Top 10 roku?

02.01.2010 - 26.01.2010

Powrót do 6

Re: Top 10 roku?

Postprzez Matvel 29 gru 2009, 16:52

Nie wyrażam zgody na ograniczenie się do 10 utworów i basta!
Matvel
 
Wiek: 37
Skąd: B-stok

Re: Top 10 roku?

Postprzez Kasper 29 gru 2009, 16:59

Matvel napisał(a):Nie wyrażam zgody na ograniczenie się do 10 utworów i basta!


Top 10 roku to Top 10, sam odrzuciłem mase pozycji i mam taki zestaw, że o mixowaniu wg klucza można zapomnieć. Trzeba być twardym zacisnąć jaja i wybrać top 10.
Avatar użytkownika
Kasper
 
Wiek: 38
Skąd: Rybnik, PL

Re: Top 10 roku?

Postprzez sector 29 gru 2009, 17:21

Transi napisał(a):TOP10 wystarczy w zupełności. Tak czy siak będzie zmieścić 10 produkcji w 60 minut :P Przynajmniej mi hehe :)

Ty grasz progressive, wiec w sumie u Ty puszczasz numery w normalnych dlugosciach o ile sie nie myle...

Kasper napisał(a):10 tracków zagranych normalnie, czyli to wychodzi jak TBk napisał około 1h...

Troszke kiszka szczerze mowiac. Moze nie jestem temu, az tak przeciwny jak Matvel, ale jednak troszke malo. Obecnie nagrywam nowego Battle Mixa i mam juz 5 kawalkow a zajmuja one z 17min :( Z drugiej strony skoro nie mozna mixowac wg. (np.) klucza to co my bedziemy tak naprawde oceniac w tych battle mixach? :) Moze warto zadac sobie takie pytanie!

Nie lepiej by bylo zrobic np. godzinny battle mix gdzie mozna zmiescic do powiedzmy 15 numerow i za razem nie mozna przekroczyc dlugosci <50 >60 oraz ilosc numerow w trackliscie. Moj mix np. gdybym gral normalnej dlugosci kawalki to by byl troche nudny imo, ale moge sie mylic :)

Swoja droga mega mixy zdecydowanie odpadaja :P
Avatar użytkownika
sector
the king of bongo!
 
Wiek: 38
Skąd: /dev/null

Re: Top 10 roku?

Postprzez peterhol9 29 gru 2009, 17:23

zależy kto jak mixuje.. Mi 40 minut zajmuje często wstawienie 6 tracków, czasem 7, ale nie więcej.. Zawsze można zrobić alternatywę --> godzinny set lub 10 numerów. Skoro to ma być specjalna edycja to obie możliwości byłyby dozwolone
I LOVE RUSSIAN AND GREEK PROGRESSIVE

Obrazek
Avatar użytkownika
peterhol9
yoma
 
Wiek: 38
Skąd: Tomaszów Lubelski/Lublin

Re: Top 10 roku?

Postprzez Kasper 29 gru 2009, 17:35

To już kombinowanie, które psuje całą ideę koncepcji... Chodzi o to aby rzeczywiście znaleźć własne top 10 za 2009 rok, przekopać i wysznupać tracki, które pogrywał jak cały rok długi. Tu jest ta cała zabawa. To, że coś nie jest pomixowane wg klucza nie psuje zabawy przecież, a idzie pokazać to faktycznie jakie ma umiejętności techniczne.
Avatar użytkownika
Kasper
 
Wiek: 38
Skąd: Rybnik, PL

Re: Top 10 roku?

Postprzez sector 29 gru 2009, 17:40

No dobra to na czym w takim razie bedzie polegalo ocenianie mixow?
Klimatu nie bedzie bo jak?
Kawalki przewaznie nei beda do siebie pasowac!
Technike? (o ile wogole mozna o czyms takim mowiec jesli sie odniesc do abletona)

weic tak naprawde zostaje komus jedynie ocenic czyjs gust muzyczny. Jesli ktos zagra swoje 10 kawalkow i wpadna mu w ucho to cos z tego bedzie, jesli nie to punktow brak.
Avatar użytkownika
sector
the king of bongo!
 
Wiek: 38
Skąd: /dev/null

Re: Top 10 roku?

Postprzez peterhol9 29 gru 2009, 17:40

czyli co? demokratycznie bierzemy 10 wałków i ile by czasu one zajęły miksujemy w 1 całość? :D Więc od kiedy zaczynamy ? :D
I LOVE RUSSIAN AND GREEK PROGRESSIVE

Obrazek
Avatar użytkownika
peterhol9
yoma
 
Wiek: 38
Skąd: Tomaszów Lubelski/Lublin

Re: Top 10 roku?

Postprzez Matvel 29 gru 2009, 17:46

Litości opanujcie się, przecież zgranie 10 kawałków ze sobą będzie koszmarnie nudne. Tym bardziej że chciałem nagrać set minimal/house i tam granie pojedynczo utworów mija się w ogóle z celem. Takie ograniczenie nie ma żadnego sensu.
Matvel
 
Wiek: 37
Skąd: B-stok

Re: Top 10 roku?

Postprzez Kasper 29 gru 2009, 18:03

Tak zasady są proste. 10 kawałków nieważne czy 1h czy mniej czy nieco więcej, ważne aby było te 10 perełek. To czy tracki nie będą pasować? Nie wiem sector jeśli będziesz miał sam UK to zawsze Ci spaszą, jeśli Transi będzie miał 10 prog house'ów to też spasi. Nie bój nic, siadaj i szukaj numerów.
Avatar użytkownika
Kasper
 
Wiek: 38
Skąd: Rybnik, PL

Re: Top 10 roku?

Postprzez Kasper 29 gru 2009, 18:05

Dobra pomysł nieaktualny skoro nie potrafimy się dogadać w prostej sprawie, prostej propozycji to nie widze sensu aby cokolwiek było robione. Zróbmy normalny BM i każdemu sie dogodzi...
Avatar użytkownika
Kasper
 
Wiek: 38
Skąd: Rybnik, PL

Re: Top 10 roku?

Postprzez TBk2000 29 gru 2009, 18:07

Nieno, przydaloby sie wyznaczyc jakas dopuszczalna granice +/- w limicie czasu, powiedzmy +/- 5 min. do 1h ? Poza tym mysle tak sobie teraz, ze przez te top 10 of 2009 wiele produkcji w setach moze sie powtorzyc ;-). Osobiscie mam tez wiele ulubionych produkcji, ktore odkrylem w tym roku, ale sa wczesniejszej daty - moze wiec by tak nie ograniczac sie tylko do tego roku, a jako zasade przyjac, ze nagrywamy ulubione kawalki, ktore nam sie podobaly w tym roku, pomijajac date ich wydania ? ;-).
Avatar użytkownika
TBk2000
Allah Akbar !
 
Wiek: 42
Skąd: tak

Re: Top 10 roku?

Postprzez peterhol9 29 gru 2009, 18:14

TBk2000 napisał(a): a jako zasade przyjac, ze nagrywamy ulubione kawalki, ktore nam sie podobaly w tym roku, pomijajac date ich wydania ? ;-).
etam..to byłby normalny BM. Ja myślę sobie tak..najlepiej byłoby potraktować nadchodzącą edycję BM jako nie zawody, a zabawę. Wiem, że tjuny się powtórzą. Jednak sama myśl, że można będzie za ich pośrednictwem pomieszać coś niepasującego ze sobą, jest rzeczywiście ciekawa. Umiejętności djskie mogą zostać pokazane (lub obalone), poza tym, a nóż komuś uda się stworzyć klimat.. Jak to napisał Kasper, niektórzy tak czy siak wezmą UK, a niektórzy prog.

Dobra..ja więc jako czarna owca, której 40minutowych BMów na następne edycje nie brakuje, idę kleić secik z 10 naj z 2009. Wejdzie czy nie wejdzie epizod specjalny, mnie to nie obchodzi. Najwyżej zarzucę mój niedoszły set do działu Sety i będę cieszył się z najdłuższego seta jaki zrobiłem :D
I LOVE RUSSIAN AND GREEK PROGRESSIVE

Obrazek
Avatar użytkownika
peterhol9
yoma
 
Wiek: 38
Skąd: Tomaszów Lubelski/Lublin

Re: Top 10 roku?

Postprzez TBk2000 29 gru 2009, 18:33

peterhol9 napisał(a):Dobra..ja więc jako czarna owca, której 40minutowych BMów na następne edycje nie brakuje, idę kleić secik z 10 naj z 2009.


Co dwie owce to nie jedna :D bo tez juz od tygodnia mam gotowy mix na nastepna edycje ;-p. Ta moja propozycja chcialem przemycic zawarte w nim 2 produkcje z 2008 roku :D, nie udalo sie :D.

Zrobmy tak, kazdy niech po prostu nagra swoje top.10 z jednego wybranego gatunku, starajac sie aby brzmialo to jak najlepiej i tyle :D. Jak bedzie to brzmialo i jaki klimat mialo, to zalezy od staran kazdego uczestnika :>.
Avatar użytkownika
TBk2000
Allah Akbar !
 
Wiek: 42
Skąd: tak

Re: Top 10 roku?

Postprzez peterhol9 29 gru 2009, 18:41

TBk2000 napisał(a):Zrobmy tak, kazdy niech po prostu nagra swoje top.10 z jednego wybranego gatunku, starajac sie aby brzmialo to jak najlepiej i tyle :D. Jak bedzie to brzmialo i jaki klimat mialo, to zalezy od staran kazdego uczestnika :>.
ale to też inna kwestia.. Bo jak dawać z wybranego to można zrobić klimat i cacy przejścia włączając w to pozycje z lat 95-09, których jest multum. A z samego 09 roku to już niekoniecznie.. Może najlepiej zakończyć kwestię głosowaniem..

Jak coś to ja stoję za pomysłem Kaspera - top 10 z 2009 :)
I LOVE RUSSIAN AND GREEK PROGRESSIVE

Obrazek
Avatar użytkownika
peterhol9
yoma
 
Wiek: 38
Skąd: Tomaszów Lubelski/Lublin

Re: Top 10 roku?

Postprzez Transi 29 gru 2009, 18:45

peterhol9 napisał(a):Jak coś to ja stoję za pomysłem Kaspera - top 10 z 2009


+1 :) :P
Avatar użytkownika
Transi
Keep It Dark
 
Skąd: Gorlice

Re: Top 10 roku?

Postprzez TBk2000 29 gru 2009, 19:02

Nie no, mialem na mysli 10 z jednego gatunku, ale tez tylko z 2009, a o reszte niech sie martwi kazdy sam ;-).
Avatar użytkownika
TBk2000
Allah Akbar !
 
Wiek: 42
Skąd: tak

Re: Top 10 roku?

Postprzez wasyl 29 gru 2009, 19:05

+1 i w ogóle o co kaman z tym mixed in key? Przecież ja osobiście zawsze mixuję na słuch i nigdy nie podpierałem się tym softem :), toteż myślę, że teraz dopiero wyjdzie kto sfarci :DD
Avatar użytkownika
wasyl
 
Wiek: 37
Skąd: Wałbrzych

Re: Top 10 roku?

Postprzez sector 29 gru 2009, 19:18

Nie wiem czy wiesz, ale niektorzy sami rozpoznaja klucze danego tracka.
Avatar użytkownika
sector
the king of bongo!
 
Wiek: 38
Skąd: /dev/null

Re: Top 10 roku?

Postprzez Vibez 29 gru 2009, 19:23

Myśle że jedne ograniczenia wtstarczą. Albo 10 numerów albo godzina. Nie każdy nagrywa np na abletonie i sobie dostosuje seta, a głupio nagrywać coś 10 razy.

Inna sprawa, że 10 numerów to bardzo względna długość, ktos sobie wynajdzie takie, że mu nawet i dwie godziny wyjdą. No ale jeśli chodzi tu wyłącznie o podsumowanie a nie jakiś competition to spoko ;)
Avatar użytkownika
Vibez
aka Douglas Howarth
 
Wiek: 34
Skąd: Jastrzębie Zdrój | Kraków

Re: Top 10 roku?

Postprzez wasyl 29 gru 2009, 19:24

domysłami można do tego dojść i właśnie tak osobiście mixuję od zawsze, więc w czym problem? :> Wydaje mi się, że wyszło tyle znakomitych produkcji, iż można bez problemu znaleźć materiał w dużej mierze pasujący do siebie, bez obaw o kakofonię na każdym z przejść.
Avatar użytkownika
wasyl
 
Wiek: 37
Skąd: Wałbrzych

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do 6

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości

cron