugi za szybko wchodził, ale ogólnie bez tragedii :P
5 - przeszedł niestety bez echa.. Ale przejścia nie wychwyciłem :)
6 - j.w.
7 - od tego tracka zrobiły mi się ciary. Piękny tjun na koniec!

Reasumując: No niestety jakoś nie mogę się przekonac do Twojego seta. Jest tak w kratkę.. dobre numery wespół z tymi gorszymi. Techniką nadrabiasz zaległości, ale czy wystarczająco? Zobaczymy z czasem ;)
I LOVE RUSSIAN AND GREEK PROGRESSIVE

Obrazek
Avatar użytkownika
peterhol9
yoma
 
Wiek: 38
Skąd: Tomaszów Lubelski/Lublin

Re: Unsolved Mystery - Battle Mix (December 2009)

Postprzez Transi 06 gru 2009, 19:48

Dzięki za opinię ;) W Twój gust to ja chyba nigdy nie trafię ;)
Avatar użytkownika
Transi
Keep It Dark
 
Skąd: Gorlice

Re: Unsolved Mystery - Battle Mix (December 2009)

Postprzez peterhol9 06 gru 2009, 19:50

Transi napisał(a):W Twój gust to ja chyba nigdy nie trafię ;)
no trochę się różnimy :) Ale east cafe czy elfsonga lubię :) V-saga też, ale o tym wiesz :P

Niemniej w 2 edycji i chyba w 1 Twoje sety mi się podobały :D
I LOVE RUSSIAN AND GREEK PROGRESSIVE

Obrazek
Avatar użytkownika
peterhol9
yoma
 
Wiek: 38
Skąd: Tomaszów Lubelski/Lublin

Re: [06.12.2009] Unsolved Mystery - Battle Mix (December 2009)

Postprzez TBk2000 06 gru 2009, 21:58

No coz Panie, Twoje muzyczne preferencje znam doskonale, wiec spodziewac sie wiedzialem czego moge. Z tego tez powodu set zagrany klimatycznie stricte, krotko mowiac, MistiqueMusic mnie nie dziwi ;-). Wielka niewiadoma pozostawal jedynie dobor utworow. Zagrane przez Ciebie kawalki nie sa do bolu ograne, czego troche sie obawialem, ze tak bedzie, wiec ciesze sie, ze wybrales cos co sluchani przez nas artysci nie cisna w kazdym mozliwym secie.
Za poczatek setu masz juz plus, bo jak wiadomo bardzo lubie gdy granie zaczyna sie od jakiegos wprowadzenia - ma to dla mnie spore znaczenie, gdyz sluchana muzyke przekladam w wyobrazni na wizualna projekcje, a takie intro/wprowadzenie wywoluje w mojej wyobrazni szereg reakcji, ktore powoduja przelanie dzwieku na obraz - i pisze jak najbardziej powaznie :D. Co jeszcze do zawartosci setu - zauwzylem ostatnio lekkie oslabienie zainteresowania tworczoscia Tropical Highlight, ale obecnosc M&L nadrabia ten uszczerbek z nawiazka. Swietnie zbudowany klimat od poczatku do samego konca buja mna w jednostajnym tempie - bez gwaltownych wzlotow i spadkow; pelna harmonia i rownowaga jak w naturze :D. Tak wiec przyjemnie sie sluchalo, tak jak sie spodziewalem ;-).
Avatar użytkownika
TBk2000
Allah Akbar !
 
Wiek: 42
Skąd: tak

Re: [06.12.2009] Unsolved Mystery - Battle Mix (December 2009)

Postprzez RomuS 08 gru 2009, 18:32

Opis był dość solidny jednak jeden klawisz i wszystko poszło w pizdu. Po prostu wkur***em się.
Jednak co do wartości merytorycznej jaką chciałem tutaj przedstawić. Set bardzo mi się podobał, ogólnie czytałem sobie przy nim książkę i nawet nie wiem kiedy przeleciało to 41min. Klimat który zbudowałeś jak wyżej napisane utrzymałeś do końca. Tracków trochę sobie zapisałem by zakupić ;) Ogólnie bardzo wysoko oceniam choć do końca prezentacji jeszcze pozostało trochę czasu. Tymczasem RomuS
Avatar użytkownika
RomuS
 
Wiek: 38
Skąd: Bieruń /k. Katowic

Re: [06.12.2009] Unsolved Mystery - Battle Mix (December 2009)

Postprzez wasyl 21 gru 2009, 15:39

Przesłuchane. Jak zapewne się domyślasz, w gust trafiłeś jak najbardziej ;). Technicznie jest jak zawsze - bardzo dobrze. Tym razem, jak domniemam postawiłeś na utwory, które pozostały w lekkim cieniu i jeszcze nikt nie zdążył zniweczyć ich ciągłym graniem w audycjach, za co zdecydowany +. Materiał oczywiście na bardzo wysokim poziomie i wszystko byłoby cacy, gdyby choć jeden z tych utworów wywołał u mnie chociaż lekkie "wow". Ale tak nie było i zabrakło mi tej - dość sporych rozmiarów niestety - kropki nad "i". Szkoda, chociaż wiem, że set miał raczej płynąć jednostajnym tempem i nie przykuwać jakoś specjalnie uwagi na zwroty akcji, których zwyczajnie nie miało tutaj być :). Jednak to wszystko sprawiło, że do mnie trafiłeś połowicznie. Jednak wciąż trafiłeś i jestem w stanie docenić jakość tego seta, która wszak jest znakomita, jak zwykle zresztą :).
Avatar użytkownika
wasyl
 
Wiek: 37
Skąd: Wałbrzych

Re: [06.12.2009] Unsolved Mystery - Battle Mix (December 2009)

Postprzez artur 21 gru 2009, 19:01

Powiem tak - szacun ziąąą ! Nie znałem żadnego tytułu, a jednak każda pozycja mi się podobała. O to chodzi! Styl jak najbardziej pasuje do bieli za oknem, nie wiem czy mam swojego faworyta w tym secie, bo chyba wszystko pościągam, w każdym razie tjun z elektryczną gitarką \o/ - chyba nr 2 to jest.

Technicznie - nie usłyszałem żadnych potknięć, patatajów, klaczy czy młotów. Także nie wiem dlaczego narzekasz w opisie, że jest lipa.

W czym to nagrywałeś ?

Ojjj będzie wysoko, jak nie na szczycie ten mix.

Pozdrawiam i wesołych świąt Panie Transi!
Avatar użytkownika
artur
 
Wiek: 37
Skąd: Katowice/ Wrocław

Re: [06.12.2009] Unsolved Mystery - Battle Mix (December 2009)

Postprzez Transi 21 gru 2009, 19:19

Dzięki za opinie panowie :) Cieszę się, że przypadło Wam (połowicznie lub też trochę bardziej) do gustu ;) Ten utwór z elektryczną gitarą to pozycja nr 3 - Tropical Higlight - Think Progressive :) Morderca 8)
Avatar użytkownika
Transi
Keep It Dark
 
Skąd: Gorlice

Re: [06.12.2009] Unsolved Mystery - Battle Mix (December 2009)

Postprzez kiki 24 gru 2009, 1:19

nie znam ani nie kojarze kompletnie NIC z Twojej tracklisty! ale mimo wszystko doskonale wiedzialam co mnie czeka :mrgreen: i to co myslalam ze bedzie - tez bylo, czyli bardzo progresywnie! poczatek przyjemny,nie powiem! klimat taki idealny na wieczor, jednak po dluzszym sluchaniu nie reaguje juz na muzyke, bo nie ma w sobie nic takiego co by mnie 'obudzila'. to troche tak,jakbym sluchaja jeeeedennn dluuuugi utwor :P dopiero ostatni numer przykul znowu spowrotem moja uwage, patrze na winamp a to juz koniec :P calosc jest fajna, lekka, i napewno przyjemniejsza niz pozostale tręsy! mila odmiana tręsu, o! :)
punkty moga byc \o/
pozdrawiam
Obrazek
Avatar użytkownika
kiki
z Afryki
 
Wiek: 37
Skąd: Wrocław

Re: [06.12.2009] Unsolved Mystery - Battle Mix (December 2009)

Postprzez Matvel 27 gru 2009, 13:38

Set właśnie dobiega końca. Najbardziej spodobał mi się właśnie ostatni utwór. Co do całości to ładnie zdubowany set, tylko nie nazwałbym go energetycznym :D Nawet mi się podobało, bo ostatnio pamiętam ciężko słuchało mi się Twoje sety. Wyjątkiem jak dobrze pamiętam były tylko brejki z pierwszej edycji. Co tu więcej mogę napisać, technicznie elegancko, nie ma co się rozwodzić ja potrzebuje tylko trochę innego repertuaru i będzie git :D O punkty będzie ciężko bo widzę, że ta edycja jest bardzo silnie obsadzona, a chciałbym Cię upchnąć tam choć na kilka.
Matvel
 
Wiek: 37
Skąd: B-stok

Re: [06.12.2009] Unsolved Mystery - Battle Mix (December 2009)

Postprzez Solo van Small 27 gru 2009, 17:02

pieknie sie zaczyna, nastraja mnie to pozytywnie i mam nadzieje ze tak juz zostanie do konca, no to lecimy:
1- intro jak to intro jak juz napisalem jest ok
2- spokojnie, melodyjnie, spodobalo mi sie, nie wiem jak to jest ze czasami takie utwory do mnie przemawiaja a czasami nie, przejscie tez bez zarzutow
3- fajna gitarka :)
4- troche wiecej energii niz u poprzednikow, na razie nie mam nic przeciwko, rozwija sie to jak na razie w dobrym kierunku
5- ladnie, nawet bardzo ladnie, te dzwieki do mnie przemawiaja
6- jakos szybko mi to przemknelo, nawet nie wiem kiedy
7- za to ten utwor to istne cudo, swietny wokal, slyszalem go w jakims filmie chyba, czy to przypadkiem nie byla "Mgła" na podstawie S.Kinga ??

technicznie bez zarzutu, klimatycznie tez nie mam zastrzezen, wszystkie utowry wnosza cos ciekawego do seta, rozbudowuja go i nadaja mu smaku, przygotowuja nas sluchaczy do tego co ma nastapic na samym koncu, a koncowka jest genialna :)

pozdro
Wypoczynek :) - Over & Out :)
Avatar użytkownika
Solo van Small
 
Wiek: 43
Skąd: Vega

Re: [06.12.2009] Unsolved Mystery - Battle Mix (December 2009)

Postprzez sector 28 gru 2009, 16:25

Slucham juz 12min seta i musze powiedziec, ze jest wrecz przeciwnie niz bylo to ostatnim razem kiedys luchalem Twojego seta i nie potrafilem z siebie nic wydusic. Tutaj jest wrecz przeciwnie. Swietny poczatek, bardzo klimatyczny i co najwazniejsze kolejny numer dalej cisnie w tym samym kierunku. Bez zarzutu jak narazie utrzymany klimat i tak jak pisal Solo wszystko w dalszym ciagu rozbudowuje klimat. Fajne plumkajace dzwieki i pociete vocale w tle szczerze mowiac o dziwo mi sie podobaja. Technicznie tez bez zarzutu jak do tej pory. Z czego wogole grasz? Ableton? Kolejny numer tylko utwierdza mnie, ze bedzie dobrze. O ile oczywiscie nie znudze sie zbytnio podczas sluchania. Narazie jednak nie zapszajac jest ok!
No i teraz troche juz mnie zaczelo nudzic :) Moze dlatego, ze jestem zmeczony troche jeszcze po wczorajszym wyjezdzie a moze dlatego, ze to nie mja muzyka. Nie mniej jednak caly czas set sie rozkreca. Mam nadzieje, ze dalej cos sie bedzie jeszcze dzialo co mnie zainteresuje :) W koncu dopiero polowa przeleciala! No i po paru minutach set troche nabral na predkosci i znowu zaczyna mi sie podobac bardziej! :D Bardzo przypadly mi do gustu te jeki laski w ktoryms z numerow :) Produkcja z 36minuty, czyli ostatni kawalek jest swietny. Fajny vocal tej panny, naprawde mi sie podoba. Swietnie wpasowuje sie w klimat i rewelacyjnie pasuje na ostatni track. Dodatkowo ten mocny basseline \o/

Reasumujac. Mimo tego, ze nie slucham takiej muzyki to set mi sie podobal. Moze nie byl to jakis rewelacyjny set jednak napewno zapamietam go przez jakis czas, zwlaszcza, ze Twoje poprzednie sety mi nie podchodzily i nudzily mnie dosyc mocno. Tutaj bylo troche inaczej i dotrwalem do samego konca bez przysypiania. Dodatkowo, na uwage zasluguje fakt utrzymania swietnego mrocznego klimatu od poczatku do konca, bez zadnych wzlotow i upadkow!
Avatar użytkownika
sector
the king of bongo!
 
Wiek: 38
Skąd: /dev/null

Re: [06.12.2009] Unsolved Mystery - Battle Mix (December 2009)

Postprzez Kasper 28 gru 2009, 17:01

Tu punkty też będą już za sam początek seta, gdzie pięknie gra Invisible Children w remixie Basile O'Glue... Całość jak u Transiego nie odbiega od górnych standardów. Nie odbiega a nawet w moim mniemaniu był to najlepszy Twój set z wszystkich Twoich BM'ów do tej pory. Technicznie nie do zdarcia, ale to już tradycja... Przy przejściach na trackach, których nie znałem mixing był tak znakomity, że nie miałem pojęcia kiedy się te tracki zmieniają.

Co do ostatniego tracka to szczerze powiem, że denerwował mnie już od samego startu do momentu breaku, gdzie wszystko jakby odwróciło się o 180 stopni a track jakby nabrał tempa. Swoją drogą ten break jeśłi mnie pamięć nie myli został użyty jako Intro w Classic Mix z ASOT#200... Kawał solidnego materiału w lakierowanej oprawie. Byłeś drugi po TBk2000 i z tego co słyszałem do tej pory obecna edycja jest chyba najmocniejszą z wszystkich dotychczasowych.
Avatar użytkownika
Kasper
 
Wiek: 38
Skąd: Rybnik, PL

Re: [06.12.2009] Unsolved Mystery - Battle Mix (December 2009)

Postprzez dj3500 29 gru 2009, 1:13

Na początek przepraszam za mały poślizg w ocenie. Właściwie trudno mi coś napisać o tym miksie, bo mam wrażenie że wiesz wszystko co chcę powiedzieć, na co dowodem jest fakt, że set idealnie mi pasuje :> Sam nosiłem się z zamiarem nagrania czegoś w tych klimatach, czyt. progressive o dynamicznej linii basowej i ogólnie dość mistiquemuzycznego, ale mnie wyprzedziłeś i słuchałem tego seta z wrażeniem że właśnie to chciałem nagrać. Z tym podejściem nie mogło mi się nie podobać :mrgreen: I tak po kolei, intro jest świetne, technika przejść (poza tym w 12:10 gdzie coś strasznie z butami włazi do miksu) też bardzo dobra, a kawałki poza jednym-dwoma zaledwie dobrymi kopią po dupie. Tempo fajnie wzrasta i jest budowane przez michaelowo-levanowski bassline. Ode mnie 5 punktów i byle tak dalej!
Avatar użytkownika
dj3500
Administrator
 
Wiek: 33
Skąd: Wrocław

Re: [06.12.2009] Unsolved Mystery - Battle Mix (December 2009)

Postprzez Transi 29 gru 2009, 10:08

Dzięki wszystkim za miłe słowa - szczerze mówiąc nie spodziewałem się tak pozytywnych reakcji na prezentowane przeze mnie dźwięki :) Jeszcze raz dziękuję :)
Avatar użytkownika
Transi
Keep It Dark
 
Skąd: Gorlice

Re: [06.12.2009] Unsolved Mystery - Battle Mix (December 2009)

Postprzez Sagi 06 sty 2010, 14:21

O dziwo (sagidziwo) sam sciaglem i przesluchalem bez twojej ingerencji hehe i jak zwykle Transi cisniesz z grubej rurki hehe tym razem jakby jeszcze bardziej "klubowo" mocniejsze basslajny i w ogole tempo jakby wieksze :) technika jak zwykle bez zastrzezen moglbys w koncu napisac ze grasz z tego programika ktory pewnie malo kto zna bo sie ciebie wszyscy o to pytaja :P co do klimatu dobry flow a przy okazji nie bede roznil sie od pozostalych najmocniej na mnie zadzialal utwor z gitarka (swietne krotkie wstawki ale nadaja fajnego klimatu i odrozniaja ten utwor od pozostalych tak jakos bardziej, z reszta w deep pierogach malo kiedy gitarka jakos jest stosowana tak mnie sie zdaje) no i utwor ostatni ktory wchodzi w miks morderczo i ktory pedzi jak jakas lokomotywa a przy okazji glowny jego motyw przywoluje wspomniania poniewaz byl wykorzystany kiedys w starym dobrym transowym klasyku ktorego z nazwy juz nie pamietam :| (stad wlasnie nie dziwi wykorzystaniego tego do intra od Armina czy co o czym wspominal Kasper). Co do reszty utworow to nie ma tutaj slabych zawodnikow, w koncu Levani i niesamowity w kazdej praktycznie swojej produkcji Kay-D (ah te jego kosmiczne klimaty pewnie zas za jakis czas dokupie kolejne jego utwory hehe) daja za kazdym razem rade (mniej lub bardziej ale jednak). No i to tyle szefie fajnie ze wiekszosci sie ten material podoba mam nadzieje ze dostaniesz sporo punktow i bedziesz mial zyciowy muzyczny sukces lol ;).
Avatar użytkownika
Sagi
 


Powrót do 5

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości

cron