[08.01.2010] TBk2000 - Battle Mix 06: SE - (Top.10 of 2009)

progressive house, progressive trance, uplifting, uk trance
02.01.2010 - 26.01.2010

Powrót do 6

[08.01.2010] TBk2000 - Battle Mix 06: SE - (Top.10 of 2009)

Postprzez TBk2000 08 sty 2010, 3:42

Obrazek

Witam, :D.

Dlugo mi to zajelo, ale to przez zdrowie, ktore ostatnio mi nie dopisuje, wiec z malym opoznieniem, ale jeszcze w granicach regulaminu ;-p. Freakfencja jeszcze slaba widze, ale mam nadzieje, ze chociaz 5-ciu nas bedzie w tej edycji :D. Przynajmniej wszyscy dostaliby punkty!

Co ode mnie ? Naprawde mialem ciezki problem z wybraniem stylu w jakim mialem nagrac ten mix. Raz chcialem Ambienty, raz same Progi, raz Techno. Koniec koncow, zdecydowalem sie na mala mieszanke wszystkiego po troche.. no moze poza Techno, na ktore juz mi zabraklo czasu i pozycji na liscie ;-p. Set jednak nagralem z takim doborem utworow, ze pewnie po tej regulaminowej godzince polecialyby juz konkretne Techno pociski :D.
Dziwi pewnie obecnosc kawalkow Trance w moim Top.10 utworow na ubiegly rok, no bo ciagle tylko krytykuje i narzekam na ta muzyke ;]. Prawda jest taka, ze Top.10 nie dalo sie wybrac, a nawet jesli jakims cudem zdolalbym powylawiac jakies urzekajace mnie produkcje, to byloby to wlasnie to o czym pisalem powyzej - od Ambientu, przez Progi po Techno -, a tego to bym juz na pewno nie poskladal w calosc ;]. Zdecydowalem wiec, ze wybiore produkcje, ktore byly/sa jednymi z tych, ktore lecialy u mnie przez ostatni rok najczesciej. Stad wlasnie Trance, ktory w malych ilosciach bo malych, ale znalazl sie na mojej playliscie.



Info:
Title: Battle Mix 06
aRTIST: TBk2000
Genre: Progressive House/Trance, Uplift, UK Trance
Quality: 192kbit/s / 44100Hz Joint Stereo
Total Time: 59:04 min.
Total Size: 81.1 MB

Tracklist:
01. Enrique Echd - Something About You (Elfsong and Aeron Aether and Something More Mix) [Toes in The Sand]
02. Oleg Zubkov - New Parallels (Atrium Sun Remix) [MistiqueMusic]
03. Bakke & Joni - Envision (Original Mix) [Enhanced Progressive]
04. Lolo - Pop The Cats Adventure [Camouflage]
05. Savannah - Body Lotion (Jorn van Deynhoven Remix) [Magic Island Records]
06. Roger Shah and Signum - Healesville Sanctuary (Signum Mix) [Magic Island Records]
07. Tiddey - Forgiven Lies [A State of Trance]
08. Matt Hardwick vs. Gulf - Impossible (John O'Callaghan Remix) [Kill The Lights]
09. Thr3shold - The Beginning (Original Mix) [Vision Control]
10. Simon Patterson - Thump (Original Mix) [Reset Records]


Download:
=> TBk2000 - Battle Mix 06 - Special Edition - Styczeń 2010 (4shared.com)
=> TBk2000 - Battle Mix 06 - Special Edition - Styczeń 2010 (Rapidshare.com)
Avatar użytkownika
TBk2000
Allah Akbar !
 
Wiek: 42
Skąd: tak

Re: [08.01.2010] TBk2000 - Battle Mix 06 - Special Edition - Styczeń 2010

Postprzez michal 08 sty 2010, 9:08

ss tym tjesto to przesadziłeś trochę ;(

:D:D:D
'Es ist alles lächerlich, wenn man an den Tod denkt' T. Bernhard

"Wovon man nicht sprechen kann, darüber muß man schweigen" L. Wittgenstein
Avatar użytkownika
michal
 
Wiek: 39
Skąd: Koszalin

Re: [08.01.2010] TBk2000 - Battle Mix 06 - Special Edition - Styczeń 2010

Postprzez TBk2000 08 sty 2010, 19:13

Uoj tam zaraz przesadziles :D. Co to za w ogole za uprzedzenia Panie Michale, trance jest dla wszystkich :D spojrz tylko na to promieniujace szczescie malujace sie na twarzy Tiesto :cry: :D.
Avatar użytkownika
TBk2000
Allah Akbar !
 
Wiek: 42
Skąd: tak

Re: [08.01.2010] TBk2000 - Battle Mix 06 - Special Edition - Styczeń 2010

Postprzez sector 08 sty 2010, 19:22

Tomku, w czym to nagrywales?
Avatar użytkownika
sector
the king of bongo!
 
Wiek: 38
Skąd: /dev/null

Re: [08.01.2010] TBk2000 - Battle Mix 06 - Special Edition - Styczeń 2010

Postprzez TBk2000 08 sty 2010, 23:51

Ableton oczywiscie, ale i tak set brzmi slabo jak na mozliwosci jakie daje ten soft. Znam tylko podstawy ;-).
Avatar użytkownika
TBk2000
Allah Akbar !
 
Wiek: 42
Skąd: tak

Re: [08.01.2010] TBk2000 - Battle Mix 06 - Special Edition - Styczeń 2010

Postprzez sector 09 sty 2010, 0:55

Ale i tak widze, ze troche sie juz wyrobiles, bo grasz traki o roznym BPM! No chyba, ze Traktor tez poszedl w ruch :D
Avatar użytkownika
sector
the king of bongo!
 
Wiek: 38
Skąd: /dev/null

Re: [08.01.2010] TBk2000 - Battle Mix 06 - Special Edition - Styczeń 2010

Postprzez TBk2000 09 sty 2010, 2:46

Az tak dobry jak mylisz to ja jednak nie jestem :D. Ale za duzo czasu to ja na ten program nie poswiecam, wiec nie ma sie czemu dziwic ;-).
Avatar użytkownika
TBk2000
Allah Akbar !
 
Wiek: 42
Skąd: tak

Re: [08.01.2010] TBk2000 - Battle Mix 06 - Special Edition - Styczeń 2010

Postprzez Kasper 09 sty 2010, 18:40

sector BPM nie ma nic do rzeczy przy graniu, zmixujesz wszystko z wszystkim, choć wiadomo, że warto zachować dobrą kolejność.
Avatar użytkownika
Kasper
 
Wiek: 38
Skąd: Rybnik, PL

Re: [08.01.2010] TBk2000 - Battle Mix 06 - Special Edition - Styczeń 2010

Postprzez sector 09 sty 2010, 20:35

Kasper co Ty masz z tym BPM? Raz mowie o BPM to mi mowisz o Kluczach. Tutaj pytam sie Tomka o to jak sobie poradzil z BPM (bo ostatnio mial dobry trick na to :D) to mi mowisz, ze nie ma problemu!

Glownie chodzilo mi o to jak sobie radzi z wrapowaniem kawalkow bo zauwazylem ze zagral numery o roznym BPM (a ja mam nadal z tym problemy) to mi piszesz, ze mozna wszystko zmixowac.

Takie rzeczy to ja przeciez wiem, nie nagrywam przeciez BM'ow od dzis czy wczoraj ;)
Avatar użytkownika
sector
the king of bongo!
 
Wiek: 38
Skąd: /dev/null

Re: [08.01.2010] TBk2000 - Battle Mix 06 - Special Edition - Styczeń 2010

Postprzez Kasper 10 sty 2010, 10:27

sector napisał(a):Kasper co Ty masz z tym BPM? Raz mowie o BPM to mi mowisz o Kluczach. Tutaj pytam sie Tomka o to jak sobie poradzil z BPM (bo ostatnio mial dobry trick na to :D) to mi mowisz, ze nie ma problemu!

Glownie chodzilo mi o to jak sobie radzi z wrapowaniem kawalkow bo zauwazylem ze zagral numery o roznym BPM (a ja mam nadal z tym problemy) to mi piszesz, ze mozna wszystko zmixowac.

Takie rzeczy to ja przeciez wiem, nie nagrywam przeciez BM'ow od dzis czy wczoraj ;)


ale mówisz tak jakbyś nagrywał je od wczoraj... Nie ma różnicy przy warpowaniu jaki track ma BPM. Tempo seta i tak ustawia się gdzie indziej więc tracki mogą mieć kompletnie różne BPMy. Chyba, że ja dalej nie rozumie a Ty źle sformułowałeś swoje pytanie.
Avatar użytkownika
Kasper
 
Wiek: 38
Skąd: Rybnik, PL

Re: [08.01.2010] TBk2000 - Battle Mix 06: SE - (Top.10 of 2009)

Postprzez Solo van Small 19 sty 2010, 21:30

poczatek spokojny i klimatyczny, set rozwija sie z kazdym nastepnym utworem, tylko nie wiem czy w kierunku w ktorym akurat bym chcial zeby sie rozwijal, w okolo 13 minucie[nie wiem dokladnie z ktorego utworu na ktory] przejscie nie podeszlo mi, bylo zbyt szybkie, poprzedni utwor chyba tez mial w sobie znacznie wiecej magii
kolejne przejscie[ok 18 minuty] nie za bardzo :(
4 - tez nie za bardzo, przejscie na Body Lotion jakos mi tak przemknelo wiec chyba bylo ok
5 - tez mi niestety nie podchodzi, jakos tak bez echa wszystko przechodzi, przejscie bylo ok
6 - slyszalem to juz zbyt czesto, przyjamniej o kilka razy za duzo, masz szczescie ze to jest top 10 bo w kazdym innym BM-ie bym Ci dal za to minusa
7 - taki sobie, w sumie to nawet mnie pozytywnie zaskoczyl ten utwor i przejscia tez juz lepsze z utworu na utwor :)
8 - :)
9 - na cos takiego czekalem :) , przejscie na Simona troche nie teges i jakby byl nieco cichszy czy tylko mi sie wydaje?
10 - :) i wiecej nie trzeba nic mowic :)

podsumowujac poczatek mi sie spodobal, pozniej dlugo dlugo nic i zakonczenie [tak mniej wiecej od 8 utworu] super, z przejsciami bywalo roznie, nie wiem co wiecej moglbym jeszcze napisac bo spiacy juz jestem i oczy mi zaraz wysiadawiec dodam tylko ze ocena wpadnie prawdopodobnie jak zwykle w moim przypadku ma to miejsce w ostatniej godzinie wyznaczonego na to terminu :)
pozdro
Wypoczynek :) - Over & Out :)
Avatar użytkownika
Solo van Small
 
Wiek: 43
Skąd: Vega

Re: [08.01.2010] TBk2000 - Battle Mix 06: SE - (Top.10 of 2009)

Postprzez TBk2000 19 sty 2010, 23:07

Przyznam sie bez bicia, ze z przejsciami nie wysililem sie za bardzo. Wszystkie raczej na szybko byly robione, no i nie powiem, zebym byl z nich zadowolony. Ale tak to jest u amatora, raz lepiej, raz gorzej ;-).
Avatar użytkownika
TBk2000
Allah Akbar !
 
Wiek: 42
Skąd: tak

Re: [08.01.2010] TBk2000 - Battle Mix 06: SE - (Top.10 of 2009)

Postprzez wasyl 23 sty 2010, 12:16

W związku z tym, że nie ograniczyłeś się do jednego gatunku, toteż także i ja nie zostałem ograniczony, tak jak Ty u mnie, do wyłącznie nocnej pory odsłuchu, coby uzyskać synergię dźwiękową ;P. Zatem seta przesłuchiwałem wielokrotnie podczas podróży do pracy, podczas porządków domowych, a także teraz - podczas pisania tej recki ;). Przechodząc do meritum, czyli zawartości muzycznej, to byłem lekko zaniepokojony takim ulepkiem przeróżnych podgatunków, bojąc się, że będzie niesamowicie niespójnie i set tym samym zostanie wypatroszony z klimatu, co jednak ku mojemu zdziwieniu się nie stało :). Początek seta znany mi, bardzo dobrze nadaje się na początek... Naprawdę godna produkcja :). Świetnie przechodzisz do - bez wątpienia - jednej z najlepszych produkcji tego roku. Utwór jest fenomenalny, jak i kontynuacja tego, co kryło się pod numerem 1. Bardzo dobre wyczucie, jeśli chodzi o kolejność, tym bardziej, że klimat zdecydowanie zmienił się. Wnet spojrzałem raz jeszcze na TL i zacząłem zadawać sobie pytanie "w jaki Ty cholera jasna sposób zamierzasz zejść na tak spokojnie usposobione Envision?" :) No i powiem Ci, że nawet jakoś to zabrzmiało, chociaż utwory różnią się od siebie diametralnie :), ale tego właśnie można było spodziewać się po tej edycji BM :). Klimat póki co tworzy pewnego rodzaju sinusoidę, bo jeszcze przed chwilą miałem przyśpieszone bicie serca, a teraz przy Envision zaczynam bujać w obłokach... Muzycznie jak dla mnie bajkowo. Bardzo sprawnie przechodzimy do Lolo, które bodaj raz, może maksymalnie 2x obiło mi się o uszy, ale to imo z cyklu "to już było" i szału ni ma ;). Przejście na 5 troszkę oderwało mnie od klimatu, bo tonalnie zmieniło swój kierunek, tym bardziej, że zdecydowanie preferujesz inną szkołę mixingu ode mnie :). Ten utwór zmienił się tonalnie, a że zszedłeś z czwórki natychmiastowo, to efekt ten spotęgował się. Tym sposobem jesteśmy na Savannah, które podoba mnie się i chyba tyle :). Za to przejście na 6 - świetne :). Bardzo dobra kontynuacja. Ja bym jednak przewodnią linię samplową pokierował delikatnie w innym kierunku, by nie zapętlała się w taki sztampowy, i przede wszystkim kościelny sposób ;). Tego typu sample imo Walhalla już sobie zarezerwowała ;). Numer 8 kryje trance, który do dziś ubóstwiam... Hardwick zawsze będzie dla mnie fantastycznym producentem typowo trance'owych produkcji. Czuć w tym utworze powiew dawnych lat, a to mi się bardzo podoba ;>. Bardzo schludnie wchodzi utwór spod 9, którego nie znam :) i dobrze, bo jakiś element zaskoczenia być powinien! :P Wydaje mi się, że zdajesz sobie bardzo dobrze sprawę z faktu, że kiedy już track jest rozkręcony ma bardzo wiele wspólnego z brzmieniem typowym dla Matta Hardwicka i dlatego właśnie znalazł się tuż za nim :>. Natomiast wokalu pozbyłbym się w te pędy :). No i wszedł Pan potwornicki :D nieeeee, nie lubię takiej muzyki zdecydowanie ;P. Przysięgam, że dokonałbyś niemożliwego tworząc spójny klimat z kilku podgatunków muzycznych, ale Thump wszystko zniszczyło :P. Reasumując Panie TBk, będzie Pan bardzo wysoko u mnie :).

PS. Okładka mnie zniszczyła :P
Avatar użytkownika
wasyl
 
Wiek: 37
Skąd: Wałbrzych

Re: [08.01.2010] TBk2000 - Battle Mix 06: SE - (Top.10 of 2009)

Postprzez TBk2000 23 sty 2010, 18:08

Dzieki Panie Wasyl za obszerne zrelacjonowanie swoich wrazen i za swe cenne uwagi, ktore dla mnie sa rowniez wazne ;-). Zdaje sobie sprawe, ze mozna sie w tym secie do wielu rzeczy przyczepic, jednak jak widze oszczedziles mnie, majac mam nadzieje na uwadze moje niezbyt duze doswiadczenie w zakresie mixowania ;-).
Mysle, ze stworzenie dobrze spojnego setu w zestawieniu takich utworow jest wielce mozliwe, tylko za to musialby zabrac sie ktos kto ma o tym pojecie. Ja nie mam, ale seta musialem nagrac, wiec jest co jest, a za pozytywna opinie bardzo dziekuje :-).
Avatar użytkownika
TBk2000
Allah Akbar !
 
Wiek: 42
Skąd: tak

Re: [08.01.2010] TBk2000 - Battle Mix 06: SE - (Top.10 of 2009)

Postprzez Kasper 24 sty 2010, 20:12

Ten set słuchałem od razu na początku jak tylko się ukazał i pierwsze co zwróciło mnie na kolana to tempo. Zdecydowanie zbyt wolno. Track selection bardzo mi przypasiło bo jak wiadomo "HS" to rasowy transior a i track Hardwick'a nie jest mi obojętny.

Przejścia bardzo fpytke, dobra harmonia i progresja grania. Pierwsze tracki dobrze wypracowały klimat, set ruszył wraz ze znakomitym "Body Lotion". Kawał konkretnego grania. Już zacieram co pokażesz w następnej edycji, bo z tego co widzę wachlarz masz przeogromny i jeszcze nie raz pewnie zaskoczysz. Technika bardzo dobra i czysta. Tak naprawdę jedynie te tempo mnie zniesmaczyło, ale co do reszty bez zastrzeżeń. Punkty.
Avatar użytkownika
Kasper
 
Wiek: 38
Skąd: Rybnik, PL

Re: [08.01.2010] TBk2000 - Battle Mix 06: SE - (Top.10 of 2009)

Postprzez TBk2000 24 sty 2010, 21:02

A obawialem sie, ze przesadze z "predkoscia" ;-). Kazdy track bynajmniej jest grany z nieco przyspieszonym bpm niz jest to w oryginale, choc oczywiscie patrzac na to jak to robia prawdziwi artysci, to mozna rzeczywiscie odniesc wrazenie, ze u mnie to sie troche wlecze ;-). Dzieki za opinie :>.
Avatar użytkownika
TBk2000
Allah Akbar !
 
Wiek: 42
Skąd: tak

Re: [08.01.2010] TBk2000 - Battle Mix 06: SE - (Top.10 of 2009)

Postprzez demens 25 sty 2010, 12:58

Nie wiem czy konkurs przedłużony czy nie, nie wyrobiłem się wczoraj, tak czy inaczej ocena należy Ci się więc jedziemy. Btw tym "demotem" to dowaliłeś :D

Dobry początek. Może nie jest to najlepsze co słyszałem z tego gatunku, ale w miły i spokojny sposób wprowadza w klimat seta (oczywiście mylnie, bo jak wiemy później klimat zmieni się diametralnie ;p). Nuta raczej na więcej niż 2 odsłuchy więc wstrzymam się z szerszą oceną jej. Drugi utwór został mi polecony przez jednego z forumowiczów, numer doprawdy pozytywny ale i z lekką dozą smutku, takie "niejednoznaczne" kawałki lubię. Mimo lekkiego przyspieszenia nie zatracił swojego klimatu.
"Envision" nawet nie mam na dysku ale słyszałem to wiele razy, i niestety mnie kawałek nie zachwycił tak jak innych. Przyjemny spokojny numer to wszystko. Jednakże ich "Bali" mógłbym słuchać na okrągło. Wg mnie "Envision" sporo brakuje do tamtej właśnie produkcji.
Wchodzi czwarty numer i set zaczyna się rozkręcać. Jakoś nie miałem okazji sprawdzić wcześniej tej produkcji, ale jak się okazuje słyszałem to już i to chyba całkiem niedawno. Cóż mogę powiedzieć. Lolo po raz kolejny miażdży. Kawałek jest wspaniały. Jest z serii tych, które nie dają się tak szybko zapomnieć. Wielki plus dla Ciebie za wstawienie tego numeru. "Body Lotion" mimo urzekającego charakteru, nie porwało mnie swoją melodią ani w oryginale, ani w tej wersji. Produkcja Shah'a i Signum z każdym odsłuchem chyba coraz bardziej zaczyna mi się podobać. Obie wersje tego numeru naprawdę na poziomie. Ale, tak jak pisałem u Kaspera, takie połączenie producentów musiało zaowocować czymś iście zacnym. Tak też się stało.
No i dochodzimy do produkcji tak uwielbianego na forum Tiddey'a :mrgreen: Załapałem niemałego zonka bo byłem pewien, że nutę znam, bo przecież mam ją na dysku i słuchałem nie raz. Jak się okazuje posiadam jakiś zupełnie inny kawałek podpisany właśnie jako "Forgiven Lies" :D W takim razie muszę chyba zmienić moją wypowiedź w temacie o tym właśnie wydawnictwie, bo to, co tu słyszę, nieszczególnie przypadło mi do gustu, a to "moje" FL jest po prostu świetne. Teraz będę musiał rokminiać kto jest właściwym producentem tamtego utworu, no ale to temat do innego wątku :)
"Impossible" w wersji O'Callaghan'a jest chyba jednym z lepszych wokalów jakie słyszałem w tym roku, znakomicie się tego słucha. Za Thr3shold'em jakoś nigdy nie przepadałem, także i ta jego produkcja nie zmieni naszych "relacji" ;p Jednakże plus należy się za całkiem ciekawą, mroczną aranżację. Na zakończenie "Thump", napisze już po raz któryś tam, że breakdown jest świetny, ale potem następuje to, czego nie trawię w utworach tego typu (choć są wyjątki).

Jak na taki miszmasz technicznie całkiem nieźle sobie poradziłeś, respekt :D Dobór utworów pół na pół.
demens
 
Wiek: 34
Skąd: łódzkie

Re: [08.01.2010] TBk2000 - Battle Mix 06: SE - (Top.10 of 2009)

Postprzez Matvel 26 sty 2010, 13:54

Teraz set z kosmiczną mieszanką. Świetny początek, bardzo przyjemny i klimatyczny utwór na początek seta. Drugi utwór nie jest już takim wymiataczem jak pierwszy, ale nie przeszkadza po prostu sobie leci. Dalej mamy nasze TOTY, które mi się w ogóle nie podoba. Zaczynam się trochę nudzić bo i Lolo wybitne nie jest, ale breakdown ma na poziomie to muszę przyznać. Zaczyna się robić dynamiczniej całe szczęście, choć sam utwór to wybitny nie jest. Przechodzimy dalej i to jest właśnie uplift który pokazuje że jak się chce to można. Nie ma co ukrywać że jest to zdecydowanie najlepszy utwór Twojego podsumowania. Dalej jest mega zaskoczenie, bo się zastanawiałem co ten utwór tutaj robi. Ogólnie pasuję do set, ale to miało być podsumowanie roku z najlepszymi utworami i dla mnie to jest bleee :D Dalej mamy dość kontrowersyjny utwór, wszystko byłoby super żeby nie ten przesłodzony wokal. Ogólnie jednak na plus. Noo dalej jest utwór który przeszedł w tym roku totalnie bez echa ,a jest bardzo dobry. Osobiście preferuję Dirty Tech Mix choć ta wersja też jest mega. Na koniec Simon, hmm no trochę mi się przejada jego schematyczność w utworach, ale sporo katowałem ten numer i myślę że w podsumowaniu trance'owym które miałbym zrobić na pewno by się znalazł. Czyli tak, początek dobry, potem trochę przymulenia i końcówka znowu dobra, technicznie to nie ma się czego czepiać. Będziesz wysoko.
Matvel
 
Wiek: 37
Skąd: B-stok

Re: [08.01.2010] TBk2000 - Battle Mix 06: SE - (Top.10 of 2009)

Postprzez peterhol9 02 mar 2011, 23:04

I tutaj pozwoliłem sobie na małe odkopanie tematu :D . Twój set również (jak w przypadku Wasyla) podobał mi się. Fajnie też, że w przeciwieństwie do Bartka, rozkręciłeś się z materiałem, tak abym mógł na początku usłyszeć wolniejsze klimaty, a na końcu szybsze numery :) Zadziwiająco dzięki Twemu setowi po raz kolejny odkryłem piękno Enrique Echd - Something About You (Elfsong & Aeron Aether rmx). Co się tyczy techniki to nie było źle, ale bywały też momenty, w których inaczej wszedłbym/zszedłbym. Wiem już o co chodzi Rapturowi, gdy narzeka na moje przejścia. Podobnie jak i u mnie, tak u Ciebie przydałoby się nieraz wyciszyć gwałtowniej numer i gwałtowniej wejść innym. Ale to tylko taka moja uwaga co do niektórych momentów. Ogólnie to oczywiście wszystko w rytm i frazy :) (aha..niekiedy w głośnościach były różnice :) ). materiałowo dałeś radę i żałuję, że kilku numerów nie znałem (pomimo roku, który upłynął).

Czekam na więcej Twoich takich setów :)
I LOVE RUSSIAN AND GREEK PROGRESSIVE

Obrazek
Avatar użytkownika
peterhol9
yoma
 
Wiek: 38
Skąd: Tomaszów Lubelski/Lublin


Powrót do 6

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość